Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Teda to co se deje na realitnim trhu je naprosto neuveritelne. Ja jsem vloni koupil v Praze garsonku (samozrejme ne cash ale 20% zaklad plus hypoteka) v projektu ktery se teprve stavi a bude hotov az na jare v roce 2022, ten projekt je ale uz ted kompletne vyprodany a to developer 2x zdrazoval. Vedli jsme totiz s kamarady diskuzi a rustu cen a tak tak jsem zkusil dat na server bezrealitky.cz nabidku s cenou o 20% vyssi nez za kolik jsem koupil ja. Za 24 hodin jsem mel skoro 40 zprav od zajemcu. Samozrejme neco byly nabidky zoufalych realitaku s nabidkou pomoci pri prodeji, ale bylo tam opravdu hodne zajemcu kteri to chteli a nemel bych urcite problem to prodat. To jsem zvedav kam ty ceny stoupnou az to bude pristi rok hotove. A pritom ceny promajmu klesaji. Ceny absolutne neodpovidaji, kdyz si vezmete ze podle realitnich expertu by rocni vyse najmu za nemovitost mela odpovidat tusim 5% z hodnoty ceny nemovitosti, tak to tady mame bublinu jako prase.

edit: kam se hrabe rust cen u Rolexu...

Upraveno uživatelem rayethon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, rayethon napsal:

Teda to co se deje na realitnim trhu je naprosto neuveritelne. Ja jsem vloni koupil v Praze garsonku (samozrejme ne cash ale 20% zaklad plus hypoteka) v projektu ktery se teprve stavi a bude hotov az na jare v roce 2022, ten projekt je ale uz ted kompletne vyprodany a to developer 2x zdrazoval. Vedli jsme totiz s kamarady diskuzi a rustu cen a tak tak jsem zkusil dat na server bezrealitky.cz nabidku s cenou o 20% vyssi nez za kolik jsem koupil ja. Za 24 hodin jsem mel skoro 40 zprav od zajemcu. Samozrejme neco byly nabidky zoufalych realitaku s nabidkou pomoci pri prodeji, ale bylo tam opravdu hodne zajemcu kteri to chteli a nemel bych urcite problem to prodat. To jsem zvedav kam ty ceny stoupnou az to bude pristi rok hotove. A pritom ceny promajmu klesaji. Ceny absolutne neodpovidaji, kdyz si vezmete ze podle realitnich expertu by rocni vyse najmu za nemovitost mela odpovidat tusim 5% z hodnoty ceny nemovitosti, tak to tady mame bublinu jako prase.

Neklesaji ceny pronajmu jen kvuli docasnymu vypadku turistu? Jakmile se po covidu obnovi incoming a rozjedou se zase kratkodobe pronajmy pres platformy typu Airbnb, situace s vysi najmu se asi zmeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romane, asi chápeš, že pokud z Tvé kreace před zrcadlem vznikne jakýkoliv zvukový, písemný, či obrazový záznam, budu Tě muset požádat o jeho umístění do vlákna humor, potažmo žumpa. Pokud však při své kreaci budeš na sobě mít jakoukoli součást pardubického dresu, budu ochoten uvažovat o vláknu hokej ... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, martar napsal:

Neklesaji ceny pronajmu jen kvuli docasnymu vypadku turistu? Jakmile se po covidu obnovi incoming a rozjedou se zase kratkodobe pronajmy pres platformy typu Airbnb, situace s vysi najmu se asi zmeni.

I to je mozne, ale z kalkulace tech pronajmu na 5% z ceny by vychazelo ze pronajem garsonky by v Praze mel byt kolem 19 tisic a to urcite neni ani nebude. Ikdyz nikdy nerikej nikdy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Tondaa73 napsal:

Kolegyně z korporátu, která zahlásila, že očkovací strategie je schválně nastavená tak, aby jí hodila druhá dávka vidle do dovolené...

Tak jí řekni, ať jede na Mácháč...tam očkování nepotřebuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naštvala mě teta... Děda s babičkou mají dům s velkou zahradou. Teta se rozhodla (není to ani jejich dcera, ale snacha), že si postaví na jejich pozemku dům. Jednou to nadhodila a babička, jak byla na měkko, tak jí to slíbila. Tak nějak jsme si všichni mysleli, že to vyšumělo, nicméně se tak nestalo a teta včera přišla za dědou a babičkou s darovací smlouvou o části pozemku, na kterém chce stavět, ať to prý podepíšou, že jí tuto část pozemku darují... Děda volal mému otci (svému synovi). Abych v tom udělal pořádek, tak děda s babičkou mají 3 děti, jedním z nich je můj otec.

Děda včera volal mému otci, se kterým měl mezi řečí dost dlouhou dobu rezervovaný vztah, aby přijel a přečetl si to. Když tam přijel, tak nabyl dojmu, že jsou oba dost vystrašení. Děda to podepsat nechce, babička se zase bojí toho, že už to slíbila a nechce kvůli tomu dělat rozbroje... Bohužel rozbroj to bude tak jako tak.

Teta má na sebe navíc někde ještě jeden pozemek (výměru nevím), je to hamižná mrcha. Vždycky když někdo z blízkého okolí zaklepal bačkorama, tak její manžel - můj strejda a tátův brácha (omlouvám se za ty rodinný vazby zmatky), byl všude první a sbalil, co šlo...

A má otázka zní, a co teď? Nemáte nějakou radu? Když si tam teta postaví dům, logicky se sníží hodnota domu, kde bydlí babička. On ten pozemek má necelé 2 hektary. Nikomu z nás se to nelíbí. Neměla by teta vyplatit mého tátu, jeho sestru a potažmo dědu s babičkou? A teď jak to spočítat, hodnotou části pozemku v darovací smlouvě, nebo celého pozemku včetně domu? Její motivace je taková, postavit si tam dům, co nejlevněji (zadarmo) a zároveň, aby ji to pak spadlo celé do klína a nikdo se o to dál nezajímal. Nejlepší by bylo, aby se tam nestavělo, ale to se asi nestane.

Nejsem naivní, nerad tyhle majetkový spory řeším, kor v rodině, ale vím, že tady děda s babičkou nebudou věčně, a až se tak stane, tak bych byl nerad, aby na základě této darovací smlouvy táta a jeho sestra utřeli nos... Smlouvu bohužel nemám, ale pravděpodobně ji napsali s nějakým podnikovým právníkem...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k cenám nemovitostí bys byl blázen, kdybys to neřešil.

Zkusil bych se domluvit s babičkou a dědečkem, aby z těch dvou hektarů oddělili a přepsali srovnatelné pozemky i zbylým dvěma dětem, pokud to přístup k sitím a komunikaci dovolí. Tím by se vyřešilo jak narovnání situace, tak stejná práva ke zbytku pozemku v budoucnosti. Babička by dostála slibu a nikoho přitom neošidila, děda by třeba nebyl proti. Zároveň by to mohl být argument pro relativně malou výměru darovaných parcel vč. té pro neoblibenou tetu (ktera by jinak z těch 20.000m2 mohla chtít víc.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...