Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 11 minutami, cali napsal:

Otakzka je ci tie stare oktavky viacej "nezasmrdia" pri dalsom starte, nez keby si desat minut na volnobeh pobezali. Ak to ma manina do skoly desat minut, tak to nevypinanie motora mohla mat od stareho kludne aj nariadene v ramci ohriatia motora, znizenia poctu studenych startov atd :) (teraz neriesme ci je to v skutocnosti nejak prinosne, ale faktom proste je, ze mnoho ludi to tak robi)

Jde o to že se to děje celoročně, i v létě. To už tam obcházel i ředitel a pak informoval všechny na schůzkách, že jsou otevřená okna od školy a jdou do ni výfukové plyny, a prosil ať rodiče auta před školou vypínají. Žádná moudra bych v tom nehledal, jednoduše dementi....:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, cali napsal:

Otakzka je ci tie stare oktavky viacej "nezasmrdia" pri dalsom starte, nez keby si desat minut na volnobeh pobezali. Ak to ma manina do skoly desat minut, tak to nevypinanie motora mohla mat od stareho kludne aj nariadene v ramci ohriatia motora, znizenia poctu studenych startov atd :) (teraz neriesme ci je to v skutocnosti nejak prinosne, ale faktom proste je, ze mnoho ludi to tak robi)

ty staré oktávky a další podobné VW, pokud už nejsou vykuchané, což je taky častý jev, při tom stání na volnoběh začnou po pár minutách hrozně smrdět. Vychladne katalyzátor, pak z toho lezou oxidy dusíku a smrdí to jak žumpa. Vpodstatě kyseliny ve vzduchu, moc zdravý. To stání na volnoběh je jedním z typických znaků jevu který nazývám "naftoví jehovisti". Někteří lidi to tak prostě mají. Jo, když mrzne a někdo musí čekat v autě, topení je fajn. Totéž v létě s klimatizací. Ale vídám lidi co nechají běžet auto před obchodem, odemknutý. Jednou jsem viděl tento jev ve frontě u myčky. Stál tam starší Seat, vedle něj oktávka, oboje zadek černý jak raketa Falcon, hoši s kšiltovkama napříč postávali vedle a auta glaglagla rachtaly na volnoběh asi půl hodiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi pripomina ten stoletej vtip.. :-)

Jde chlap na Wc a všimne si, že vedlejší kolega má na přirození vytetováno WY. Ptá se ho tedy, co to znamená a ten mu odpoví:,,No,víte,já mám holku Wendy a když se mi postaví, je tam právě její jméno.",,Aha,promiňte, že jsem byl tak zvědavý," řekne druhý a odejde. Za dva měsíce se vše opakuje, ale vedle stojí černoch.,,Máte holku Wendy, že?" ,,Ne ,jak jste na to přišel?" Když se Vám postaví, Z toho WY je Wendy, ne?" Černoch mu odpoví:,,Mě když se postaví, tak tam mám: Welcome to the Jamaica and happy holiday.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náš Mú vypsal záměr na dlouhodobý pronájem nemovitého majetku. Tak jsme písemně v termínu podaly žádost zúčastnit se výběrového řízení a předložit jim projekt a nabídku. Rada města v den, kdy se měly předložit nabídky, rozhodla o pronájmu stávajícímu nájemci za cenu, která byla třetinová oproti naší zamýšlené.

Jako prohrát regulérně, tak mlčím, ale nedostat ani možnost soutěžit, to naštve. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že si po ránu vyjdu dřív do práce, abych rozmrazil auto, spokojenej jak to taje, a když chci vyjet, kontrolka dveří svítí jak o život, a dveře nejdou zavřít, fajn cesta 😆😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, nizkotucnytvaroh napsal:

Že si po ránu vyjdu dřív do práce, abych rozmrazil auto, spokojenej jak to taje, a když chci vyjet, kontrolka dveří svítí jak o život, a dveře nejdou zavřít, fajn cesta 😆😁

Škoda 105? :D Měl jsem tam provázek a přivazoval k druhým dveřím než vždycky roztáli....jo, to byli krásný časy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, African napsal:

Škoda 105? :D Měl jsem tam provázek a přivazoval k druhým dveřím než vždycky roztáli....jo, to byli krásný časy.

Lepsi nez provazek je nejakej gumicuk 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, African napsal:

Škoda 105? :D Měl jsem tam provázek a přivazoval k druhým dveřím než vždycky roztáli....jo, to byli krásný časy.

Nene, Ford Focus 2, ale taky jsem to tak vyřešil😆 ale gumový pavouk, by byl lepší, hlavně doufám, že to táhlo neprasklo, a jen zamrzlo 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, nizkotucnytvaroh napsal:

Nene, Ford Focus 2, ale taky jsem to tak vyřešil😆 ale gumový pavouk, by byl lepší, hlavně doufám, že to táhlo neprasklo, a jen zamrzlo 😁

U FF2 se mi to (v závěru jeho služby u mě, jako u staříčka😉-druhého auta v rodině) před panelákem občas stávalo každou zimu .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Kamil.K napsal:

U FF2 se mi to (v závěru jeho služby u mě, jako u staříčka😉-druhého auta v rodině) před panelákem občas stávalo každou zimu .

Ještě by chvíli mohl vydržet, byť jako druhý vůz😁 Pokud tím něco chceš naznačit 😆Ale díky za uklidnění! 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, nizkotucnytvaroh napsal:

Ještě by chvíli mohl vydržet, byť jako druhý vůz😁 Pokud tím něco chceš naznačit 😆Ale díky za uklidnění! 😁

🍻 Můj FF šel v říjnu pryč, ale se zamáčklou slzou v oku 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale co místo toho FoFo3? Volvo? 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, nizkotucnytvaroh napsal:

No ale co místo toho  Volvo? 😁

Proč ne 🙂 taky jsem měl FoFo 2, ale s dveřma nikdy nebyl problém a auto parkovalo trvale venku. 

Jinak já dneska přišel na to, kolik paliva musí být v nádrži, aby se spustilo nezávislé topení. Auto musí mít dojezd aspoň 200 km. Já měl 195, že natankuju cestou z práce. Není lepší metoda jak na to přijít, než když mi aplikace hlásí venkovní teplotu -8 a následně oznámí, že bufík nezapne, protože je málo nafty. 🙂 Tak jsem po dlouhé době musel škrábat námrazu. 

IMG_4588.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u starých aut za to mohlo těsnění okna. Voda co stékala po skle zatekla do dveří na mechanismus zámku a ten zamrzl. Při otevírání se to přemohlo ale už se to nedokázalo vrátit zpátky. Ale to šlo o auta jako š105 nebo Trabant kde netěsnící cokoliv bylo v základní výbavě a věkem to zrálo k dokonalosti. S Trabantem jsem jednou jel s dveřma spolujezdce uvázanýma pásem a ze škodovky jsem málem vypadl ze zadního sedadla cestou do práce. V zatáčce se dveře otevřely a kdybych byl menší a nešprajcl se hlavou, tak jsem skončil v kotrmelcích.

 

Mimochodem, nezávislé topení v Trabantu mělo nádržku asi na 2 litry a při občasném přitopení po ránu to vydrželo někdy i celou zimu. 200km, to je tak 15 litrů, to musí být mocný fukadlo když výrobce počítá s takovou rezervou. Nejspíš pro polární zimu na celou noc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...