Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Ano, a nejenom u nás se bude taky všechno přejmenovávat.

Na východě přejmenují Černobyl. 

U nás Černotín.

Z pohádek se škrtá černokněžník.

Psát se bude jen bílou pastelkou na duhový papír a saze v komíně dostanou totální zákaz via ekobioteroristickou lobby (probíhá), v bike vlákně vidíte že někteří už úspěšně nazuli hnědobéžové pláště, potom se to zavede i pro auta, tam budou modré, jednak to ladí k parkovacím zónám a taky to je v souladu se Šmoulama. Tma se zakazuje a bude se furt fšude svítit aby se černý necítili pohlcení temnotou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden si říká že je to snad jenom letošní úlet, ale stačí si vzpomenout na 10 let staré etnologicko-folkloristické hejty na Ladova Kocoura Mikeše a jeho lapálii s cikánama. 

A po přečtení článku od pivovarníka Bernarda (který zdroj téhle progresivistické svoloče celkem trefně definoval) očekávám rozšíření Tomova sankčního seznamu i o černé pivo... :cheers:

PS: Jo - a nakonec nám zavřou i Chronomag, až někdo "multikulturně ostražitý" obviní Berta že nám ty "nové" genderově a nábožensky korektní karikatury nabízí jen ve žluté a černé 🦍

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, Tom4 napsal:

Ano, a nejenom u nás se bude taky všechno přejmenovávat.

Na východě přejmenují Černobyl. 

U nás Černotín.

Z pohádek se škrtá černokněžník.

Psát se bude jen bílou pastelkou na duhový papír a saze v komíně dostanou totální zákaz via ekobioteroristickou lobby (probíhá), v bike vlákně vidíte že někteří už úspěšně nazuli hnědobéžové pláště, potom se to zavede i pro auta, tam budou modré, jednak to ladí k parkovacím zónám a taky to je v souladu se Šmoulama. Tma se zakazuje a bude se furt fšude svítit aby se černý necítili pohlcení temnotou. 

Co máš proti mým vyváženým plášťům :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drobnost k Agátě: černoušci z názvu vypadli už v prvním US vydání (v UK údajně taky, od osmdesátých let), přičemž podezřívat USA před osmdesáti lety z přílišného progresivismu se asi úplně nedá :) O potřebě horlivě všechno přejmenovávat dneska mám taky pochybnosti, ale zrovna v tomhle konkrétním případě je to vzrušení trochu s křížkem po funuse.

Trochu jiná situace je, když se manipuluje se samotným textem (klasický příklad je Mark Twain, ten si to posmrtně dost užíval). Mimochodem, pokud jde o literaturu, jsem docela alergický na trigger warnings a všechno kolem toho, ale chápu, že je to složitý a tolik se rozohnit prostě nedovedu. Asi jsem holt ta progresivistická svoloč.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, dr.sphinx napsal:

Drobnost k Agátě: černoušci z názvu vypadli už v prvním US vydání (v UK údajně taky, od osmdesátých let), přičemž podezřívat USA před osmdesáti lety z přílišného progresivismu se asi úplně nedá :) O potřebě horlivě všechno přejmenovávat dneska mám taky pochybnosti, ale zrovna v tomhle konkrétním případě je to vzrušení trochu s křížkem po funuse.

Trochu jiná situace je, když se manipuluje se samotným textem (klasický příklad je Mark Twain, ten si to posmrtně dost užíval). Mimochodem, pokud jde o literaturu, jsem docela alergický na trigger warnings a všechno kolem toho, ale chápu, že je to složitý a tolik se rozohnit prostě nedovedu. Asi jsem holt ta progresivistická svoloč.

 

Tady ale doslo podle vseho taky k uprave nejenom nazvu, ale i textu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Prochy68 napsal:

Tady ale doslo podle vseho taky k uprave nejenom nazvu, ale i textu.

Jako myslíš v textu tý říkánky? No tak to potom asi jo, pokud tam není něco dalšího. Twaina jsem uváděl jako příklad někoho, kde se v 50. letech a dál třeba vynechávaly celý postavy a tak.

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu hokeji - někde jsem četl, ze naopak nějaká aktivistická skupina chce, aby byly čáry na ledě černé a ne modré (důvod už si nepamatuju, ale bude to něco jako Black Lines Matter :) ) A argument, ze cernej puk na černý čáře by nebyl vidět, je vůbec nezajímal.

Uz jsem to nasel: https://www.idnes.cz/hokej/nhl/nhl-cerne-cary-rasismu-aliance-za-ruznorodost-akim-aliu-protesty-hokej.A200828_111310_nhl_zele

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Radek124 napsal:

...

PS: Jo - a nakonec nám zavřou i Chronomag, až někdo "multikulturně ostražitý" obviní Berta že nám ty "nové" genderově a nábožensky korektní karikatury nabízí jen ve žluté a černé 🦍

... a navíc pod nátlakem členstva přidali s Adaskem tmavou variantu fóra 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Joe říká, že žárovku vynalezl černoch :)

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/joe-biden-usa-zarovka-thomas-edison-lewis-howard-latimer.A200907_092845_zahranicni_wass

Aniž bych teda chtěl upírat zásluhy schopnému Latimerovi, musím se usmívat. Jednak žárovka je, jak známo, čiré ekologické zlo, a pak - to aby si dneska každý dobře rozmyslel, zda si do řešitelského týmu vezme černocha... buď vás na pokyn zvenčí brzy vystřidá na pozici vedoucího, nebo budou v budoucnu zásluhy a výsledky týmu přiřknuty (v zájmu posilení sebevědomí minority) pouze tomu jedinému členovi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná Jste zaznamenali v (druhoválečném) Přednostovi stanice, že ještě tou dobou se pro cestující bez jízdenky používal termín “slepý pasažér🙈 - přičemž kupodivu nešlo o (tehdy určitě taky “politicky nevhodný”) kolizní potenciál “černého pasažéra” 🕵️‍♀️ s černou uniformou SS, ale o ještě starší záležitost pocházející údajně ještě z dob mocnářství... :whistle:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže slepý se dneska taky nesmí říkat. Takže asi: 

  • Slepý = nevidomý
  • Slepá patrona = nesmrtící patrona
  • Slepá ulice = nikamnevedoucí ulice
  • Slepýš = hadoještěrka
  • Atd atd, určitě něco vymyslíte i sami. Pomozte vybudovat lepší svět! :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D Mi to pripomenulo ten storočný fido vtip:

 Gun Shop Owner: "Hi, How can I help you?"
 Client: "I'm lookin' for a gun."
 Owner:"What kind of gun are you lookin' for?"
 Client: (pointing at the biggest handgun in the case): "That one looks about right."
 Owner: (very surprised): " Why do you need a .44 magnum?"
 Client: "It's for shootin' at cans."
 Owner: (pointing at a small handgun): "Well, this is the perfect size for shooting at cans."
 Client: (pointing again at the .44): "Nah, I need this one."
 Owner: "OK, what kind of cans are you shooting at?"
 Client: "Mexi-cans.......Puerto Ri-cans........Afri-cans "
 

Dúfam, že niekoho nenaštvem, že nie som v správnom vlákne...

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...