Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Nebo něco z exekuční dražby, ale to člověk neví, čeho bude původní vlastník schopnej...

Edit: teď jsem se dočetl, že umřela Jiŕina Šiklová. Měla svůj věk, z některejch jejích politickejch, emancipačních, sociologickejch a urbanistickejch názorů jsem rostl, ale přesto měla můj respekt. Škoda jí, RIP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posledních pět let jdou ceny extrémně nahoru. Navíc, je znovu móda mít chatu, takže za dřevěnou nezasíťovanou boudu dáš i víc jak běžný barák na lontu. Exekuční dražby jsou většinou pasé, krouží tam vždycky dost kupců, kteří to mají na přeprodej a se stavební firmou za zády ví, kde je tržní hranice s minimálním ziskem. Objemy hypo se extrémně zvedly a je přetlak zájemců o koupi. Kdyby se mělo něco změnit, tak by podle mě musela přijít extrémní krize, která zasáhne vlastníky na hypo, v takové šíři aby to otřáslo trhem, developery, nemovitostími fondy atd. Spíš než otřes, ale bude víc a víc lidí v pronajatém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krátké zamyšlení na toto téma viz.odkaz.

Úkolem státu má být vytvořit takové podmínky, ve kterých se bude dobře podnikat i pracovat a ve kterých by si mohl každý koupit byt podle svých preferencí. „Stát ale svým jednáním způsobil, že bytů je na trhu málo a jsou drahé. K tomu vedly nízké úrokové sazby a současně znevýhodnění jiných druhů investic ze strany státu. Nemovitosti se tak staly jednou z mála možností, kam vložit úspory,“ říká Šichtařová. 

https://www.radiozet.cz/podcast/stat-nema-na-to-byt-investorem-rikaji-sichtarova-s-pikorou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesto jsou jedinci, který se v tom i za týhle situace pohybujou víc než dobře.

Přišel za mnou loni na podzim chlápek, že potřebuje smlouvu na koupi bytu - takový městečko poblíž, spíš větší vesnice.

Cena 800tis. V březnu přišel, že byt prodává za 2m. Za tejden na to volá, že v tom baráku sehnal jinej byt, jen v lepším stavu, po rekonstrukci za 1,6m, takže zase kupuje.

Samozřemě nejde zevšeobecňovat, jen uvádím konkrétní případ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem vizionář ani odborník, ale myslím že pokles přijde, co si pamatuju už to bylo (určitě ne jednou). Asi ne na původní ceny, ale dolů ano. Zvednou se daně z nemovitostí. Plno lidí si nabere hypo v euforii a po pár letech to může tížit... A byty, až neustojejí lidi platit (15 na 20 let) tak jim banky vyjdou "vstříc" a dají jim to jen za 12 ale už nafurt.... byt bude banky.Jen se přesune majetek... 😕 Ale třeba se pletu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, warann napsal:

Přesto jsou jedinci, který se v tom i za týhle situace pohybujou víc než dobře.

Mno jo, jen je velký rozdíl kupovat na přeprodej, nebo se všemi parametry a požadavky pro sebe.

Upraveno uživatelem azeppelin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, azeppelin napsal:

Mno jo, jen je velký rozdíl kupovat na přeprodej, nebo se všemi parametry a požadavky pro sebe.

To je jasný, takhle jsem to srovnávat ani nechtěl.

Jinak ad mediální téma těchto dnů - zvýšení daně z nemovitostí bude mít dle principu padajího hovna jedinej efekt - zvýšení nájmů.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, azeppelin napsal:

... Spíš než otřes, ale bude víc a víc lidí v pronajatém....

Jj, německej model. A ti v pronajatým, co jich bude víc a víc, budou víc a víc zajímaví i jako voliči. Logicky to s sebou ponese takový politický nápady jako na jedný straně vyšší daně a omezení práv pro majitele nemovitostí, a na druhou stranu vyšší práva resp. ještě větší ochranu nájemníků (včetně těch neplatících), cenové stropy nájemného a kdovícoještě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bydlím v Praze na Proseku v ulici kde se odjakživa cca 40let parkuje na tzv strkačku v druhé řadě stojících aut ( auto na neutrál a bez rychlosti které se dá v případě potřeby odsunout) od 1.4 tady město zavedlo modré zóny - aut je sice výrazně míň ale stejně se před barák bez strkačky všichni nevejdeme. teď jsem potkal souseda který dostal o města výzvu k zaplacení pokuty 300Kč za stání v druhé řadě. Takže paráda - do 1.4 vše ok všichni spokojený a teď platím za modrou zónu a nemám kde parkovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedině dostat ještě narychlo "Proseckou strkačku" do nehmotného kulturního dědictví UNESCO a tím ji zachránit

:D :D :D

Ne ale jako vážně, bydlím vedle a když procházím přes proseckej sídlák a vidím to parkování, ježí se mi i chlupy na chlupech. Projíždět je o zrcátka, postavit do první linie tak se bojím že neodjedu a parkovat ve druhý aby mě někdo odstrkoval zní děsivě, nehledě na to že mě už auto tak snadno zaparkovat na neutrál nenechá (automat).

Neudělali teď vedle polikliniky nějaký parkoviště? Holt to chce zasypat magistrát (nebo kdo tohle řeší) hezkejma zpráváma, když už v osmi-podlažním paneláku každej byt potrebuje dvě auta.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele ja tam taky bydlim, a i kdyz ne v zone strkačky, tak respektuju, ze to tam takhle fungovalo léta bez problemu. Nebo relativne bez problemu. Nektery ulice jsou megasiroky a proste to tam šlo. Ted tam udelali zony, coz je fajn, ze tam neparkujou náplavy ze severu, ale zase nesmyslne zrusili strkacky, ktery nikomu nevadily. A to jen proto, aby tam mohlo projizdet to skenovací auto a fotit SPZ. Nevim no. Parkovaci domy tam jsou, ale chapu, ze litr nebo i vic mesicne se nekomu platit nechce.

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně coby klukovi z Vysočanský přišlo hlavně vždycky neuvěřitelný, že tohle v podstatě komunitní řešení fakt funguje. Že to nějakej debil nenaruší zataženou brzdou, že si lidi hned nevjedou do vlasů kvůli odřenýmu nárazníku a tak... v Čechách se tenhle přístup nevidí často, fakt respekt. Docela s chutí bych si o tom fenoménu (hlavně o jeho začátcích - páč někdo to musel vymyslet a zpropagovat) prečetl nějakej článek nebo dizertačku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strkačka je OK, znám jí i z Letný před kinem OKO, z Vršovic nad Čecháčem... fungovala od rannejch devadesátek, jak se začla tahat auta ve velkým. A automat jsem vyřešil tak, ža dám za sklo ceduli s krátkou zprávou "překážím? volejte 777......" a přilítnu do deseti minut, třeba ve tři ráno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to asi fungovat mohlo za předpokladu že množství aut nebude zásadně růst (roste), že lidi nebudou mít lepší auta o který se začnou bát (třeba i kvůli ceně servisu, holt ťuknutej nárazník dneska u novýho auta může být výměna dílu v autorizaku) a že čím dál víc lidí nebude mít automat.

Já třeba po zaparkovani dávám na převodovce P kterej to auto zabrzdí, bez toho na mě auto začne řvát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...