Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 8 minutami, luidis napsal:

omezit můžeš

To je tvůj vlastní výklad nebo to je někde v zákonech a vyhláškach uvedeno? Pokud ano, můžeš prosím uvést zdroj? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Tom4 napsal:

To je tvůj vlastní výklad nebo to je někde v zákonech a vyhláškach uvedeno? Pokud ano, můžeš prosím uvést zdroj? Díky.

Samozřejmě, že je to "silniční zákon" neboli zákon o provozu na pozemních komunikacích - 361/2000sb.

"Je-li pro zařazování do průběžného jízdního pruhu zřízen připojovací pruh, je řidič povinen před zařazením do průběžného pruhu užít připojovacího pruhu. Při zařazování z připojovacího pruhu do průběžného pruhu řidič nesmí ohrozit řidiče jedoucí v průběžném pruhu. Není-li připojovací pruh zřízen, je řidič povinen dát přednost v jízdě vozidlům jedoucím v průběžném pruhu."

Jízda z připojováku do průběžného tedy není dávání přednosti v jízdě (platí jiné zákonné podmínky). Je to jiný jízdní úkon.

Prosím bez flejmů, v tomhle spousta lidí plave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je dávání přednosti v jízdě:

Zákon č. 361/2000 Sb., § 2 písm. q):

q) dát přednost v jízdě znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by řidič, který má přednost v jízdě, musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Tom4 napsal:

Ano, tam se píše o tom že nesmí ohrozit, mně zajímá odkud máš to "může omezit"?

Viz jízda v pruzích http://zakony.centrum.cz/zakon-o-provozu-na-pozemnich-komunikacich/cast-1-hlava-2-dil-3-oddil-1-paragraf-12

Při přejíždění z jednoho do druhého pruhu nesmíš ohrozit ani omezit. Z připojováku nesmíš jen ohrozit. Zákonem tedy není omezení zakázáno. 
 

E: ještě jednou prosím bez flejmu

Upraveno uživatelem luidis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže to nikde není uvedené a je to tvůj výklad. Citoval jsi mi tady tři zákony, přičemž dva pojednávají o něčem jiném. 

Spíš se na omezování lidí v průběžném pruhu vyser, a normálně se zařazuj, stejně tak je nesmysl někde uvádět že "omezit můžeš". Tahle hloupost je na solidní flejm, ale zbytek si raději dobrovolně zcenzuruju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, luidis napsal:

Hmm, a už jsme u toho. Končím.

Tak voe příště rovnou napiš je to moje dedukce, zatím mi nikdo neublížil / někdo ublížil za moje ukázkově provedené povolené omezení a je to. A ne se snažit zavařit googla při hledání nějaké normy. :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Bert napsal:

Poseroutko, zrovna, když to začínalo být zajímavé.

Sorry no, nevím, na které straně jsi, ale vysvětlovat znění zákona mě nebaví. Nám při každoročních školení vtloukají do hlavy, ať počítáme s možností omezení z připojovacího. Zákon to potvrzuje, nesmíš jen ohrozit.

před 15 minutami, Tom4 napsal:

Tak voe příště rovnou napiš je to moje dedukce, zatím mi nikdo neublížil / někdo ublížil za moje ukázkově provedené povolené omezení a je to. A ne se snažit zavařit googla při hledání nějaké normy. :cheers:

Ale to googlení jsi po mě chtěl do pytle přece ty. Se na to... :)

Upraveno uživatelem luidis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl, to mame taku ptakovinu v zakone aj na SK? 🙄

Ak ano, tak to je teda dobra kravina. Idem si v pravom pruhu predpisovych 130, vlavo vidim niekoho co ma bude obiehat a predo mnou to frajer nasype z pripojovacieho pruhu v 80ke rovno predo mna. To je fakt dovolene?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, baza napsal:

Tome, když je napsáno v zákoně "nesmí ohrozit", proč myslíš, že nesmíš taky omezit?

Nějak ti nerozumím.

No na to jsem se ptal já kolegy, protože tomu nerozumím odkud to má? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, eskimak napsal:

Tvl, to mame taku ptakovinu v zakone aj na SK? 🙄

Ak ano, tak to je teda dobra kravina. Idem si v pravom pruhu predpisovych 130, vlavo vidim niekoho co ma bude obiehat a predo mnou to frajer nasype z pripojovacieho pruhu v 80ke rovno predo mna. To je fakt dovolene?

Pouze pokud jsi omezenej :D

 

 

 

Sorry, už to balím taky :) :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, eskimak napsal:

Tvl, to mame taku ptakovinu v zakone aj na SK? 🙄

Ak ano, tak to je teda dobra kravina. Idem si v pravom pruhu predpisovych 130, vlavo vidim niekoho co ma bude obiehat a predo mnou to frajer nasype z pripojovacieho pruhu v 80ke rovno predo mna. To je fakt dovolene?

Pokud ti to struhne přímo před tebe, musíš prudce na brzdy nebo bouračka, pak si troufám tvrdit, že tě ohrozil. Jsou na to judikatury, ale hledej to. Beru situaci v ČR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...