Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Osm let proclíváme úplně stejné dodávky zboží pro  protinožce a vždycky se najde nějaký chuj celňák, který by to rád dělal úplně jinak. Sem tady čtyři hodiny už oproti půl hodině v případě když můj případ chytne normální vzdělaný nedebilní člověk 😡

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, todle znám.. většinou celkem nekomplikovaný věci (teda, pro profesionála by měly bejt) a občas se najde někdo, kdo by to chtěl dělat úplně jinak (a hůř). Pak je sranda když se to dostane do stavu (měl jsem též příhodu s celníkama), kdy ti ten člověk na férovku tvrdí, že to prostě nejde. A to, že to šlo desetkrát předtim, nic se nezměnilo a nikdy nikdo ani nenaznačoval, že by to mohl bejt problém, ho nezajímá a konzultovat to s nikym nebude, páč má prostě pravdu:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Micey napsal:

Jo, todle znám.. většinou celkem nekomplikovaný věci (teda, pro profesionála by měly bejt) a občas se najde někdo, kdo by to chtěl dělat úplně jinak (a hůř). Pak je sranda když se to dostane do stavu (měl jsem též příhodu s celníkama), kdy ti ten člověk na férovku tvrdí, že to prostě nejde. A to, že to šlo desetkrát předtim, nic se nezměnilo a nikdy nikdo ani nenaznačoval, že by to mohl bejt problém, ho nezajímá a konzultovat to s nikym nebude, páč má prostě pravdu:)

Přesně, každý prý odpovídá za svůj vlastní případ a přes to vlak nejede. Mám hotovo, nervy jsem udržel naštěstí na uzdě, ale bylo to sakra náročný :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afri, to je sice pravda, ale možná by celníkovi měl někdo připomenout zhruba toto:

Povaha materiálního právního státu přitom obsahuje rovněž s ním spjatou maximu, podle níž, jestliže někdo jedná v (oprávněné) důvěře v nějaký zákon (resp. v právo vůbec), nemá být v této své důvěře zklamán. Ochrana jednání učiněného v důvěře v právo pak předpokládá, že právnická nebo fyzická osoba jedná v důvěře nejen v text relevantního právního předpisu, ale zejména též v důvěře v trvající výklad takového předpisu orgány veřejné moci.

Jde o mírně upravenou judikatorní větu z pera NSS. Přeloženo do češtiny, jestliže desetkrát celník A rozhodl o stejné věci nějak, neměl by o ní celník B (jsme-li v právním státě) rozhodnout jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@African tvl jak já ti rozumím.... jednou jsem musel dokonce vyvést násilím svého šéfa z celnice, aby jim to tam nerozsekal na hadry.

@Bert Máš naprostou pravdu, bohužel pak už by @African musel vyclívat zboží minimálně v jiném kraji, ne-li v jiné zemi.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Sněhulák napsal:

Bojím se, že baterkou to nebude. 😕

To urcite ne...:-(. Ale takhle na dalku je to vesteni z kristalove koule.... Od problemu s prisunem vzduchu nebo paliva (at uz skutecnym nebo zavinenym vyhodnocenim elektronikou), pres vstrikovace az po mechanicky problem v motoru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bert, a to očakávaš, že pána colníka bude zaujímať nejaký výrok nejakého NSS? (ak tomu vôbec porozumie) 😂 Oni sú väčší páni...

BTW, to mi pripomína príhodu keď sme sa vracali na SK po niekoľkých rokoch vonku. Väčšiny hnuteľných vecí sme sa zbavili (darovali alebo predali), nejakú výbavu sa však drahá rozhodla poslať, aby sme po pricestovaní na začiatku nemuseli zháňať v relatívne novom prostredí úplne všetko (mali sme polročné dieťa). Tak sme nabalili niekoľko kartónov, hodili na poštu a sadli na lietadlo.

Po prílete na SK, po nejakom období mi prišlo vyrozumenie z colného úradu v BA na Tomášikovej na prejednanie. Hovorím sekretárke, vieš čo, ešte sa tu veľmi neorientujem, poď pre každý prípad so mnou.
Prišli sme na úrad, zamračený colník, že čo je v tých krabiciach. Vravím, máte to tam napísané, ale v skratke, jedná sa o môj súkromný majetok, už používaný, vraciame sa na Slovensko. Ahá, teda repatriácia - no to ste vôbec mali riešiť na inej pošte/colnom úrade/, nie u nás! Tak mu vravím, a čo akože odd mňa chcete, ja som to sem poslal? Tak im to prepošlite, a prídeme tam, keď nás vyzvú. 
- No dobre, tak oni to teda spravia u nich, keď už je to tu. Významne kýva hlavou. (Moja kolegyňa sa už chichoce, ja nechápem prečo) ďakujem colníkovi a čakám čo bude ďalej.
- No ale je toho strašne veľa! To všetko treba spísať, oceniť, vyrúbiť clo, čo s tým len bude práce.... Tak mu hovorím, jasné, keď je treba, tak je treba, taký je zákon, píšte, ja počkám. Alebo máme prísť neskôr?
A zase len lamentácie, koľko on s tým bude mať práce, a aké bude clo a dookola. A ja zase, jasné, taký je zákon, vyrubujte. U kolegyne už badať znaky neviazanej veselosti a zle skrývaného rehotu... Takto to šlo už nejakú dobu, a už ma začínal pomaly nasierať, keď šli práve okolo nejaké šarže na obed (to už colník stihol aj obed zamontovať do svojich litánií, že kedy sa on naje), všimli si scénku a pristúpili, že o čo ide. Ten im začal vysvetľovať, v okamžiku pochopili situáciu, nazreli do jednej krabice, videli sterilizátor na detské cumle, colníkovi dali pokyn - UVOĽNITE to - ten s nasratou tvárou buchol pečiatku a boli sme vonku aj s krabicami. Len moja kolegyňa sa smeje na celé parkovisko colného úradu...Tak jej vravím, Betka, a vysvetlíš mi, čo na tejto obštrukcii Ti je celý čas také smiešne. Ty - hovorí. Ty si vôbec nepochopil, o čo tu celý čas išlo...Nechápavo na ňu pozerám ako úplný debil - ?!?!?!
No očakával niečo do vrecka!!!!


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Bert napsal:

Afri, to je sice pravda, ale možná by celníkovi měl někdo připomenout zhruba toto:

Povaha materiálního právního státu přitom obsahuje rovněž s ním spjatou maximu, podle níž, jestliže někdo jedná v (oprávněné) důvěře v nějaký zákon (resp. v právo vůbec), nemá být v této své důvěře zklamán. Ochrana jednání učiněného v důvěře v právo pak předpokládá, že právnická nebo fyzická osoba jedná v důvěře nejen v text relevantního právního předpisu, ale zejména též v důvěře v trvající výklad takového předpisu orgány veřejné moci.

Jde o mírně upravenou judikatorní větu z pera NSS. Přeloženo do češtiny, jestliže desetkrát celník A rozhodl o stejné věci nějak, neměl by o ní celník B (jsme-li v právním státě) rozhodnout jinak.

Výborný  🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, nickolas napsal:

Koupil jsem si HDMI kabel, na propojeni TV a receivru, aby to spolu lip komunikovalo. Pustim se do zapojovani, abych zjistil, ze muj receiver HDMI nema! No nejsem ja chuj?

Jsem velice rád, že nejsem lempl jen já :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...