Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, Jerryl napsal:

Škoda těch prachů, co se zde prosralo za kovidu, za to mohly být další 2 temelíny a mohli jsme být vysmátí, ale máme hovno.

Temelín má dva bloky. Dva Temelíny mají tedy čtyři. Cena za blok je 300 až 350 miliard korun. Střední hodnota 325. Krát čtyři je 1,3 biliónu. Opravdu chceš tvrdit, že se "za kovidu prosralo" tolik?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, safi napsal:

Zajímá mě, zdali se lidstvo díky Green dealu technologicky posune stejným způsobem jako díky Gemini a Apollo misím...

před 10 hodinami, Xenomorfus napsal:

Ne kazdy vyvoj je smerem kupredu...

Odpověď Johna Aarona (bývalý inženýr NASA a letový kontrolor během programu Apollo) na otázku zdali nám dnešní technologie usnadní další lety na Měsíc nebo naopak zkomplikuje. zdroj: podcast BBC 13 Minutes to the Moon

Just because you have the technology make system complicated, doesn't mean you should.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 3 hodinami, Bert napsal:

Temelín má dva bloky. Dva Temelíny mají tedy čtyři. Cena za blok je 300 až 350 miliard korun. Střední hodnota 325. Krát čtyři je 1,3 biliónu. Opravdu chceš tvrdit, že se "za kovidu prosralo" tolik?

Omluva za výpočet, asi se mi tam vloudily historické ceny.

Ale nemám pocit, že by se toho promrhalo zrovna málo a není vyloučené, že se na tu částku můžeme kumulovaným schodky státních rozpočtů 2020 - 202x postupně dohrabat.

Jsem jenom rozmrzelej z toho, že podle blbého selského rozumu by se v dobrých obdobích mělo trochu uspořit, aby byla příprava na roky horší. Jenže v podání státu se v dobré době udělá schodek velký a v blbé době ještě větší a celé se to obhájí tím, že to dělají všichni.

Kdyby to šlo aspoň do investic a ne do uplácení voličů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jerryl Nebuď naivní, rozpočty krvácely všude kam se dala zatnout sekera - a kdyby měla klíče od kasy, utrácela by i nově zvolená squadra, "i kdyby to mělo zachránit jediný lidský život"... 

A co se očkování a medicíny týče, jako VŠ učitel jsem neskonale vděčný už za to že už se díky nim karanténa (a související distanční výuka) letos na podzim aplikuje selektivně a ne hystericky plošně - a že tam kde se nepohybují usoplení nesvéprávní ignoranti (jesle, školky, základky, učiliště, nemocnice, starobince, úřady, parlament a jiné zaopatřovací ústavy) to aspoň prozatím funguje B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Radek124 napsal:

@Jerryl Nebuď naivní, rozpočty krvácely všude kam se dala zatnout sekera - a kdyby měla klíče od kasy, utrácela by i nově zvolená squadra, "i kdyby to mělo zachránit jediný lidský život"... 

A co se očkování a medicíny týče, jako VŠ učitel jsem neskonale vděčný už za to že už se díky nim karanténa (a související distanční výuka) letos na podzim aplikuje selektivně a ne hystericky plošně - a že tam kde se nepohybují usoplení nesvéprávní ignoranti (jesle, školky, základky, učiliště, nemocnice, starobince, úřady, parlament a jiné zaopatřovací ústavy) to aspoň prozatím funguje B)

Radku, Radku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kuncák7 Chceš snad naznačit že klienti na úřadech už jsou letos všichni uvědomělí a s rýmečkou opravdu zůstávají doma, protože chápou že předepsaným čínským slintákem stejně projde kde co? Mě to právě docela mile překvapilo u nás, protože na začátku každého semestru si kvůli nenapravitelným chrchlákům a soplákům jeden pokaždé odkroutil všechno co tou dobou kolovalo - a musím zaklepat že aspoň u mě letos i při cca 100 studentech týdně fakt nic, přestože pár už mi posílalo omluvenku že jsou pozitivní nebo na neschopence, ale zjevně včas zůstali doma. Na ouřadech je to možná jinak, ale na školách už je (i díky alibi "máme vakcínu") lepší fungovat na 80-90%, než kvůli mantře "better safe than sorry" plošně zavírat už v Září a kvůli hraní na "home office" doslova odepsat další populační ročník... :skull:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Radek124 napsal:

@kuncák7 Chceš snad naznačit že klienti na úřadech už jsou letos všichni uvědomělí a s rýmečkou opravdu zůstávají doma, protože chápou že předepsaným čínským slintákem stejně projde kde co? Mě to právě docela mile překvapilo u nás, protože na začátku každého semestru si kvůli nenapravitelným chrchlákům a soplákům jeden pokaždé odkroutil všechno co tou dobou kolovalo - a musím zaklepat že aspoň u mě letos i při cca 100 studentech týdně fakt nic, přestože pár už mi posílalo omluvenku že jsou pozitivní nebo na neschopence, ale zjevně včas zůstali doma. Na ouřadech je to možná jinak, ale na školách už je (i díky alibi "máme vakcínu") lepší fungovat na 80-90%, než kvůli mantře "better safe than sorry" plošně zavírat už v Září a kvůli hraní na "home office" doslova odepsat další populační ročník... :skull:

Nechci, spíš bych ukázal na "uvědomělost" elity, kterou jsi nezmínil - středních škol a i VŠ ( je to na delší povídání - nemám to podložené čísly, jen tím, že holky ještě obě studujou a dojmy si sdělují i na toto téma doma a hezké to není ). Nicméně, dohady na toto téma mě už moc neba a úřad bych ani nezmiňoval, jak psal tuším člen odjinud, obrázek o bezmozcích nejen návštěvníků, ale i pracovníků úřadu je bezbřehá a začínám se až stydět ( a nejen co se týče nejdůležitější části dne - oběda ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověk čeká 62.den na milostivé dodání balíku, celý den doma, a pošta opět hlásí, adresát nezastižen, zásilka uložena...😵 Líbí se mi, jak člověk platí za to, že projedou kolem, hodí si dřív padla, a ty stejné musíš, počkat do druhého dne, a dojít si pro to sám🤙!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neuvěřitelný. Volá mi telesales a nabízí mi nějakou věc. Slečna je milá, tak jsem jí taktéž mile (protože chápu, jak nevděčnej job má) řekl, že jí vůbec nezávidím její práci, ale že nebudu mít o nabídku zájem.
 
A dostalo se mi zpátky této věty:
"O moji práci nejde, jsme lidi a myslím, že si můžeme navzájem říct věci čistě a slušně. Tak prosím příště zkuste být slušnější, svět pak bude hezčí místo. Na shledanou!"
 
A zavěsila. Takže jsem nejenom přišel o ultravýhodnou nabídku kapitálových investic, ale ještě jsem za hulváta. To je den!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, KFL napsal:
Neuvěřitelný. Volá mi telesales a nabízí mi nějakou věc. Slečna je milá, tak jsem jí taktéž mile (protože chápu, jak nevděčnej job má) řekl, že jí vůbec nezávidím její práci, ale že nebudu mít o nabídku zájem.
 
A dostalo se mi zpátky této věty:
"O moji práci nejde, jsme lidi a myslím, že si můžeme navzájem říct věci čistě a slušně. Tak prosím příště zkuste být slušnější, svět pak bude hezčí místo. Na shledanou!"
 
A zavěsila. Takže jsem nejenom přišel o ultravýhodnou nabídku kapitálových investic, ale ještě jsem za hulváta. To je den!

Jen jestli ses vole neprerekl, jako v mem oblibenem foru:

Muž v práci vypráví kolegovi:
„Tak jsem se dnes ráno divně přeřekl. Chtěl jsem se zeptat ženy, jestli si dá mléko do kávy a místo toho jsem řekl: Ty krávo blbá, tys mi zkazila celý život!“

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, KFL napsal:
Neuvěřitelný. Volá mi telesales a nabízí mi nějakou věc. Slečna je milá, tak jsem jí taktéž mile (protože chápu, jak nevděčnej job má) řekl, že jí vůbec nezávidím její práci, ale že nebudu mít o nabídku zájem.
 
A dostalo se mi zpátky této věty:
"O moji práci nejde, jsme lidi a myslím, že si můžeme navzájem říct věci čistě a slušně. Tak prosím příště zkuste být slušnější, svět pak bude hezčí místo. Na shledanou!"
 
A zavěsila. Takže jsem nejenom přišel o ultravýhodnou nabídku kapitálových investic, ale ještě jsem za hulváta. To je den!

Mě teda jako hulvát přijdeš a přijde mi to normální :-))). A podle avataru i něco víc ( změň si ho zpět, pls ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

28 minutes ago, Frantik said:

Jen jestli ses vole neprerekl, jako v mem oblibenem foru:

Muž v práci vypráví kolegovi:
„Tak jsem se dnes ráno divně přeřekl. Chtěl jsem se zeptat ženy, jestli si dá mléko do kávy a místo toho jsem řekl: Ty krávo blbá, tys mi zkazila celý život!“

Napadlo mě, kdo s tím přijde první, ale fakt jsem byl milej.. nejsem ty :D.

 

21 minutes ago, kuncák7 said:

Mě teda jako hulvát přijdeš a přijde mi to normální :-))). A podle avataru i něco víc ( změň si ho zpět, pls ).

Když už, tak se píše "mně" (3. a 6. pád je mně, zbytek mě) :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...