Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 11 minutami, vzduch napsal:

Předpokládám, že strážníci dělali jen svou práci v rámci svých pravomocí.

Tak v rámci svých pravomocí můžou i střílet. Bezva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nesoudím, zda byl zákrok oprávněný nebo ne. tam se stejně nikdy obě strany nesejdou. lae  za to, že nemám na ulici roušku nemůžu být zmlácen jako žito, i kdybych se jakkoli vyjadřoval k osobám mě kontrolujícím. To jsme přesně u toho, nemáš vobčanku,  v\padáš jao vrah,půjdeš s námi, pak sedíš  dlouho na "úřadovně" a pak tě odvezou 30 km za město. aniž bych to myslel zle, podívejte se jak vzniklo hnutí BLM. dle mého velmi podobný případ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom pár postřehů. Neexistuje zákon, který by říkal, že máš mít u sebe občanku. Jsi pouze povinen prokázat svou totožnost. Což můžeš udělat i jinak, například prohlášením. Pak samozřejmě záleží na policajtovi, strážníkovi. No, a pokud ho odvedli ke ztotožnění na služební MP, tak jsou v hajzlu. Měli ho kormidlovat na služební PČR. Dítě samo na ulici je další neomluvitelný průšvih.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vozím do práce staršího pána 67let.

Na jaře byl v Žilině a kousek od nádraží ho obstoupili tři cikáni a chtěli cigaretou, no vytáhl krabičku a nabídl jim... borcům jedna nestačila a chtěli celou krabku.

Jeden mu chtěl hned natankovat, no Peter uskočil a řekl, že si vybrali zlého kamaráda.

Jednomu zlomil klíční kost, druhému vyrazil tři zuby a třetí měl "jen" vykloubené rameno a pár modřin.

On je Peter bývalý paragán a celý život dělal bojové umění.

Ale, stálo ho to u soudu 2500eur.

Škoda, že Ti policajti nepotkali někoho takového, hned to video mohlo bejt zajímavější. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otec tomu šel naproti, bohužel. U nás v Ostravě na sídlišti chodí všichni "důchodci" v respirátorech i jen na procházku okolo domu, věřím že starším lidem se v tom dýchá ještě hůř než nám mladším, ale mají je. Je to to nejmenší co můžeme v současné době udělat a kromě pár lidí s dýchacími problémy to nikoho nijak neomezuje.
Evidentně silný chlap se potřeboval nadýchat čerstvého vzduchu, protože po tom namáhavém nákupu zdravých potravin měl kyslíkový deficit. Ještě machroval na měšťáky a bylo to. Evidentně roušku/respik měl, stačilo si ho nasadit.

Ano je mi líto dítěte, nebylo to zrovna citlivé, ale na to měl především myslet jeho otec. Co se týče pobíhání nehlídaného dítěte, v nějaké reportáži jsem viděl, že kluka hlídala paní z obchodu a pak si ho přebrala MP.

Několik lidí přede mnou tu psalo, že MP jsou hovínkáři apod. a to je možná začátek toho problému, pohrdání MP = neočekávaná reakce. Možná si otec myslel, že ho nechají být, protože je dostatečně asertivní borec.
Kdyby ho MP nechali být, tak se objeví jiný "aktivní spoluobčan" a natře je na Facebučku, jak na to MP serou a lidi chodí bez ochrany dýchacích cest.

Já s MP v Ostravě nemám problém. Párkrát mi zkřížili cestu, ale vždy korektně. Několikrát za posledních 10 let se mi i omlouvali, protože museli konat na základě udání aktivního souseda, který si je ještě natáčel z okna, jinak by to nechali být.

PS: Ještě k těm hovínkářům a pejskařům. Minimálně polovina pejskařů u nás na sídlišti svého psa nezvládá, košík má pár menších psů, většinou starších lidí a psí výkaly jsou všude v trávě, přesto že tu jsou modré koše na to určené. Dítě do trávy nepustíš, protože je posr.ná. Tam bych rád viděl větší přísnost MP. 
Stejně jako u těch košíků. Když ti k malýmu dítěti přiběhne velký pes, kterýho neznáš, tak je to dost nepříjemné. No naštěstí už se stěhujeme na vesnici, tak to nebudu muset řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, já to podle toho screenshotu nepoznal. Takže dítě pohlídá nějaký cizí kolemjdoucí a je to v pohodě. Čím dál lepší. 

Já končím k tématu, protože nemám dále sílu a vlastně ani důvod obhajovat svůj názor. Pokud se Vám chlapci líbí tahle situace a podporujete strážníky, tak Vaše věc, je mi to vlastně fuk. Pro mě jejich jednání zůstává na úrovni reklamního sdělení že můj šampón je veganský. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Tom4 napsal:

Aha, já to podle toho screenshotu nepoznal. Takže dítě pohlídá nějaký cizí kolemjdoucí a je to v pohodě. Čím dál lepší. 

Já končím k tématu, protože nemám dále sílu a vlastně ani důvod obhajovat svůj názor. Pokud se Vám chlapci líbí tahle situace a podporujete strážníky, tak Vaše věc, je mi to vlastně fuk. Pro mě jejich jednání zůstává na úrovni reklamního sdělení že můj šampón je veganský. ;)

Pohlídala ho prodavačka z obchodu ve kterém byli nakupovat, ale ty si pořád jedeš to svoje 🙄

Upraveno uživatelem Kotlick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Bert napsal:

Je skvělé, když profesní pochybení MP napravuje prodavačka z obchodu ....

Presne tak. Co ti ma co hlidat tvoje vlastni dite nejaka prodavacka nebo kdokoli jinej? Z jakyho povereni? Oni ji nejdriv prolustrovali nez ji pravomocne jmenovali socialni pracovnici z OSPODU? Jste normalni????

Kdyby tam nebyla ta prodavacka tak to decko strcej projizdejicim popelarum nebo jinymu kolemjdoucimu???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tom4 napsal:

Tak v rámci svých pravomocí můžou i střílet. Bezva.

V rámci zákona, můžeš střílet i ty. Kdo pochybil, vyhodnotí zřejmě policie v rámci šetření neb se najde jistě hromada uvědomělých občanů, kteří podají trestní oznámení na strážníky, a to aniž by byli na místě samém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, Kotlick napsal:

Pohlídala ho prodavačka z obchodu ve kterém byli nakupovat, ale ty si pořád jedeš to svoje 🙄

A to myslis jak? Jako ze kolemjdouci je problem a prodavacka v obchode je ok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...