Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 7 minutami, kloubik napsal:

Ja dneska ctu ze se pomalu zacina s barrandakem a ze oprava bude trvat 5 let, z toho 4 roky bude omezeny prujezd. Tak nejak jsem zil v predstave ze za 1-2 roky to musi byt hotove. 

Kuncaku vidis do toho nejak, opravdu je potreba 5 let na opravu? Asi jsem si to s tim bydlenim na Barrandove mel loni jeste rozmyslet :)

Je to vše komplet - přípravné práce které zasáhnou do uzavirek minimálně až po opravdu masakr uzavírky a svadění do režimu 1+1.Me spíš víc děsí to, že tohle nemůžou stihnout, při tempu přípravných práci je můj tajnej typ 7 let. 

A radost z toho nemám, jezdím tudy každý týden a teď každý den a skriptu zubama. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě otázka k tý dálnici - nejsem řidič, ale nehraje v tom chování řidičů štítících se praveho a často i středního pruhu roli ještě něco? Třeba kamiony, koleje vyjeté vozidly s nadměrným nákladem, nebo tak něco? Nic nenaznačuju, nerozumím tomu, prostě se jen ptám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, martar napsal:

Ještě otázka k tý dálnici - nejsem řidič, ale nehraje v tom chování řidičů štítících se praveho a často i středního pruhu roli ještě něco? Třeba kamiony, koleje vyjeté vozidly s nadměrným nákladem, nebo tak něco? Nic nenaznačuju, nerozumím tomu, prostě se jen ptám.

Ano, to je dle mého hlavní důvod, proč se ten pravej pruh nepoužívá.. Jen to není úplně ta "pravá omluva".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Například kolem Mirošovic se po D1 do nedávna v pravým pruhu vůbec jezdit nedalo a ještě teď tam kousek neopravili, to samý bývalá hradecká před Prahou. Na okruhu mezi nájezdem z karlovarky a výjezdem na plzeňskou to taky začíná stát za ho...

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 20 minutami, martar napsal:

Ještě otázka k tý dálnici - nejsem řidič, ale nehraje v tom chování řidičů štítících se praveho a často i středního pruhu roli ještě něco? Třeba kamiony, koleje vyjeté vozidly s nadměrným nákladem, nebo tak něco? Nic nenaznačuju, nerozumím tomu, prostě se jen ptám.

Dřív určitě platilo, že např. pravý pruh na D1 byl katastrofální a dlouhodobě v tom jet bylo o auto. Dnes už to ale pravda není, na D1 je jediné místo kde se v tom pravém pruhu nedá pořádně jet (okolo 175-180km).

Jako velký důvod ale vidím stádní chování - ten přede mnou nezajel doprava, tak přece nepojedu ani já. To vidím pořád, kolona v levém pruhu jede 110kmh a v pravém co 500 metrů jeden kamion. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To neni jenom stádní chování, to je taky o tom, že jak zajedu jedinej doprava, pak mě tam nikdo zpátky nepustí, pokud to tam nešvihnu jako to prase.

 Jinak když už jsme u dálnic, tam mě dlouhodobě sere, že hodně málokdo využívá při napojování celou dýlku toho připojovacího pruhu a naopak si většina lidí vynucuje připojení úplně nesmyslně brzo, když nemaj rychlost.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych v tom viděl především neznalost a ignoranci. Taky si myslím, že podstatná část se chce v případě 3 pruhů vyhnout situaci, kdy se budou muset zase zařadit. Však plno lidí ani neví, jak správně využít připojovací pruh. Perou to tam hned na začátku sotva v 80km/h rychlosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, martar napsal:

Ještě otázka k tý dálnici - nejsem řidič, ale nehraje v tom chování řidičů štítících se praveho a často i středního pruhu roli ještě něco? Třeba kamiony, koleje vyjeté vozidly s nadměrným nákladem, nebo tak něco? Nic nenaznačuju, nerozumím tomu, prostě se jen ptám.

Proč mi to tím dotazem děláš??? Marto, proč? :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Milan59 napsal:

...

Však plno lidí ani neví, jak správně využít připojovací pruh. Perou to tam hned na začátku sotva v 80km/h rychlosti.

Jo, to je taky dobrej nešvar, 300 m dlouhej připojovák a borci to tam sypou už pomalu přes tu plnou na začátku, z toho taky nevim. A ještě větší nářez je, když za někým jedu po nájezdu na dálnici a on si po vjezdu do toho připojováku přibrzdí asi aby se mohl pokochat výhledem do zrcátka nebo rozhlídnout, místo aby se pořádně rozjel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ještě nic není, já jsem nedávno jen za nějakým dědou co to na úplným začátku připojováku na fleku zastavil, najel si a přísahám že jsem přesvědčenej že chtěl zahybat doleva. Pak na něj někdo z dálnice zatroubil, já na něj taky troubil aby mu to došlo a pak se srovnal a pokračoval vlevo 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frajer s gulama přece svého času velkohubě hlásal, že třípruh je přežitek a že budoucnost má "chytrá dálnice" (rozuměj "se svítícíma cedulema od sponzorující firmy").
Akorát při tom honění hlasů pro modrýho ptáka pozapomněl na detail, že už tehdy byl ten tankodrom v obou pruzích přeplněnej a že cizí kamioňáci co si toho česky moc nepočtou...

tabule1.jpg

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na připojováky jsem skrze to ostatní úplně zapomněl, taky slušné občas, i když teda to mi vadí asi míň, než to ostatní.

Mimochodem teď mě tak napadá s tím připojovacím, když jsem v něm a jedu rychleji, než dotyčný, který už na dálnici je, tak v případě, že tam budou i švestky, tak to taky schytám že? Měl bych se zařadit až za dotyčným autem a ne ho předjet je to tak že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Bells napsal:

Na připojováky jsem skrze to ostatní úplně zapomněl, taky slušné občas, i když teda to mi vadí asi míň, než to ostatní.

Mimochodem teď mě tak napadá s tím připojovacím, když jsem v něm a jedu rychleji, než dotyčný, který už na dálnici je, tak v případě, že tam budou i švestky, tak to taky schytám že? Měl bych se zařadit až za dotyčným autem a ne ho předjet je to tak že?

Jak píše Dawe009 - neschytáš to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...