Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, Gustaf napsal:

Manželka se zeptá, kolik hodinky staly a já jí to popravdě řeknu. Jen mi vždy s úsměvem sdělí, že se těší až jí jednou řeknu, že stály třeba 100...:)

A to už ji právě neřekneš 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska mě teda naštvala školka. Loni dcera začala státní školku ve třech letech, trochu bojuje s adaptací a se zvykáním a dneska se jen tak mimochodem z hromadného emailu dozvíme, že se školka z organizačních důvodů rozhodla ji přeřadit do jiné třídy a nebude pokračovat se svojí třídou.

Už se těšila na kamarády, 14 dní ji připravujeme na školku a teď ji musíme dát do třídy k cizím dětem a vše zas odznova. Volal jsem ředitelce proč se to dozvídáme dneska a že snad by bylo normální takový přestup probrat s rodiči, ale prej to tak funguje roky, školní řád atd... nejde s tím nic dělat, rodičům to prej oznamovat nemusí. Nevím jestli jsem teda přecitlivělej, nebo žiju na jiné planetě. Dávali jsme ji do téhle školky aby prošla se stejnými dětmi celou školkou, takhle jsme ji mohli nechat v soukromé školce, kam jsme ji vozili. Asi to bude mít i benefity že bude v jiné třídě, potenciálně i se staršími dětmi, ale ten přístup mě teda nadzvednul.

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele někdy je to na palici. Taky s podivem zirame, že nás zítra nepustí s malou poprve do 1. třídy. Ve všech školách to jde, jen tady je paní řídící krava a nepovolí to. Neudělal se pro prvňáčky ani blbej den otevřených dveří, takže půjdou s úplně cizí ucou a dětma do cizího prostředí.... nehledě na ten zážitek být u toho, když jde dítě prvně do školy. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, Gustaf napsal:

Hele někdy je to na palici. Taky s podivem zirame, že nás zítra nepustí s malou poprve do 1. třídy. Ve všech školách to jde, jen tady je paní řídící krava a nepovolí to. Neudělal se pro prvňáčky ani blbej den otevřených dveří, takže půjdou s úplně cizí ucou a dětma do cizího prostředí.... nehledě na ten zážitek být u toho, když jde dítě prvně do školy. 

 

Čo k tomu povedať, zrušiť x-generačnú tradíciu (predpokladám výhovorku na Covid) už chce hodne silný žalúdok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, kloubik napsal:

Dneska mě teda naštvala školka. Loni dcera začala státní školku ve třech letech, trochu bojuje s adaptací a se zvykáním a dneska se jen tak mimochodem z hromadného emailu dozvíme, že se školka z organizačních důvodů rozhodla ji přeřadit do jiné třídy a nebude pokračovat se svojí třídou.

Už se těšila na kamarády, 14 dní ji připravujeme na školku a teď ji musíme dát do třídy k cizím dětem a vše zas odznova. Volal jsem ředitelce proč se to dozvídáme dneska a že snad by bylo normální takový přestup probrat s rodiči, ale prej to tak funguje roky, školní řád atd... nejde s tím nic dělat, rodičům to prej oznamovat nemusí. Nevím jestli jsem teda přecitlivělej, nebo žiju na jiné planetě. Dávali jsme ji do téhle školky aby prošla se stejnými dětmi celou školkou, takhle jsme ji mohli nechat v soukromé školce, kam jsme ji vozili. Asi to bude mít i benefity že bude v jiné třídě, potenciálně i se staršími dětmi, ale ten přístup mě teda nadzvednul.

U nás to funguje stejně, děti rozděluji podle potřeby, už se stalo, že třeba kvůli adaptaci nechali holku dva roky ve stejné třídě (ty nejmenší) je to asi normální no. Víc mě štvalo, že přes covid spojovali třídy v půlce dne a jak se našlo podezření na infekcí hned zavřeli celou školku. O 200m dál je druhá školka, tam vytvořili 3 oddělení a nechali doma jen podezřelou třídu. My jsme byli doma 4* dva týdny (všichni doma) druhá školka jela non-stop.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jako všude, školy, školky, práce... Všude se najde dement. Náš kluk je alergický na ořechy a na arašídy ještě víc. Milionkrát jsme to v té školce říkali. Pak jednou telefon, že má nějakou nafouklou hlavu a ať si ho hezky vyzvedneme, že už to určitě měl když jsme ho přivedli. Poplach, panika, doktor, léky, injekce, dobrý. Pak jsme řešili co se stalo. Školka o ničem neví. Na svačinu měli nějakou pomazánku, ale neví z čeho, kuchyň jim prý složení nedává. Tak šup do kuchyně (externí) a tam z nich vylezlo, že byla na svačinu Nugeta, ta česká, z arašídů. Kuchyň potvrdila, že má všechny alergiky ze všech zařízení nahlášený, ale ten náš tam prostě není. Tahle školka nic nenahlásila. A složení pomazánky samozřejmě školce dávají. Nehledě na to, že Nugetu/Nutelu pozná i dement. Bez papíru na složení i na hlavu. Ředitelka se dál hájila stejně a ještě nás chtěla "utopit" na tom, že jsme si pro děcko přišli pozdě a vlastně ho poškodili my. Pak se strašně divila, že kluka odhlašujeme a píšeme stížnost na město. Hovno platné, zůstala tam dál...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, nickolas napsal:

Náš kluk je alergický na ořechy a na arašídy ještě víc. Milionkrát jsme to v té školce říkali. Pak jednou telefon, že má nějakou nafouklou hlavu a ať si ho hezky vyzvedneme...

Tieto starosti vám teda vôbec nezávidím... Tu je v školách aj škôlkach zvykom, že pokiaľ je aspoň jeden žiak alergik, obedy sú bez alergénov pre všetkých, ani si deti nemôže nosiť desiatu obsahujúce orechy. Najprv som mal zdvihnuté obočie, že to je trochu overkill, ale je pravda, že tie decká človek neustráži, aby sa navzájom neponúkli alebo nezamenili si jedlo. Je to pre tých alergikov oveľa jednoduchšie. Nakoniec mi to prišlo ako zmysluplná solidarita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, koveras napsal:

Čo k tomu povedať, zrušiť x-generačnú tradíciu (predpokladám výhovorku na Covid) už chce hodne silný žalúdok.

Ano, přesně... protože covid. Ale že před týdnem byla hodinu a půl trvající třídní informativní schůzka pro rodiče, to šlo...ale zítra už rodiče nemůžou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wawrik uz jsem o podobne solidarite slysel a muze to byt nakonec idealni reseni. Ovsem za predpokladu, ze tech alergiku neni moc a kazdy s necim jinym. To jsi pak dost v pasti :D Tohle byl jediny ulet, jinak si to vsude hlidali a mladej se naucil celkem brzy hlidat i sam. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, kloubik napsal:

Dneska mě teda naštvala školka. Loni dcera začala státní školku ve třech letech, trochu bojuje s adaptací a se zvykáním a dneska se jen tak mimochodem z hromadného emailu dozvíme, že se školka z organizačních důvodů rozhodla ji přeřadit do jiné třídy a nebude pokračovat se svojí třídou.

Už se těšila na kamarády, 14 dní ji připravujeme na školku a teď ji musíme dát do třídy k cizím dětem a vše zas odznova. Volal jsem ředitelce proč se to dozvídáme dneska a že snad by bylo normální takový přestup probrat s rodiči, ale prej to tak funguje roky, školní řád atd... nejde s tím nic dělat, rodičům to prej oznamovat nemusí. Nevím jestli jsem teda přecitlivělej, nebo žiju na jiné planetě. Dávali jsme ji do téhle školky aby prošla se stejnými dětmi celou školkou, takhle jsme ji mohli nechat v soukromé školce, kam jsme ji vozili. Asi to bude mít i benefity že bude v jiné třídě, potenciálně i se staršími dětmi, ale ten přístup mě teda nadzvednul.

Udělali nám to s holkou taky, akorát že máme rozumnější ředitelku a ta s ní přestěhovala zároveň tři nejlepší kámošky, aby to měli holky lehčí. Takže to jde i normálně, záleží na lidech....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...