Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Před hodinou, bohus76 napsal:

Je lépe na mladého dohlédnout a naučit jej správný postup, než čekat,že si tady od Vietnamců koupí něco sám a bouchne mu to v ruce.

Bohuši, neber si to osobně. Já to považuju za kokotinu a děti k tomu nevedu, to ale neznamená, že tě považuju za kokota :) svůj půvab to asi má a umim si představit, že když to člověka naučí rodiče nebo parta, ma k tomu nějaký vztah. Ale právě proto to děti neučím.

Jinak teda správný postup ditě naučit můžeš a přesto nezabráníš průseru... nepozornost, machrování, sázka, nebo prostě zprasenej čínskej výrobek...

Ten chlápek co před rokem dvěma rozmetal barák sobě i sousedům nepochybně taky znal správný postup ;)

Abych to shrnul: na profi ohňostroj se podivám rád. Snahy sousedů zapálit mi borovice vzadu na zahradě a vystresovat zvířata už vítám méně, ale holt máme svobodu... Označení kokoti mám v téhle souvislosti rezervované pouze pro lidi kupujicí a odpalující v zástavbě akustickou pyrotechniku bez vizuálních efektů. Pro ty pochopení nemám, jsou u mě na mentální úrovni Arabů pálicích na svatbě ostrýma do vzduchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je tu jak klub duchodcu, co zapomnelo, co delali v mladi. Kdyz si vzpomenu na moje, obcas se divim, ze mame vsechny prsty. Stejne jak nevidim nic spatneho naucit delat decka s nozema, nuzkama, kverama, aby si nebo nekomu jinemu neublizili, tak nevidim nic spatneho je naucit s delobuchama a doufat, ze nebudou mit potrebu rozbit vybuchem vylohu komousu, jako mel jeho rodic v telecich letech :D

PS pro mistni moralisty, delobuchy neprovozuju o silvestra, pac je to kktina.

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice picovina, ale nebezpecna. A cim vic od toho bude clovek drzet decko, tim vic ho to k tomu potahne. Zvlast kdyz se najdou ti spravni kamaradi. Ale chapu, ze nekteri rodicove si mysli, jak maji sve deti pod kontrolou, vcetne toho, s kym se kamaradi. Nemaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, ggrand napsal:

To je tu jak klub duchodcu, co zapomnelo, co delali v mladi. Kdyz si vzpomenu na moje, obcas se divim, ze mame vsechny prsty. Stejne jak nevidim nic spatneho naucit delat decka s nozema, nuzkama, kverama, aby si nebo nekomu jinemu neublizili, tak nevidim nic spatneho je naucit s delobuchama a doufat, ze nebudou mit potrebu rozbit vybuchem vylohu komousu, jako mel jeho rodic v telecich letech :D

PS pro mistni moralisty, delobuchy neprovozuju o silvestra, pac je to kktina.

Napsal jsi to dobře...naprosto souhlasím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebreč, oba víme, že stačí přežít leden, a v únoru už po ledňáčcích není ani památky. Většina z nich odejde, někteří se zraní, no a ten zbytek je marginálie 🙂

Abych se přiznal, já dnes necvičil. Jen sauna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s Grandem , můžeš si myslet,že od těch " škodlivých" věcí děti udržíš,ale nakonec si udělají podle svého , a následky neovlivníš, můžeš " jen" udělat osvětu a doufat, že to dopadne dobře. Kolikrát nám rodiče říkali " nepij ty kořalky" a kolikrát jsme se museli opít ,abychom věděli ,kde má člověk míru a co to s ním dělá!? A to jsou zkušenosti nepřenosné a lze jen doufat,že někteří se poučí. Jak se říká : " z odříkaného , největší krajíc " . Vy jste byli jiní !? Pochybuju, každý to musel zkusit na vlastní kůži. 

To,že s něčím nesouhlasím, je třeba jen můj názor ( a možná někdy špatný).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, ggrand napsal:

To je tu jak klub duchodcu, co zapomnelo, co delali v mladi. Kdyz si vzpomenu na moje, obcas se divim, ze mame vsechny prsty. Stejne jak nevidim nic spatneho naucit delat decka s nozema, nuzkama, kverama, aby si nebo nekomu jinemu neublizili, tak nevidim nic spatneho je naucit s delobuchama a doufat, ze nebudou mit potrebu rozbit vybuchem vylohu komousu, jako mel jeho rodic v telecich letech :D

PS pro mistni moralisty, delobuchy neprovozuju o silvestra, pac je to kktina.

Vacsinou mam vyhrady k tvojim prispevkom, aj ked ich nedavam najavo. Ale toto si napisal velmi pekne a mudro.

100% podpisujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, ggrand napsal:

Sice picovina, ale nebezpecna. A cim vic od toho bude clovek drzet decko, tim vic ho to k tomu potahne. Zvlast kdyz se najdou ti spravni kamaradi. Ale chapu, ze nekteri rodicove si mysli, jak maji sve deti pod kontrolou, vcetne toho, s kym se kamaradi. Nemaji.

:) Ale jo. Já mám dvě dcery, takže to pyromanský riziko tam vidím menší; mě čekaj v jejich pubertě docela jiný starosti. No a hlavně: všechny svý moralistický výchovný pokusy zakončuju větou "a kdybyste si to přesto někdy chtěly vyzkoušet, přijďte se poradit nebo si o tom aspoň zjistěte maximum na netu". V případě pyrotechniky vidí, co to dělá s jejich zvířecími mazlíčky, a měly navíc možnost zblízka si prohlídnout torzo ruky "strejdy" (mýho bratrance), který si v patnácti vyrobil za mý asistence* :) při odpalování podomácku vyrobených dělbuchů v betonový skruži.

*protože jsme byli kokoti

Jinak teda doteď jsem si myslel, že o Silvestra dospělí s dětma střílej rachejtle a odpalujou dělbuchy kvůli zážitku a bordelu a tradici... netušil jsem, ze je to každoroční bezpečnostní školení potomků :D

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šest let bydlim zpět v Karlíně.

Celou tu dobu chodim a občas se potkáváme s paní co měla dva vestíky. Před rokem ji jeden zemřel . Koupila si stěně “kotoňáka”, Cherynku . 
No a protože vime, že se idioti na Silvestra  předhánějí, kdo vystřelí větší dělobuchy, šli jsme ven až v 2 30 hod . 
Jemu se bohužel fenka vytrhla a stále ji nenašli.  Dnes přijela rodina z celé republiky a neúspěšně ji hledali . Peklo! 

A za mne ? Čím menší ego a zřejmě i péro, tím větší dělobuchy. 🤮

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, martar napsal:

Jinak teda doteď jsem si myslel, že o Silvestra dospělí s dětma střílej rachejtle a odpalujou dělbuchy kvůli zážitku a bordelu a tradici... netušil jsem, ze je to každoroční bezpečnostní školení potomků :D

A o dvesto rokov odpaľovanie rachejtlí bude remeslom, ktoré ovláda iba pár ľudí. Bude sa o ňom hovoriť, že sa dedilo z otca na syna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O dvesto rokov? Se schopností vařit a konzumovat pervitin (který se před 100 roky taky považoval za cool a perspektivní matroš) to bohdá nebude jiné - a taky bych její vymizení (spolu se všelidovou kvalifikací škrtat sirkama a odpalovat dělbuchy) nepovažoval za natolik významnou civilizační ztrátu, aby vyžadovala konspirativní předávání z otce na syna :thumbsdown_anim:

Před fetkama a podomníma obchodníkama většinu lidí ochrání zeď a zamčené dveře, před smradem zavřená okna, před světelnými efekty zatemnění nebo sklep - ale s kraválem z explozí už to bohužel tak snadné není. Čert vem Silvestrovskou půlnoc - smutné je že ti co potřebují dohánět nedostatek intelektu hlasitostí (jedno jestli dělbuchama, demontáží tlumičů z vejfuku a nebo nevyžádanou reprodukcí “kvalitní hudby”) tímhle deficitem vesměs trpí celoročně - a i kdyby se tu moralisti rozkrájeli (a rozdávali konstruktivní rady kde leží nejbližší vhodný lom), blbcům a ožralcům všeho věku to bude putna a ještě budou blekotat o “osobní svobodě” :shit:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Radek124 napsal:

O dvesto rokov? Se schopností vařit a konzumovat pervitin (který se před 100 roky taky považoval za cool a perspektivní matroš) to bohdá nebude jiné - a taky bych její vymizení (spolu se všelidovou kvalifikací škrtat sirkama a odpalovat dělbuchy) nepovažoval za natolik významnou civilizační ztrátu, aby vyžadovala konspirativní předávání z otce na syna :thumbsdown_anim:

Před fetkama a podomníma obchodníkama většinu lidí ochrání zeď a zamčené dveře, před smradem zavřená okna, před světelnými efekty zatemnění nebo sklep - ale s kraválem z explozí už to bohužel tak snadné není. Čert vem Silvestrovskou půlnoc - smutné je že ti co potřebují dohánět nedostatek intelektu hlasitostí (jedno jestli dělbuchama, demontáží tlumičů z vejfuku a nebo nevyžádanou reprodukcí “kvalitní hudby”) tímhle deficitem vesměs trpí celoročně - a i kdyby se tu moralisti rozkrájeli (a rozdávali konstruktivní rady kde leží nejbližší vhodný lom), blbcům a ožralcům všeho věku to bude putna a ještě budou blekotat o “osobní svobodě” :shit:

Tohle je bohužel svatá pravda... Nejvíce křičí Ti, co vlastně nemohou říct nic přínosného, a nejhlasitěji Ti, kteří vlastně volají o pomoc, protože jsou tak strašné nešťastní, svými životy, že onen neúspěch, ať osobní, profesní, nebo duševní nedostatek, dohání alkoholem, drogami, sebeprezentací, nebo právě delobuchy. Bohužel, tohle vidím kolem sebe celý život, a ne jen na Silvestra...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem doufal, že vysvětlováním a mírnou ironií třeba někoho v mém okolí přesvědčím, aby se na dělbuchy vyprdnul, ale dopadlo to stejně jako teď tady - vyhrotilo se to polarizací na nemoderní moralizující důchodce se ztrátou paměti a na pyromany s láskou vzpomínající na své nerozumné mládí, kdy se obě skupiny zakopaly na svých pozicích a jakýkoliv další dialog už nebyl možný. Při pohledu na Gaussovu křivku si říkám, že se to vlastně tak nějak dalo očekávat.

Těším se na tuhle diskuzi zase za rok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...