Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Strana 3.  https://upcr.cz/volna-mista-108/stranka-3?jobGrid-sort[id_paid_type]=asc&jobGrid-sort[prem_pozice]=desc&jobGrid-sort[zmena]=desc&fbclid=IwAR17vvOultgkfw24JLQihaLrIS6h6i_4_yR17yUVaW1WSYl2ibnKQzZFbrs Vim ze tolik skutecne nabizi absolventum. Taky zadne nemaji. Zarucena mzda je 27, davaji 24 zaklad a 3 tisice osobni. Taky kdyz se kouknete na jejich stranky, zoufale shani lekare i sestry na vsechna oddeleni. A pak chodi plakat na hejtmanstvi, ministerstvo a za poslanci. V nekterych eserockovych nemocnicich proste zaspali dobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, rayethon napsal:

Je to za plny uvazek pro absolventa lekare. Dneska jsem tam volal. A jeste nuti podepisovat kvalifikacni dohodu. Fakt tragedie. A vim ze takovych nemocnic je plno.

Tak ještě zavolej na toho řidiče MHD, aby ti bylo řečeno, kolik toho musí odjezdit a za jak dlouho to dostane, než to tímhle výkřikem do tmy začneš porovnávat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, kuncák7 napsal:

Tak ještě zavolej na toho řidiče MHD, aby ti bylo řečeno, kolik toho musí odjezdit a za jak dlouho to dostane, než to tímhle výkřikem do tmy začneš porovnávat. 

Ja to porovnavat nechci. To tam vyskocilo samo. A nechci s epoustet do diskuze kzere povolani je narocnejsi a na ktere je potreba vetsi kvalifikace a vzdelani. Mne zaujalo te 24+3 v kontextu toho ze vim ze si reditele nemocnic v severnich cechach stezuji vsude mozne ze nemohou sehnat personal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, rayethon napsal:

Ja to porovnavat nechci. To tam vyskocilo samo. A nechci s epoustet do diskuze kzere povolani je narocnejsi a na ktere je potreba vetsi kvalifikace a vzdelani. Mne zaujalo te 24+3 v kontextu toho ze vim ze si reditele nemocnic v severnich cechach stezuji vsude mozne ze nemohou sehnat personal.

Ale srovnávás to a to nesmyslné. A to, že to inzerujte nějaká nemocnice ještě neznamená, že někoho sežene. Jestli ti to přijde normální, tak to je mi líto. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, kuncák7 napsal:

Ale srovnávás to a to nesmyslné. A to, že to inzerujte nějaká nemocnice ještě neznamená, že někoho sežene. Jestli ti to přijde normální, tak to je mi líto. 

Jeste jednou. Ja to nesrovnavam. To se zobrazily dva inzeraty nad sebou. Neresim mzdu ridice autobusu, resim mzdu lekare. Pokud nekdo chce at si to porovna. Ja to ale nedelam. Mne ale prijde neuveritelne ze se vubec takovy inzerat vubec objevi, zvlaste v dnesni dobe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, rayethon napsal:

Jeste jednou. Ja to nesrovnavam. To se zobrazily dva inzeraty nad sebou. Neresim mzdu ridice autobusu, resim mzdu lekare. Pokud nekdo chce at si to porovna. Ja to ale nedelam. Mne ale prijde neuveritelne ze se vubec takovy inzerat vubec objevi, zvlaste v 

Tak znovu, porovnávás, už jen tím, žes to dal-postoval  u sebe, tomu asi rozumíš, nebo stále ne? Buď jsi tam měl dát jen toho doktora, nebo dovětek. 

A znovu opakuji, pokud si myslíš, že tam někdo za toto opravdu nastupuje, tak je mi to opravdu líto. Nesmyslnej post, kterej strkas i jinde i s tím řidičem. Jak vznikají nesmyslné hlouposti v přímém přenosu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, kuncák7 napsal:

Tak znovu, porovnávás, už jen tím, žes to dal-postoval  u sebe, tomu asi rozumíš, nebo stále ne? Buď jsi tam měl dát jen toho doktora, nebo dovětek. 

A znovu opakuji, pokud si myslíš, že tam někdo za toto opravdu nastupuje, tak je mi to opravdu líto. Nesmyslnej post, kterej strkas i jinde i s tím řidičem. Jak vznikají nesmyslné hlouposti v přímém přenosu. 

Ja to u sebe nepostaval tak to bylo na tom serveru UP. A jeste jednou, nikdo tam zato nenastupuje, protoze zato tam zadny lekar nenastoupi a oni to presto inzeruji. Prosim cti poradne co pisu, nez budes reagovat. A jestli se chces proste tady opet jen na nekom ci necem vyvztekat, tak radeji nereaguj vubec, protoze z tvych prispevku je jasne patrne, ze jsi vubec nepochopil smysl toho co pisu.

EDIT: po 11 letech na foru jsem zablokoval prvniho cloveka. 

Upraveno uživatelem rayethon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, sami víte nejlíp kolik drzých spamů Vám denně přistane ve schránce - a že i když je v hlavičce uvedený naprosto reálný tuzemský člověk/firma/instituce, že nemá smysl mu volat, nadávat a trestat ho blacklistem, protože kvůli notoricky děravému poštovnímu protokolu to jeho jménem (a na základů adres sebraných od retardů a důchodců, přeposílajících si řetězové maily bez BCC) nejspíš vygeneroval nějakej zapocenej smraďoch z Negérie a nebo jiné rádoby "hackerské" tramtárie :shit:

Mimochodem, před pár měsíci už se tady jiní Pražáci pohoršovali kvůli podobnému inzerátu s obdobně "donebevolající" platovou nabídkou - no a tuším že tehdy vítr vedl k nějakému rusákovi, který si z dotyčného "inzerenta" prostě udělal prdel. Prostě to (se zdravým rozumem) berte tak, že když můžou drze lhát politici v novinách a v televizi, může stejně tak dobře (a často beztrestně) lhát i prostý lid na internetu... :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, rayethon napsal:

Ja to u sebe nepostaval tak to bylo na tom serveru UP. A jeste jednou, nikdo tam zato nenastupuje, protoze zato tam zadny lekar nenastoupi a oni to presto inzeruji. Prosim cti poradne co pisu, nez budes reagovat. A jestli se chces proste tady opet jen na nekom ci necem vyvztekat, tak radeji nereaguj vubec, protoze z tvych prispevku je jasne patrne, ze jsi vubec nepochopil smysl toho co pisu.

EDIT: po 11 letech na foru jsem zablokoval prvniho cloveka. 

Na tobě se opravdu vyvztekavat nemusím, to nemám zapotřebí. Obrázek o tobě mám dlouhodobě a o pochopení psaného mám u tebe mínění jasne.

Zablokovanim jistě o nic z tvého psaní nepřijdu, bohužel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, kuncák7 napsal:

Tak ještě zavolej na toho řidiče MHD, aby ti bylo řečeno, kolik toho musí odjezdit a za jak dlouho to dostane, než to tímhle výkřikem do tmy začneš porovnávat. 

+1 

Absolutny suhlas.

Plus este jedna dolezita cast. Nejaky "doktor" (rayethon? Ak nie, ospravedlnujem sa) tu raz pisal ze poistovna preplati nejaky pocet ukonov nejakeho druhu za mesiac. A ked sa "minu", pan "doktor" uz radsej "nema" volne hodiny na poistovnu, uz objednava len za cash. V principe ako keby autobusar v polovici mesiaca (lebo ma pocit ze to je adekvatne ohodnotenie) zacal od cestujucich vyberat este peniaze do vlastneho vrecka, nezavisle od toho ze si uz cestovne (zdravotne poistenie) platia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vazim si prace ridicu autobusu. Nechtel bych to delat, je dobre ze jsou odpovidajicim zpusobem ohodnoceni za odpovednost kterou maji. Presto stat se lekarem, vyzaduje o dost vyssi naroky, i tu odpovednost a stress. Pokud budeme absolventum lekarskych fakult rikat vystudoval si za moje dane, tak ted koukej makat za levno (proc to nerikame absolventum jinych oboru?), tak se jim nemuzeme divit, ze houfne odchazi na zapad od nasich hranic. To co zminuje eskimak se mozna deje, i kdyz tedy osobne nikoho takoveho neznam a to mam mezi lekari hodne znamych, ale rozhodne se to nedeje lekarum zamestnanym na plny uvazek v nemocnici. Zejmena ne absolventum. Stat se samostanym lekarem, ktery so muze otevrit praxi a vydelavat slusne penize, trva v ceskych podminkach minimalne 11-12 let studia a prace na pozici lepsiho kostete. Jaka jina profese vyzaduje obdobne nasezeni, pravnik a architekt pokud vim. Ridic busu to neni. A co se prijmu nemocnich lekaru tyce, ono kdyz se to prepocita na hodiny, tak to zas takova slava take neni. Jiste nocni a vikendove pohostovosti jsou placene plnou mzdou, i kdyz to neni o stani 24h na sale. Ale ja bych to nedelal, sveho casu si na to vazim moc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kubo, ani v nejmenším bych si nedovolil polemizovat, co je složitější profese, o tom žádná. Ovšem, když už jednou post vložím v té podobě, jak ho vložím a neřeknu Be, tak se prostě srovnání vkrada a v tu dobu porovnává čisté peníze. A rozhodně si vážím více zkušené zdravotní sestry s praxí, než nějakého 25ti leteho čerstve vystudovaneho lékařského začátečníka, co má pocit, že vše umí a myslí si, že má dostat "adekvátní" ohodnocení, když ho nepustí ani odebrat krev. 

Ani jedno v inzerátu či postu nezaznelo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zcela úmyslně jsem se nevyjadřoval k inzerátu. Ale není fer porovnávat práci sestry (což je mimochodem vysoce odborná práce s VŠ titulem) a lékaře. Každý z nich umí něco jiného a má v rámci zdravotního systému jinou úlohu. Sestra z 5 lety praxe má pro zdravotní systém určitě vetší hodnotu než lékař, který má ještě mokrý diplom, ale taky to uvidí na výplatní pásce. Velky problém českého zdravotnictví je rigidní atestační program. Tedy právě to, že absolvent medicíny se stává v mnoha případech panákem pro všechno za almužnu, což trvá až do 1. atestace a zabere to 5-6 let. Opravdu ti přijde v pořádku, ze třicetiletý lékař, se čtyřmi roky praxe a šesti lety studia stále není plnohodnotný zaměstnanec? Mimochodem ve financích (kde se posledních 15 pohybuji) není výjimečné, že si absolvent řekne o nástupní plat 60+, tak si to srovnej s 25k u lékaře absolventa. V tomto směru jsou na západ od našich hranic dál (a nejen v absolutní výši příjmů, ale hlavně ve flexibiltě zapojování mladých lékařů do plné praxe). My díky tomu ztrácíme schopné a šikovné lidi (naštěstí je nahrazujeme podobně schopnými lidi na výhod od našich hranic), často ne jen kvůli financím, ale právě kvůli tomu hlubokému podcenění. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepřijde mi to vporadku, ale o takovém v inzerátu nebyla ani zmínka. Zde se jedná o to lékařské nic, odkojene teď jedním rokem distanční výuky. Stav je takto nastaven, zda správně mi nepřísluší tvrdit (asi nikomu by se nelíbilo, kdyby nad sebou viděl tohle, připravující se na operaci např. Pretrhanych vazů v koleni) 

Kdyz bych to tozklicovaval takto skryté, tak se i domnívám, že k platu náleží služební byt v dané lokalitě, ale to už se pouštím do spekulací, což nechci. 

A na rovinu. Po posledním roce distanční výuky bych raději potkal takto vzdelaneho lékaře (kde bych doufal v zásah sestry) než takto distancne vyskoleneho řidiče busu, kde bych se asi rychle dosmal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rayethon Omlouvám se že jsem to označil za fejk, vycházel jsem z toho že se jedná o starý inzerát, viz. popis kde jsem to našel.

Zbytek jsem napsal, jen doplním že pokud se snaží nemocnice nalákat absolventy na nižší než zákonnou mzdu tak jsou blázni nebo zneužívají situaci, tady souhlasím s tím co psal prishera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...