Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 19 minutami, Gustaf napsal:

Tak jasný, že to jde na vrub tvého pov, když je auto psané na tebe. Holt riziko podnikání. 

Na druhou stranu, jestli do sebe bouchly dvě paštiky, tak proč volaly policii a sepisovaly záznam o nehodě? Řešil bych to asi nějakou finanční kompenzaci...

Jo, na to se ptáš toho nepravýho :-)), já tam nebyl.

Já bych nesepisoval nic, protože to fakt nestálo ani za řeč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, JR_2010 napsal:

Můžeš se dohodnout se svojí pojišťovnou, že to zaplatíš přímo poškozenému a zůstanou Ti bonusy.

Já spíš uvažuju o tom, že když už je to v tomhle stadiu, že do toho šlápnu a dokážu, že se nic nestalo.

O téhle variantě co zminuješ,  tedy nevím, děkuju za info. Pouvažuju. 30 let bez čehokoli a zmaří to takováhle prkotina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AfricanKoscom, který tu dost lidí chválí....

 

@safiKdyž jsem je tam nesl, na ruce mi dělaly cca -18, výstup z vibrografu byl průměr cca -8. Když jsem je po týdnu vyzvedával, musel jsem si říct o tlakovu i o nový výstup z vibrografu, protože k hodinkám mi nic takového nepřinesli. Verdikt byl takový, že tlakovka OK a průměr z vibrografu po redukci +5.... Tak nechápu proč mi teď na ruce dělají -20..... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Pepino777 napsal:

@AfricanKoscom, který tu dost lidí chválí....

 

@safiKdyž jsem je tam nesl, na ruce mi dělaly cca -18, výstup z vibrografu byl průměr cca -8. Když jsem je po týdnu vyzvedával, musel jsem si říct o tlakovu i o nový výstup z vibrografu, protože k hodinkám mi nic takového nepřinesli. Verdikt byl takový, že tlakovka OK a průměr z vibrografu po redukci +5.... Tak nechápu proč mi teď na ruce dělají -20..... 

Aj, to naštve samozřejmě, jinak díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnešní odpověď ČOi na reklamaci neoprávněně vybraného poplatku za nadváhu zavadla při odbavení - krátce - odlet do Egypta na potápěnní, váha standard 23 kg, na váze 28 kg, na letence 32 kg na sportovní vybavení, deklarováno vybavení na potápění, což nestačilo - mazej doplatit 910,- nebo tě neodbavíme. Zaplaceno, po návratu uplaněna reklamace, odpálkována, že jsem měl 32 kg na sportovní vybavení.

Reklamace podstoupena na ČOI, po více než měsíci tato odpověď:

Vyřízení podání
Vážený pane,
k Vašemu podání, jímž nás upozorňujete na možné nesprávné naúčtování nadváhy
zavazadla při letu z Prahy do Hurgady, kdy Vám bylo sděleno, že Vaše zavazadlo má
hmotnost 28 kg a překročilo povolenou hmotnost tj. 23 kg o 5 kg a musel jste připlatit 910 Kč,
přestože na letence máte uvedenou možnou nadváhu do 32 kg, sdělujeme:
Po prostudování Vaší letenky bylo zjištěno, že na ní jsou uvedeny tyto údaje:
ALLOWANCE tj. povolené maximum/kg (zavazadla) 23 kg
Remark tj. poznámka: nadváha 32 kg diving tj. potápění
Z údajů uvedených na letence je tedy zřejmé, že pro Váš let byla určena hmotnost zavazadel
bez příplatku na 23 kg a možná nadváha do 32 kg byla povolena pro sportovní vybavení –
potápění, což Vám bylo i dne 3.9.2021 sděleno cestovní kanceláří.

 

S pozdravem


Ing. Jan Štěpánek, v.r.
ředitel České obchodní inspekce
inspektorát Středočeský a Hl. m. Praha
se sídlem v Praze


 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, JR_2010 napsal:

Já se přiznám, že taky nevím, v čem spočívá to pochybení při výběru poplatku, respektive v čem ho spatřuješ Ty.

Pokud mám zaplacenu již v letence nadváhu do 32 kg, na odbavení mám 28 kg, a jdu zaplatit pokutu za nadváhu, tak to je v oukeji?

Upraveno uživatelem vaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, JR_2010 napsal:

Aha, už to chápu, Tys měl zaplacený to sportovní vybavení jako extra zavazadlo, jen sis ho strčil do kufru, je to tak?

Ne položil jsem bágl na váhu a ta ukázala 28, konstatoval jsem , že tam mám potápění a baba mi nasměrovala na pokladnu. Nešlo diskutovat, tvrdila, že musím 5 kg odstranit, jinek se neletí. Z tebou cca 200 napružených dalších koupáků (bylo 30 minut po půlnoci), takže odchod k pokladně. ještě nás potrestala, že nám dala místenku do poslední řady, což nejde sklápět a máš za hlavou WC.

Upraveno uživatelem vaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám, že jsi letěl se Smartama a zaplatil sis za přepravu sportovního vybavení. Pak to musíš odbavovat samostatně a ne to strčit do jednoho kufru, vím, že to vypadá nelogicky, ale má to svoje důvody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, JR_2010 napsal:

Předpokládám, že jsi letěl se Smartama a zaplatil sis za přepravu sportovního vybavení. Pak to musíš odbavovat samostatně a ne to strčit do jednoho kufru, vím, že to vypadá nelogicky, ale má to svoje důvody.

To už by ale byli dvě zavazadla, to je taky divný. Dle mého pokud doloží vraby že si při koupi letenky připlatil těch 910,00 Kč za nadváhu 32kg, tak by to asi mělo projít na letišti, těžko říct. Každopádně jestli to bylo Smartwings, tak to je kapitola sama pro sebe, každý rok zoufalí že přes cestovku musíme s nimi a samozřejmě pokaždý nějaký stres, jsou to ve zkratce hovada....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...