Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Jsem fakt hodně vytočenej...

Korona u dětí ve škole. Ředitelství školy - hygiena - dětský lékař. Každý nám dává naprosto odlišné instrukce. Ale jako fakt si jede každej svoje a popírá toho druhýho. Koho máme poslouchat, kdo má hlavní slovo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil bych podle hygieny. Škola má prakticky volné ruce a je to na řediteli, koho a v jakém rozsahu pošle do karantény (což je objektivně dobře, protože jinak by to mohl po prvním týdnu zavřít) jinak bych se řídil zdravým rozumem. Jestli to mají děcka tak zavřít doma, jestli to má někdo ve třídě tak bych to nehrotil, jenom omezil vychazky a pozoroval. zároveň sebe bych hodil na HO a preventivně vyloučil děcka z kontaktu s prarodiči.  

Upraveno uživatelem Maro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škola - ve třídě koronavirus, děti doma v karanténě, na odběry jen závažné případy. Nejdříve na 5 dní, v pondělí je poslali do školy a v pondělí večer znovu nová karanténa, prý se spletli. Nikdo jinej kromě školy (hygiena) nás nekontaktoval.

Dětskej - okamžitě na odběry (ty co mají jinýho doktora jsou "v klidu", ostatní MUDři je neposlali).

Odběry proběhly, dcera pozitivní.

Hygiena - děti rozdělit (střídavá péče), já po více jak 10 dnech po posledním kontaktu s dětmi v poho, tak syn ke mně. Dcera ve čtrvtek znovu na testy a pokud budou OK, může do školy.

Dětskej - dcera 10 dní karanténa, pokud bude pak v poho, může do školy. Syn (a ex) v pátek na nové testy a od toho dne 10 dní karanténa.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, geometr napsal:

Může mě vůbec někdo nutit k tomu, abych si nechal udělat testy, když nebudu chtít a jestli jo, tak na základě čeho?

„Nesplnění této povinnosti může být považováno za přestupek, u kterého hrozí sankce do maximální výše 3 miliony korun dle § 92n odst. 1 písm. b) zákona 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví,“

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/odmitnout-test-na-covid-se-nevyplati-hygienici-uz-takove-pripady-znaji-120099

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kuncák7 z jinýho soudku. Dcera (10 let, sotva 30 kilo) zvracela. Dětská předepsala prášky, lékárník vydal. Dávkování 1-0-1. Tak dcera snědla tři a zkolabovalo jí veškerý svalstvo. Předsunutá a pohledem oteklá čelist, spadlý koutek, neschopnost artikulovat. Tak šup rychle Motol jakože dentální chíra (protože ta čelist, žejo, google-laik vidí absces nebo zánět okostice). Tam nic neviděli takže rychle na urgent. Tam dotaz na léky, manželka sdělila ten Torecan. Oni hned věděli, šoupli jí něco do kanyly a byla ok.

Pak jsem čet leták (ne vždycky ho holt čteme no) a tam bylo, že je to lék pro dospělý a je na křečový stavy zvracení po chemo a radiotrerapii... Malá holce bylo jen blbě z rotaviru...

Takže se nedá 100% věřit ani dětský, u který jsem měl všechny tři holky a která vždycky byla spíš pro vyležení max s homeopatiky než ATB. A pak předepíše takovýhle svinstvo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, bandicoot napsal:

@kuncák7 z jinýho soudku. Dcera (10 let, sotva 30 kilo) zvracela. Dětská předepsala prášky, lékárník vydal. Dávkování 1-0-1. Tak dcera snědla tři a zkolabovalo jí veškerý svalstvo. Předsunutá a pohledem oteklá čelist, spadlý koutek, neschopnost artikulovat. Tak šup rychle Motol jakože dentální chíra (protože ta čelist, žejo, google-laik vidí absces nebo zánět okostice). Tam nic neviděli takže rychle na urgent. Tam dotaz na léky, manželka sdělila ten Torecan. Oni hned věděli, šoupli jí něco do kanyly a byla ok.

Pak jsem čet leták (ne vždycky ho holt čteme no) a tam bylo, že je to lék pro dospělý a je na křečový stavy zvracení po chemo a radiotrerapii... Malá holce bylo jen blbě z rotaviru...

Takže se nedá 100% věřit ani dětský, u který jsem měl všechny tři holky a která vždycky byla spíš pro vyležení max s homeopatiky než ATB. A pak předepíše takovýhle svinstvo.

Jo, tomu věřím. Já to s dětskou mám tak, že jsem k ní chodil už já, sestry, všechny netere, je to spíš rodinej vztah. Proto ta absolut důvěra. Jinak já s detma chodím jen do krce na dětské, ač mám vlastně vinohradskou ob dvě ulice a zase za tím hledej spíš můj dojem a zkušenost než cokoli jiného. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Liqid napsal:

„Nesplnění této povinnosti může být považováno za přestupek, u kterého hrozí sankce do maximální výše 3 miliony korun dle § 92n odst. 1 písm. b) zákona 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví,“

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/odmitnout-test-na-covid-se-nevyplati-hygienici-uz-takove-pripady-znaji-120099

Dík.

"Může být považováno"... hmm, to je novinářskej obrat zase. Tak je to přestupek nebo ne, do prčic?

Nicméně až budu mít chvilku, prostuduju si to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, bandicoot napsal:

@kuncák7 z jinýho soudku. Dcera (10 let, sotva 30 kilo) zvracela. Dětská předepsala prášky, lékárník vydal. Dávkování 1-0-1. Tak dcera snědla tři a zkolabovalo jí veškerý svalstvo. Předsunutá a pohledem oteklá čelist, spadlý koutek, neschopnost artikulovat. Tak šup rychle Motol jakože dentální chíra (protože ta čelist, žejo, google-laik vidí absces nebo zánět okostice). Tam nic neviděli takže rychle na urgent. Tam dotaz na léky, manželka sdělila ten Torecan. Oni hned věděli, šoupli jí něco do kanyly a byla ok.

Pak jsem čet leták (ne vždycky ho holt čteme no) a tam bylo, že je to lék pro dospělý a je na křečový stavy zvracení po chemo a radiotrerapii... Malá holce bylo jen blbě z rotaviru...

Takže se nedá 100% věřit ani dětský, u který jsem měl všechny tři holky a která vždycky byla spíš pro vyležení max s homeopatiky než ATB. A pak předepíše takovýhle svinstvo.

Tvl no to bych se posral.. Držím palce!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsou lidi. Nikde. Natoz v odbornych kruzich. Kuprikladu moje ex, lekarka na soukrome klinice. V soucasnosti staz v nemocnici na oddeleni v ramci pripravy na atestaci. Je tam druhy tyden. Klidne ji tam nechaji pul dne samotnou jako jedinou lekarku na cele oddeleni... Znalosti z oboru samozrejme ma, ale je to odlisne oproti tomu, co roky dela ve svem. Navic chod oddeleni je uplne jiny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A řekla vám pak k tomu něco? Spíš to vypadá, že se jen upsala. Ono u těch e-receptů je hrozně jednoduchý napsat něco jiného, to v rámci lékárenské praxe řešíme téměř každý den. Další věc je, že lékař je ve zdravotnictví bůh a nikdo mu do léčby nemá co kecat a spousta lékařů to dává ráda najevo. Oproti tomu v některých státech platí, že lékař konzultuje s farmaceutem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale na druhou stranu, když to v lékárně vydává a vidí rodný číslo, tak jí může být divný, že tohle vydává pro dítě a může na to upozornit. Ti lidé v lékárně přece mají (nebo mají mít) farmaceutické vzdělání a vědět co vydávají / prodávají. Dneska jsou to přeci doktoři farmacie, takže taky doktoři (narážím na tu poznámku "lékař je bůh" ). Splést se přece muže každej i doktor (kor když to třeba vybírá v PC z nějaký databáze). Mně když dycky dávaj něco na recept, tak tam ještě většinou píšou dávkování a nezřídka mi k tomu něco řeknou (třeba podávat po jídle atp.), nebo se kolikrát i ptá, jestli je to pro dítě a jak je starý, i když to rodný číslo vidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jel jsem na koloběžce po chodníku, ale s hustotou chodců tak 2 chodci na kilometr. Bylo to z kopce, i tak jedu pomalu a u každého chodce zpomalím do téměř chůze, když vidím psy tak  zastavuju a radši chvíli tlačím, protože 90 procent je na volno, téměř žadný pes majitele neposlechne a rád si vystartuje když kolem něj něco projede. 

Proti mě jde chlap s dvouma čoklama. Vidím ho z dálky, v místě kde bychom se měli potkat je zrovna ještě na chodníku auto, takže omezený průchod. Zastavím teda úplně, slezu z koloběžky a čekám až projde, přestože bych tam asi v pohodě projel než se tam doplazí. Když dojde až ke mě okamžitě na mě začne pokřikovat "doufam že s tim pujdete na silnici". Ty woe, už mě ty čoklaři serou, všechno zechcany, posrany, oba psy měl na šnůře asi 10 metrů, takže celý chodník zablokovaný, nikdo kolem něj ani neprojde aby se o ty šnůry nepřerazil, člověk mu udělá volnej průchod a ještě na mě bude pokřikovat? Ten mi teda hnul žlučí. 

(p.s. psy mám fakt rád, ale prostě nechápu potřebu mít psa v Praze v paneláku. Dneska jsem potkal asi 5 maminek s kočárky na cyklostezce, každá měla psa, každá na volno, jedna rotvajlera bez náhubku, kousek od hřiště s dětmi, to mi prostě hlava nebere)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...