Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

@milomac I kdyby tam odbočoval kamión, je jeho problém aby si najel do vyhrazeného odbočovacího prostoru “severně” a vytočil se v něm, práh křižovatky tam (na rozdíl od dělícího pruhu, přes který si to mimo nadměrné náklady nemá kdo co zkracovat) vyznačený nevidím. Ale co ty víš, třeba dotyčného o minutu dřív vytočili jinde, přestala mu fungovat klimačka, dozvěděl se že mu zahýbá stará - na silnicích se pohybují různé existence a v tomhle hicu jejich (a evidentně i Tvoje) frustrace expanduje - a kdybys ses chtěl s každým honit abys mu mohl dát  “výchovnou”, skončil bys jak jistý pán s RZ d-fens :speak_cool:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to vydýchal. Takže: Středa, 5:50, Brno, Hněvkovského, poslední semafor před D2. Jedu brzo ráno, jedu svědčit do Nitry k soudu. Na semaforu červená, já v levém pruhu, vpravo Oktávka. Bum. Rána jak prase, a já i s mým malým vozítkem (RAM 1500) jsme deset metrů v křižovatce. Dvacet metrů před náma kamion, který, jak později vypověděl, si nevšiml červené. Ještě štěstí, že to ten kokot vzal mezi nás, protože při jeho kinetické energii, pokud by zvolil jednoho, tak je mrtvola. RAM, škoda 0,5 - 0,75 mio .... Zvláštní. Ke zranění viníka nehody došlo až deset minut po nehodě, řekl bych, že spodní chrupavčitá žebra na obou stranách  🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Radek124 napsal:

@milomac I kdyby tam odbočoval kamión, je jeho problém aby si najel do vyhrazeného odbočovacího prostoru “severně” a vytočil se v něm, práh křižovatky tam (na rozdíl od dělícího pruhu, přes který si to mimo nadměrné náklady nemá kdo co zkracovat) vyznačený nevidím. Ale co ty víš, třeba dotyčného o minutu dřív vytočili jinde, přestala mu fungovat klimačka, dozvěděl se že mu zahýbá stará - na silnicích se pohybují různé existence a v tomhle hicu jejich (a evidentně i Tvoje) frustrace expanduje - a kdybys ses chtěl s každým honit abys mu mohl dát  “výchovnou”, skončil bys jak jistý pán s RZ d-fens :speak_cool:

+  @Cin Potom si to člověk taky tak nějak odůvodní a mávne nad tím rukou a je fakt, že v tom hicu jsou kebulky natlakované a lidi reagují agresivněji :D.

Upraveno uživatelem milomac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bert Znám, ta křizovatka je odjakživa na pikaču (původně tam vůbec být neměla a dálnice měla pokračovat rovně) a i směrem z Brna to zákeřně vypadá že už jde o dálnici, na které až do Blavy žádný semafor nebude… Ještě větší průsery tam bohužel bývají s jelitama jedoucíma opačným směrem, kteří se tam (kvůli přejetí odbočky na Prahu) začnou proti rozjeté koloně na zelenou otáčet přes 5-6 pruhů. Jenom těch kamiónů co tam ještě za socíku (než vzniklo to do dálky zářící nákupní centrum) v noci pokračovalo rovně… Za tohle by kromě poblblého kamioňáka zasloužil zpřerážet žebra i ctěný “dopravní architekt” a banda komoušů z ŘSD, kterým na ten notorický zdroj zácp a smrťáků bylo doteď líno uvolnit prachy. Ale hlavně že se dělají studie kam na dálniční čtyřproudovky s nulovou nehodovostí umístit úsekové měření, aby to co nejvíc hodilo do kasičky… :censored:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@milomac Tudy projíždím v průměru dvakrát denně... Mně tahle konkrétní křižovatka přijde dostatečně přehledná a zdaleka není potřeba si z vedlejší najíždět až do úrovně hlavní silnice. Ale už jsem si zvykl, že přijíždějící zprava po hlavní to řežou a tak si ten směr dost hlídám, zvlášť na motorce... Zobecnit to asi nejde, záleží na konkrétním křížení a hlavně konkrétních řidičích 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo v tom horku jsou lidi nějaký zmagořený. Včera během 100km vyjížďky na skútru mě ohrozili hned dva takový. Nejdřív Transit v obci predjíždí do kopce, že v protisměru jsem já ho vůbec netankuje a po pár kilometrech mě zas nějaký ocas musel předjíždět před kolejema, i když mu proti jelo auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, milomac napsal:

Pro upřesnění - asi mi šlo o to, kam až můžu zajet do takové křižovatky, abych tam nestál jako ten lulánek apod. - budeme brát v úvahu, že je jakž takž dobře přehledná a situace je vyznačená na obrázcích - pokud nikdo v křižovatce na vedlejší nestojí, je to vidět na obrázku a děje se to normálně, že většina, co odbočuje z hlavní, si to zkracuje a mydlí to přes to bílé šrafování uprostřed .... Jasně, že kdyby tam odbočoval tahač s návěsem, tak mu umožním bezpečné odbočení a budu se držet dál.

Jo a je to sjezd z dvouproudovky od Klatov na Plzeň u Litic.

Litice.thumb.jpg.5c2d45e540a57ff16d0a56fa783fcd5c.jpg

696241184_Litice2.thumb.jpg.620c693e204a3bf5d70998598c919882.jpg

Pán to chtěl švihnout přes ty pruhy jako dycky a Tys mu to překazil no 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Len tak zo zaujimavosti... Co v pripade problemu s tymi macetami robite?

Akoze chlapik si chce vybit zlost, vystupi z auta aby si ulavil (nepodporujem to, len popisujem co sa proste stava) a vy vystupite s macetou v ruke?

Ak ma zbran, nieje to uz tak na hrane toho aby pan s macetou dostal gulku do hlavy a ten ozbrojeny z toho este vysiel bez ujmy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, eskimak napsal:

Len tak zo zaujimavosti... Co v pripade problemu s tymi macetami robite?

Akoze chlapik si chce vybit zlost, vystupi z auta aby si ulavil (nepodporujem to, len popisujem co sa proste stava) a vy vystupite s macetou v ruke?

Ak ma zbran, nieje to uz tak na hrane toho aby pan s macetou dostal gulku do hlavy a ten ozbrojeny z toho este vysiel bez ujmy?

My ty mačety máme do práce, ne na pouliční souboje.😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@eskimak Dokud se nůž (mačeta, sekera, dláto, pilník, bejsbolka...) nepoužije jako zbraň, je to nástroj a basta. Škoda že podobně logická úvaha v Britanistánu a zbytku "svobodné a progresivní" Evropy dávno nefrčí - aneb my Vás ochráníme i kdybyste kvůli tomu měli chcípnout :death:

@BertKaždopádně škoda obou aut kvůli chrápajícímu točvolantovi - tiše doufám že jinak se nikomu nic nestalo a že to jeho "vynucování průjezdu" i při miliónové škodě odnesly jenom plechy -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Radek124 napsal:

@eskimak Dokud se nůž (mačeta, sekera, dláto, pilník, bejsbolka...) nepoužije jako zbraň, je to nástroj a basta. Škoda že podobně logická úvaha v Britanistánu a zbytku "svobodné a progresivní" Evropy dávno nefrčí - aneb my Vás ochráníme i kdybyste kvůli tomu měli chcípnout :death:

@Bert

O tom ziadna, suhlas. Ale ked niekto na krizovatke vystupi z auta a za sucasneho nadavania ku mne pristupuje s macetou v ruke, uz je to zbran. Nemusim cakat kym do mna sekne, vsakze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

eskimaku, zkus se na to kouknout z druhý strany. Některý řídiči jsou při vlastní zaslepenosti a bohužel často i nevzdělanosti tak agresivní, že v kufru může bejt ta mačeta daleko, když na tebe naběhne 🙂

Je to pracovní nástroj, samozřejmě. Po pravdě nevím, jestli bych měl odvahu to na někoho vytáhnout. Ona je to strašná zbraň, ... když vím, co s tím na jeden nápřah useknu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...