Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

To pdf ze stránek ministerstva vypadá na super materiál pro diskusi. Švýcaři to mají promyšlené, v těch jeslích existuje pro ty děti jakási obdoba babičky nebo dědečka… jedna osoba, na kterou se mrně postupně citově naváže a vnímá ji jako babičku nebo tetičku, která mamince pomáhá s pravidelnou péčí… 

 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Tom4 napsal:

Martine, jako že dvě čárky?  

 

před 9 hodinami, Tom4 napsal:

Martine, jako že dvě čárky?  

Hele, zjistil jsem, že bych si to chtěl asi ještě jednou užít s vlastním potomkem a nějak se tomu úplně nebráníme ( jen bych se modlil, aby po třech holkách, to tentokrát "cinklo", protože tahle přesilovka, co mám, mi pod nos nejde :-)) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, kuncák7 napsal:

Jo, tomuhle rozumím 🤣🤣. Nebyla mi jasná ta šmahem formulace, tohle už smysl dává. 

Hele, v tomhle neútočim, sbírám info abych něco ještě případně nepodelal ve výchově. Myslím to vážně.

V pohode, jako utok jsem to ani nebral. Ono je to docela tezky, neexistuje recept na uspech. Obrovskou roli hraje prostredi. Kazdopadne dite potrebuje jak lasku v rodine, tak i kontakt s ostatnimi detmi, cizimi osobami, pestry program a spoustu dalsich veci, ktere mu ciste jen rodic na rodicovske poskytnout proste nemuze. Maminky, co jsou tady s detmi doma, protoze nechteji davat dite do jesli, nebo si to nemuzou dovolit, v drtive vetsine pripadu denne potkavaji dalsi rodiny s detmi, vyuzivaji spolku, kde se sejde 2x tydne treba 8 maminek s jejich ratolestmi a vytvari program spolecne, podobne jako by byli v jeslich (porad pisu maminek, mam to zazite, ale jsou to i tatinci), existuje velke mnozstvi podpurnych spolku i akci a aktivit. Proste neni to tak, jak znam pripady z CR, ze matka s ditetem sedi doma, dite se nudi a matka ho nedokaze poradne zabavit ani ho nic moc naucit, dite nema dostatecny kontakt s dalsimi detmi atd atd.

 

před 9 hodinami, safi napsal:

To pdf ze stránek ministerstva vypadá na super materiál pro diskusi. Švýcaři to mají promyšlené, v těch jeslích existuje pro ty děti jakási obdoba babičky nebo dědečka… jedna osoba, na kterou se mrně postupně citově naváže a vnímá ji jako babičku nebo tetičku, která mamince pomáhá s pravidelnou péčí… 

 

Safi diky, ze si davas praci s hledanim materialu. Ten dokument vypada docela dobre zpracovan. Jen bych dodal, ze tech konceptu je vic a jsou casto velmi odlisne. Ne vzdy tam hraje roli ta osoba, na kterou se dite dlouhodobe vaze, to je jen jeden priklad z mnoha.

 

před 5 minutami, kuncák7 napsal:

 

Hele, zjistil jsem, že bych si to chtěl asi ještě jednou užít s vlastním potomkem a nějak se tomu úplně nebráníme ( jen bych se modlil, aby po třech holkách, to tentokrát "cinklo", protože tahle přesilovka, co mám, mi pod nos nejde :-)) ).

Je to jako hazet kostkou, jednou ta sestka padne, proste zkouset dal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Potkan napsal:

 Proste neni to tak, jak znam pripady z CR, ze matka s ditetem sedi doma, dite se nudi a matka ho nedokaze poradne zabavit ani ho nic moc naucit, dite nema dostatecny kontakt s dalsimi detmi atd atd.

Souhlas, to je nežádoucí stav...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, safi napsal:

Švýcaři to mají promyšlené, v těch jeslích existuje pro ty děti jakási obdoba babičky nebo dědečka… jedna osoba, na kterou se mrně postupně citově naváže...

Tvl. to je nápad, outsourcovat mateřskou lásku a péči bábě v jeslích, co je za to placená :D.. Hlavně abych nezatěžoval ekonomickou situaci státu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, safi napsal:

TVL 🙂 Je krásné, jak dostanu najednou vynadáno za to, že 1) obhajuju mateřskou 3 roky a b) že jsem proti ni 🙂 

Tak to má prostě být- lid z podhradí nemá mít názor a když ho má, tak oba jsou špatně :-).

Ber to jako rejpanec, nic víc :cheers: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě to bylo myšleno z nadhledu 🙂 Pořád si myslím, že 3 letá mateřská je super (pokud se opravdu využije pro rozvoj dítěte), ale taky chápu, že na to stát časem mít nebude a budou muset nastoupit nějaké úpravy a alternativy. 

Je lepší, aby stát pokles služby řídil postupným menším omezováním, než velkým nárazem.  

A podobné to bude i u důchodů..a to je větší problém, protože rodina s dětmi nějak ty 2-4 roky přežije, ale starý, nemocný a práce už neschopný člověk nějak těch 10-20 let musí dožít.  

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tvrdím,  že to na vývoj dítěte nemá vliv, což se ostatně potvrzuje všude ve světě, kde prostě nerostou hloupější děti. Ty obhajuješ anomálii, která je jen málokde, jako něco super, bylo by fajn mít potvrzené, že tato anomálie má smysl.

Jinak pokus o argumentační faul to byl dobrý, ale teď zpět k tématu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Maro: Do not feed trolls. Já jaksi nemám povinnost ani potřebu tobě ani nikomu jinému obhajovat své osobní názory tím, že je budu podkládat odbornými dokumenty. Za celou diskusi jsi tady narozdíl od @vojta1 nenapsal nic kloudného. 

A tvoje neochota si najít 10 minut času a připojit sem nějakou studii, o které můžeme diskutovat, souhlasit nebo se do krve pohádat svědčí o tom, že ti nejde o samotné téma, ale jen o tvoje ego.. .prudit, prudit a prudit... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Maro napsal:

Ještě tady pořád nikdo nedal žádnou studii, která by to, že by to bylo super, potvrzovala...

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Separační_úzkost

Tak zacni treba u separacni uzkosti.. odkazu na studie tam je dost, vetsina teda cizojazycny, ale kdyz uz si projevil zajem, tak verim, ze to prelouskas..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prohledávám český internet a zatím jsem nenašel žádný dokument, který by byl z odborného zdroje a zároveň neměl u sebe nějakou poznámku typu "publikace obsahuje osobní názor kolektivu". 

Ale i tak mám první úlovek: 

  • Téma: Maminka, nebo školka? Dopady prodloužení čerpání rodičovského příspěvku na budoucí vzdělání a pracovní uplatnění dětí.
  • Autor: INSTITUT PRO DEMOKRACII A EKONOMICKOU ANALÝZU projekt Národohospodářského ústavu AV ČR, v. v. i.
  • Studie shrnuje, že prodloužení čerpání rodičovského příspěvku ze 3 na 4 let vedlo k: "dodatečných 38 % matek tříletých dětí zůstalo s dětmi doma. Výlučná celodenní péče a výchova matkou ve většině případů nahradila tu ve státem dotovaných mateřských školách (MŠ)"
  • Studie na to v řadě grafů poukazuje, že 3 -4 leté děti, které zůstaly doma a nenavštěvovaly MŠ byly z dlouhodobého pohledu znevýhodněny...
  • Zdroj: https://idea.cerge-ei.cz/files/IDEA_Studie_6_2021_Dopady_reformy_RD_1995_na_deti/files/extfile/IDEA_Studie_6_2021_Dopady_reformy_RD_1995_na_deti.pdf

Na první pokus dobré, ale to tak nějak všichni víme. Chtělo by to najít podobnou studii zkoumající děti od 1-3 let věku. 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Maro napsal:

Já tvrdím,  že to na vývoj dítěte nemá vliv, což se ostatně potvrzuje všude ve světě, kde prostě nerostou hloupější děti. Ty obhajuješ anomálii, která je jen málokde, jako něco super, bylo by fajn mít potvrzené, že tato anomálie má smysl.

Jinak pokus o argumentační faul to byl dobrý, ale teď zpět k tématu. 

Aaa, kašlu na to. Jen tolik, s argumentačníma faulama začals ty, ne safi.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu, proč nazývate Maru trollem, vždyť jeho argument je zcela očividný - naše pojetí rodičovské je excesem, všechny srovnatelné státy ji mají (často výrazně) kratší a spoléhají se na institucionální péči. Přesto žádné statistiky ani "selský rozum" nenaznačují, že by se to na dětech psychicky či jinak projevilo. Case closed.

PS: ostatně před 89 jsme šli všichni do jeslí už v roce a jsme myslím docela normální...

Odesláno z mého SM-S901B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Bobisek napsal:

Nechápu, proč nazývate Maru trollem, vždyť jeho argument je zcela očividný - naše pojetí rodičovské je excesem, všechny srovnatelné státy ji mají (často výrazně) kratší a spoléhají se na institucionální péči. Přesto žádné statistiky ani "selský rozum" nenaznačují, že by se to na dětech psychicky či jinak projevilo. Case closed.

PS: ostatně před 89 jsme šli všichni do jeslí už v roce a jsme myslím docela normální...

Odesláno z mého SM-S901B pomocí Tapatalk
 

Nikdo ho trollem nenazýval, začal útočit sám, proto se těším na studie proti, když Safi dodal pro.

PS: jsem ze tří dětí a nikdo z nás v jeslích před 89 nebyl a normální jsem. Nevím, kde jsi zase vystrachal tohle.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...