Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 7 minutami, gargamel napsal:

Start stop se ( aspoň u mě na Opel Astra rv. 2018) dá čudlíkem vypnout. Řešil sem podrobnou věc, když bylo auto funglovka. Dlouhá cesta do Německa a zpět, zpět zapnuté všechny sedačky na výhřev, volant taky, páč byla zima a zrcátka namrzlé, tak i ty. No a protože bylo potřeba nováčka pořádně prohnat po německý dálnici, nešetřil sem ho. Všechno sice ok, ale druhej den přesně 27. prosince nenastartuju, prostě nic a mrtvo. Z asistence z Opla mi poslali servisáka, tak sem se ho zeptal, jestli je tohle u Opla nějaký standart, načež se mě optal, co že sem s autem dělal. Když sem mu řekl co, tak že se prej nemám čemu divit, že při vyšší a vysoké rychlosti se automaticky odpojuje altík, aby se předešlo jeho poškození, a to že prej už mají takhle všichni 🥸 Dávám si na to pozor a od tý doby je klid. Ale štve mě to, páč zase potřebuju i prohnat kvůli filtru pevných částic.... Prostě tyhle ty přechytrý auta sou někdy na obtíž...

Mám Opla Insignie 2019, a hned jsem na začátku odpojil drát z baterie (čímž jsem zneškodnil start stop - myslím, že hlídá přepětí podpětí, kdy to vypíná) Nyní jen po každém startu hlásí navštívit servis. Měřák palubního napětí stabilně 13, 5 v. Ujeto 120 000 km.

Upraveno uživatelem vaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, Insi to mají vychytanější mnohem líp, než Astry. Ještě dodám, že si pamatuju, jak zhruba v polovině zpáteční cesty mi vyhodilo okýnko " Slabé napětí hlavní baterie" a začínalo mi to v povypínávat výhřevy. No tak co sem udělal, že jo, řek sem si ty mu budeš povídat takový kraviny, pustil všechny výhřevy opět naplno ( páč manželce i švagrový to tak bylo předtím pohodlnější ) a pořádně na to šláp 😄 A druhej den auto už ani neblaflo 😅 Jak sem byl nasranej tehdá a nadával všem Oplům, si asi umíte představit, kór když to ještě viděli sousedi, a s výsměchem sedli do jejich novýho Rapida, nebo co to maj taky za vehikl, nastartovali a v klídku odjeli neznámo kam do noci, no potupa hadr 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, gargamel napsal:

Start stop se ( aspoň u mě na Opel Astra rv. 2018) dá čudlíkem vypnout. Řešil sem podrobnou věc, když bylo auto funglovka. Dlouhá cesta do Německa a zpět, zpět zapnuté všechny sedačky na výhřev, volant taky, páč byla zima a zrcátka namrzlé, tak i ty. No a protože bylo potřeba nováčka pořádně prohnat po německý dálnici, nešetřil sem ho. Všechno sice ok, ale druhej den přesně 27. prosince nenastartuju, prostě nic a mrtvo. Z asistence z Opla mi poslali servisáka, tak sem se ho zeptal, jestli je tohle u Opla nějaký standart, načež se mě optal, co že sem s autem dělal. Když sem mu řekl co, tak že se prej nemám čemu divit, že při vyšší a vysoké rychlosti se automaticky odpojuje altík, aby se předešlo jeho poškození, a to že prej už mají takhle všichni 🥸 Dávám si na to pozor a od tý doby je klid. Ale štve mě to, páč zase potřebuju i prohnat kvůli filtru pevných částic.... Prostě tyhle ty přechytrý auta sou někdy na obtíž...

I blbej Spartak z 50. let, kde jinak byly 4 dráty, měl kontrolku dobíjení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Wanderer napsal:

Jen takový dotaz. Máš start-stop nebo je to ještě z normálního světa?

Start-stop. Problém ale bude jinde, z nové baterky stabilní odběr 0,4 A při zamčeném autě, které by se mělo přepnout do stand-by. Takže někde něco šluslý nebo někam zatekla voda... No nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yes, ale ideálně ještě v zimě a v noci ( výhřevy, dálkový atd, to vše jede z baterky, která se za daných okolností 3000 ot\min. nedobíjí, pak máš na 99% garantované, že další den auto ani neblafne kvůli vybité baterce 👍 😁 

Takže volím odhadem styl jízdy 50:50 nabitou baterii : vyčištěnej filtr 🥳🥳🥳

Že to je kravina, která nedává smysl? Smůla 🙂 Ale altík si chrochtá blahem ( hlavně když člověk nenastartuje ) 🥳 juchuuu 🥳

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, shaggy napsal:

Řešilo se to v minulosti na Škoda fóru. Stačilo odpojit nějaký konektor u akumulátoru. Vypnul se S/S včetně toho inteligentního nabíjecího kurvítka. Jak to mají ostatní auta nevím.
 

https://forum.skodahome.cz/topic/152938-odkodovani-inteligentniho-dobijeni/

Upraveno uživatelem tmx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen takový můj posilvestrovský povzdech. Se to sešlo, že po rodinné oslavě jsme zůstali s dětmi sami. Šel bych včera spát i dřív, bohužel ten půlnoční bordel by mě stejně vzbudil a čekal jsem, jestli nebudu muset zaopatřit psa a jak bude reagovat na půlnoční rachejtličkové šílenství. A tak jsem strávil část silvestra u televize spíš jen tak z nouze, resp. během třičtvrtě hodiny jsem si udělal obrázek o dostupných programech. Pravda, nečekal jsem mnoho. Ale ta bída a ubohost nad ubohost, mě fakt dostala, kamkoli jsem přepnul. Nakonec nejlepší vypadaly hudební kanály, které si na žádnou silvestrovskou zábavu nehrály a koncert na Artu. Tvl estrádu s Bohdalkou jsem dal tak pět minut, ty dva šašky na Nově s celoročním sestřihem převlečených nezpěváků taky a začínám bejt alergickej na všechny buzna oblečky a travesti představení. Reklam tam začíná být jak v televizi v Rusku. A o půlnoci tradiční dechovka, tvl, kdo to ještě poslouchá? Navíc v prvních minutách nového roku? Bych tipoval, že cílová skupina v tu dobu dávno chrápe. Takže jsem koukli na dva filmy co děcka vybraly a o půlnoci jsme přepli na chvíli na hodinovej stroj, abychom věděli, kdy si ťuknout.

Asi stárnu, nevím, ale v poslední době mě stále častěji napadá, zrušit televizi úplně. Za tuhle pičovinu jim ještě pravidelně posílat na palmární účet? Gratuluji těm, co už to udělali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wanderer:

Tohle říkal už můj táta před revolucí a šel s náma dětma radši poslouchat program v tehdejším rozhlase.

S těmi programy jsme na tom stejně. Já jel klasickej kolotoč přepínání kanálů dokola. Chvíli jsem sledoval jízdu vlaku po půlnoci v Norsku na Sport5. Pak jsem skončil u Retra na ČT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wanderer:  Mám na to podobný náhled. Dneska jsem zběžně prohlédl, co se kde na Silvestra přihodilo a na Novinkách byl článek  s anketou, jak kdo slaví Silvestr. Docela mě překvapilo, že 52% ho neslaví vůbec ... Tak si říkám, to to nějak upadá a při tom mě napadlo, jak by lidi hodnotili TV program - položil bych otázku, co myslíte, má TV program na Silvestra zhoršující se nebo zlepšující se úroveň?

Jelikož mi není zrovna dobře, na televizi jsem se díval a za mě, snad koncert Roda Stewarta na čt art a na jedničce Všechnopárty, Nova nee a někdo mi říkal, dívej se na Primě na Sedm pádů Honzy Dědka, bude tam Štěpán Kozub a spol., třeba super scénka Adam a Eva - tak docela zklamání (teď už vím, že původní verzi tam nedali), takže pak přepínání německých stanic ....

 

Upraveno uživatelem milomac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vždycky je na vyber, ne 🙂? Ja chapu, ze by si všichni představovali super artovej večer, ale TV je zábava pro masy a ty chtějí Bohdalku, Šípa a Particku. Jde o čísla. Stačí TV vypnout anebo si v dnešní době pustit co hrdlo ráčí odkudkoli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...