Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 21 hodinami, Liqid napsal:

Když domluva sousedce nezabere, dej si za plot repráček, když začne kouřit, zmáčkni play.

 

Tak slušná domluva zatím nezabrala. Všude se najdou bezohlední sobci, ale celkem mě to vykolejilo tak, že fakt nevím co mám dělat. Normálně se začínám smiřovat s tím, že v létě budeme moci být na zahradě jen když se milostivá rozhodne, že nebude zrovna topit.

196519056_1137335916785744_7039816608971511605_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se už jednou stěhoval kvůli hluku (ale byl to jen podnájem), ale znova už bych neustoupil a nenechal si srát na hlavu, protože on se vždycky někdo najde. Pokračovat můžeš stížností na město, zavola na paní benga, pže ti imise omezují obvyklé užívání pozemku, popř. rovnou k soudu. Nebo jí tam večer foukni montážní pěnu (edit Afri byl rychlejší). Taky by šlo si v tom místě založit kompost z řádně vyzrálých surovin.

Upraveno uživatelem Liqid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsou sice vsechno pekny sranda rady, ale predpokladam, ze to potrebuje vyresit zpusobem, za kterej  mu nebude hrozit ani pokuta, ani stihani za poskozeni cizi veci, atp. 

 

Rozhodně bych se ale nesmiroval s tim, ze si tvrdohlava bezohledna sousedka postavi hlavu, pokracoval bych jak popisoval Liqid, zavolat cetnictvo, pak stiznost na mesto, atd....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vztahy se už stejně posrali. Pokud to bude řešit a je jedno jak, oficiálně nebo zákeřně, tak si myslím, že plán si na tom místě udělat pergolu vzalo za své. Když ji tam postavíš, nebude se jí to líbit a když rozpáliš grill, tak budou stížnosti na tebe. Začni to řešit a nic k té zdi neplánuj stavět. Nevím jestli jsi tam chtěl pergolu, nebo pískoviště. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Pepino777 napsal:

Tohle jsou sice vsechno pekny sranda rady, ale predpokladam, ze to potrebuje vyresit zpusobem, za kterej  mu nebude hrozit ani pokuta, ani stihani za poskozeni cizi veci, atp. 

 

Rozhodně bych se ale nesmiroval s tim, ze si tvrdohlava bezohledna sousedka postavi hlavu, pokracoval bych jak popisoval Liqid, zavolat cetnictvo, pak stiznost na mesto, atd....

+1

Je super ji nacpat montazni penu do komina, ale pak by se mohlo stat, ze potrebujete dite zavezt k doktorovi a prijdete k autu s propichanyma gumama. Tyhle naschvaly nic neresi, jen situaci vyhroti.

Taky bych to asi resil pres urad nebo pres policii. Nebo se zkusit poradit s nejakym pravnikem jake jsou moznosti. Nejsou nejaka narizeni na topeni tuhyma palivama? I kdyz to se asi vztahuje na vytapeni domu a ne tady na ten kotlik...

Edit: Nebo kdyz napousti virivku, co nejake hospodareni s vodou? Nemate neco v obci?

Upraveno uživatelem AndyAaron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@African ano, je to obecní rozhlas, tedy alespoň si to myslím, ještě jsem ho neslyšel. Ta pěna asi ne, to bych musel k ní na pozemek a to nechci.

@Liqid Taky jsem se stěhoval kvůli sousedům, tedy ne jen proto, ale z velké části kvůli štěkání psa. Zavolat měšťáky mě taky napadá.

Než jsem se k tomu dostal, tak je tady hodně reakcí, tak to vezmu všeobecně zjednodušeně.

Ano, je to přesně tak, nejsem člověk, co by dělal nějaké zákeřnosti nebo naschváli. Takže si dáme ještě jednou návštěvu a pak se uvidí.

Ano, mám tam plánovanou pergolu a už mě stála dlažba se všemi pracemi 46 tisíc, takže už couvat nebudu. Navíc jsem jako správnej poctivej blbec za ní byl a nechal si podepsat papír, že s výstavbou souhlasí. Ano, jsem blbec. 😀 Pořád žiji v tom, že tak poctivě, jak se snažím chovat já se budou chovat i ostatní.

Ono to vadí i ostatním sousedům, ale jak už to tak bývá, k nim to nejde v tak velké míře jako k nám a navíc, přece jí nebudou něco říkat, co by si o nich pak všichni mysleli. Takže asi tak.

@neuromancer I kdyby to tak bylo, dva metry nic neřeší. Jelikož je níž než my a má komín pod úrovní plotu, šlo by to k nám stejně.

Jediné rozumné řešení je bohužel jiný zdroj ohřevu a nebo dát kotlík na opačnou stranu domu, ale tam je ulice a nebude nosit vodu tak daleko.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to vadí více sousedům, není nic lepšího, než si stěžovat společně. Když vás bude víc, je větší šance, že s tím někdo na úřadě začne něco dělat. 

 

Velká výhoda je, že už ti podepsala souhlas s výstavbou pergoly. Teď už se asi nemůže zaseknout a říct, že když nemůže mít kotlík, ty nebudeš mít pergolu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, bobi napsal:

Brutar se u nás kdysi používal na zabíjačky :).

🤣   Přesně, později až se do koupelny zavedla teplá voda jsme v něm dělali celou zabíjačku.

Mě na té celé situaci jen mrzí to, že člověk musí vynakládat energii na zbytečné věci, které se normálně ve slušné společnosti nedělají.

@Pepino777 Více sousedům to vadí, ale jak říkám, ozvali jsme se jen my a předpokládám, že to i tak zůstane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Maxmillian napsal:

Jeste by tam mozna slo dat nejakej silnejsi ventilator a posilat ji ten kour par dni zpatky. Treba by to pochopila.

Tohle mě dneska v noci taky napadlo. Dát si na vršek té zdi nějaký silný fukar a pouštět jí to zpět. To nevypadá jako marný.

Navíc, ona má tu výřivku hned vedle brutaru, ten kouř jí tam taky musí zákonitě jít, ale asi jí to nevadí.

A navíc jsem nezmínil to, že mám podezření podle smradu, že pálí nějaké napuštěné dřevo, smrdí to přesně jako když hoří pražce. Kdyby to bylo normální čisté dřevo, myslím, že by to nebyl takový problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...