Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

V 7. 1. 2022 v 18:49, PepaSFI napsal:

Mimochodem, nezávislé topení v Trabantu mělo nádržku asi na 2 litry a při občasném přitopení po ránu to vydrželo někdy i celou zimu. 200km, to je tak 15 litrů, to musí být mocný fukadlo když výrobce počítá s takovou rezervou. Nejspíš pro polární zimu na celou noc.

Asi jo, jde to i nastavit na automatické zapnutí když klesne teplota pod 4 stupně, ale ve V40 se moc spát nedá a jindy nevím, kdy bych to využil. Topení dodával Volvu Eberspächer

Upraveno uživatelem honzyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

ve zkratce zkusenost s prodejem na bazosi... Ozval se typek, ze chce koupit hodinky a ze zaplati na ucet. Poslal jsem cislo uctu, on adresu (nejakej penzion v Rakousku). Druhej den prisel meil, ze penize jsou v nejaky "ulozence od Scotiabank" a ze se mi pripisou na ucet, az potvrdim odeslani. Po kontaktovani scotiabank samozrejme zadnou takovou sluzbu nenabizi a penize bych asi nikdy nevidel. Po konfrontaci "nakupujiciho" se odmlcel... Nastesti jsem nic netratil, ale vsechno vypadalo hodne verohodne tak bacha na to :) . Jinak nasel jsem varovani na strankach PCR, tak prikladam...

 

https://www.policie.cz/clanek/preventivni-informace-podvod-pres-inzerat.aspx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, Bisan napsal:

Ahoj,

 

ve zkratce zkusenost s prodejem na bazosi... Ozval se typek, ze chce koupit hodinky a ze zaplati na ucet. Poslal jsem cislo uctu, on adresu (nejakej penzion v Rakousku). Druhej den prisel meil, ze penize jsou v nejaky "ulozence od Scotiabank" a ze se mi pripisou na ucet, az potvrdim odeslani. Po kontaktovani scotiabank samozrejme zadnou takovou sluzbu nenabizi a penize bych asi nikdy nevidel. Po konfrontaci "nakupujiciho" se odmlcel... Nastesti jsem nic netratil, ale vsechno vypadalo hodne verohodne tak bacha na to :) . Jinak nasel jsem varovani na strankach PCR, tak prikladam...

 

https://www.policie.cz/clanek/preventivni-informace-podvod-pres-inzerat.aspx

Běžná věc...to se bude několikrát opakovat.... vždy zboží vyzvedne kurýr, peníze na ruku atp. Lepší nereagovat. Většinou ani není správná čeština a už mejl nebo jmeno je podezřelé.

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Gustaf napsal:

Běžná věc...to se bude několikrát opakovat.... vždy zboží vyzvedne kurýr, peníze na ruku atp. Lepší nereagovat. Většinou ani není správná čeština a už mejl nebo jmeno je podezřelé.

Jo tohle byl radoby cizinec - ale nemel zas tak bidnou aj, tak jsem mu to chvili zral :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem mel to štěstí na Aukru - prý Slovák žijící v UK. Vše napsáno normální slovenštinou. Asi bych to odhalil tak jako tak, ale v tomhle případě si to chtěl nechat poslat na adresu cca 1km od místa kam jsem měl za týden jet. 
 

po mé odpovědi, že zboží rád přivezu už žádná reakce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opatrně i na jiných webech - cyklobazar, vloni při prodeji kola, elektroniky, mě několikrát kontaktovalo vícero profilů přes WhatsApp, většinou z polského čísla, se stejnou frází "Mám zájem o Vámi nabízený předmět" 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Běžná věc...to se bude několikrát opakovat.... vždy zboží vyzvedne kurýr, peníze na ruku atp. Lepší nereagovat. Většinou ani není správná čeština a už mejl nebo jmeno je podezřelé.

Tak já si s nimi občas z prdele píšu. Většinou chcou číslo karty. Tak jim napíšu, že kartu nemám ani si ji nehodlám pořizovat a je klid..
833cd3dac0a070caad49de75e5c845b9.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja takhle prodaval kolo po dceri. Detskych kol na Bazosi spousta, dal jsem o 500 nizsi cenu, nez ostatni, at to jde z baraku. Blbec jsem napsal, ze po Praze dovezu. Po zverejneni inzeratu za 5 min volal pan, ze bere, at mu to dovezu. Nic nechtel vedet, detaily ho nezajimaly, nic, jen at mu to dovezu. Ok, domluveno. Za hodku volal pan, ze by ho moc chtel pro dceru (ruzove), ze nema moc penez a tohle ze he za dobre atd. Bohuzel, slibeno mel ten prvni zajemce. Za dalsi hodinu volal, ze mi da o 300 vic, ze uz vic nemuze, ze dcera na nej furt kouka atd..bohuzel, slibeno mel ten prvni. Vezl jsem mu to az za Radotin, vyndam z auta, ani se na nej nepodival, dal mi prachy, nashledanou a zabouchl dvere. Vecer mi psal ten druhy zajemce, zda je to fakt prodane. Druhy den mi odpo volal, at kouknu na Bazos. Ten kupec ho tam dal o 1500 draz s tim, ze je 1.majitel (dal jsem mu i fakturu). Z baraku to bylo, ale radost mi to uplne neudelalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scamy z Nigérie byly proti těmhle kurýrům, phishingům a jiným pastem ještě docela čajíček.. doteď opatruju pár mailů od Ms.Obuwawa, Ms.Oguwami a jiných miss. "Ja mám zájem o váš digital camera, jako dar pro moji neteř v UK, mohl bych nabídnout 5000 czk" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, slabak napsal:

Ja takhle prodaval kolo po dceri. Detskych kol na Bazosi spousta, dal jsem o 500 nizsi cenu, nez ostatni, at to jde z baraku. Blbec jsem napsal, ze po Praze dovezu. Po zverejneni inzeratu za 5 min volal pan, ze bere, at mu to dovezu. Nic nechtel vedet, detaily ho nezajimaly, nic, jen at mu to dovezu. Ok, domluveno. Za hodku volal pan, ze by ho moc chtel pro dceru (ruzove), ze nema moc penez a tohle ze he za dobre atd. Bohuzel, slibeno mel ten prvni zajemce. Za dalsi hodinu volal, ze mi da o 300 vic, ze uz vic nemuze, ze dcera na nej furt kouka atd..bohuzel, slibeno mel ten prvni. Vezl jsem mu to az za Radotin, vyndam z auta, ani se na nej nepodival, dal mi prachy, nashledanou a zabouchl dvere. Vecer mi psal ten druhy zajemce, zda je to fakt prodane. Druhy den mi odpo volal, at kouknu na Bazos. Ten kupec ho tam dal o 1500 draz s tim, ze je 1.majitel (dal jsem mu i fakturu). Z baraku to bylo, ale radost mi to uplne neudelalo...

Tak tohle zrovna bych považoval za win. Kdyby ten co to potreboval nutne pro dceru udelal to same, sralo by te to jeste vic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ku*vy v O2. Táta (63) umřel v červenci, když jsem se oklepal, tak v srpnu jsem zašel na pobočku s umrtním listem, ukončeno. Poslední fa za srpen uhrazena. Ted mi volá máma, že jí chodí upomínky za další měsíce...?!? Po několika hovorech s "infolinkou" jí řekli, že to ZAPOMNĚLI ukončit, a že máme podat reklamaci, opět na pobočku. Tam jí následně vypakovali, že pouze přes infolinku. Hovada. Nové faktury na smyšlené částky bez souvislosti s původním tarifem !! Ani omluvit se ty hajzlové neumějí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slabak, nechápu, co Tě naštvalo? Chtěl ses zbavit zbytečnosi a stanovil jsi svojí cenu s dopravou. První chlap to vzal obratem a bez keců. To namíchne? Já když se chci něčeho zbavit (co by mi bylo stydno nabízet tady), dám to na bazoš za odvoz, nebo symbolickou. Lidi odvezou skoro všechno, díky bohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, takhle jsem se chtel zbavit starsi televize se stojanem a stolkem. Telka prisroubovana ke stojanu se stolkem- Samsung. Inzerat na bazosi, beru pane, za chvili jsem tam. Ozvali se jini zajemci, pridam 500, mam to na hrani pro dcerku do pokojiku… rikam sorry, uz se nekdo ozval… uhanim prvniho zajemce kdy se teda jako dostavi, kdyz psal za chvili jsem tam…. No druhy den dorazily dve cikny… jó pane, berem i se stolkem… kamos dorazi autem…. Drzak a stolek jsem nasel pohozen za barakem, sebrali jen telku…..vysledkem bylo, ze stolek a stojan jsem odvezl na sberny dvur cemuz jsem se chtel vyhnout…. Pak prodavej….

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně nevím, nad čím se pozastavujete. Tohle chování jsem zažil i zde, u prodejů hodinek a opakovaně!! Není to jednou, dvakrát či třikrát. Nemám pak ani sílu psát hodnoceni, jen si prostě udělám čárku a s tím člověkem nechci už nikdy mít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...