Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Taky pravda, ale znáš to, první šrám bolí nejvíc 🙂 Naštěstí mám připojštění skel. Jinak perlička z řešení, pojišťovna doostala hlášení a fotky, že to zdokumentuje a pošle do servisu, tam si mám zavolat. Ve Volvu mi chlapík říká, že jim nejde internet, protože někde vyhořela serverovna nebo co. Takže neví kdy se dostane k hlášení z pojišťovny, nemá jak objednat sklo atd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stávka v Amstru na letisti. Clovek se tesi, ze se po delsi dobe dostane. Check-in letenek online v poradku, 6 hodin pred letem mi jeste poslali info sms k zavazadlum. A na letisti mi rekli: v Amstru vas neodbavi dal. Tak jo no, jedu domu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 4. 2022 v 17:54, Maro napsal:

Taky se mi povedlo rozsekat telefon, no mel uz po 5 letech narok se odebrat do vecnych lovišť. Tak jsem rovnou objednal v datartu náhradu skrz jejich rychlart, abych to měl hned zítra ráno jedu pryč. Už jsem byl nervózní, co se děje,  protože byly 3 hodiny a furt nic, tak jsem tam zašel. No a dozvěděl jsem se od jedné princezny, že prý proto, že jsem to platil kartou, tak mi to nevydají, protože se čeká, kdy si systém zpracuje platbu kartou. Když ji říkám, že mi potvrzení o zaúčtování už poslali, tak prý ona neví, kdy si to prechroupe systém, měl jsem dát platbu na pobočce. Tak celý vytoceny odcházím bez telefonu a volám na infolinku  jak to hodlají řešit, že jedu pryč a ať mi to teda v neděli pošlou po praze kuryrem. Na to se netvaril, prý zkusí zjistit, ale nikdo se mi samozřejmě už neozval. Co mě ale vytočilo ještě víc, tak to, že se chlapec na infolince prokecl, že mi to nemohli vydat ne proto, že by neměli zaictovanou platbu, ale proto, že nemají na skladě dárek, který mi k tomu dali zdarma... bych vraždil. Prsty roztahane od úlomků displeje a evidentně budu čekat do úterý, než to někdo začne vůbec řešit...

Kdyby se chtěl někdo zasmát nad cizím neštěstím, tak moje anabáze "rychle potřebuju telefon je super nápad vyzvednout si ho v datartu za 30 minut od objednání" stále pokračuje.

Minule úterý to tedy začali řešit, po nekolika (!) telefonatech s ruznymi lidmi, kteri se vzdy ujistili, že chci telefon opravdu zaslat na adresu a opravdu na tu adresu kterou mám v profilu, to teda ve čtvrtek konečně dovalili na DPD. Čichal jsem neplechu, ale přece jim nebudu šťoural do volby dopravce, abych to ještě více nekomplikoval.

Čtvrtek odpoledne mail, že v pátek doručujou. Jako na potvoru to byl jediný den za poslední měsíc, kdy jsem musel do kanclu. Říkám si nebudu je trápit, ať tu zbytečně nejezdí, když tu nebudu, ať to hodí do DPD boxu, večer si to tam vyzvednu. Leda prd. Takže další víkend bez telefonu, nedá se nic dělat, doručí to v pondělí. Pondělí nic, budeme doručovat v úterý. Úterý nic budeme doručovat ve středu. Říkám si wtf, rozkliknu si detail a čtu, jak už 3x nezastihli svůj vlastni DPD box a informovali příjemce.

Tak jim volam, jestli si ze me delaji legraci, v duchu si říkám, že to mám za to, že se jim snažím ulehčit, kdybych je nechal dojet ke mě na prázdno, už to mám a přemýšlím, kam se asi tak mohly ztratit ty deklarované kontaktování příjemce. Paní na infolince slibuje prověřit a po 3 hodinách mi přichází SMS, že si balik teda můžu vyzvednout na jejich depu 20 minut autem od DPD boxu, kam mi to měli doručit někde v prdeli v Nehvizdech.

Už z toho začíná být slušná komedie, doba dodání se zatím oproti planu protáhla 480x 😀

Už jsem tak nasrany, že jenom z principu tam nepojedu a nechám je to poslat znova na adresu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, Datart. Tych mame aj u nas... Vo stvrtok vecer som objednal nabijacku na mobil (platba vopred), v nedelu mala byt na predajni. Uz v sobotu prisiel email ze to meska... len nenapisali ze kedy prijde... vcera na stranke u tej na nabijacky pisali, ze dostupnost 2.5. V tomto momente tam stoji, ze vo stvrtok by mohla byt na predajni (posledny kus)... kedy prijde moja netusim...

Tak som vcera objednal to iste z Alzy (cena vyssia cca 2 eure ale prijde to do boxu). Tak uvidim ci alza dodrzi termin dodania zajtra rano a tromfne datart...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj zaplatil... obecně nemám problém zaplatit věci dopředu ve velkém shopu, obzvlášť když od toho čekal urychlení veci. No někdo si toho černého petra do statistiky vytáhnout musel, ale že to jsem zrovna ja, to me teda stve 😀

Po první casti tohohle příběhu mi aspoň datart ombudsman poslal 3kila, tak jsem mu dneska vylíčil pokračování, očekávám další kupón minimálně na litr 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aspoň Tě to do budoucna vyléčí z takových nesmyslů, jako jsou platby za osobní odběr předem kartou. U EW+Datart používám e-shop výhradně k rezervaci zboží které už fyzicky leží na nějaké prodejně kolem které mám cestu, protože ze zásilkové služby v režii "Depa Plného Debilů" (dřívější bordelářské poštěváky někdo zaměstnat musel) jsem se už taky málem vzteknul. Takhle když včas nemají nebo nedodají = nezaplatím a obratem můžu nakoupit jinde. A zelenýho zmrda mi tu radši ani nezmiňujte - proti té vylhané slibotechně je Datart furt něco jako švýcarská banka.

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předchozí strana a debata o mateřský, ve finále mě to pobavilo- "fundovaná" debata chlapů o délce a nutnosti mateřské. 🤣🤣🤣🤣 ( Ekonomiku do toho netaham, celej systém volá po velké změně, jen nikdo neví jaké).

Zaznělo tam plno pravd, jak ze strany safího, Vojty, hufnora,exburna, ale stejně je to na hony vzdálený realitě ( zeptejte se každej doma ženy). Už to nechci pitvat, ale úplně nevěřím ani jednomu z vás, že máte péči se ženou doma rozdělenou půl na pul. Něco bych o tom věděl 🤣🤣🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidis, tak ja Ta nastvem este viac 😉, utopil som na dovce telefon (ano, skusal som wristshot pod vodou, potapky v oceane s rybickami, telefon s IP68, no neskus to...potapky vydrzali, telefon nie.)

Odrezany od sveta (mal som staru tlacitkovu Nokiu, ale v case MFA je Vam na 💩) , prva vec po navrate (a rekonvalescencii), objednat telefon, po rychlom preleteni eshopov a dodacich terminov sa rozhodujem pre Amazon.de, v utorok vecer objednavam, platim, v stredu info ze platba nepresla (limit na karte), nastastie k tomu uctu sa viem dostat, menim limit, platim, predpokladany termin dodania v pondelok, tak to davam poslat do kancelarie. V piatok kontrolujem objednavku, stav, dodane - prevzala recepcia. Prave ho nastavujem, do kancelarie som sa dostal az dnes ;)...

20220406_150425.thumb.jpg.6a7a980f282265a4ec487ce674979dcc.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, kuncák7 napsal:

Předchozí strana a debata o mateřský, ve finále mě to pobavilo- "fundovaná" debata chlapů o délce a nutnosti mateřské. 🤣🤣🤣🤣 ( Ekonomiku do toho netaham, celej systém volá po velké změně, jen nikdo neví jaké).

Zaznělo tam plno pravd, jak ze strany safího, Vojty, hufnora,exburna, ale stejně je to na hony vzdálený realitě ( zeptejte se každej doma ženy). Už to nechci pitvat, ale úplně nevěřím ani jednomu z vás, že máte péči se ženou doma rozdělenou půl na pul. Něco bych o tom věděl 🤣🤣🤣

Jenze to je prave nepochopeni spozsty lidi. Ja vubec neresim peci o dite, resim stav ktery tu je vs ostatni zeme a ze ten je neudrzitelny. Co ja vim, tak to pojdme treba udelat tak, ze bude mozne celou tu castku dat jen na ten rok prvne atd..

A @Frantikjetsli je tu nekdo z nas dvou hipster, tak ja Ti nevim. Ja nevlastnim ani hreben :)

jinak jsem si o vikendu rozflakal kolo, nohu, ruku a uplne novy dres. Vcera v servisu se snad ukazalo, ze to nebude tak hrozny a nenecham v oprave jedny Tudory, ale jen seika. Ruka neni zlomena a noha uz mi dnes nekrvacela pres jeany, tak to je spis do opacneho vlakna :) ale spis jsem celkove porad nasrany a taky jsem se moc nevyspal, protoze jsem zvykly spat na levem boku a to moc nejde.

takove pekne kolo to bylo 😅

jo a taky jak kazdy den nejdu behat, plavat, cvicit nebo na kolo atd.. tak jsem nervozni. Ted uz tri dny se tak muzu jit projit a pekne me to rizciluje...

a ted mi jeste psal @AndyAaronat dojdu na pivo a ja dnes beru prasky a nesmim pit. Proc se spatne veci deji dobrym lidem?? 

Screenshot_20211020-181415_Chrome.thumb.jpg.a9a9f0ceb312ad0797b52005292dbba0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, vojta1 napsal:

Jenze to je prave nepochopeni spozsty lidi. Ja vubec neresim peci o dite, resim stav ktery tu je vs ostatni zeme a ze ten je neudrzitelny. Co ja vim, tak to pojdme treba udelat tak, ze bude mozne celou tu castku dat jen na ten rok prvne atd..

A @Frantikjetsli je tu nekdo z nas dvou hipster, tak ja Ti nevim. Ja nevlastnim ani hreben :)

jinak jsem si o vikendu rozflakal kolo, nohu, ruku a uplne novy dres. Vcera v servisu se snad ukazalo, ze to nebude tak hrozny a nenecham v oprave jedny Tudory, ale jen seika. Ruka neni zlomena a noha uz mi dnes nekrvacela pres jeany, tak to je spis do opacneho vlakna :) ale spis jsem celkove porad nasrany a taky jsem se moc nevyspal, protoze jsem zvykly spat na levem boku a to moc nejde.

takove pekne kolo to bylo 😅

jo a taky jak kazdy den nejdu behat, plavat, cvicit nebo na kolo atd.. tak jsem nervozni. Ted uz tri dny se tak muzu jit projit a pekne me to rizciluje...

a ted mi jeste psal @AndyAaronat dojdu na pivo a ja dnes beru prasky a nesmim pit. Proc se spatne veci deji dobrym lidem?? 

Screenshot_20211020-181415_Chrome.thumb.jpg.a9a9f0ceb312ad0797b52005292dbba0.jpg

Až na poslední stesk skoro pravda 🤣🤣. Dej se dohromady ( a že není nic zlomenyho je nám jasný z délky příspěvku :-)). A taky proto já spíš narážel na stránku sociální, ne ekonomickou ( a co vím od ségry, výši a dobu pobirani mateřské si "stelujes" sám, ona nastoupila po roce a pul- a babička se málem zhroutila). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vojta1: celou tu diskusi krásně popsal @hufnor.  Prostě dítě se ti bude do věku 3 let vyvíjet psychicky a mentálně lépe, když bude co nejvíce trávit času s rodiči. Rodiče ušetří v jeho pubertě i v dalších letech hromadu prachů za psycho konzultace a společnosti bude pravděpodobně více prospěšný.  Tento žádoucí stav může stát podpořit více způsoby, než tříletou mateřskou. Z jeho příspěvku mi plyne i to, že se v ČR i v Praze můžeš cítit většinu času bezpečně právě i díky mateřské. 

Nutit matku dětí do dvou - dvou a půl let do práce je prostě blbost. 

  • Z mé zkušenosti můžu říci, že malé děti do tří let jsou extrémně citlivé na okolní prostředí a dítě ve věku do dvou let ti v drtivé většině případů nezvládne bez následků pobyt 4-8 hodin denně v nějakém ústavu, byť soukromém a s třemi učitelkami na 12 dětí. 
  • Dnes je bohužel doba, kdy si narozeného mrňouse musíš občas zdravotně doslova vypiplat do stavu, kdy funguje. Příklad z mého okolí... narozené mrně, po měsíci středně a více vážné zdravotní trable. Dlouhodobé létání po doktorech a nemocnicích. Maminka se z toho zhroutila a taťka byl rád, že ho firma podržela a mohl se věnovat rodině tak, jak to situace vyžadovala i v pracovní době. Nedokážu si představit řadu podobných příběhů v situaci, kdy oba rodiče chodí do práce a malého je potřeba doma prostě vypiplat. 
  • A to už nemluvím a drsnějších příbězích z mého okolí - autistické a polo autistické děti, opožděné děti, které ani ve věku 4 let nejsou schopny moc fungovat v kolektivu a není to chyba rodičů, akorát zasraná genetika, atd..

Prostě ne každý rodič je majitel firmy nebo řady nemovitostí, které mu vydělávají i když spí a ne každý rodič je ajťák v Praze a ne třeba každý má možnost žít na venkově, kde taťka chodí do fabriky, jezdí traktorem nebo hovnocucem, nebo opravuje auta a mamka se doma stará o hospodářství... i když tohle poslední je asi nejlepší  varianta rodinného života, kdy dítě už ve věku tří let ví, že pokud se u tu kozu nepostaráš a nezaleješ jahody, tak z toho domácí kozí jahodový  jogurt nebude 🙂 

 

Celá diskuse by měla být o tom, jakou prioritou mají mít jednotlivé veřejné statky, co za to stát zaplatí a co dlouhodobě získá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle ale neni proste objektivne pravda. Neexistuje na to studie ani odborny nazor. To, ze ma nekdo pocit neberu. Ja kdyz to googlil a ted znovu tak jsou to veci do 1 roku veku + jsem tady daval ten list zemi EU, ze jo?

Ale je toho vic. Primarne je proste docilit delsiho produktivniho veku s kombinaci sesekani nakladu a idealne vysoke zvedani produktivity. Ti lidi co tu reaguji negativne si ani nectou co jsem napsal a to me pak nebavi... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...