Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 12 hodinami, dawe009 napsal:

Fakt by mě ta jejich expertní skupina zajímala. Zatím mám dojem, že bych koronakrizi mohl řídit z obejváku s kámošem u piva a nemohlo by to bejt horší..

Když do toho zabrousíš a začneš si dohledávát kdo je kdo, tak asi budeš docela překvapen, stejně jako před časem já. Ušetřím ti pátrání, PES (samo, že ve spolupráci s MZ ČR), připravuje kupodivu privátní nezisková organizce skrývajicí se pod zkratkou BISOP, na webu se představují jako:

"Centrum pro modelování biologických a společenských procesů, z.ú. (Centre for Modelling of Biological and Social Processes.) je nezisková organizace, jejimž účelem je nezávislý interdisciplinární výzkum a výzkumná činnost spojená s aplikací matematického modelování na oblast lidského chování a společenských jevů, zejména modelování epidemií a jejich dopadu na společnost.

Tým podílející se na práci Centra získal na svůj projekt EPICITY grant TA ČR v rámci Programu na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací–ÉTA. Výstupy z toho projektu by měly pomoci při lepším navrhování praktických opatření tak, aby se dařilo nacházet rovnováhu mezi efektivitou epidemiologických opatření a zásahy do společnosti. Ve své činnosti navazuje na Iniciativu Model antiCOVID-19 pro ČR a její modely."

Zdroj: BISOP a další najdeš uvedeny i v oficiálních materiálech MZ a v novinách, třeba tady:1815788779_2020-11-1809_07_41.jpg.f52eba05fd2d141dfcca12fecc7d7d20.jpg

No a teď si začni hledat a sám dělat obrázek kdo rozhoduje o dění v ČR, od toho jestli se jdeš ostříhat až po to, kdy si můžeš zajít do hospody na guláš a X dalších věcí. 

Kromě zmíněného BISPOP je zajímavý co a kdo je PAQ research sro, CERGE EI (tam je zvlášť super stránka s nabidkou kolik jim můžeš přispět - https://www.cerge-ei.cz/about/donors jen pro ilustraci částky jsou od 10 tisíc dolarů nahoru), případně se člověk pozastaví nad tím co s tím má asi tak společného třeba Blindspot AI. No a pak si mrkni u těch organizací na kontakty a pár lidí si prohlédni na netu co je kdo zač. 

Logicky se ti pak do mozku vkrade otázka na co tedy máme celý ansámbl ministerstva nejen zdravotnictví, ale i průmyslu a obchodu, vnitra a další státní instituce, když slavný PES vlastně připravují lidi uvedení výše?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě jedou podle té uvedené kalkulačky http://epidemicforecasting.org/ :D

Která mimochodem počítá dle modelú pro běžnou chřipku, resp. H1N1 dle 3 studií z let 2009-11. A rozhodně není pro lidi, většina těch institucí a expertů je placena a sponzorována - najděte si sami kým, ať nejsem nařčen že někomu straním :(

Edit. tipuju že u toho chlastají a nečtou disclaimer dole na stránce  :lol: "The above displayed data and predictions are results of estimation and modelling. Please contact us before using our data for major decisions." :D

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, nickolas napsal:

Billa Hlučín, dnes, 7:15. Pohoda, fronty nula. Akorát před obchodem chlapík, který pouštěl jen s nákupním vozíkem, že to je součást opatření.

Sucast opatreni je to preto, ze by to inak nezratali (dnu von). Takto podla plochy vedia ze dnu moze byt 37 ludi, tak nechali k dispozicii len 37 vozikov a vybavene ;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, wawrik napsal:

To rieši jeden brigádnik s oldstyle papierom a ceruzkou pred vchodom.

Aj to je moznost. Ale riziko chyby je asi vacsie nez 1clovek = 1 vozik. Za predpokladu ze si niekto nedovezie vlastny vozik.

Chapem preco to retazce riesia takto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, wawrik napsal:

To rieši jeden brigádnik s oldstyle papierom a ceruzkou pred vchodom.

Ideálně využít studenty co mají zavřené školy a můžou to mítmísto matematiky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, eskimak napsal:

Sucast opatreni je to preto, ze by to inak nezratali (dnu von). Takto podla plochy vedia ze dnu moze byt 37 ludi, tak nechali k dispozicii len 37 vozikov a vybavene ;).

Řekl bych, že těch vozíků tam bylo stejně jako kdykoliv jindy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, eskimak napsal:

Aj to je moznost. Ale riziko chyby je asi vacsie nez 1clovek = 1 vozik. Za predpokladu ze si niekto nedovezie vlastny vozik.

Chapem preco to retazce riesia takto.

Jasné, veď ja s tebou nepolemizujem. Tu na IS si to vo väčších obchodoch rýchlo s tými vozíkmi rozmysleli, lebo to brzdí rotáciu zákazníkov. Väčšina ľudí chce ísť rýchlo dnu a rýchlo von, a nie sa kvôli piatim rohlíkom a maslu vyhýbať desať minút iným vozíkom. Zbytočne sa potom pred predajňou robia rady.

Nie že by teda táto téma potrebovala takúto dlhú debatu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, eskimak napsal:

... 1clovek = 1 vozik...

Nechci sahat na vozík, který určitě není odcovidovaný po předchozím zákazníkovi. Dělám tak malé nákupy, že na co sáhnu, to si nesu domů 🙂 a proto vozík nepoužívám. Je to zásah do základních práv zákazníka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, (z)denny napsal:

Nechci sahat na vozík, který určitě není odcovidovaný po předchozím zákazníkovi. Dělám tak malé nákupy, že na co sáhnu, to si nesu domů 🙂 a proto vozík nepoužívám. Je to zásah do základních práv zákazníka

Ja ti na Zakladne Prava Zakaznika nesaham, bez obav :lol2:.

Len proste niekde nenakupis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Prochy68 napsal:

Byvala Sokolska bouda

Tak to mě mrzí. Byl jsem tam mnohokrát a zažil spoustu věcí. Před pár lety jsem viděl, jak se rozpadá. Bývalý provozovatel, pan Hach myslím, pak provozoval hospodu na Albertově. Nevíš, zda ještě nějak funguje chata, které se říkalo Rachotka? Ještě kus výš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...