Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Uplne zmenit obor je vlastne docela zvlastni vec.. zacinas od nuly, dale tim vpodstate priznas, ze dosavadni zivot byla chyba.. je to trochu skoda.. jestli spis nestaci nejaka drobna zmena, novy pohled, nez vsechno rovnou zahazovat.. :-)

Jednou z cest jak trochu zmenit praci je povysit.. neprestat byt uplne geometr, ale starat se o deset geometru.. dobre, to nezni uplne nejlip :-) ale myslim to tak, ze se trochu odpoutas od kazdodenich beznych starosti te aktivity a mas vetsi nadhled a organizujes vic lidi, porovnavas, zjistujes, kdo je dobrej a nechas makat ostatni, nechas je rust.. vlastne cim jsi vys, tak nejsi tak uplne svazany s danou aktivitou.. jsi pak obecnejsi volnejsi manazer/vedouci.. a mas pak i vice moznosti..

Ja kdyz byl mladsi, tak spis nez o zmene prace jsem premyslel o projektovosti.. ze by me bavilo zamakat na nejakem projektu a pak mit volno, treba i par mesicu.. a pak zas dalsi projekt..ale cca furt ve stejnem oboru.. a to vlastne citim do dneska, ze to co me nejvic ubiji, je nutnost chodit a vykazovat praci tzv 8 hodine denne, od do.. at uz prace je nebo treba zrovna neni.. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak změnit zcela práci - obor se doporučuje - prý i 3x za život a není to vůbec chyba. Ba naopak. 

A každého třeba baví víc oborů - já třeba zvažoval finance nebo IT. Skončil jsem v IT a už to asi měnit nebudu, ale zase klidně bych si to dříve i dovedl představit.

Ale nakonec se to nestalo, postupně jsem stoupal na žebříčku v jedné firmě, takže pořád něco nového. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, petr_cha napsal:

Uplne zmenit obor je vlastne docela zvlastni vec.. zacinas od nuly, dale tim vpodstate priznas, ze dosavadni zivot byla chyba.. je to trochu skoda.. jestli spis nestaci nejaka drobna zmena, novy pohled, nez vsechno rovnou zahazovat.. 🙂

Jednou z cest jak trochu zmenit praci je povysit.. neprestat byt uplne geometr, ale starat se o deset geometru.. dobre, to nezni uplne nejlip 🙂 ale myslim to tak, ze se trochu odpoutas od kazdodenich beznych starosti te aktivity a mas vetsi nadhled a organizujes vic lidi, porovnavas, zjistujes, kdo je dobrej a nechas makat ostatni, nechas je rust.. vlastne cim jsi vys, tak nejsi tak uplne svazany s danou aktivitou.. jsi pak obecnejsi volnejsi manazer/vedouci.. a mas pak i vice moznosti..

Ja kdyz byl mladsi, tak spis nez o zmene prace jsem premyslel o projektovosti.. ze by me bavilo zamakat na nejakem projektu a pak mit volno, treba i par mesicu.. a pak zas dalsi projekt..ale cca furt ve stejnem oboru.. a to vlastne citim do dneska, ze to co me nejvic ubiji, je nutnost chodit a vykazovat praci tzv 8 hodine denne, od do.. at uz prace je nebo treba zrovna neni.. 🙂
 

Ad první odstavec: To si nemyslím, že platí úplně paušálně - chyba. Můžeš třeba dojít na konec cesty v oboru (pro tebe konec - silně individuální). Můžeš taky zjistit, že bys chtěl dělat něco jinýho byť jseš ve svém oboru dobrý, že tě to prostě zajímá víc, že se chceš právě třeba naučit něco jinýho / novýho a třeba se v tom i vzdělávat - přidělat si další školu. Znám oba případy u velmi úspěšných lidí ve svých oborech. Ale samozřejmě můžeš zjistit po letech, že to byla chyba, žes měl vlastně dělat něco jinýho. A klobouk dolů před tím, kdo si to dokáže přiznat a přeřadit a bejt dobrej v něčem jiným, než v tom co ho živilo doposud. Koneckonců kdo měl zcela jasno v tom, co chce opravdu dělat, když jsme se hlásili třeba na střední a nastupovali do vlaku života... Ze svého okolí vím, že někteří se hledali poměrně dlouho. Někteří se možná nenašli do dneška, ovšem těžko soudit jestli je to neúspěch a jestli to tak vnímají. No a někdy je prostě radikální změna potřeba třeba v souvislosti s jinými životními útrapami.

Ad druhý odstavec: Ano i to je nepochybně cesta a spousta lidí to tak nepochybně má a je to v pořádku. Navíc tím povýšením nepřestaneš tak úplně být geometr. Ale třeba já po tomhle nikdy netoužil, nechtěl řídit lidi a přiznám se, ani mít za ně zodpovědnost. Před už dost lety jsem se právě rozhodl mezi tímto a tím, co dělám.  A zatím bych neměnil, zatím mě pořád baví ta praktická geodézie - to řemeslo se vším, co k tomu patří. A jestli jsi jako manažer volnější a máš více možností? No nevím...

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, geometr napsal:

Ad první odstavec: To si nemyslím, že platí úplně paušálně - chyba. Můžeš třeba dojít na konec cesty v oboru (pro tebe konec - silně individuální). Můžeš taky zjistit, že bys chtěl dělat něco jinýho byť jseš ve svém oboru dobrý, že tě to prostě zajímá víc, že se chceš právě třeba naučit něco jinýho / novýho a třeba se v tom i vzdělávat - přidělat si další školu. Znám oba případy u velmi úspěšných lidí ve svých oborech. Ale samozřejmě můžeš zjistit po letech, že to byla chyba, žes měl vlastně dělat něco jinýho. A klobouk dolů před tím, kdo si to dokáže přiznat a přeřadit a bejt dobrej v něčem jiným, než v tom co ho živilo doposud. Koneckonců kdo měl zcela jasno v tom, co chce opravdu dělat, když jsme se hlásili třeba na střední a nastupovali do vlaku života... Ze svého okolí vím, že někteří se hledali poměrně dlouho. Někteří se možná nenašli do dneška, ovšem těžko soudit jestli je to neúspěch a jestli to tak vnímají. No a někdy je prostě radikální změna potřeba třeba v souvislosti s jinými životními útrapami.

Ad druhý odstavec: Ano i to je nepochybně cesta a spousta lidí to tak nepochybně má a je to v pořádku. Navíc tím povýšením nepřestaneš tak úplně být geometr. Ale třeba já po tomhle nikdy netoužil, nechtěl řídit lidi a přiznám se, ani mít za ně zodpovědnost. Před už dost lety jsem se právě rozhodl mezi tímto a tím, co dělám.  A zatím bych neměnil, zatím mě pořád baví ta praktická geodézie - to řemeslo se vším, co k tomu patří.

Mám to taky tak. Nikdy bych nechtěl mít zaměstnance a mít za ně odpovědnost. Co si sám neudělám, tomu nevěřím. Ale co se týče geodezie, tak práce s některými digitálními mapami je o nervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...