Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Celkom má nasralo že do roka v SR rozostavia radary a spustia systém s objektívnou zodpovednosťou a budú rozosielať pokuty automaticky. Nie som cestný pirát, ale ako chronicky nestíhač rýchlosť prekračujem. Jedine pozitívum bude ak to bude s riadne vyznačenými a verejne dostupnými info kde sú radary a ak budú najmä na miestach kde sa stavaju nehody ale či to tak bude naozaj... Máte niečo take už aj v CR?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na většině místech buzerace a business jak píše Frantik. Výlet do Zoo Dvůr Králové je toho krásným příkladem, ke vstupence si zrovna připravte litr na radary, těch tam šmejdi kolem zoo dali asi šest....já dal pětset za cestu tam, pak rodinné vstupné asi šest kil a pak pěkně pětikilo cesta zpátky dom :D Pak jsem si přečetl i někde v novinách, že se tam s tím nepářou a takových míst je asi v ČR hafo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, wawrik napsal:

Tie radary nie sú označené?

Tak oni vypadají takhle, vcelku nepřehlédnutelná blbost, myslím že tam jsou i značky upozorňující na měřený úsek, ale když je máš co pět km, tak na to prostě dlabeš....to se prostě zakecáš, trošku se ti smeknou kroksy a pětikilo je fuč...

https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/mereni-rychlosti-nove-radary-dvur-kralove-nad-labem.A190702_486896_hradec-zpravy_the

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprostá většina ne. :( A naprostá většina je na místech, kde to s bezpečnostní provozu nemá nic společného. Provozuje se to jako vítané obohocení obecního rozpočtu a zisku spřátelné firmy. Radary jsou totiž majetkem soukromé společnosti, od které si je za provizi z pokut "pronajímá" obec. ... Ale zase vím o místě, kde je oficiálně vypadající cedule "Místo měřené radarem", nebo tak nějak a žádný radar tam není. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@minimus80 Doporučuju pročíst si d-fense - kdykoliv z obcí zkoušeli vytáhnout zdůvodněni vytipovaného umístění radaru (výživné bylo třeba “Měřit Brno”, ať tady neryju jenom do cajzlů a potlučeného kolegy Kuncáka, který ten dopravní fašismus i přes svou nejlepší vůli taky pomáhá legalizovat), místo seriózní statistiky nehodovosti a nebo rozboru reálných rizik byly všude preferovány naopak přehledné a klidně i čyřproudové úseky, kde byl pozitivní předpoklad akorát pro to masové rejžování na pokutách 💰

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že buzerace řidičů je horší a horší, takže hodně lidí nakonec možná ta proklínaná autonomní auta s autopilotem uvítá...

Spíš mne překvapuje, že současná "chytrá" auta nacpaná kdovíjakým nesmyslem neumí (přímo od výrobce nebo díky něčemu dokoupenému, v kombinaci s gps) alespoň upozornit ŕidiče, že jede víc než povolenou rychlostí. Taková věc by se za chvilku zaplatila sama, na rozdíl třeba od možnosti změny barevného podsvícení interiéru, odemykání klíčema v kapse apod... a na rozdíl od antiradarů by tohle byla legální, bezpečnost provozu zvyšující funkce. Ale holt by se tolik nevydělalo na pokutách.

Liqid: no nazdar :(

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, martar napsal:

...Spíš mne překvapuje, že současná "chytrá" auta nacpaná kdovíjakým nesmyslem neumí (přímo od výrobce nebo díky něčemu dokoupenému, v kombinaci s gps) alespoň upozornit ŕidiče, že jede víc než povolenou rychlostí. Taková věc by se za chvilku zaplatila sama,...

Ale ona to ta auta umí, nejen, že Tě umí "jen" upozornit, ale umí tu rychlost i přizpůsobit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj, to jsem jako neřidič a naprostá motoristická lama netušil. V tom případě mi trochu uniká důvod zdejších nářků, s výjimkou veteránistů teda. Chápu, ze si někdo nechce aktivovat funkci, kdy si rychlost auto přizpůsobí samo (tu bych taky nechtěl), ale to upozornění bych si zapnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, martar napsal:

Aj, to jsem jako neřidič a naprostá motoristická lama netušil. V tom případě mi trochu uniká důvod zdejších nářků, s výjimkou veteránistů teda. Chápu, ze si někdo nechce aktivovat funkci, kdy si rychlost auto přizpůsobí samo (tu bych taky nechtěl), ale to upozornění bych si zapnul.

Marto, to je úplně normální - nadávat na všechno. Tyhle měřiče rychlosti nemusím, umístění je zcela jasné a o bezpečnosti provozu to neni-politika. Ale povzdech, že někdo jezdí rád rychleji či pozdě, to je argument na úrovni umístění toho radaru. African chápu-okolí zoo je moc pěkne ošetřené 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V práci jsem dostal nový nákladní vůz (12t) a jeden z prvků "bezpečnosti", je zabránění kolize. Funguje to úplně skvěle. Jedeš ve městě 40km/h, před tebou odbočuje auto, ty víš že když pojedeš stejnou rychlostí, tak auto v pohodě odbočí a jedeš dál. Auto začne řvát, brzdit, já se vždycky leknu, začnu nadávat, musím podřadit a zase se rozjet. Ne děkuji, nechte si tyhle hovadiny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kde se začne vybírat méně, zavedou 30 nebo proměnlivou rychlost. To by bylo, aby nebylo. Občas to ženu Ad Absurdum a tvrdím, že po válce (myšleno občanské) bude líp. Že já tu hubu nedržel, vláda už nasazuje armádu proti svým občanům. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...