Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Mám čerstvý zážitek k nesmyslné až tragikomické buzeraci ohledně testů . Paní spolubydlící s juniorem se rozhodli letět do Turecka. Měl jsem k tomu pár sarkastických komentářů, nicméně chtěli tam. Problém vznikl u juniora, neb z objektivních důvodů (je mu 18) nestihl obojí očkování. Takže PCR test, ne starší, než 72 hodin. Letět měli dnes ráno ve 4.30, takže v pátek ráno absolvoval test, negativní, včera dopoledne mu mailem přišly výsledky s tím, že certifikát si má stáhnout na superhyper skvělé aplikaci Tečka, případně na webu ještě skvělejšího minzdrav. 
Ani tam ani tam ovšem nebylo po nějakém certifikátu ani památky. Volali jsme tedy do laboratoře, kde mu dělali testy. Tam nám řekli, že to může 2-3 hodiny trvat, než se certifikát objeví. 
Kluk tedy poctivě klikal každou hodinu, ale ani v 18.00 večer tam nic nebylo. Začala hysterie (ze strany maminky, pochopitelně) a velké telefonování. Z cestovky mu řekli, že pro nástup do letadla výsledky z laboratoře nestačí, musí být ten EU-certifikát, který ovšem nebyl k dosažení. Takže doporučili, aby paní odletěla sama, junior si dnes měl udělat expres test s certifikátem na počkání (asi za 1.600,- Kč) a cestovka mu prý sežene místo v jiném letadle v pondělí z Prahy (za úhradu, pochopitelně). 
Pořád ovšem byla naděje, že se na webu ministerstva něco objeví, takže jeli přece jen na letiště oba. Na webu se neobjevilo nic, nicméně na místě zjistili, že k odletu stačí ono české potvrzení z laboratoře. Turky prý nezajímal ani test, ani nějaký příletový formulář (který taky museli vyplňovat), chtěli jen pas.
Takže jako obvykle - soukromé instituce (cestovka i laboratoř) fungovaly normálně, u obou byla i v sobotu večer možnost někomu se dovolat a domluvit nějaký postup. Jakmile ovšem měla zafungovat zkurvená státní instituce, byť i jen aktualizací webu, dopadlo to jako vždycky. Inzerují tam i nějakou "hotline", na kterou se ovšem nikdo nedovolá...
Kluk je už dávno v Turecku, pro zajímavost si ještě rozklikl onen úžasný web ocko.uzis.cz, jestli tam ten cerifikát už je a samozřejmě....nic. Počítám, že se tam slavně objeví tak v pondělí-úterý, až přijdou úředníci do práce.

Já si tohle všechno ušetřím, jedeme na motorkách s kámošema do Rakouska a Maďarska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady bych skoro vinil to místo, kde dělali, resp. pak vyhodnotili ten test. To je podobné, jako očkování, je to jeden a ten samý portál, nemýlím-li se. Takže ten, kdo do toho má přístup to tam musí správně zadat. Mně ten portál funguje bezvadně. Připouštím samozřejmě, že třeba nějaké výpadky mít může (třeba že momentálně tomu, kdo má do systému zadat data, to zrovna nefachá), ale spíš bych to viděl na jednotlivýho člověka (já když vidím někdy, jak lidé s různými portály zápasí...). Každopádně by mě zajímalo, jestli se to tam vůbec objeví... (já bych řekl, že už ne, když potvrzení laborky už existuje / máte)

A co se týká nějaké Tečky, tak tu pokládám za scela zbytečnou a navíc, certifikáty z toho očkovacího portálu mám v PDF v mobilu a šmitec. A jako když vidím to hodnocení těch aplikací na Google Play... Jasně můžou na to nadávat (negativně hodnotit) i lidi, který to s aplikací neumějí a nejde jim to s ní, ovšem i to je vada aplikace v daném případě (komplikovanost / neintuitivnost).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, geometr napsal:

Tady bych skoro vinil to místo, kde dělali, resp. pak vyhodnotili ten test. To je podobné, jako očkování, je to jeden a ten samý portál, nemýlím-li se. Takže ten, kdo do toho má přístup to tam musí správně zadat. Mně ten portál funguje bezvadně. Připouštím samozřejmě, že třeba nějaké výpadky mít může (třeba že momentálně tomu, kdo má do systému zadat data, to zrovna nefachá), ale spíš bych to viděl na jednotlivýho člověka (já když vidím někdy, jak lidé s různými portály zápasí...). Každopádně by mě zajímalo, jestli se to tam vůbec objeví... (já bych řekl, že už ne, když potvrzení laborky už existuje / máte)

A co se týká nějaké Tečky, tak tu pokládám za scela zbytečnou a navíc, certifikáty z toho očkovacího portálu mám v PDF v mobilu a šmitec. A jako když vidím to hodnocení těch aplikací na Google Play... Jasně můžou na to nadávat (negativně hodnotit) i lidi, který to s aplikací neumějí a nejde jim to s ní, ovšem i to je vada aplikace v daném případě (komplikovanost / neintuitivnost).

To bylo první, co nás napadlo. Proto jsme volali do laboratoře. Řekli nám, že po zadání dat do systému se automaticky vygeneruje mail testovanému a současně jdou úplně stejně data na úzis. Myslím, že kdyby to tam nezadali, asi by klukovi nepřišel ani ten mail s výsledkem.

Vzhledem k onomu zpoždění  (o kterém píšou i na portále minzdrav) si spíš myslím, že data na portál nezadává laboratoř přímo (to by se tam objevilo hned), ale odešle nějakou dávkou ministerstvu, kde to pak zase nějaký systém přemele a píchne na portál.

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sekání trávy. V předchozích letech jsem sekal cca 1x za 2 týdny. Nebavilo mě to, ale OK, ty 2-3h jsem tomu za ty dva týdny obětoval. Teď? Musím sekat 2x týdně. Otročina. Trráva roste tak, že když nemám čas a nechám to po týdnu, musím pak sekat na půl délky a pak to celé ještě přejet na čtvrt, aby to sekačka brala a nenechávalo to zbytky. Takže jako kokot sekám trávník 2x týdně. Otročina. Tedy vlastně 4x tolik co v předchozích letech. Loni celý rok chcalo a letos je to podobné. Přijde mi vážně úchylné sekat každý čtvrtý pátý den. Začínám tu zahradu nesnášet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Foundryman ... to je mi právě divný... proto si myslím, že už se to tam neobjeví. Jak vypadá ale to zadávání, případně nějaké nastavení a možnost editace (kterou by někdo po zavolání mohl provést), samozřejmě nevím. Nicméně měli jste teda smůlu zcela v duchu Murphyho zákonů. Nasíračka to jako je. Hlavně, že to dobře dopadlo 🙂

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Radius napsal:

Sekání trávy. V předchozích letech jsem sekal cca 1x za 2 týdny. Nebavilo mě to, ale OK, ty 2-3h jsem tomu za ty dva týdny obětoval. Teď? Musím sekat 2x týdně. Otročina. Trráva roste tak, že když nemám čas a nechám to po týdnu, musím pak sekat na půl délky a pak to celé ještě přejet na čtvrt, aby to sekačka brala a nenechávalo to zbytky. Takže jako kokot sekám trávník 2x týdně. Otročina. Tedy vlastně 4x tolik co v předchozích letech. Loni celý rok chcalo a letos je to podobné. Přijde mi vážně úchylné sekat každý čtvrtý pátý den. Začínám tu zahradu nesnášet.

A teď si vem, že já mám 1200 m2 převážně kopcovitého teránu. K posrání, na kopec musím s křoviňákem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Radius napsal:

Sekání trávy. V předchozích letech jsem sekal cca 1x za 2 týdny. Nebavilo mě to, ale OK, ty 2-3h jsem tomu za ty dva týdny obětoval. Teď? Musím sekat 2x týdně. Otročina. Trráva roste tak, že když nemám čas a nechám to po týdnu, musím pak sekat na půl délky a pak to celé ještě přejet na čtvrt, aby to sekačka brala a nenechávalo to zbytky. Takže jako kokot sekám trávník 2x týdně. Otročina. Tedy vlastně 4x tolik co v předchozích letech. Loni celý rok chcalo a letos je to podobné. Přijde mi vážně úchylné sekat každý čtvrtý pátý den. Začínám tu zahradu nesnášet.

Vedle Tebe bych chtěl bydlet 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Foundryman napsal:

...

Vzhledem k onomu zpoždění  (o kterém píšou i na portále minzdrav) si spíš myslím, že data na portál nezadává laboratoř přímo (to by se tam objevilo hned), ale odešle nějakou dávkou ministerstvu, kde to pak zase nějaký systém přemele a píchne na portál.

Těžko říct, je to možný. Ale třeba po očkování se to tam ženě i mně objevilo prakticky okamžitě, krom ženy první dávky, kdy ten portál fungoval zjevně ještě trochu jinak, evidentně je vyvíjen, resp. vylepšován průběžně. Chyby holt děláme všichni, blbý je, když to přijde v takhle blbou chvíli.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, geometr napsal:

Těžko říct, je to možný. Ale třeba po očkování se to tam ženě i mně objevilo prakticky okamžitě, krom ženy první dávky, kdy ten portál fungoval zjevně ještě trochu jinak, evidentně je vyvíjen, resp. vylepšován průběžně. Chyby holt děláme všichni, blbý je, když to přijde v takhle blbou chvíli.

Očkování asi proběhlo ve všední den, tady byly výsledky v sobotu, kdy státní správa užívá zaslouženého odpočinku 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, geometr napsal:

Vedle Tebe bych chtěl bydlet 🙂

No neboj, já už to konzultoval se všema sousedama, protože mi to přišlo na palici a všichni sekáme jako kokoti 2x týdně. Tak jsem se uklidnil a všichni jsme nasraní, jak to ty poslední měsíce strašně roste :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...