Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Bob napsal:

Kuncak: vem si zkousecku, vyhod jistic a rozdelej zasuvky vzdy si radsi zkus levou diru zkouseckou jestli tam neni proud, pak dotahni sroubky a kontroluj draty, bud bude vypadlej nebo muze byt ulomenej pokud tam mas hlinik. Muze byt vypadla jak faze tak nula
 

faze v levo, zlutej na kolik, modrej v pravo

pokud je tam hlinik tak je zlutej a modrej v jednom dratu pres oba kontakty

je to primitivni

Tak přesně tohodle se ale opravdu desím. Rozebrat to zvládám, zbytek ne a fakt to není nic pro mě.

IMG_20211114_163955.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mas to v peknym stavu 🙂

z kazdyho kabelu musi jit jeden drat na cernej sroubek a druhej na modrej a zlutej zaroven

zkus jestli neni nejakej zlomenej, treba v te izolaci, pak by se musel nastavit, pripadne zkus povolit dobre tam ten drat usadit a zase utahnout

s tou zkouseckou jsem myslel at si zkusi jestli to neni zivy, ze by to promeroval jsem necekal 🙂

 

4B11D188-69CF-4669-A97C-B497A20073C7.jpeg

Upraveno uživatelem Bob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Lamiczka napsal:

Podle mě tam je vidět ten jeden vypadenej, ne? Ten co jde vlevo dole, nebo blbě vidím?

Každopádně je to docela šílenost ty neizolovaný dráty tam, tohle fakt bude chtít raději elektrikáře...

Ja sa obavam ze tu nepomoze elektrikar. Najprv burac so zbijackou :guiltysmiley:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó starý baráky, u těch se na nějaké barvy drátů a oddělené zemnění (viz propojená nula s kolíkem) nehrálo. Každopádně narazit se dá i na horší věci - třeba na holé živé dráty jen tak pod vlhkou omítkou v památkově chráněným baráku :skull:

Jak trefně poznamenal @shewcza, žlutá čára na Bobově obrázku vlevo/nahoře (propojení fáze s kolíkem?) s prominutím fakt vypadá jako zbrklý pokus o vraždu nepohodlného úředníka přes parking - ale možná je to jen tím že Martin předvedl svůj standardní fotografický výkon, takže jediná důležitá věc (levej prostřední šroubek) je na jeho snímku přeexponovaná. Každopádně právě ten přesvícenej fous vypadá jako věkem vyskočená přívodní fáze, ze které by to dolním (taky černě izolovaným) drátem normálně pokračovalo dál - no a proto mu teď celej ten cirkus nejede.

Elektrikář by kromě dotažení šroubků nejspíš strhnul i ten památeční kobereček a odšrouboval kryt dolní krabice, zjistil jestli do ní náhodou nevede i zem a přepojil to (dnes) normálním způsobem, hliník nehliník: 

Staré zapojení (dnes už se to jen na dva dráty nedělá, ale provoz je pořád legální):
stara_zasuvka_zapojeni-768x778.jpg

Zapojení v síti TN-C-S (na vnitřní konstrukci zásuvky nezáleží):
zapojeni_zasuvky_big-768x768.jpg

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kuncák7 hele kámo vše nejlepší k vánocům a doufám, že sis toho letos nakoupil dost, tedy hodinek. Jestli se pustíš do oprav  těhch pojistek osobně, může se stát, že se už neuvidíme.

 

VYSER se na to a nech to předělat do úrovně 21 století.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, eskimak napsal:

@kuncák7 zijes? Som si uvedomil ze si sa fakt neozval od tej poslednej foto.

Jo, bohužel ano, žiju. A jsem nas-- ej víc a víc. Včera mi napsal elektrikář odsud, že by ještě večer přijel a opravil to a já si to přečetl až dnes ráno, což je pozdě ( už je pracovně mimo ). To je proto, že tu nejsem neustále.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Radek124 napsal:

Jó starý baráky, u těch se na nějaké barvy drátů a oddělené zemnění (viz propojená nula s kolíkem) nehrálo. Každopádně narazit se dá i na horší věci - třeba na holé živé dráty jen tak pod vlhkou omítkou v památkově chráněným baráku :skull:

Jak trefně poznamenal @shewcza, žlutá čára na Bobově obrázku vlevo/nahoře (propojení fáze s kolíkem?) s prominutím fakt vypadá jako zbrklý pokus o vraždu nepohodlného úředníka přes parking - ale možná je to jen tím že Martin předvedl svůj standardní fotografický výkon, takže jediná důležitá věc (levej prostřední šroubek) je na jeho snímku přeexponovaná. Každopádně právě ten přesvícenej fous vypadá jako věkem vyskočená přívodní fáze, ze které by to dolním (taky černě izolovaným) drátem normálně pokračovalo dál - no a proto mu teď celej ten cirkus nejede.

Elektrikář by kromě dotažení šroubků nejspíš strhnul i ten památeční kobereček a odšrouboval kryt dolní krabice, zjistil jestli do ní náhodou nevede i zem a přepojil to (dnes) normálním způsobem, hliník nehliník: 

Staré zapojení (dnes už se to jen na dva dráty nedělá, ale provoz je pořád legální):
stara_zasuvka_zapojeni-768x778.jpg

Zapojení v síti TN-C-S (na vnitřní konstrukci zásuvky nezáleží):
zapojeni_zasuvky_big-768x768.jpg

To fakt neni faze, ale kolik ty chytraku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Americkej napsal:

Fakt ne. Nech to znova natahat v mědi, stejně se tomu nevyhneš. Levnější to taky nebude.

Přesně a za 10-20 let až bude člověk starší, tak se mu do takovejch věcí už nechce rejpat, natož když pak nemá prachy do toho investovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hliník časem "teče" pod šroubky a když to neutahuješ tak může růst přechodový odpor a vypálit se - jinak je docela v klidu. Tady je volného drátu kilometr, se to zkrátí utáhne a jede se dál. Horší je to v panelácích, tam jak zalomíš tak si v prdeli. Při dnešních cenách práce a materiálu bych se kvůli takové věci rozhodně nehnal do nových rozvodů. Když už někoho ukecáš ,tak ať koukne do ostatních zásuvek a dotáhne jemně šroubky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som si kupil 2x wago trojku, tu napatlal Al pastou od wago, tam strcil vzdy tie dva hliniky a z tretieho vytiahol kus medi do zastrcky aby to pod srobikom v zastrcke "netieklo" a na dalsich x rokov vymalovane. Miesta je tam nezmysel vsetko sa tam krasne vojde.

Samozrejme prekopat to cele do 3x medi je najviac a pokial na to je budget, tak cim skor tym lepsie (lacnejsi asi hned tak nebudu, elektrikari, kable, ani chlapi so zbijackami). Na druhu stranu pokial budget nie je, tak cesta ako nemat vianoce plne prachu a bez darcekov rozhodne existuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, cali napsal:

Ja by som si kupil 2x wago trojku, tu napatlal Al pastou od wago, tam strcil vzdy tie dva hliniky a z tretieho vytiahol kus medi do zastrcky aby to pod srobikom v zastrcke "netieklo" a na dalsich x rokov vymalovane. Miesta je tam nezmysel vsetko sa tam krasne vojde.

Samozrejme prekopat to cele do 3x medi je najviac a pokial na to je budget, tak cim skor tym lepsie (lacnejsi asi hned tak nebudu, elektrikari, kable, ani chlapi so zbijackami). Na druhu stranu pokial budget nie je, tak cesta ako nemat vianoce plne prachu a bez darcekov rozhodne existuje.

Cali, ty woe, vůbec nevím, cos mi psal a to nemyslím slovenštinu 🙂 ( té hovím ). Já se fakt bojím do toho šahat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...