Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Stary diesely po Praze to je neskutecny peklo, kazdou chvili me nejakej uhlak cudi pod nos, nejvic me serou jak si kokoti uzivaji zatah od spodu pri rozjezdu na svetlech a vypusti oblaky dymu. Vcera Touareg V6 Tdi to poustel stereo z 2 vyfuku 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, nizkotucnytvaroh napsal:

Když už jste u těch Focusů, koupil jsem v květnu FoFo2 2006, zapsané mám dokonce 18", po technické taky, leč méně pozitivní, že s tím pořád něco je 😁 Prvně výměna dvouhmoty a spojky, pak přestalo poslouchat EGR, a teď se mi mstí tím, že se odmítá odemknout, dálka vysílá, napětí jak má být, ale prostě neodemkne, byť klíče sice pasují, ale zámek někdo používal naposledy možná tak v roce výroby, takže marný boj...

Auto se mi líbí, skvěle se s ním jezdí, ale nějak k němu nemám příliš důvěry, jak to vidíte vy, dlouhodobí majitelé, vyplatí se spravit co je třeba, a auto bude sloužit do úmoru, nebo jsem měl nešťastnou ruku při výběru, a je lepší, poohlédnout se jinde?

Díky, a #pardonzaslohovku, Jiří

A při tom stačilo se vysrat na disel a spotřebu 5L a koupit klasickou 1.6 benzín která jezdí za 7L a polovina problémů by Ti byla u zadku. 🤔

ps. myslím ty drahé problémy 😉

Upraveno uživatelem guzmic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navštívil jsem Českou poštu, v domění, že pošlu balíček do Anglie. V podstatě po 20 minutách, jsem dospěl k názoru, že jednodušší bude balíček rovnou zahodit.

Všechno problém. Pojistná částka problém, adresa problém, papíry k tomu problém a ani nevěděla, co to bude stát. Pořád, jestli bych nešel, kde to dělají. Nakonec jsem vymámil cenu a poštovné závratné. Tak jsem šel radši pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem posílal do Anglie několikrát přes Zaslat, šlo to GLS bez nejmenšího problému a cena byla taky dost slušná, na ČP bych to ani nezkoušel.. Ale je to už ňákej ten rok dozadu, ještě před koncem výjimek po Brexitu, takže to může být jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tipy. Já věděl, že když tak poradíte.

 

No a v poslední době mě serou cyklisti. Ne takoví ti normální, co koukaj kolem sebe, aby je něco nepřejelo, kdy jede většinourodina. Ale takoví ti arogantní zmrdi, většinou v nějakém buzna oblečku, ale ani to není pravidlem. Ukázat pracičkou kam že jedou je pro ně ponižující, takže člověk čeká, až dotyčný opustí křižovatku. Velice často jedou vedle sebe, většinou je dojíždím na moto, takže musí slyšet, že něco jede, ale pořád vedle sebe. Tak zpomalím na jejich rychlost a jedu za nimi a pořád vedle sebe. Brnku o klaxon, to většinou zajede ještě víc vlevo nebo zdvihne prostředníček, aby mi jako ukázal, kdo je na silnici pánem. Včera jsem měl sto chutí ho nakopnout. Vyloženě naschvály. Ještě větší chuťovka je pseudopeloton. Bohužel tohle léto se to stává nějak pravidlem, setkal jsem se s tím tolikrát a nemůžu se ubránit tomu, že je začnu hodnotit, co cyklista, to zmrd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kole jezdim minimalne, ale krome blbecku na kole potkam furu blbecku v aute, co jsou schopni na prazdny silnici objizdet cyklistu s minimalnim distancem. Kdyz mam prazdno, tak klidne jedu druhym pruhem, nemusim cyklistu stresovat ani se bat, ze mi tam spadne.

Z podobnyho pytle jsou situace na dalnici, kdyz je na kraji odstaveny auto, pobihaji kolem neho lidi, resi nejakej pruser (z pleziru to na dalnici nikdo neodstavi), ale kdyz projizdi auta kolem, tak prejede do levyho pruhu taky jen kazdej patej. To si nedovedu predstavit, ze mam auto na krajnici, vevnitr treba decka, beham kolem a metr za prdeli mi svihaj ostatni 130+.

Jo a cyklisti ve dvojici na okreskach jsou taky klasika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Wanderer napsal:

Díky za tipy. Já věděl, že když tak poradíte.

 

No a v poslední době mě serou cyklisti. Ne takoví ti normální, co koukaj kolem sebe, aby je něco nepřejelo, kdy jede většinourodina. Ale takoví ti arogantní zmrdi, většinou v nějakém buzna oblečku, ale ani to není pravidlem. Ukázat pracičkou kam že jedou je pro ně ponižující, takže člověk čeká, až dotyčný opustí křižovatku. Velice často jedou vedle sebe, většinou je dojíždím na moto, takže musí slyšet, že něco jede, ale pořád vedle sebe. Tak zpomalím na jejich rychlost a jedu za nimi a pořád vedle sebe. Brnku o klaxon, to většinou zajede ještě víc vlevo nebo zdvihne prostředníček, aby mi jako ukázal, kdo je na silnici pánem. Včera jsem měl sto chutí ho nakopnout. Vyloženě naschvály. Ještě větší chuťovka je pseudopeloton. Bohužel tohle léto se to stává nějak pravidlem, setkal jsem se s tím tolikrát a nemůžu se ubránit tomu, že je začnu hodnotit, co cyklista, to zmrd.

1+ abolutni souhlas!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem cyklista v buznaoblečku, jinak nejezdim, a serou mě blbci v autech. Jedeme třeba s manželkou, jedeme u kraje za sebou, a auto jedoucí naším směrem nás klidně začne předjíždět i když jede druhé auto v protisměru. Odstup nezájem, já jedu v plechovce a jsem král, dementi. Jakoby je to přibrzdění a počkání na volno v protisměru zabilo. A nemáš jinou obranu než prostě u kraje nejet. 
Každýmu takovýmu bych povinně dal dvě hodiny na kole a třeba se to změnilo. A třeba by i těch sprch ostřikovačema ubylo 😉

To že bych třeba rád manželku schoval při bočním větru vedle sebe, to ani náhodou, to si hned všichni myslí že si povídáme.

edit: a píšu to především proto, že když má někdo motor, neznamená to že je pán silnice nebo to nemůže být debil

Upraveno uživatelem pebe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm cyklistům. Jezdím několikrát denně do Hradištka, kolem Kerska, podle počtu aut s cyklo nosiči to vypadá na oblíbenou cyklo destinaci. Cesta je to tak na dvě auta a za ty roky co tam jezdím jsem ani jednou neviděl omezení cyklistů autem. Naopak, chování toho dobytka mě přinutilo pořídit dashcam. Jízda v několika vedle sebe, nejlépe před zatáčkou, je to nejmenší. Osobně jsem málem boural kvůli nějakému hovadu, které si prostě z vedlejší polní cesty udělalo připojovací pruh a bez ohlédnutí mi to poslal přímo před kola, protože proč ne, že... A tohle tam je na denním pořádku, už aby byla zima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze takto, ci by si rad schoval manzelku kvoli vetru alebo prevadzkujete diskusny kruzok, je uplne irelevantne, mate ist za sebou. Jedine, pre co mam pochopenie, je dospely, ktory ide mierne vlavo na konci skupiny s detmi iducej v rade. Na druhej strane, ja Vas mam predbiehat s co najvacsim odstupom, podla moznosti s odstupom cez cely jazdny pruh, a ak nemozem, musim spomalit a ist za Vami, kym sa cesta neuvolni. To si samozrejme vyzaduje, aby Vas bolo VIDIET, a bolo by dobre sa o to aktivne starat nielen v noci.
A myslim, ze kolega nemieril na slusnych cyklistov, a v uvode prispevku to jasne spomenul. Ale na takych, ktori si myslia, ze zakony fyziky sa podriadia ich nebetycnemu egu a/alebo tych, ktori o zakonoch fyziky nemaju ani tusenia (nehovoriac o pravidlach cestnej premavky). Ako tot pred styrmi dnami chlapik, ktory mi na bicykli vyletel z vedlajsej / polnej cesty priamo pod kolesa, pricom mal pred sebou na rure dieta a cumel do mobilu! Mal som zo sebou rodinu, krvi by si sa v nas nedorezal. Vyhol som sa mu, ale nech idem o trosku skor/rychlejsie...
A ano, zaroven Ta chapem, kvoli hovadam za volantom nedovolim dcere jazdit po hlavnych tahoch, myslim cesty 1,2,3 a 4 triedy.

Ale hlavne, bolo by dobre nezasrat si forum vecnymi hadkami tychto dvoch taborov, ak sa niekto chce skriepit, prosim inde, maximalne na to mame zumpu. Dakujem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kapitola sama pro sebe je cyklostezka vedle silnice druhé třídy. Samozřejmě, že pseudozávodník to hrne po silnici.

Pebe, já na kole taky občas jezdím a jezdím na něm rád, ale v poslední době té cykloarogance zažívám nějak moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Wanderer napsal:

Kapitola sama pro sebe je cyklostezka vedle silnice druhé třídy. Samozřejmě, že pseudozávodník to hrne po silnici.

Tak to přesně mám okolo baráku já. Cyklostezka vede cca 30m paralelně od cesty. Navíc na té cestě je i zákaz vjezdu cyklistům. A co myslíš. Jezdí tu? 

Jezdí.

Je to k pláči...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...