Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, Irwinek napsal:

Menza ČVUT - nejlevnější jídlo pro studenty - 139 kč ! malá porce nudlí.  si dělaj pr….?

kdejakej ouřada ze státní správy platí za kompletní oběd cca 50 kč, o senátorech a podobné pakáži nemluvě a na studentech se budou hojit 🤬

A že je v kruhu 3/5 rusáků a jen 2/5 čechů, to už mi vůbec nejde na rozum

Na Strahově byly tyhle prachy už před 12 lety, když jsem tam studoval já, těsně po rekonstrukci menzy.

 

Na Dejvický to zase nešlo vůbec žrát, chodili jsme normálně do restaurace a vyplatilo se to více.

 

A nevím proč by ti mělo vadit 3/5 Rusů a 2/5 Čechů, za prvé to není vůbec pravda, a i kdyby byla tak co ? Rus vykasne 200k za roční jazykovej kurz a teprve může studovat, škola s tím sponzoruje tisíce hraček co tam je.

Chodit do Prahy do mezinárodně známé školy a stěžovat se na multikulti, to je taky logiky. V Baňské takové problémy nebudeš mít

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nám dneska čistil garáž, takže jsem auto hodil před barák. No co byste čekali, že se asi tak stalo... Jsem dokonce přesvědčený, že do té díry, kam se nemohl vejít, se pokoušel nacpat někdo z té čistící firmy. I jsem ho viděl z balkónu, jak tam stojí, říkal jsem si, jeho boj, já mám kouli. Ted jsem zjistil, že šikula to zvládl vzít i přes nárazník... má smysl to nějak řešit, nebo je to hromada lítání na jehož konci se mi policie/pojišťovna vysměje, že skrabance na 12 let starém outbacku řešit nebude? Ono objektivně těch sramu je tam víc než dost, to ale neznamená, že mě to nesere a nějaké kačky odškodného bych neuvital...

20211005_110254.jpg

Upraveno uživatelem Maro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Maro napsal:

Tak nám dneska čistil garáž, takže jsem auto hodil před barák. No co byste čekali, že se asi tak stalo... Jsem dokonce přesvědčený, že do té díry, kam se nemohl vejít, se pokoušel nacpat někdo z té čistící firmy. I jsem ho viděl z balkónu  jak tam stojí, říkal jsem si jeho boj, já mám kouli. Ted jsem zjistil, ze šikula to zvládl vzít i přes nárazník... má smysl to nějak řešit, nebo je to hromada lítají na jehož konci se mi policie/pojišťovna vysměje, že skrabance na 12 let starém outbacku řešit nebude? Ono objektivně těch sramu je tam víc než dost, to ale neznamená, že mě to nesere a nějaké kačky odškodného bych neuvital...

20211005_110254.jpg

Asi záleží, jak moc se ti to chce řešit a na rozsahu poškození. Asi před dvěma lety mi to nějakej borec opřel do dveří na starším obouchaným autě. Byl to už třetí incident v jednom měsíci a pro tentokrát jsem k tomu měl kamerový záznam, tak jsem se rozhodl to řešit s PČR. Sepsali, našli viníka, následně jsem kontaktoval jeho pojišťovnu s protokolem, přijel od nich technik a nafotil si to, dohodlo se vyplacení rozpočtem. Pak delší dobu ticho a pár mailů od pojišťovny, že napřed musí být ukončeno přestupkové řízení, pak že potřebují výsledek vyšetřování a další bláboly, na které ani nemají ze zákona nárok. Po pár urgencích a opakování toho samého už jsem s ničím ani nepočítal. Po dlouhém odmlčení a víc jak 8 měsících se objevily peníze na účtě... Takže asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to nenechal z principu, přesně z tohohle důvodu mám kameru která zvládá parkovací režim (nahrávat při vypnutým zapalování, samozřejmě s ochranou proti vybití baterky). Jo a na čištění garáže už taky seru, už se mi stalo že jsem vyparkoval asi v 8 ráno a pak nepřijeli. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, TomNguyen napsal:

A nevím proč by ti mělo vadit 3/5 Rusů a 2/5 Čechů, za prvé to není vůbec pravda, a i kdyby byla tak co ? Rus vykasne 200k za roční jazykovej kurz a teprve může studovat, škola s tím sponzoruje tisíce hraček co tam je.


Chodit do Prahy do mezinárodně známé školy a stěžovat se na multikulti, to je taky logiky. V Baňské takové problémy nebudeš mít

Máš smůlu, pravda to je. Je tam několik kruhů a v těch to takhle je. Kde jsi, prosím Tě, přišel na to, že může studovat teprve až zvládne kurz? Většina z nich je s rypákem nahoru, na dotazy přednášejícího buď nereagují, nebo " Nepanimajem ", eventuálně v lepším případě tvrdí, že nemají dostatek informací - tuto větu v češtině ovládají naprosto bravurně. Při obhajobě pak většinou pohoří právě na tom, že neumí česky ani zbla a vůbec nevědí, co je v práci napsáno. Těch národů se tam pohybuje víc, ale jen rusáci se tam chovaj jako páni světa.

Ve svém věku už do školy nechodím, ale občas pro tyhle instituce pracuji. Nevadí mi cizinci, ale všem stejně! Taky se s Tebou v jakékoli škole v zahraničí nebude nikdo bavit, když budeš umět jen rodnou řeč. To jen my se tady z nich po...

A není to jen ve škole - i rusáci ( beru pod tenhle název veškeré světové osazenstvo píšící azbukou ) žijící zde přes 20 let neumí česky, protože " necítí potřebu " se učit. Nedávno po mně nějaká prodavačka chtěla, abych své přání 15 dkg šunky sdělil v gramech. A asi nejvíc mne nas…. češka stojící za mnou ve frontě, která jí to nakonec řekla. Jsme v České Republice, úřední řeč je Čeština, tak když tady chce někdo žít, bude mluvit česky nebo ať si táhne. V soukromí ať si mele jak chce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, JoyStick napsal:

Jde mi balík z Turecka. 1.10. To opustilo Turecký území a doteď se česká pošta tváří, že to nedorazilo. Začínají mě solidně srát.

Drobnej update - zásilka sice furt nikde, ale na poště mi oznámili, že je naprosto normální, že balíček putuje 4-6 pracovních dnů a že díky covidu se to může ještě prodloužit.

Zůstává mi rozum stát. Skorumpovaná organizace placená z daní si dovolí mi říct, že je normální na balík ze země, kam fyzicky trvá dojet asi 12 hodin, čekat týden plus. V době, kdy mají všichni stejnej problém v dopravě a přesto v rámci evropy mi balíčky chodí maximálně 3 pracdny s jakoukoliv soukromou přepravní společností.

Úplně lituju, že dneska řídim, jinak bych si musel dát panáka hned v 8 ráno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, JoyStick napsal:

Drobnej update - zásilka sice furt nikde, ale na poště mi oznámili, že je naprosto normální, že balíček putuje 4-6 pracovních dnů a že díky covidu se to může ještě prodloužit.

Zůstává mi rozum stát. Skorumpovaná organizace placená z daní si dovolí mi říct, že je normální na balík ze země, kam fyzicky trvá dojet asi 12 hodin, čekat týden plus. V době, kdy mají všichni stejnej problém v dopravě a přesto v rámci evropy mi balíčky chodí maximálně 3 pracdny s jakoukoliv soukromou přepravní společností.

Úplně lituju, že dneska řídim, jinak bych si musel dát panáka hned v 8 ráno.

Vždyť to je naprosto běžná praxe. Jak objednávám něco z Dojčlandu, tak to je druhý pracovní den na vyměňovací poště Praha.  A pak se to někdy v rozmezí 7-10 pracovních dnů objeví u mě v Ostravě. Samozřejmě bez jakéhokoliv updatu trackingu.. a když se jim to "náhodou" nepodaří doručit, můžeš si jít na pobočku vystát frontu a u toho si koupit foukací fix nebo setřít tutovku, takže všechno dobrý, ne ?:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Irwinek napsal:

Máš smůlu, pravda to je. Je tam několik kruhů a v těch to takhle je. Kde jsi, prosím Tě, přišel na to, že může studovat teprve až zvládne kurz? Většina z nich je s rypákem nahoru, na dotazy přednášejícího buď nereagují, nebo " Nepanimajem ", eventuálně v lepším případě tvrdí, že nemají dostatek informací - tuto větu v češtině ovládají naprosto bravurně. Při obhajobě pak většinou pohoří právě na tom, že neumí česky ani zbla a vůbec nevědí, co je v práci napsáno. Těch národů se tam pohybuje víc, ale jen rusáci se tam chovaj jako páni světa.

Ve svém věku už do školy nechodím, ale občas pro tyhle instituce pracuji. Nevadí mi cizinci, ale všem stejně! Taky se s Tebou v jakékoli škole v zahraničí nebude nikdo bavit, když budeš umět jen rodnou řeč. To jen my se tady z nich po...

A není to jen ve škole - i rusáci ( beru pod tenhle název veškeré světové osazenstvo píšící azbukou ) žijící zde přes 20 let neumí česky, protože " necítí potřebu " se učit. Nedávno po mně nějaká prodavačka chtěla, abych své přání 15 dkg šunky sdělil v gramech. A asi nejvíc mne nas…. češka stojící za mnou ve frontě, která jí to nakonec řekla. Jsme v České Republice, úřední řeč je Čeština, tak když tady chce někdo žít, bude mluvit česky nebo ať si táhne. V soukromí ať si mele jak chce.

Tady máš citaci, článek 5, vnitřní předpisy ČVUT - PODMÍNKY STUDIA CIZINCŮ NA ČVUT

 

1. Cizinec ucházející se o studium v akreditovaném studijním programu v českém jazyce prokazuje svou jazykovou připravenost studovat: a) předložením dokladu o vykonané maturitní nebo státní zkoušce z českého jazyka, nebo b) v rámci přijímacího řízení na ČVUT prokáže schopnosti komunikovat v českém jazyce c) státní občané Slovenské republiky mohou při ověřování podmínek přijetí ke studiu užívat místo českého jazyka jazyk slovenský. 2. Uchazeč-cizinec absolvuje všechny části přijímací zkoušky v českém jazyce

 

Takže nemusí udělat kurz, ale musí udělat zkoušku, kterou zpravidla dělají na konci toho kurzu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Berbatow napsal:

Tak jsme jeli místo Horgoše na Bački Vinogradi (nebude tam prý fronta). Kurva 2,5 hodiny čekání a polovina aut rakušani, pravda takoví opálení.376ed780c8fb74a362651bb84d8c7f14.jpg

Odesláno z mého SM-G960F pomocí Tapatalk
 

Koukam, ze to si clovek nevybere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, TomNguyen napsal:

Tady máš citaci, článek 5, vnitřní předpisy ČVUT - PODMÍNKY STUDIA CIZINCŮ NA ČVUT

 

1. Cizinec ucházející se o studium v akreditovaném studijním programu v českém jazyce prokazuje svou jazykovou připravenost studovat: a) předložením dokladu o vykonané maturitní nebo státní zkoušce z českého jazyka, nebo b) v rámci přijímacího řízení na ČVUT prokáže schopnosti komunikovat v českém jazyce c) státní občané Slovenské republiky mohou při ověřování podmínek přijetí ke studiu užívat místo českého jazyka jazyk slovenský. 2. Uchazeč-cizinec absolvuje všechny části přijímací zkoušky v českém jazyce

 

Takže nemusí udělat kurz, ale musí udělat zkoušku, kterou zpravidla dělají na konci toho kurzu.

Tak skutečnost je, na rozdíl od jindy,  zase odlišná od předpisů 😞 Ano, nějakým dokladem se skutečně prokážou, ovšem nikdo už nekontroluje, zda byl vydán oprávněně, či ne. Doklad se založí a buď si jistý, že už ho nikdy nikdo nechce vidět. Škola dostane za studenta peníze a pak se ho zbaví, čímž jí jednak zůstanou peníze a jednal vykáže aktivitu. Ovšem tímhle stylem je na trhu vytvářen přetlak, který vede k tomu, že se tam pak student kolikrát ani nehlásí, když vidí ta čísla - na 70 přijímaných je evidováno cca 400 zájemců.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže opakuješ jen to co jsem napsal hned, prostě přijde Slovan nečeskoslovenského původu, vyplazne 170k škole na jazykový kurz a škola může s těmi penězi kupovat nové hračky/vybavení. To jestli dostuduje nebo je samozřejmě už na ně, stejně jako každý jiný student. Tak stále nechápu, proč by mělo vadit 3/5 škole je Rusů.

A buďme upřímní, ČVUT nikdy nestyděl napřiíimat studentů 3 prdele a vyhazet na konci 1. semestru/roku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sere mě to neustálé odklikávání nesouhlasu s personalizací webu, reklamy, polohy, cookies a já nevím čeho, téměř už kamkoliv na netu vlezu. Přeborník je v tom google. Doma mi navíc přestal fungovat starej kompl, bo staré windowsy už asi nemají kde brát aktuální čas, takže "připojení není soukromé"... pořád nějaké špiclování...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...