Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 11 minutami, JR_2010 napsal:

Pokud nahlašoval dopředu sportovní vybavení, musel mít to sportovní vybavení samostatně a nesmí se to strčit do kufru mezi ostatní věci, tak to prostě je.

Hm, a obě zavazadla musí mít dohromady 32kg ano? Ale sportovní musí být oddělené od osobních věcí, to je zajímavě nastavené tedy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, African napsal:

Hm, a obě zavazadla musí mít dohromady 32kg ano? Ale sportovní musí být oddělené od osobních věcí, to je zajímavě nastavené tedy....

Obě zavazadla mohou mít max 32 kg každé, s tím, že u sportovního vybavení jsi v limitu, u osobních věcí máš nadváhu nad deklarovaných 23 kg a tu platíš, jinak ano, sportovní vybavení musí být odbaveno samostatně, jak jsem psal, z různých důvodů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, JR_2010 napsal:

Obě zavazadla mohou mít max 32 kg každé, s tím, že u sportovního vybavení jsi v limitu, u osobních věcí máš nadváhu nad deklarovaných 23 kg a tu platíš, jinak ano, sportovní vybavení musí být odbaveno samostatně, jak jsem psal, z různých důvodů.

Díky za rozšíření obzoru, každopádně za devět stovek další zavazadlo navíc o 32kg se mi zdá docela levné. Vraby mohl říct že to je sportovní vybavení, osobní věci že si žádné neveze a zdarec, je to tak? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, African napsal:

Díky za rozšíření obzoru, každopádně za devět stovek další zavazadlo navíc o 32kg se mi zdá docela levné. Vraby mohl říct že to je sportovní vybavení, osobní věci že si žádné neveze a zdarec, je to tak? 

No ono to právě tak levný asi nebylo, protože to sportovní vybavení stojí samostatně asi 1600,- a tím, že ho dal do kufru, tak mu tam mázli dalších 900,-, tedy to si jenom tak dosazuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz letela manželka. Celkom som sa divil, mala možnosť batožiny do 46 kg, ale hmotnosť jednej tašky/kufru nesmela presiahnuť 23 kg. Bývalo to 30, aspoň u týchto aeroliniek. Zrejme nejaké BOZP, odbory apod.

Takže tá "pokuta" nebola za celkovú nadváhu, ale za nadváhu jednej batožiny, sa domnievam. Keďže mal všetko v jednom báglu, ako píše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, African napsal:

To už by ale byli dvě zavazadla, to je taky divný. Dle mého pokud doloží vraby že si při koupi letenky připlatil těch 910,00 Kč za nadváhu 32kg, tak by to asi mělo projít na letišti, těžko říct. Každopádně jestli to bylo Smartwings, tak to je kapitola sama pro sebe, každý rok zoufalí že přes cestovku musíme s nimi a samozřejmě pokaždý nějaký stres, jsou to ve zkratce hovada....

Letěla nad skupina 20 lidí, vše shodné. Neodbabola li jsme se společně. Na  letence ne uvedeno 1 zavládlo s 32 kg . A v něm jsem měl opravdu je potápěčské (na safari 

loď Fakt nic jiného nepotřebuješ). A letěli jsme s partnerkou a dítětem 

10 let - oni, každý měl ještě na letence 23 kg. A odbavovali jsme se společně. Ano, Smarti  jsou kapitola.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, vaba napsal:

Letěla nad skupina 20 lidí, vše shodné. Neodbabola li jsme se společně. Na  letence ne uvedeno 1 zavládlo s 32 kg . A v něm jsem měl opravdu je potápěčské (na safari 

loď Fakt nic jiného nepotřebuješ). A letěli jsme s partnerkou a dítětem 

10 let - oni, každý měl ještě na letence 23 kg. A odbavovali jsme se společně. Ano, Smarti  jsou kapitola.

 

 

 

 

Off topic: a kterou safari trasu jste jeli? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo to tzv. rodinné safari, více po severu, žádné extrémy (jedou rodiče s dětmi, kdo má licenci se potápí, ostatní mají šnorchlování, ježdění na banánu, intro ponory. Trasa je dána pouze přáním účastníků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po šestý jedu na jedno konkrétní místo předělávat parkování v zóně. Budu si muset spočítat, kolik lidí mám ještě nad sebou, že to případně změní. A ten značkař, kluk jeden tmavší :-)), měl nakonec se svým názorem na to značení pravdu a jeho návrh byl od začátku naprosto vporadku. Že já ho neposlouchal hned.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jooo, Kuncaku, to je nejcastejsi pracovni ceska kratochvile, nikdy nenu cas to udelat poradne, ale dycky je dost casu to predelat :-D. 

(Coz samozrejme neni nic proti Tobe, je mi jasne, ze do toho dycky zacne nejaky "chytry" nadrizeny kecat. Ale dycky az "po".)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Xenomorfus napsal:

Jooo, Kuncaku, to je nejcastejsi pracovni ceska kratochvile, nikdy nenu cas to udelat poradne, ale dycky je dost casu to predelat :-D. 

(Coz samozrejme neni nic proti Tobe, je mi jasne, ze do toho dycky zacne nejaky "chytry" nadrizeny kecat. Ale dycky az "po".)

Tak ona je pravda, že první předělávka šla za mnou, nestíhal jsem zony a tady jsem to udělal od oka a vymstilo se to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, vaba napsal:

Bylo to tzv. rodinné safari, více po severu, žádné extrémy (jedou rodiče s dětmi, kdo má licenci se potápí, ostatní mají šnorchlování, ježdění na banánu, intro ponory. Trasa je dána pouze přáním účastníků.

Jo, to jsem plánoval na konci prázdnin s dcerou, aby všechno nezapomněla (loni si v desíti udělala v Thajsku JOWD) a nevyšlo to. Tak snad vyjde v zimě zase to Thajsko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...