Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Před hodinou, eskimak napsal:

Netusim nic o teroristoch. Co sa deje, dajte nejaky link.

To samozrejme nemoze schvalovat nikto...

Jo to nesouvisi s Bevernetem, bevernet byla nesmyslna reakce na moje rozcarovani s tim jak si poslali letadlo pro Taliban, kdy kdo tam priletel je neakceptovatelne... postoval jsem clanek a info o te organizaci co zastupuje jeden z nich... ostatne je na seznamu teroristu u OSN atd... 

Mas to o stranu zpet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, vojta1 napsal:

Jo to nesouvisi s Bevernetem, bevernet byla nesmyslna reakce na moje rozcarovani s tim jak si poslali letadlo pro Taliban, kdy kdo tam priletel je neakceptovatelne... postoval jsem clanek a info o te organizaci co zastupuje jeden z nich... ostatne je na seznamu teroristu u OSN atd... 

Mas to o stranu zpet

Dik!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, eskimak napsal:

Par placnuti cez zadok neriesi nikto. Nori to nerobia, su inak vychovani. Napr. Poliaci prave naopak. Ale nikto ti tam nevezme dieta ak dostalo capaka po zadku.

O plácnutí po zadku neviem, ale za facku ťa príde riešiť sociálka v každej škandinávskej krajine. Jasné, že ho hneď neodoberá (ak teda nezistí iné okolnosti), ale aj ako slušne vychovaný rodič, ktorému proste uleteli nervy, máš už vrúbik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, wawrik napsal:

O plácnutí po zadku neviem, ale za facku ťa príde riešiť sociálka v každej škandinávskej krajine. Jasné, že ho hneď neodoberá (ak teda nezistí iné okolnosti), ale aj ako slušne vychovaný rodič, ktorému proste uleteli nervy, máš už vrúbik.

V zivote som dietatu facku nedal. A verim ze ani nedam. Ale podla mna, urobit to verejne a mat adekvatnych svedkov, pride ta socialka riesit aj na Slovensku. V kazdom pripade, nemam tam ziadne interne informacie z Bavernetu, tak ich hajit ani hanit nebudem. A "vrubik" mozes mat aj za ovela vacsiu kravinu aj u nas, na znameho zavolali socialku lebo mal dieta v kociku na balkone (1.poschodie), dieta plakalo... bol tam s nim. Dieta zvykne plakat... . O hodinu klopali, na udanie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuším, že Hasna tam dlouhodobě žil a pracoval a mohl by se vyjádřit, ale nevyjadřuje. Takže pravda asi nebude úplně černobílá, jak se snaží bulvár ukázat. A třeba se pletu.
Ano. A je to jinak, rozuměj horší, než píše, idealisticky z důvodu nedostatku informací, Eskymák. Ale už jsem tu toho na to téma kdysi napsal dost.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Hasňa napsal:
před 7 hodinami, kuncák7 napsal:
Tuším, že Hasna tam dlouhodobě žil a pracoval a mohl by se vyjádřit, ale nevyjadřuje. Takže pravda asi nebude úplně černobílá, jak se snaží bulvár ukázat. A třeba se pletu.

Ano. A je to jinak, rozuměj horší, než píše, idealisticky z důvodu nedostatku informací, Eskymák. Ale už jsem tu toho na to téma kdysi napsal dost.

Prekvapuje ma to, ale nehadam sa. Ake informacie a z akeho zdroja mam som pisal, je mozne ze sa za to proste sami hanbia a preto sa tvaria ze to neexistuje. Mna to vtedy celkom presvedcilo. Ty si tam ale zil, a to celkom dlho, mas bezpochyby lepsiu predstavu. 

Nieje to ironia, myslim to vazne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám hlavně přímé zkušenosti z mého nejbližšího okolí, Noři i Češi. A narodily se mi tam obě děti, takže mám nastudováno a své i odnervováno. Tam stačí jeden vylhaný anonym od nějaké ježibaby sousedky, kterou jsi nasral jedním mejdanem a můžeš si to rovnou hodit.
Ten optimismus Norů se kterými jsi mluvil nepramení ze studu, ale z neinformovanosti. Povědomí o praktikách Barnevernu, je tam v běžné populaci nulové a drtivá většina prostě absolutně věří státu, který tvrdí, že je vše ok a v nejlepším pořádku. A to i přes to, že kontrolní moc demokratického státu nad tím nádorem je minimální, de facto neexistující, což je taky prazáklad celého problému. Absolutní moc v rukách svobodných, bezdětných holek s bakalářským titulem z gendrových studií a starých zapšklých panen. A to nemyslím obrazně, ale zcela konkrétně. Důvěra ve stát je tam navíc enormní. A jakákoliv investigativní žurnalistika tímhle směrem tam neexistuje, na to je tam zákon.







Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, vojta1 napsal:

Jo to nesouvisi s Bevernetem, bevernet byla nesmyslna reakce na moje rozcarovani ...

Nemyslím, že to ode mě byla nesmyslná reakce, prostě jsem napsal, že mě to u nich nepřekvapuje. Ale uznávám, že jde o zkratku a že mám v tomhle ohledu rozum trochu zatemnělej... je to dáno tím, že si neumím představit horší formu mučení, než odebrání dětí. To, co napsal v posledním příspěvku Hasňa, mi přesně potvrzuje, jaký mám z Norska (a mentality Norů) dojem, byť bez přímé zkušenosti. Toť vše...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, M.K. napsal:

Nemyslím, že to ode mě byla nesmyslná reakce, prostě jsem napsal, že mě to u nich nepřekvapuje. Ale uznávám, že jde o zkratku a že mám v tomhle ohledu rozum trochu zatemnělej... je to dáno tím, že si neumím představit horší formu mučení, než odebrání dětí. To, co napsal v posledním příspěvku Hasňa, mi přesně potvrzuje, jaký mám z Norska (a mentality Norů) dojem, byť bez přímé zkušenosti. Toť vše...

Ale jo, ono to nebylo uplne osobni, jen to uplne nesouvisi. Na internetu vyznivaji veci hrozne utocne/ jednostrane. Na druhou stranu tady to sponeni uplne nutne neni. Me traba naopak bavi, jak si Norove hraji na supr eko narod s podporou elektro aut atd a pritom to cele financuji z plynu a ropy...

Jen to pak vyzniva strasne cernobile a pouzivaji se zkratkovite vyjadrovani. Uplne treba nesnasim takove to "oni" v pripade EU, ja tam se spoustou trendu nesouhlasim a nektere mi vylozene vadi, ale mam pocit, ze mame v sobe tak nejak tendenci shazovat vse na okoli a malokdy prevzit zodpovednost... at uz jde o Mnichov nebo Green deal treba. Vim, ze je to ujete prirovnani, ale ta vecna linka je trochu jinde. Takze podobne jako Norove jsou ti co "berou cechum deti", tak je to jako nejaky "diktat z EU", je to proste komplexnejsi tema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Hasňa napsal:

Mám hlavně přímé zkušenosti z mého nejbližšího okolí, Noři i Češi. A narodily se mi tam obě děti, takže mám nastudováno a své i odnervováno. Tam stačí jeden vylhaný anonym od nějaké ježibaby sousedky, kterou jsi nasral jedním mejdanem a můžeš si to rovnou hodit.
Ten optimismus Norů se kterými jsi mluvil nepramení ze studu, ale z neinformovanosti. Povědomí o praktikách Barnevernu, je tam v běžné populaci nulové a drtivá většina prostě absolutně věří státu, který tvrdí, že je vše ok a v nejlepším pořádku. A to i přes to, že kontrolní moc demokratického státu nad tím nádorem je minimální, de facto neexistující, což je taky prazáklad celého problému. Absolutní moc v rukách svobodných, bezdětných holek s bakalářským titulem z gendrových studií a starých zapšklých panen. A to nemyslím obrazně, ale zcela konkrétně. Důvěra ve stát je tam navíc enormní. A jakákoliv investigativní žurnalistika tímhle směrem tam neexistuje, na to je tam zákon.






 

Respekt, že jsi to tam přežil se dvěma dětma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Hasňa napsal:

Mám hlavně přímé zkušenosti z mého nejbližšího okolí, Noři i Češi. A narodily se mi tam obě děti, takže mám nastudováno a své i odnervováno. Tam stačí jeden vylhaný anonym od nějaké ježibaby sousedky, kterou jsi nasral jedním mejdanem a můžeš si to rovnou hodit.
Ten optimismus Norů se kterými jsi mluvil nepramení ze studu, ale z neinformovanosti. Povědomí o praktikách Barnevernu, je tam v běžné populaci nulové a drtivá většina prostě absolutně věří státu, který tvrdí, že je vše ok a v nejlepším pořádku. A to i přes to, že kontrolní moc demokratického státu nad tím nádorem je minimální, de facto neexistující, což je taky prazáklad celého problému. Absolutní moc v rukách svobodných, bezdětných holek s bakalářským titulem z gendrových studií a starých zapšklých panen. A to nemyslím obrazně, ale zcela konkrétně. Důvěra ve stát je tam navíc enormní. A jakákoliv investigativní žurnalistika tímhle směrem tam neexistuje, na to je tam zákon.
 

Něco podobného popisoval i ten Andrej Ruščák. Norsko jako zlatá klec. Odchod z Norska byl v podstatě preventivní.  Nevím jestli je to v tom blogu, nebo to bylo v jiném rozhovoru, ale vyznělo to tak, že když začal psát svůj blog o tom jak to v Norsku chodí (a byl občas kritický), tak mu začaly chodit "výhružky", že ho můžou nahlásit na Barnevern a podobně... tak to nechtěl riskovat a radši se vrátili do Čech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, safi napsal:

Respekt, že jsi to tam přežil se dvěma dětma...

Ale obě děti byly maximálně izolovány od jejich systému. Britské a mezinárodní jesle, školky a škola, pasy měla žena s sebou v kabelce. No a na českou první třídu jsme se už raději vrátili.:-)

S kamarádem Čechem, kterého se mnou nemohli nijak spojovat, jsem to dokonce měl domluvené tak, že kdybych zavětřil, tak mu zavolám, řeknu "Jedem.", on pustí v robotě kladivo na zem a okamžitě vyrážíme jeho autem směr Švédsko. Jsou tam všude mýtné kamery a moji SPZ by měli za deset minut. Zpětně se to jeví, jak z blbého filmu a stejně by to možná bylo zbytečné, protože oni berou děcka přímo ze školy bez předchozího varování, ale člověk prostě činí taková opatření, jaká může.  

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Hasňa napsal:

Ale obě děti byly maximálně izolovány od jejich systému. Britské a mezinárodní jesle, školky a škola, pasy měla žena s sebou v kabelce. No a na českou první třídu jsme se už raději vrátili.:-)

S kamarádem Čechem, kterého se mnou nemohli nijak spojovat, jsem to dokonce měl domluvené tak, že kdybych zavětřil, tak mu zavolám, řeknu "Jedem.", on pustí v robotě kladivo na zem a okamžitě vyrážíme jeho autem směr Švédsko. Jsou tam všude mýtné kamery a moji SPZ by měli za deset minut. Zpětně se to jeví, jak z blbého filmu a stejně by to možná bylo zbytečné, protože oni berou děcka přímo ze školy bez předchozího varování, ale člověk prostě činí taková opatření, jaká může.  

To je upřímně strašný, mám z toho normálně husinu 😬

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to vzadu v hlavě furt taková malá neuróza, aby děcka někde něco neplácla, co jako doma a tak, nebo abych nenaštval venzionovanou učitelku v domě vedle. Kdyby se ty spasitelky světa na Barnevernu dozvěděly, že někdy doma chodím před dětmi v trenkách a nebo že u toho dokonce piju pivo, tak by byl oheň na střeše. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je strašný,jak to popisuješ. Vůbec si neumím představit v takovým prostředí a neustálé hrozbě fungovat. Navíc ta moje princezna poví i to co se nestalo. Mladej naštěstí zatím moc nemluví,ten by mě byl schopnej udat za i pytlík bonbónů 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...