Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 3 minutami, ragu napsal:

Dík, ono se to tady děje pravidelně a už jsem se fakt zařekl, že když takhle debilně nějaký auto uvidím poprvý, nechám to být, možná hodím lísteček za stěrač kde asertivně vysvětlím, že to není ok. Podruhý už volám policajty, správu objektu a ať je třeba odtáhnou (myslím tyhle dementy blokující výjezd, jiný auta nebo stojící před zatáčkou, když někdo stojí mimo parkovací místo ale rozumně, mám pro to pochopení, aut je hodně a míst málo).

Chápu, kdyby něco, klidně napiš. Tohle je otázka chvilky ( snažím se tvého kréda držet i v práci, ač to není OK a u menších aut to i toleruju- dá se přes něj koukat do výjezdu ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, kuncák7 napsal:

Tak kdyby něco, tohle se dá kdyžtak řešit "pár malůvkama " na obrubník, pro zdůraznění zákazu.

To sice jo, ale třeba řešení zrcadlem by bylo užitečnější, protože hromada lidí prdí i na žlutý čáry a tomu, kdo zrovna vyjíždí, je naprd, že je možný zavolat třeba policajty nebo auto odtáhnout.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, geometr napsal:

To sice jo, ale třeba řešení zrcadlem by bylo užitečnější, protože hromada lidí prdí i na žlutý čáry a tomu, kdo zrovna vyjíždí je naprd, že je možný zavolat třeba policajty nebo auto odtáhnout.

Drtivá většina neumí na zrcadla jezdit a navíc, je to velice nákladné a většinou zbytečné řešení ( v tomhle případě si třeba jen blbec může stoupnout na ukázkové připojení a ignorovat ostatní a nestačilo by jen zrcadlo jedno, ale dvě a to lidi mate ještě více ). Navíc by se toto mohlo dělat u každé křižovatky, výjezdu z garáže,......... a to opravdu NEE. Jinak máš ale bohužel pravdu, proto se taky "žlutky" dělaj jako první věc - jednoduché, rychlé a srozumitelné řešení, které pár dalších odradí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, ragu napsal:

nadával jsem v hlavě :D kdybych nadával nahlas nebo ji seřval, nic by se nevyřešilo, ta ženská fakt musela být hluchá, jinak si nedovedu představit takovou ignoraci

Já už si dělam ze sestřihů od silnice kompilačku, protože se mi příkoří podobné Tvému děje také velmi často. Nejhůř ovšem snáším auta co jedou v protisměru. Mám jich za poslední rok asi 10. Plná neplná, předjížděni kam není vidět. Těžko to snáším a často v duchu viníka napomenu. https://youtu.be/EWrvaCIswb4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, kuncák7 napsal:

Drtivá většina neumí na zrcadla jezdit a navíc, je to velice nákladné a většinou zbytečné řešení ( v tomhle případě si třeba jen blbec může stoupnout na ukázkové připojení a ignorovat ostatní a nestačilo by jen zrcadlo jedno, ale dvě a to lidi mate ještě více ). Navíc by se toto mohlo dělat u každé křižovatky, výjezdu z garáže,......... a to opravdu NEE. Jinak máš ale bohužel pravdu, proto se taky "žlutky" dělaj jako první věc - jednoduché, rychlé a srozumitelné řešení, které pár dalších odradí.

To, co píšeš, je jasný a v podstatě se vším souhlasím, jen může bejt to zdánlivě nákladný řešení někdy ve výsledku levnější, sečtou-li se všechny aspekty. Ale hlavně skutečně užitečnější. A jestli někdo neumí "jezdit na zrcadla"... co k tomu dodat. Zrcadlo je jedna ze základních věcí k tomu, aby měl člověk přehled o okolní dopravě a je fuk, jestli ho máš na autě nebo naproti na trávě. Je přece hromada míst, kde to bez něj ani nejde a jestli i tam ty lidi vjížděj "na špekulačku"... no, co k tomu dodat.

"...třeba jen blbec může stoupnout na ukázkové připojení a ignorovat ostatní ..." sám dobře víš, kolik jich je :D  Skutečnost, ale bohužel je, že v tý Praze je to opravdu zoufalý a v kombinaci, kdy lidi už nemůžou ujít ani krok po svejch...
 

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, hopa26 napsal:

Já už si dělam ze sestřihů od silnice kompilačku, protože se mi příkoří podobné Tvému děje také velmi často. Nejhůř ovšem snáším auta co jedou v protisměru. Mám jich za poslední rok asi 10. Plná neplná, předjížděni kam není vidět. Těžko to snáším a často v duchu viníka napomenu. https://youtu.be/EWrvaCIswb4

85+ % ceskych ridicu neumi projet levotocivou zatacku, aniz by nejeli protismerem. 10 za rok? Kdyz jsem na motorce pres vikend na vylete, tak ji potkam 10 za den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím nelze než souhlasit. Bohužel bych to formuloval spíš tak, že 85+ % českých (nejen) řidičů nemá mozek. Jezdit u nás znamená čím dál větší důraz na permanentní předvídání, dávání pozor za ostatní a očekávání toho nejhoršího, protože to tak půlku času je. Telefonisti, honiči ega, slepice za volantem, bezohlední chodci a cyklisti, slepí a hluší důchodci, co ani neví, že bourají..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, Baldic napsal:

85+ % ceskych ridicu neumi projet levotocivou zatacku, aniz by nejeli protismerem. 10 za rok? Kdyz jsem na motorce pres vikend na vylete, tak ji potkam 10 za den.

Jenže bohužel plno motorkářů si plete silnici s okruhem a i podle toho to vypadá. To číslo bude dost podobný jako u řidičů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, hopa26 napsal:

Já už si dělam ze sestřihů od silnice kompilačku, protože se mi příkoří podobné Tvému děje také velmi často. Nejhůř ovšem snáším auta co jedou v protisměru. Mám jich za poslední rok asi 10. Plná neplná, předjížděni kam není vidět. Těžko to snáším a často v duchu viníka napomenu. https://youtu.be/EWrvaC

Proc prosimte misto "tyvole" neslapnes radsi na brzdu? Behem prvni sekundy co analyzujes jeho jizdu vidis jeho trajektorii bez korekce. Se vsadim ze tu sms ani nedocetl. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Baldic napsal:

85+ % ceskych ridicu neumi projet levotocivou zatacku, aniz by nejeli protismerem. 10 za rok? Kdyz jsem na motorce pres vikend na vylete, tak ji potkam 10 za den.

Mně instruktor na polygonu v Pardubicích říkal, že 80 % lidí neumí v autě ani správně sedět, tak jakpak ho můžou umět řídit ... 

Upraveno uživatelem honzyk
překlepy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, kuncák7 napsal:

Jenže bohužel plno motorkářů si plete silnici s okruhem a i podle toho to vypadá. To číslo bude dost podobný jako u řidičů.

Tak nejak jsem cekal, ze aspon na chronomagu si lide nedavaji rovnitko mezi rychlou a nebezpecnou jizdu. Na motorce sedis vysm tudiz mas lepsi rozhled a to ani nezminuju akceleraci. I jako ridic v aute jsem radsi, ze me motorkar predjede a zmizi. V aute i na motorce toho najezdim dost, ale jeste me nikdy neohrozil motocyklista. Zato ridic auta celkem bezne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, Baldic napsal:

Tak nejak jsem cekal, ze aspon na chronomagu si lide nedavaji rovnitko mezi rychlou a nebezpecnou jizdu. Na motorce sedis vysm tudiz mas lepsi rozhled a to ani nezminuju akceleraci. I jako ridic v aute jsem radsi, ze me motorkar predjede a zmizi. V aute i na motorce toho najezdim dost, ale jeste me nikdy neohrozil motocyklista. Zato ridic auta celkem bezne.

Mě bohužel ano Baldicu a mluvím jen ze zkušeností a znalostí z práce v oboru. Navíc bych čekal, že aspoň na chronomagu jsou lidé, co umí číst a chápou psaný text.Nikde nezminuju že bych posuzoval rychlou a nebezpečnou jízdu, tak nevím, proč to zminujes. Jsou to úplně jiné věci. Jen tvrdím, to co píšu. Nepletu si pojmy a dojmy.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, E36 napsal:

S tím nelze než souhlasit. Bohužel bych to formuloval spíš tak, že 85+ % českých (nejen) řidičů nemá mozek. Jezdit u nás znamená čím dál větší důraz na permanentní předvídání, dávání pozor za ostatní a očekávání toho nejhoršího, protože to tak půlku času je. Telefonisti, honiči ega, slepice za volantem, bezohlední chodci a cyklisti, slepí a hluší důchodci, co ani neví, že bourají..

Hezky si napsal a rovnou jsem si odvodil, že ty jsi z nás ten nechybující 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, long napsal:

Hezky si napsal a rovnou jsem si odvodil, že ty jsi z nás ten nechybující 🙂

Tak to není nikdo, chybu může udělat kazdej. Jako cyklistu mě štve náklaďák, jako motorkáře mě štve kolona aut, jako ridiče osobáku pumpičky jedoucí vedle sebe a jako řidiče náklaďáku pospíchajíci myskující osobák. A všechny nás štve jakákoliv uzavírka 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přišel mi dopis že dlužím 25 litrů na zdravotním pojištění. 1.7.2021 jsem měnil zaměstnání ale už cca 8 let jsem osvč vedlejší no a najednou koukám, že od změny zaměstnání mi začali účtovat minimální zálohy. Nechápu, přitom tam vidí, že mám hned nového zaměstnavatele 😞 Samozřejmě to došlo v 17:00 a nikomu se už nedařilo dovolat. Sad to půjde nějak rozumně vyřešit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím nelze než souhlasit. Bohužel bych to formuloval spíš tak, že 85+ % českých (nejen) řidičů nemá mozek. Jezdit u nás znamená čím dál větší důraz na permanentní předvídání, dávání pozor za ostatní a očekávání toho nejhoršího, protože to tak půlku času je. Telefonisti, honiči ega, slepice za volantem, bezohlední chodci a cyklisti, slepí a hluší důchodci, co ani neví, že bourají..

Přesně. Nejvíc energie za volantem mi sebere to, že dávám pozor za ostatní a předvídám kdo se mi kam nasere. Občas mám pocit, že kromě blinkrů někteří zapomínají používat i zrcátka.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...