Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 15 minutami, shewcza napsal:

Hele a když jsme u těch plotů. Sousedka na nás zkouší, že plot po pravici od jejího baráku mám udělat já. Prej se to takhle dělá vždycky, no ale já teda nic takového co by bylo opřeno o nějaký zákon nedohledal. Nevíte někdo? Jako já ho klidně udělám, nemám s tím problém, ale není to na pořadu dne, ale ona to chce uspíšit, protože má psa. Máme společný plot cca 20 metrů. Z mého pohledu je mi jedno jestli budu dělat 180m plot nebo 160m, ale budu si ho dělat až já budu chtít.

Misim, že pravidlo pravé ruky skutečně dřív platilo (za komoušů), ale dneska?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím do jaké míry má tohle pravidlo nějaký právní nebo zákonný podklad, ale je to tak. Táta se s ním ohání stále a nejsem schopen mu vysvětlit, že mám ploty společné se sousedy. 😀

@JoyStick Jsem i možná nějaké "odvetné" akci nakloněn, ale vzhledem k malým pozemkům a blízkosti ostatních sousedů bych tímto činem zabřednul do skupiny škodičů ostatním, jelikož by se to jistojistě dotklo i jiných nezůčastněných. 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial tam netopi zeleznicnymi prazcami tak by ten dym nemala byt uplna katastrofa. Myslim ze nic neporovnatelneho s tym, keby ste napriklad u tej pergoly mali trebars zahradny krb s zatopili v nom. Pokial je to fakt velky problem tak ventilator na streche tej pergoly alebo kludne z druhej strany neviditelne na plote smerujuci kolmo nahor rovnobezne s kominom brutaru spolahlivo zaisti, ze sa dym bude tocit de fakto vo virivke.

Ale vseobecne by sa pani  predovsetkym mala naucit v tom topit my sne podobne zariadenia pouzivali na zabijackach kominy ustili vo vyske pricesku dospeleho a ludia okolo toho normalne existovali a zpracovavali maso.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tak "neposlusny postrekovac travnika, tj. sprinkler", ktory sa nestastnou nahodou spusta po usadnuti pani Kravy do virivky a je tak nestastne nastaveny ze jej "trochu" prsi na hlavu. Bohuzial, jak je tam stale ten dym tak na to nevidis a nevies zavadu odstranit. Ale rad sa na to pozries ked nebude dym.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpovědi. Takže to beru tak, že jsme domluveni :). Já jsem ji řekl, že ho klidně postavím (až budu mít na to čas), nebo jsem nabídl podílet se na nákladech (pokud na to tak spěchá, což chápu), ale ona trvala na svém, že já jsem prý povinen. Já teď na to nemám čas. Nechal jsem si to nacenit u firmy a vyšlo to na 480 tis (180 tis. plot a 300 tis. gabion před barákem), takže kvůli tomu (protože jsem lakomej) to zase budu dělat sám, ale až na to budu mít čas a teď dělám jiné věci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, eskimak napsal:

Co tak "neposlusny postrekovac travnika, tj. sprinkler", ktory sa nestastnou nahodou spusta po usadnuti pani Kravy do virivky a je tak nestastne nastaveny ze jej "trochu" prsi na hlavu. Bohuzial, jak je tam stale ten dym tak na to nevidis a nevies zavadu odstranit. Ale rad sa na to pozries ked nebude dym.

nebo tagle, to je taky supr :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@cali Právě, že těmi pražcemi si nejsem tak úplně jist, něco už pamatuji a tenhle kouř mi je dost připomíná. S tím grilem máš samozřejmě pravdu, jen s malým rozdílem. Neznám nikoho, kdo by griloval sedm dní v týdnu cca 6 - 8 hodin. A věř mi, že nejsme z těch lidí, co by dělali někomu zbytečně problémy, je to fakt velkej problém, zkrátka se v době topení nedá na té zahradě být, ani okna se nedají otevřít, jelikož je to hned cítit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono nejake to grilovanie v zastavbe rodinnych domov bude vzdy a je to logicke. Co je ale hlavny rozdiel je ze jeden sused (z jednej strany) griluje raz, dvakrat (trikrat?) za tyzden cca hodinu az dve. A ako pise Petr, mat tam dym 8/7 to je dost tazko predstavitelne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si to Petře podle tý fotky plotu našel a je to fakt dost neřesitelný.

- vysoký živý nebo jiný plot nepřipadá v úvahu, zastínil by sis celou zahradu.

- paní měla postaveno dřív a i tu vířivku tam nějakou dobu má, takže k tomu přistupuje jinak než kdybyste začinali oba stejně a museli domlouvat pravidla. Navíc je PhDr... to je pak těžká věc :D

Vzhledem ke sluneční expozici bych fakt zkusil zvážit pergolu resp přistřešek s tmavou plochou střechy, navic nakloněnou k jihu (k sousedce), to by mohlo rozpálit vzduch nad ní a vytáhnout kouř dostatečně vysoko.

Tohle jsou bohužel časté situace na moderních parcelách velikosti kolem 500 a méně m2... navíc zastavěné přizemními domy s velkou výměrou.

 

 

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, eskimak napsal:

Co tak "neposlusny postrekovac travnika, tj. sprinkler", ktory sa nestastnou nahodou spusta po usadnuti pani Kravy do virivky a je tak nestastne nastaveny ze jej "trochu" prsi na hlavu. Bohuzial, jak je tam stale ten dym tak na to nevidis a nevies zavadu odstranit. Ale rad sa na to pozries ked nebude dym.

Příští týden budou už snad natahovat závlahu, můžu zjistit, jestli se to dá nějak nastavit. 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Petr.S napsal:

Příští týden budou už snad natahovat závlahu, můžu zjistit, jestli se to dá nějak nastavit. 😀

Kludne by som si na tento ucel vytiahol jednu SPECIALNU vetvu s ventilom a zvlast sprinklerom. 

Ale skor som myslel ad-hoc sprinkler na hadici, nebudes predsta polievat celu zahradu vzdy ked sa KRAVA kupe. Staci ze ti zlyhava jeden sprinkler.

Investicia aj s hadicou do 500Czk, vysledok na nezaplatenie :lol2:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze vseho nejdriv bych ji zkusil servat. (Trochu bych to mozna upresnil s temi sousedskymi vztahy. Predpokladam, ze chces spise korektni nez dobre vztahy, ne?) Normalne ji agresivne ale k veci servi bez pouziti sprostot. Pokud na ni davkovane a cilene vypustis trochu pary a nebudes rvat porad a kvuli vsemu, tak tim nic nezkazis. Ale zato treba ji to dojde. Prijde mi, ze podcenujete neverbalni slozku komunikace, pane kolego :) Rozhodne bych to doporucil spise nez hazeni mrtvejch kocek do bazenku.

PS Mluvim z vlastni zkusenosti. S poslednim pripadem jsme sousedi doted. Nedelame si naschvaly, zdravime se, dokonce sem-tam prohodime par slov - proste mame korektni vztahy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, parnistroj napsal:

Ze vseho nejdriv bych ji zkusil servat. (Trochu bych to mozna upresnil s temi sousedskymi vztahy. Predpokladam, ze chces spise korektni nez dobre vztahy, ne?) Normalne ji agresivne ale k veci servi bez pouziti sprostot. Pokud na ni davkovane a cilene vypustis trochu pary a nebudes rvat porad a kvuli vsemu, tak tim nic nezkazis. Ale zato treba ji to dojde. Prijde mi, ze podcenujete neverbalni slozku komunikace, pane kolego :) Rozhodne bych to doporucil spise nez hazeni mrtvejch kocek do bazenku.

PS Mluvim z vlastni zkusenosti. S poslednim pripadem jsme sousedi doted. Nedelame si naschvaly, zdravime se, dokonce sem-tam prohodime par slov - proste mame korektni vztahy.

👍

Mas pravdu. Seriozne. 

Ps: sprinkler az potom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, martar napsal:

Tak jsem si to Petře podle tý fotky plotu našel a je to fakt dost neřesitelný.

- vysoký živý nebo jiný plot nepřipadá v úvahu, zastínil by sis celou zahradu.

- paní měla postaveno dřív a i tu vířivku tam nějakou dobu má, takže k tomu přistupuje jinak než kdyby jste začinali oba stejně a museli domlouvat pravidla. Navíc je PhDr... to je pak těžká věc :D

Vzhledem ke sluneční expozici bych fakt zkusil zvážit pergolu resp přistřešek s tmavou plochou střechy, navic nakloněnou k jihu (k sousedce), to by mohlo rozpálit vzduch nad ní a vytáhnout kouř dostatečně vysoko.

Tohle jsou bohužel časté situace na moderních parcelách velikosti kolem 500 a méně m2... navíc zastavěné přizemními domy s velkou výměrou.

 

 

Tak to čumím.... Asi jsem v tomto ohledu analfabet, v životě by mě nenapadlo, že podle fotky plotu se dá zjistit přesně, kde bydlím. Jinak k té PhDr.....má ty tituly dva, takže tak. Střechu té pergoly mám v plánu antracit, tak jak je na domě (to Ti ale nemusím říkat, barvu střechy taky asi víš) 🤣

Ad. velikost pozemku, tam bych problém neviděl, nám to tak vyhovuje. Problém je prostě jedna nepřizpůsobivá doktorka a její brutar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jeden malý poznatek a pak už toho nechám, dám prostor na to, aby si taky mohl postěžovat někdo jiný. 😀

Na jednoduchém náčrtku je vidět rozmístění a myslím si, že ta střecha je dost bokem od komínku a nebude na něj mít vli, naopak dle mého se všechen kouř bude motat pod pergolou v tom rohu.

196486132_380892200020300_3585940470201435695_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...