Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Od pondělí ráno, mě sere úplně všechno...

Kolega v práci a moje práce celkově.

Tři týdny řeším posraný debilní ND na automatickou převodovkou na druhý auto v domácnosti a když už kvůli blbosti kupuju celou převodovku, tak se třikrát ptám borca jak to bude velký a těžký kvůli přepravě. Odpověď: cca 50*50*50 a 40kg říkám ok.

Zadám dopravu u GLS zaplatím online cca 6 stovek kartou a čekám...

včera tel.... pane Guzmic máme problém, převodovka má 57kg GLS to nevezme, říkám: do p...dele, vždyť jste říkal, že to má 40kg...joooo já to jen tak zvednul rukama, nevážil jsem to přesně. Takže přeprava v p...či.

Večer volám na top trans, jo jo vezmeme to za 16 stovek platba u řidiče na nakládce.

Pošlu mu další prachy.... večer vyplňuju adresy pro vyzvednutí a vyložení a při ukončení objednávky vidím covid opatření, nelze platit u řidiče pouze on-line.... takže celkový skóre, jsem debil, někde v severních Čechách mám odložený už skoro 5 litrů a převodovka nikde.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 4. 2021 v 19:18, Bert napsal:

Dnes dopo SMS od FedEx: dnes Vám doručíme ......  Nic. Check web Fedexu: doručíme Vám ve čtvrtek .... Kokoti.

Takže nakonec bez jakéhokoli upozornění nebylo doručeno ani v pondělí, ani ve čtvrtek, ale někde mezi tím, tedy v úterý.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pondělí slunko, dneska prší a u nás na kopci sněží... Zimní věci zafóliované, a teďka to kuchám ven, abych měl zimní ohoz... bych se z toho po...!!! A to se ani nebavím o tom, že jsem si chtěl přezout na letní... 🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, Martin JJJ napsal:

V pondělí slunko, dneska prší a u nás na kopci sněží... Zimní věci zafóliované, a teďka to kuchám ven, abych měl zimní ohoz... bych se z toho po...!!! A to se ani nebavím o tom, že jsem si chtěl přezout na letní... 🙄

Každým dnem očekávám účet za plyn, u kterého mám tucha,  že bude poněkud ostřejší než předchozích několik let 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, African napsal:

Každým dnem očekávám účet za plyn, u kterého mám tucha,  že bude poněkud ostřejší než předchozích několik let 🙂

Nám vždycky za energie vraceli, ale poslední rok, kdy děcka byly 6týdnů ve škole a zbytek doma, doplácíme my... bych se vůbec nedivil, kdyby energo společnosti lobovali za lockdown... 👊

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, bohus76 napsal:

Mě kurwa neplašte,má mi dojít ten kafomlýn ,mám lístek ofocený z Toptransu , ( ve kterém se vyzná jen prase) ,tak doufám, že dojde zítra alespoň nějaká SMS.

A proč jsi neoslovil nějakého zdejšího transport managera, aby ti s tím lístkem pomohl? 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Architektonická soutěž, která se mne okrajově týká. Příslušná obec ji vypsala. Necelá desítka architektů zaslala studie včetně vizualizace. Protože je architektura a urbanistika moje hobby, vysvětlil jsem rodině, které navrhy jsou hrozné, které nevhodné a které by byly fajn, kdyby vyhrály. Vycházel jsem z kontextu okolní zástavby, z hmotového řešení jednotlivých návrhů i z praktických nároků na vnitřní dispozici.

Soutěž skončila a obec vyhlásila vítěze. S přehledem vyhrály návrhy, které jsem považoval za hrozné, uprostřed se umístily ty "nevhodné" a mnou preferované studie jsou na chvostu. Soutěž nehodnotili amatéři ze zastupitelstva dotčené obce, ale tři odborníci na architekturu.

Kromě toho, že jsem za blbce, mám teď oprávněné pochybnosti o kultivovanosti svého vkusu. Nejsem architekt, ale dvacet let to sleduju, čtu Archiweb, mám komplet ročníky Horského časopisu Architekt, knihy, chodím na archivycházky, opravdu mne potěší a zahřeje každá povedená stavba. Naivně jsem se považoval za poučeného amatéra (alespoň pokud jde o solitérní malé stavby typu RD). Tohle je studená sprcha. Njn, budu se radši držet svého kopyta :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náš pan profesor na vyšší geodézii na vejšce říkával na adresu architektů: "Oni nemají smysl pro realitu."

Mockrát ve své profesionální kariéře jsem si na to pak vzpomněl. Jednak při pokusech uvést v realitu a umístit do terénu to, co vyprodukovali v CADech, jejichž použití technicky dodnes často vypadá, když to trochu přeženu, jako když dítě namaluje obrázek v Malování pro Windows (rozuměj nezvládnuté ovládání CADu) a jednak, když jsem hotovou věc přijel zaměřit. Nutno podotknout ovšem na druhou stranu, že pár věcí (tak asi 10?) se mi opravdu líbilo, vzpomínám si naposled cca před dvěma lety jsem psal jedné zákaznici, že tak parádní rodinnej barák jsme se ženou už hodně dlouho neviděli, fakt se mi moc líbil.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, martar napsal:

Architektonická soutěž, která se mne okrajově týká. Příslušná obec ji vypsala. Necelá desítka architektů zaslala studie včetně vizualizace. Protože je architektura a urbanistika moje hobby, vysvětlil jsem rodině, které navrhy jsou hrozné, které nevhodné a které by byly fajn, kdyby vyhrály. Vycházel jsem z kontextu okolní zástavby, z hmotového řešení jednotlivých návrhů i z praktických nároků na vnitřní dispozici.

Soutěž skončila a obec vyhlásila vítěze. S přehledem vyhrály návrhy, které jsem považoval za hrozné, uprostřed se umístily ty "nevhodné" a mnou preferované studie jsou na chvostu. Soutěž nehodnotili amatéři ze zastupitelstva dotčené obce, ale tři odborníci na architekturu.

Kromě toho, že jsem za blbce, mám teď oprávněné pochybnosti o kultivovanosti svého vkusu. Nejsem architekt, ale dvacet let to sleduju, čtu Archiweb, mám komplet ročníky Horského časopisu Architekt, knihy, chodím na archivycházky, opravdu mne potěší a zahřeje každá povedená stavba. Naivně jsem se považoval za poučeného amatéra (alespoň pokud jde o solitérní malé stavby typu RD). Tohle je studená sprcha. Njn, budu se radši držet svého kopyta :)

Zvykej si kamaráde- teď si dopisuju se stěžovatelem, kterej rozumí značkám asi jako já architektuře ( vůbec ). Vysvětluju, cituju, hledám přesné paragrafové znění, kreslím nebo spíš skenuju nákresy, prostě se snažím. No a nakonec mi řekne, že se vlastně všechno, jak je v čechách zvykem, zhoršilo a že ho nechápu ( chtěl zkráceně parkovat ve druhé řadě na zeleni, jak tam léta bylo zvykem ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/snemovna-schvalila-predjizdeni-cyklistu-v-bezpecne-vzdalenosti/2021856

Hmm, tak tohle bude ještě zajímavé. Pokud se to bude doslova dodržovat, tak jeden cyklista dokáže zablokovat nejednu silnici. Jet s klaďákem někde lesem po silnici 3. třídy, tak nezbyde nic jiného, než mačkat houkačku tak dlouho, dokud cyklista neuhne. To bych se ho bál předjíždět. Sranda budou i ty cyklistické jednosměrky v obou směrech... Obávám se, že na cyklisty bude alergičtějších mnohem víc lidí, tj. i ti, kterým doteď nevadili.

Upraveno uživatelem Wanderer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Wanderer napsal:

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/snemovna-schvalila-predjizdeni-cyklistu-v-bezpecne-vzdalenosti/2021856

Hmm, tak tohle bude ještě zajímavé. Pokud se to bude doslova dodržovat, tak jeden cyklista dokáže zablokovat nejednu silnici. Jet s klaďákem někde lesem po silnici 3. třídy, tak nezbyde nic jiného, než mačkat houkačku tak dlouho, dokud cyklista neuhne. To bych se ho bál předjíždět. Sranda budou i ty cyklistické jednosměrky v obou směrech... Obávám se, že na cyklisty bude alergičtějších mnohem víc lidí, tj. i ti, kterým doteď nevadili.

konečně 👍

Prakticky všude po Evropě tě objedou v klidu, přibrzdí a předjedou až je to bezpečné. Tak by to mohlo fungovat i tady. Jako cyklista nemám problém ukázat autu, o kterém vím, ať jede. Když si řidič přibrzdí na užší nebo nepřehledné silnici, těch pár vteřin ho snad nezničí. V Čechách není problém, že tě na rovné prázdné silnici předjede auto na 15-20cm v 90km/h a výš, přestože je protisměr prázdný. Není to nic příjemnýho. Tak se třeba víc řidičů zamyslí, že na tom kole tě krom helmy nic nechrání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zase paragraf, kdy někdo něco myslel dobře, ale nedomyslel. Nechce se mi to hledat, ale myslím, že předjíždět cyklistu bezpečně je povinné už teď. Ta konkrétní vzdálenost je tam imho zbytečná a hlavně nevymahatelná a reálně nedodržitelná. Navíc blbec, který tě schválně "lízne" ve vysoké rychlosti dneska, to udělá i zítra, paragraf neparagraf.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...