Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Ono taky dost často obec prostě vyhlásí na 10 večerní a hospoda musí zavřít ať chtějí nebo ne. Je to debilni, když ma člověk sloni, ale super, když v tom musí zit 😀 vyrustal jsem ve Výškovickém bermudskem trojúhelníku Racek, Jirik, Bily slon a musim rict, že zavíracku v 10 jsem uvítal i jako mlady a nevyboureny 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, geometr napsal:

Ty vypitózy tam večer po desátý stejně cucaj jedno pivo dvě hodiny, takže jakej kšeft...

Tohle beru, ale tady to byla restaurace na úrovni, pivo za pade, dobrá společnost, kšeft by byl pořádnej. Pět mladých číšníků nevypadalo, že by měli padnout na držku, prostě jsme to nikdo trochu nepobrali....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš jen tak nahlas přemýšlím, než že bych byl naštvaný. :)

Léta nosím kontaktní čočky od Johnson & Johnson, které kupuju v kamenné optice. V minulých měsících se jejich cena zdvihla o cca 25 % na takřka rovnou tisícovku. Přitom ve většině solidních e-shopů jsou k mání i po zdražení za cenu kolem 450 Kč. Jasné, občas (jednou za rok?) mně v optice k mému nákupu přihodí nějaké vzorkové čočky zdarma (pár až dva), mimořádně i speciální dezinfekční roztok na hraně data spotřeby (ten vlastně ani nepoužívám, stačí mi kvalitní standardní roztok), ale... Celkově je to spíš příjemný bonus, než že by to nějak zvlášť ponížilo mé investice. Snad jen garantovaná kontrola zraku při nákupu v kamenné prodejně, to jediné mně dávalo smysl a ospravedlňovalo vyšší cenu. No jo, jenže i ta kontrola, když tak počítám, proběhla naposled před 5 či více lety...

Souhrnem: Je rozumné, nebo pro mě ospravedlnitelné, za této situace dál pořizovat kontaktní čočky za cenu víc než dvojnásobnou? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, African napsal:

Tohle beru, ale tady to byla restaurace na úrovni, pivo za pade, dobrá společnost, kšeft by byl pořádnej. Pět mladých číšníků nevypadalo, že by měli padnout na držku, prostě jsme to nikdo trochu nepobrali....

Ono to moze suvisiet s pracovnym fondom/odpracovanymi hodinami/prestavkou na oddych. Ak tych casnikov nieje dost aby sa pocas tyzdna striedali, tak nemozu tahat 7 dni vkuse 12+ hod. zmeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, eskimak napsal:

Ono to moze suvisiet s pracovnym fondom/odpracovanymi hodinami/prestavkou na oddych. Ak tych casnikov nieje dost aby sa pocas tyzdna striedali, tak nemozu tahat 7 dni vkuse 12+ hod. zmeny.

Může zatím být samozřejmě cokoliv, každopádně pár kamarádů co mají restaurace to teď dřou hlava, nehlava, protože nikdo neví co zase vláda vymyslí. Na druhou stranu se rozdalo halda peněz bez jakýchkoliv kontrol a některým to uzavření provozoven i hodně vyhovovalo....

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, walter10 napsal:

Spíš jen tak nahlas přemýšlím, než že bych byl naštvaný. :)

Léta nosím kontaktní čočky od Johnson & Johnson, které kupuju v kamenné optice. V minulých měsících se jejich cena zdvihla o cca 25 % na takřka rovnou tisícovku. Přitom ve většině solidních e-shopů jsou k mání i po zdražení za cenu kolem 450 Kč. Jasné, občas (jednou za rok?) mně v optice k mému nákupu přihodí nějaké vzorkové čočky zdarma (pár až dva), mimořádně i speciální dezinfekční roztok na hraně data spotřeby (ten vlastně ani nepoužívám, stačí mi kvalitní standardní roztok), ale... Celkově je to spíš příjemný bonus, než že by to nějak zvlášť ponížilo mé investice. Snad jen garantovaná kontrola zraku při nákupu v kamenné prodejně, to jediné mně dávalo smysl a ospravedlňovalo vyšší cenu. No jo, jenže i ta kontrola, když tak počítám, proběhla naposled před 5 či více lety...

Souhrnem: Je rozumné, nebo pro mě ospravedlnitelné, za této situace dál pořizovat kontaktní čočky za cenu víc než dvojnásobnou? 

není

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni!

onehdá mě poprosila teta, jestli bych jí na tém internetě pomohl kůpit čočky, které jí v její oblíbené optice přestali prodávat.

Když jsem jí je našel a sdělil internetovou cenu, tak málem spadla ze židle a nadala optikovi do zlodějských ….. . Rozdíl byl cca 50% a nominálně 2000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak zas nevím nudou coby a tak uvažuju, spekuluji, co bych vyměnil a jen pro zajímavost jsem najel na chrono24 a na nabídce rlx jsem zjistil, co to doma mám za poklad :-)). Svět se fakt zbláznil, pamatuju si tady ty pohrdave řeči o socka rlx a podobně. Tak mě tímhle směrem přešlo všechno, o čem jsem uvažoval. Tak si zase nechám zajít chuť. U mě na chvilku 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, martar napsal:

Tak můžeš měnit za jiný professional rlx, ne? Nebo limitky Omega...

I když já tomu vlastně prd rozumím :)

Jiný rlx mě neberou už vůbec a omega jde mimo mě, už vyzkoušeno vše, co jsem chtěl. Budu muset koukat úplně jinam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuncákův současný stav potvrzuje mou teorii o příliš rychlém uspokojování potřeb :) Asi to bude chtít zaměŕit se na nějakou dobu na jiné koníčky, Martine. Letenky do Albánie či Rumunska jsou teď za pusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, martar napsal:

Kuncákův současný stav potvrzuje mou teorii o příliš rychlém uspokojování potřeb :) Asi to bude chtít zaměŕit se na nějakou dobu na jiné koníčky, Martine. Letenky do Albánie či Rumunska jsou teď za pusu.

Neboj, zase se vracím k projektu Klucevskaja. Teď jedu do Mostaru a moc se těším. Na hodinky nemyslím. Až večer :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, kuncák7 napsal:

Neboj, zase se vracím k projektu Klucevskaja. Teď jedu do Mostaru a moc se těším. Na hodinky nemyslím. Až večer :-))

Klučevskaja, hezky. Není od loňska trochu moc živá? Já když lezl na aktivní sopku naposledy (z donucení, nebaví mě to), tak mi síra zničila můj oblíbený stan...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...