Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 11 hodinami, Chronař napsal:

Ta ženská, co ji vyhodili z ŘSD tvrdila, ze problém je v urednikach, co ty silnice/opravy přebírají . Ze prý tomu nerozumí a přebírají sunty. Lepší si úřady prý nemůžou dovolit...

na tom asi něco bude. Ale byl tady nedaleko, u vesnice tady kousek přes kopec, případ kdy nevyměkli a dali to zhotoviteli pěkně sežrat. Někdo si asi myslel že silničku v nějakým zapadákově můžou hezky odfláknout.

https://trebicsky.denik.cz/zpravy_region/misto-jednoho-mesice-firma-opravuje-silnici-uz-tri-roky-20140810.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, kuncák7 napsal:

Chapu a tys mě pochopil též správně :-)). Podle mého to bude na něco popud (vyšší nehodovost, děti, bus,....), snaha o zvýšení bezpečnosti. Zkus zapatrat na úřední desce u vás, jistě to tam bude a zdůvodnění též. 

Tak nějak tuším, že Pepa myslí silnici II/360 mezi Oslavičkou a Oslavicí. Na dotaz mi úředník z Velkého Meziříčí odpověděl, že úseky k rekostrukci vybírá ŘSD a on to nehodlá zpochybňovat, a jestli chvi vědět něco víc, mám kontaktovat KSÚSV Žďár nad Sázavou, který je zhotovitelem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, honzyk napsal:

Tak nějak tuším, že Pepa myslí silnici II/360 mezi Oslavičkou a Oslavicí. Na dotaz mi úředník z Velkého Meziříčí odpověděl, že úseky k rekostrukci vybírá ŘSD a on to nehodlá zpochybňovat, a jestli chvi vědět něco víc, mám kontaktovat KSÚSV Žďár nad Sázavou, který je zhotovitelem. 

ano, přesně to mám na mysli, je vidět že znáš místní poměry. Ta silnice bude ještě zdrojem mnoha radovánek, jak už jsme tady před časem probírali. Všiml jsem si že na Dopravním infu zmizela uzavírka u Rudíkovského nádraží. Žeby to už dodělali nebo to je chyba v systému? Příští rok by měli pokračovat kolem Rudíkova. Tam to bude taky veselý, starosta si vymyslel dva podchody! Jeden směrem k nádraží kam asi chodí davy lidí na vlak, tipuju tak 3 lidi denně a druhý u hřbitova protože tam prý chodí lidi někam do lesa, asi k perníkový chaloupce nebo ke křišťálový studánce tam kde nejhlubší je les.

A ten nejhanebnější, totálně rozbitý úsek přijde na řadu kdovíkdy. No eště že tam jezdím jen občas.

A hele, ta uzavírka u nádraží už tam zas je, takže asi chybička.

Upraveno uživatelem PepaSFI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trasu Třebíč - Velmez jezdím denně, uzavírka by měla skončit posledního října, ale to že se bude příští rok pokračovat okolo Rudíkova jsem nechtěl číst ... Kdy přijde na řadu ten nejrozbitější úsek nikdo neví, prej to vázne kvůli pozemkům, ale to jedna paní povídala 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, honzyk napsal:

Tak nějak tuším, že Pepa myslí silnici II/360 mezi Oslavičkou a Oslavicí. Na dotaz mi úředník z Velkého Meziříčí odpověděl, že úseky k rekostrukci vybírá ŘSD a on to nehodlá zpochybňovat, a jestli chvi vědět něco víc, mám kontaktovat KSÚSV Žďár nad Sázavou, který je zhotovitelem. 

Proč by ŘSD kecalo do dvojek? Jedině si dokážu představit, že v rámci koordinace uzavírek a objížděk existuje společná komise (ŘSD, kraj, obce), a tam něco takového padlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Bert napsal:

Proč by ŘSD kecalo do dvojek? Jedině si dokážu představit, že v rámci koordinace uzavírek a objížděk existuje společná komise (ŘSD, kraj, obce), a tam něco takového padlo.

Moje chyba, dohledal jsem ten mail a úředník se odkazuje na KSÚSV, nevím jak se mi tam dostalo ŘSD. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Foundryman napsal:

Známý má firmu na dopravní značení. Z toho, co občas zaslechnu, je patrné, že proti alianci dopravních úředníků a stavebních silničářských firem jsou camorra i 'ndrangheta mírumilovné spolky pro povznesení občanstva.

Až na to, že tohle zastřešuje, domlouvá a soutěží vždy správce komunikace, nikoli úředník. Nevadí no, určitě máš pravdu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Irwinek napsal:

Mnó, já bych tady viděl ještě jednu možnost - když jedeš po Polsku, tak tam maj novejch silnic a dálnic spousty, všechno rovňoučký a hlaďoučký, radost pohledět

Všechny rovňoučké nejsou, jel jsem minulý týden do Gliwic a mají tam podobně zvlněný úsek jako v Ostravě. Tedy nechci to úpůně srovnávat, ale jen pro doplnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, p3k napsal:

Všechny rovňoučké nejsou, jel jsem minulý týden do Gliwic a mají tam podobně zvlněný úsek jako v Ostravě. Tedy nechci to úpůně srovnávat, ale jen pro doplnění.

Jasně, my se loni motali okolo Mazurských jezer a sem tam jsem nechápal, čemu všemu se dá říkat cesta :_D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, honzyk napsal:

Moje chyba, dohledal jsem ten mail a úředník se odkazuje na KSÚSV, nevím jak se mi tam dostalo ŘSD. 

Jinak, odkazuje se zcela správně, on dává na znalosti správce komunikace, tedy technika, který by měl mít ke svému tvrzení technickou správu o stavu vozovky a podloží (nedovedu si představit, že bych stoural nozikem do asfaltu a pak měl určit, v jakém je stavu), úředník v tomhle případě rozhoduje o dopravním omezení a značkách a může doporučit další úseky k opravě (pouze doporučuje). Max ještě někdo mohl vytáhnout nehodovost z daného místa. Třetí varianta - silnější pes m..a se mi moc nezdá. 

Ohledně majetkových poměru to tu bylo už vysvetleno 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, kuncák7 napsal:

Jinak, odkazuje se zcela správně, on dává na znalosti správce komunikace, tedy technika, který by měl mít ke svému tvrzení technickou správu o stavu vozovky a podloží (nedovedu si představit, že bych stoural nozikem do asfaltu a pak měl určit, v jakém je stavu), úředník v tomhle případě rozhoduje o dopravním omezení a značkách a může doporučit další úseky k opravě (pouze doporučuje). Max ještě někdo mohl vytáhnout nehodovost z daného místa. Třetí varianta - silnější pes m..a se mi moc nezdá. 

Ohledně majetkových poměru to tu bylo už vysvetleno 

No já šel postupně, jak psal PepaSFI, tohle je asi nejlepší úsek v okolí, navíc navazuje na už dlouho rozestavěnou silnici, takže když to vyfrézovali a tejden se nic nedeělo, tak jsem psal na úřad, protože pod vyhlšením omezení, nebo jak se to lejstro jmenuje, byl podepsanej úředník z dopravního odboru a ten mě poslal na KSÚSV, a ti mi poslali odpověď i s přibližným harmogramem 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, honzyk napsal:

No já šel postupně, jak psal PepaSFI, tohle je asi nejlepší úsek v okolí, navíc navazuje na už dlouho rozestavěnou silnici, takže když to vyfrézovali a tejden se nic nedeělo, tak jsem psal na úřad, protože pod vyhlšením omezení, nebo jak se to lejstro jmenuje, byl podepsanej úředník z dopravního odboru a ten mě poslal na KSÚSV, a ti mi poslali odpověď i s přibližným harmogramem 🙂 

Rozumím, jak jsem kdysi psal-může být problém v podloží, asfalt je ok, ale spodek špatnej (nejsem stavar, počítám, že např geometr by to uměl vysvětlit líp). Takže mě nezbývá než věřit správci (u vás to KSUSV). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi se dnes trochu nudím, tak jsem se na webu kouknul na pár fotek. U drtivé většiny z nich jsou viditelné podélné trhliny způsobené deformacemi zemního tělesa. Také jsem se mrkl na to, kdo vyhrál veřejnou zakázku. Nezbývá mi, než škodolibě konstatovat, že tentokrát to budou muset kluci z OHL ŽS (a jejich subky) udělat pořádně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...