Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Přijde mi, že řidič dodávky od samého začátku (kdy je v záběru) brzdí. Je mezi svodidly a autem s kamerou, takže na nějaké úhybné manévry neměl moc prostoru a času. 

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Být jasnovidec a vědět, kam které auto po střetu poletí, mohl řidič v autě s kamerou reagovat jinak. Takhle evidentně udělal co mohl- vytvořil prostor, do kterého se mohl řidič dodávky vejít, a zůstal při evidentním brždění na pozici, ze které mohl po nárazu manévrovat na obě strany. Taky z toho odešel po svých.. Ten s dodávkou nevyužil šanci se o brka  zařadit - možná ten prostor viděl menší - ani to nezkusil. Mohl jít do bočního střetu, ale kdo by dokázal během dvou vteřin zvážit všechna pro a proti...?  Bůh ví co se stalo. Ale neschytat to on, mohla to být třeba nějaká rodina s dětma v dvojkové oktávce  nebo jiném dosluhujícím střepu, dojíždějící ho  někde v pruhu za ním, prostě někdo v autě, které by při takovém střetu nedokázalo ochránit posádku... a protože do poslední chvíle by jeho řidič přes dodávku neviděl co se děje, moc by asi nebrzdil....je zázrak, že nedošlo k nějaké daleko horší nehodě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 11. 2020 v 22:10, Radek124 napsal:

A až zjistíme že se tentýž “výpočtář” 2x seknul i u té půlbiliónové sekery, bude už mít parlament pro jistotu schválenou i druhou - protože bestii je potřeba krmit... 🐖🤑🤑🤑

 

...cit.

 se tentýž “výpočtář” 2x seknul i u té půlbiliónové sekery, 

..hm, to už jsem viděl 🤔😀

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2185798625035143&id=2167888243492848

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, krtenek napsal:
...kterou vypracovali odborníci z celé Evropy („Advisory Group on Vehicle Emission Standards“, Poradní skupina pro emisní limity vozidel). Víte někdo, kdo jsou ti odborníci z AGVES? Google mi na dotaz o členech vyhodil toto PDF. Jsou tam i instituce z ČR, ale nikdo jmenovitě. Nikdo se k těmto nápadům moc nehlásí. Proč asi... 😞
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, straspol napsal:

To máš jako Evropskou komisi co dělá se zbraňovou legislativou... už se nikoho ani neptají. Jeden by blil. Kdysi jsme se učili, že takhle nějak vypadalo samoděržaví...

Asi jo 😞 Svrbí mě prsty, ale radši nic psát nebudu... Po letech tu začínám být rochu aktivní a ještě bych mohl dostat banána a to bych nerad 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, juk napsal:
...kterou vypracovali odborníci z celé Evropy („Advisory Group on Vehicle Emission Standards“, Poradní skupina pro emisní limity vozidel). Víte někdo, kdo jsou ti odborníci z AGVES? Google mi na dotaz o členech vyhodil toto PDF. Jsou tam i instituce z ČR, ale nikdo jmenovitě. Nikdo se k těmto nápadům moc nehlásí. Proč asi... 😞

Niektoré „poradné skupiny“ nemajú pevnú štruktúru ani členov. Keď je nejaký problém alebo zadanie, osloví sa príslušný štátny orgán v cieľovej krajine a ten zadanie deleguje na zodpovedajúci odbor či oddelenie. Môže to tak byť aj v tomto prípade, nemá to nič spoločné s hlásením sa k nejakým nápadom, zodpovednosť nesie zadávateľ, čo v tomto prípade bude zrejme komisia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Maxel napsal:

Tesco na P9 teď před chvilkou.
Ještě, že existujou Rohlíci a Košíci emoji2359.png

66b7cb3fea88d2795055c28120734ade.jpg

V čem je Maxeli tohle Mikrotesco lepši nez Lidl dole, kde fronty nejsou (kromě těch 2x500 metrů úspory)? Já tam byl jen jednou, když jsem spal v tom věžáku naproti, a neobjevil jsem žádnej benefit.

EDIT: Nerejpu, fakt mě to zajímá, Mr. Kulinarius asi bude mit dobrý důvod :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, juk napsal:
...kterou vypracovali odborníci z celé Evropy („Advisory Group on Vehicle Emission Standards“, Poradní skupina pro emisní limity vozidel). Víte někdo, kdo jsou ti odborníci z AGVES? Google mi na dotaz o členech vyhodil toto PDF. Jsou tam i instituce z ČR, ale nikdo jmenovitě. Nikdo se k těmto nápadům moc nehlásí. Proč asi... 😞

Nejvíce mě na tom štve, že Makrela i Lejno si vozí prdel limuzínama a nám kážou o elektrice. Automobilky, posrané strachy už skoro 10 let nejsou schopné si cokoliv prosadit, přitom se jedná o jedny z největších zaměstnavatelů a vývozců. A pak jim ještě dodají ty limuzíny v longu. Bych ty mrdky co kážou o elektrice posadil do elektrických aut, by se pak vidělo...

 

european-commission-president-ursula-von-der-leyen-visit-to-paris-france-shutterstock-editorial-10345368b.jpg

w940_h528_x470_y264_fcdb7c1bc973a169.jpg

 

imag1.jpeg

imag2.jpeg

imag3.jpeg

imag4.jpeg

imag5.jpeg

imag6.jpeg

imag7.jpeg

imag10.jpeg

imag9.jpeg

imag8.jpeg

1.jpeg

Upraveno uživatelem Kotlick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 11. 2020 v 9:22, Tom4 napsal:

Když do toho zabrousíš a začneš si dohledávát kdo je kdo, tak asi budeš docela překvapen, stejně jako před časem já. Ušetřím ti pátrání, PES (samo, že ve spolupráci s MZ ČR), připravuje kupodivu privátní nezisková organizce skrývajicí se pod zkratkou BISOP, na webu se představují jako:

"Centrum pro modelování biologických a společenských procesů, z.ú. (Centre for Modelling of Biological and Social Processes.) je nezisková organizace, jejimž účelem je nezávislý interdisciplinární výzkum a výzkumná činnost spojená s aplikací matematického modelování na oblast lidského chování a společenských jevů, zejména modelování epidemií a jejich dopadu na společnost.

Tým podílející se na práci Centra získal na svůj projekt EPICITY grant TA ČR v rámci Programu na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací–ÉTA. Výstupy z toho projektu by měly pomoci při lepším navrhování praktických opatření tak, aby se dařilo nacházet rovnováhu mezi efektivitou epidemiologických opatření a zásahy do společnosti. Ve své činnosti navazuje na Iniciativu Model antiCOVID-19 pro ČR a její modely."

Zdroj: BISOP a další najdeš uvedeny i v oficiálních materiálech MZ a v novinách, třeba tady:1815788779_2020-11-1809_07_41.jpg.f52eba05fd2d141dfcca12fecc7d7d20.jpg

No a teď si začni hledat a sám dělat obrázek kdo rozhoduje o dění v ČR, od toho jestli se jdeš ostříhat až po to, kdy si můžeš zajít do hospody na guláš a X dalších věcí. 

Kromě zmíněného BISPOP je zajímavý co a kdo je PAQ research sro, CERGE EI (tam je zvlášť super stránka s nabidkou kolik jim můžeš přispět - https://www.cerge-ei.cz/about/donors jen pro ilustraci částky jsou od 10 tisíc dolarů nahoru), případně se člověk pozastaví nad tím co s tím má asi tak společného třeba Blindspot AI. No a pak si mrkni u těch organizací na kontakty a pár lidí si prohlédni na netu co je kdo zač. 

Logicky se ti pak do mozku vkrade otázka na co tedy máme celý ansámbl ministerstva nejen zdravotnictví, ale i průmyslu a obchodu, vnitra a další státní instituce, když slavný PES vlastně připravují lidi uvedení výše?  

Dostal jsem se k tomu až teď, nicméně mohu se Tome zeptat, co ti na tom tak vadí? Celou dobu se nadává, že opatření nemají hlavu ani patu a připravují je neznámí imbecilové, teď když na vytváření PES konečně podíleli nezávislí odborníci tak je to zase blbě? Co konkrétního máš proti PAQ, CERGE EI (kromě toho že jim můžeš darovat peníze - tfuj...), jednotlivým osobám? Co je špatného na tom, že stát pomocí TA ČR financuje výzkumné aktivity, které jsou dle něj pro stát prospěšné? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, Bobisek napsal:

Dostal jsem se k tomu až teď, nicméně mohu se Tome zeptat, co ti na tom tak vadí? 

 

Já nepíšu že mi něco vadí, naopak odpovídám Daweovi aby si sám na základě dostupných informací udělal názor. Ano, neladil jsem to do pozitivního tónu, to po člověku kterého obor se od března! plácá na pokraji tragédie nemůžeš chtít. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, cali napsal:

No bojim sa ze ludia co jazdia v longoch obecne nebudu v prvej linii boja proti elektronezmyslom. Taki si tie longy pokupia kludne aj v elektrike a kludne dva, aby mohli jednym jazdit a druhy nabijat.

Spíš bych to viděl jak u našeho dodavatele v Číně. Přijede pro mě na letiště v Tesle, chválí to do aleluja, tak se o tom chvíli bavíme, ukazuje mi zrychlení atak. Na večeři se ho ptám, jak dlouho se to nabíjí, aby jsme ráno dojeli do 400 km vzdálené továrny. Na to týpek, ne, ne, do továrny jezdím S-klasse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Tom4 napsal:

Já nepíšu že mi něco vadí, naopak odpovídám Daweovi aby si sám na základě dostupných informací udělal názor. Ano, neladil jsem to do pozitivního tónu, to po člověku kterého obor se od března! plácá na pokraji tragédie nemůžeš chtít. 

Aha, takže to je takové to klasické současné "naznačuji, že jsou osoby/instituce XY celé podezřelé a bůhví kdo za nimi stojí", ale po konkrétním dotazu proč to naznačuji napíšu "nic mic vlastně nevadí". OK.

Mimochodem netuším, co mají uvedení společného s tím, že je sektor na pokraji tragédie. Mě se pandemie také dotkla (koho ostatně ne) a na třeba na přítelkyni jsem pořád pozitivní :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevyvozuj si z mé odpovědi vlastní odpověď (takové to klasické současné), to vkládáš ty, já jasně píšu Daweovi že si má začít hledat a dělat obrázek, takže si s tím dej laskavě pohov. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, wawrik napsal:

Niektoré „poradné skupiny“ nemajú pevnú štruktúru ani členov. Keď je nejaký problém alebo zadanie, osloví sa príslušný štátny orgán v cieľovej krajine a ten zadanie deleguje na zodpovedajúci odbor či oddelenie. Môže to tak byť aj v tomto prípade, nemá to nič spoločné s hlásením sa k nejakým nápadom, zodpovednosť nesie zadávateľ, čo v tomto prípade bude zrejme komisia.

Může být, ale i tak někdo zadává / objednává, někdo zpracovává, někdo kontroluje, někdo platí, atd. Nepohybuju se v politice, jsem letitý korporátčík 🙂 takže si výstupy od poradních skupin představuju jako diplomku, znalecký posudek, apod. Za tím vším někdo konkrétní stojí a je podepsaný. Neadresnost, anonymita, mlhavost je jen voda na mlýn různým konspirátorům.

Ad zadání. Kdo vlastně co komu zadává a proč. Kdo požaduje snižování emisí u aut? Komise, europrlament, národní vlády, my občané / voliči? Mám rád přírodu, čistý vzduch, klid, takže si dokážu spoustu omezení zdůvodnit, jenže vidím i ekonomické souvislosti, svobodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...