Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 2 minutami, Dez123 napsal:

Včera jsem tam byl dopoledne běhat a hřebík žádný, parkoval jsem taky pod hradem. Ale kousek po cestě tam probíhá rekonstrukce domku, tak tam možná pánové něco poztráceli.

Jo, něco tam stavěli, to je fakt 😞 na výsledku to nic nemění

 

před 6 minutami, wawrik napsal:

@Irwinek Už som to tu niekde písal pred časom - treba si prihodiť do auta sadu na lepenie pneumatík. Zvládne to aj ženská, stojí to pár eur a ušetrí kopec starostí.

image.png.684cae3e654d1daa0b8101daa95217d7.png

No dobrý, jenže to tu díru musíš najít 😄 a hlavně, Ty by jsi pak s takovouhle opravou jel dvoutunovým autem 180?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Irwinek napsal:

No dobrý, jenže to tu díru musíš najít 😄 a hlavně, Ty by jsi pak s takovouhle opravou jel dvoutunovým autem 180?

Ja ťa nenútim, keď sa ti to stane nabudúce bez rezervy a niekde mimo civilizácie alebo uprostred noci, pokojne počakaj na odťahovku 🙂 Osobne to radšej zalepím a idem 140, s trojtonovým autom. A keby som tomu neveril, skočím potom v kľude do pneuservisu, kde to - mimochodom - na 99 % zalepia úplne rovnako :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minimálně na dojetí to stačí. Taky jsem tomu šmejdu nevěřil, ale ono to funguje. Poctivou opravu hříbkem mám radši, ale tu na silnici neuděláš.

Ještě sebou k tomu vozit pumpičku.

Když jsme u toho, tak vyrobci aut dneska dodávají většinou jenom opravnou lepíci sadu. Připlatil jsem si za rezervu, ale dodali mi jenom dojezdovku s omezením 80 km/h. Radši bych plnohodnotnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Jerryl napsal:

Minimálně na dojetí to stačí. Taky jsem tomu šmejdu nevěřil, ale ono to funguje. Poctivou opravu hříbkem mám radši, ale tu na silnici neuděláš.

Ještě sebou k tomu vozit pumpičku.

Když jsme u toho, tak vyrobci aut dneska dodávají většinou jenom opravnou lepíci sadu. Připlatil jsem si za rezervu, ale dodali mi jenom dojezdovku s omezením 80 km/h. Radši bych plnohodnotnou.

mám i kompresor, sice nějakou plastovou čínu, co může jet max 10 minut v kuse, ale už se mi vyplatil 😄

a vejde se Ti do prostoru ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Jerryl napsal:

Když jsme u toho, tak vyrobci aut dneska dodávají většinou jenom opravnou lepíci sadu. Připlatil jsem si za rezervu, ale dodali mi jenom dojezdovku s omezením 80 km/h. Radši bych plnohodnotnou.

Do niektorých globálnych modelov (čojaviem Toyota RAV4) síce v EU dajú kvôli hmotnosti dojazdovku, ale vlezie tam aj plnohodnotné koleso. Treba vyskúšať. Ja takto vozím do vnútrozemia, kde predpokladám problémy s gumami, jedno koleso zo zimnej sady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, Irwinek napsal:

 

Já většinou opravenou gumu pošlu dál a koupím novou - znám svého mladýho 😄

Co jsem minule prorazil /nedá se říct,že propíchnul ,páč to byl trojúhelník železa cca 2x2cm/  tak jsem gumu taky raděj vyhodil a dal novou .  Nikdy nevíš,kdy budeš brzdit třeba ze 130 na dálnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Irwinek napsal:

 na parkovišti pod hradem Valdštejn 

Tos měl smůlu jen na defekt. Bráchovi tam před lety ukradli 3. měsíce starou Felicií kombi v plné palbě a s celým vybavením pro čtyřčlennou rodinu, vraceli se z dovolené a na poslední chvíli se rozhodli podívat na Valdštejn. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, bohus76 napsal:

Co jsem minule prorazil /nedá se říct,že propíchnul ,páč to byl trojúhelník železa cca 2x2cm/  tak jsem gumu taky raděj vyhodil a dal novou .  Nikdy nevíš,kdy budeš brzdit třeba ze 130 na dálnici.

Opravené gumě prostě nevěřím, auto je těžký 😄

mladej zlikvidoval letní gumu loni na zadku a manželka zimák asi před dvěma rukama. Co dělal mladej nevím, ale žena vzala obrubník a on byl štíplej s hranou, kdyby tam byla oblina, jako na těch obrubnících okolo, tak to guma asi vzala, takhle holt díra 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není nad to, když člověk nase*e sám sebe. Na podzim jsem ze zahrady pěkně a včas uklidil novou venkovní vodárnu od studny. No, vodu jsem vcelku vypustil, nicméně trochu tam asi zůstalo, což by nevadilo ....kdybych nenechal zavřený kohouty. Takže s ohledem na hnusný jaro jsme jí vytáhli terpve včera a je prasklá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, jestli to tu uz nekde neni, ale pro jistotu to napisu - vcera jsem po letech zase neco objednaval na Ali a zjistil jsem, ze od 1.7. konci vyjimka na odpusteni DPH u veci do 22 EUR. Tj. VSE, co prijde do republiky po 1.7. bude, jako by slo o vec nad 22 EUR, tj. pres celniky a proces s postou a vypalnym 200 Kc.:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, odjinud napsal:

Nevim, jestli to tu uz nekde neni, ale pro jistotu to napisu - vcera jsem po letech zase neco objednaval na Ali a zjistil jsem, ze od 1.7. konci vyjimka na odpusteni DPH u veci do 22 EUR. Tj. VSE, co prijde do republiky po 1.7. bude, jako by slo o vec nad 22 EUR, tj. pres celniky a proces s postou a vypalnym 200 Kc.:-(

Prave som na tuto temu cital ze na Slovensku sa pripravuje user-friendly zjednoduseny portal pre zdanovanie tychto lacnych tovarov (do 150€), kazdemu je jasne ze za 10€ vec nikto nezaplati poste 9€ vypalne. Takze predpokladam ze to bude tak napriec uniou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, pripravuju... a kedy to spustia vie panboh... bo slovensko... Nejake veci mam na ceste a uz neobjednavam nic nove.

Ta nasa debilna colna sprava mi uz tyzden zadrziava hodinky, ktore prisli z UK z reklamacky. Ak budu riesit kazdu somarinu z ciny, ako dlho potrva preclenie? Pol roka? Kde to budu medzitym skladovat?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, shaggy napsal:

Jo, pripravuju... a kedy to spustia vie panboh... bo slovensko... Nejake veci mam na ceste a uz neobjednavam nic nove.

Ta nasa debilna colna sprava mi uz tyzden zadrziava hodinky, ktore prisli z UK z reklamacky. Ak budu riesit kazdu somarinu z ciny, ako dlho potrva preclenie? Pol roka? Kde to budu medzitym skladovat?

 

Jj, to je podla mna ta nejasna vec. Nehovoriac o tom ze len na moje baliky by potrebovali zamestnat 1FTE. A ked vyberu 20% tak to ani nahodou nepokryjr naklady na tento vyber. Tych 20€ limit tam nebol pre srandu, ale ked niekomu niet rady... Tie sklady budu plne za mesiac. Ze uplne plne 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, odjinud napsal:

Nevim, jestli to tu uz nekde neni, ale pro jistotu to napisu - vcera jsem po letech zase neco objednaval na Ali a zjistil jsem, ze od 1.7. konci vyjimka na odpusteni DPH u veci do 22 EUR. Tj. VSE, co prijde do republiky po 1.7. bude, jako by slo o vec nad 22 EUR, tj. pres celniky a proces s postou a vypalnym 200 Kc.:-(

Drtivá většina věcí z Ali, které mi za poslední rok přišly jsou dodané z EU, tudíž žádné další náklady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...