Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 13 hodinami, Artesia napsal:

Až odejde starý plynový kotel, bude sakra málo času na nějaké rozhodování... 

Řeším stejné dilema, 20 let starý kotel, podle technika zralý na preventivní výměnu, co místo něj? Nový kondenzační kotel, což je ekonomické řešení (ale ten plyn...) nebo tepelné čerpadlo (ale kam s ním v řadovce...). Není to snadné rozhodování... 🙄

v Hradci máme takovou speciální ulici, kde ta čerpadla mají všichni stejně 🙂

jen to v zimě bude asi hukot

https://mapy.cz/zakladni?x=15.7981009&y=50.2191600&z=19&pano=1&pid=74221096&yaw=3.436&fov=1.257&pitch=0.181

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Jeremy napsal:

Byl jsem v pondělí na rovnání nosní přepážky. Hnusnější noc a další den jsem nezažil. Teď už jen smrkám krvavce z bambule a doufám, že mi to někdy splaskne.. Připadám si jak šáša Krusty.

Měls to aspon umrtvený? Před osmi lety v Jeseníku bez umrtvení a co si pamatuju, žádnej šlágr to nebyl, fuj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, kuncák7 napsal:

Měls to aspon umrtvený? Před osmi lety v Jeseníku bez umrtvení a co si pamatuju, žádnej šlágr to nebyl, fuj.

V celkový anestézii. Rozříznou, useknou křivou kost, rozsekaj chrupavku, složej, sešijou a zadlahujou. A narvou tamponama k prasknutí. Bez umrtvení si to neumím představit ani náhodou..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Jeremy napsal:

V celkový anestézii. Rozříznou, useknou křivou kost, rozsekaj chrupavku, složej, sešijou a zadlahujou. A narvou tamponama k prasknutí. Bez umrtvení si to neumím představit ani náhodou..

 

TVL ... já byl před třemi lety na tomtéž a souběžně mi dělali plastiku nosních dutin. Když mi po dvou dnech vytahovali tamponáž (asi metr dlouhou mastnou gázu) nacpanou do dutin, regurélně jsem brečel a ucvrnkl si. Dodnes si vybavuju ten studený pot a to, jak mě sestřička hladila a říkala "vydržte, to bude dobrý" ... nejhorších deset dní ve špitálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jooo já si něco obdobného prožil jako dítě, takže spoustu let zpět, ale za to navíc s rozmasakrovanou půlkou obličeje. Chrupavku, ani kost tak nikdo rozsekávat ani skládat nemusel, tohle mi regulerně chybělo, prý mi bylo vidět tou dírou až kdo ví kam :) Vlastně moc nechápu, jak je možné, že aniž bych byl na nějaké plastice ala Jackson, tak když to dnes někomu neřeknu, tak by v životě něřekl, co se mi přihodilo. Celé to srostlo tak nějak samo a vlastně i velice dobře, takže ani ta plastika nebyla potřeba. Sice to trvalo a tak půl roku jsem vypadal jak Lecter s maskou, vzhledem k zasádrovanému a zalepenému obličeji, ale výsledek super. Pamatuju si, že jsem ještě dlouho chodil na nějaké lasery kvůli vyhlazení jizev, přece jen 26 stehů na obličeji není úplně malá porce, no a to taky zafungovalo, kdo o tom neví, nenajde je.
Jo a u vyndavání tamponů a tahání všech těch stehů jsem taky řval a pořádně, ale vzhledem k věku to bylo myslím naprosto adekvátní.

Každopádně jestli chce někdo zažít pořádnou porci bolesti, tak si nechte řezat do očí, proti tomu byl nějaký obličej procházkou růžovým sadem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, Jarett napsal:

TVL ... já byl před třemi lety na tomtéž a souběžně mi dělali plastiku nosních dutin. Když mi po dvou dnech vytahovali tamponáž (asi metr dlouhou mastnou gázu) nacpanou do dutin, regurélně jsem brečel a ucvrnkl si. Dodnes si vybavuju ten studený pot a to, jak mě sestřička hladila a říkala "vydržte, to bude dobrý" ... nejhorších deset dní ve špitálu.

A ještě jsi zapomněl, že po kontrole ti narvali novou "tamponádu" nazpět, sice už ne metr, ale krátké to taky nebylo 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Jeremy napsal:

V celkový anestézii. Rozříznou, useknou křivou kost, rozsekaj chrupavku, složej, sešijou a zadlahujou. A narvou tamponama k prasknutí. Bez umrtvení si to neumím představit ani náhodou..

 

Jenže v Jeseníku se s tím nemažou a postupy jsou taky trochu starší 🙂. Starej praktik mi do nosu narval kovovou špachličku a začal vyrovnávat. Když usoudil, že je to dost rovný, tak přestal, narval mi tam tamponádu na týden a poslal domů. Už nikdy více. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy starsi generace taky nic nevydrzite😄 mozna je to i s vekem, ze je clovek vetsi placka? 

To vidim u babicky, jeste 5 let zpatky u nas spadla v 5 rano ze schodu a tri hodiny cekala nez nekdo vstane, protoze nechtela otravovat se zlomenou rukou a licni kosti. 🙈 a ted prestala brat ohledy uplne. 

Oci se desim, brecel jsem tu i s osmickama a to nakonec bylo celkem v pohode.

Tak at se to hoji. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Novej komp in da house a už zase spokojeně nenávidím Microsoft. Přihlašování doprdele všude. Obnovy účtů. Zadávání hesel na každej prd. Debilní Edge, Explorer a Win Hello. Náhle neexistující/zablokovaný účet a tuna dalších hesel, pinů, bzďochů a sraní. Wowee, modernizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záda. Moje. Jsem si nychystal dva kýble s vodou, že pudu zalejt co jsem zasadil. No a jak jsem čapnul do každý ruky jeden, že to zvednu, au. Jako chodím, hejbu se, ale příjemný to není. Paradoxně za chůze to bolí snad nejmíň. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejak se mi seslo vic administrativnich veci.

1. vyuctovani za plyn uz mi v lednu zvedli zalohy. Takze jsem mel 6k preplatek. Pri stavajicich zalohach a cenach bych pri tech zvysenych mel porad pleplatek. Ale vole ne, nove nastavene na 3x tolik. A to by znamenalo preplatek 30 000. Je odmitam uverovat. 

Cenik platny od 1.6. u Prazske Plynarenske. Tady z toho pocitam rocni spotrebu cca 21 tis. Zalohy vypsane na 50 😀

A maji nejakou chybu v systemu a nejde to menit online. 

Minuly rok jsem bojoval dva tydny s PRE kdy jsem mel rok prazdny byt a oni pro "vymenu" elektromeru urcili spotrebu odhadem. 

 

No a ted urad prace. Pozadal jsem o solidarni prispevek na ubytovane holky z Ukrajiny. Penize jsem dal samozrejme hned jim. A do ted je od nich nemam za brezen, protoze maji bordel v systemu a 3x jinak uvedena data narozeni. Takze jsem poslal vizum (tady je to dobre), ted chteji jeste pro jistotu pas 🙄

Tvl proc ma ambici ten stat vubec podnikat. To souvisi jen s tim prvnim teda, ale ja bych dojel tu privatizaci. Pred lety jsem resil neco s fondem zivotniho prostredi. Obec malem kvuli tomu nemela kanalizaci. Urednici, ze je to moc prace a uz to nestihnou udelat za pristi 3 mesice. A pry za 5 let to pujde znova. Ja ten projekt prepocital a opravil za 1 den... 

Zlaty dul pro idioty ta statni sprava. Minule jsem ve vlaku videl pana ze spravy zeleznic, ktery upravoval tabulky v excelu, kdy kopiroval vzorce do kazde bunky zvlast, protoze neumel zamknout radek 😃 a podotykam, ze byl ve vyssi manazerske funkci. Jsem to nevydrzel a ukazal mu to a opravil chyby. Jako respekt komukoliv kdo pro ten stat pracuje a neco trochu umi, ja bych skocil z okna po 14 dnech 😀😀

A to je tam vyssi prumerny plat nez v soukromem sektoru, tady z toho fakt delame kocourkov. Jo a taky jsem resil neco se stavebnim uradem Prahy 5 v covidu. Holky a kluci tam meli evidentne 1,5 roku placenou dovolenou. Kdyz se mi po mesici podarilo dostat k nekomu kompetentnimu, tak mi rekl, ze na HO nema pripojeni do systemu a pry az skonci covid 😄

To je fakt kupa radosti tady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...