Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, safi napsal:

Mým cílem je povzbudit místní 50+, aby do svých úvah začlenili i IT. Protože pár z nich tam může být spokojeno a odvést dobrou práci. 

A juniorská pozice testera je ideální vstup do IT.  Dodavatelé IT jsou už poněkud unaveni mladými juniory, které přijmou, vyškolí (3-6) měsíců a oni jim za rok utečou jinam za vyšším platem. Takže slušná šance tam podle mne je. 

To už bych 50+ mohl rovnou napsat (a teď to hodně přeženu): prostřelte si hlavu, ať ušetříte sociální prostředky a zdravotnictví... chci je povzbudit, že 50+ pracovník má řadu výhod a dodat jim zdravou míru sebedůvěry. A že změna oboru nemusí být nemožná. 

Uff, po tom prvním příspěvku jsem si chtěl prostřelil hlavu, ještě že jsem to nestihl (chtěl jsem na počítači napsat dopis na rozloučenou a trvá mi to) 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady povedenej dokument o rekvalifikaci,aneb z hornika ajtakem...
https://www.reflex.cz/clanek/filmy-a-serialy/98560/z-hornika-programatorem-cesky-dokument-sleduje-neuveritelnou-zivotni-cestu-z-dolu-do-it-byznysu.html

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že se IT rozjelo. Jak píšete, je to dost široká oblast a proto i požadavky jsou dost široké.  A hodně záleží na pozici. U programátora očekávám znalosti programování, nějaký programovací jazyk, ideálně i znalost SQL. 

Ale jak už jsem psal, pohybuji se v oblasti ERP systémů - nasazujeme informační systémy (ekonomika, HR, sklady, výroba, CRM, MES, WMS, ...) u firem. 

A třeba na pozici konzultanta není až tak důležitá znalost IT (ano, něco málo je potřeba), ale hlavně znalost procesů ve firmách. Takže vhodný kandidát je zkušená účetní, nebo někdo z výroby - konstruktér, vedoucí, technolog, šéf skladů, logistik a pod. Prostě znalost procesů je klíčová, systém se dotyčný spíše naučí a dokáže jej tak u firem nasazovat. A jsou i pozice, kde není až tak znalost odborná vůbec třeba - vedoucí projektu, obchodník, ... - tak jsou třeba jiné znalosti, ale jak už jsem psal výše, úplně se to také bez IT znalostí neobejde, jen nemusí být tak hluboké. 
 

Takže jen si najít tu správnou firmu a i v IT se dá začít s minimem znalostí. Nějaké kurzy a pod moc neřešíme. A myslím si, že teď je dobrá doba, obecně v IT je značný nedostatek kandidátů a někde se docela slevuje z požadavků a řeší se například delším adaptačním programem. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, gazdiq napsal:

Malo ludi v IT, malo v gastre, malo ludi v zdravotnictve. Vcera sa nam spozdil odlet pretoze nemal nase lietadlo kto odpuichnut na runway.

  Rekordna nezamestnanost. 

Kde ti ludia vsetci potom su? Nevravte mi ze su youtuberi vsetci 😁

Tak si poraď, mluví kapitán : Vážení cestující, jestli chcete letět, musíte si dotlačit letadlo na dráhu 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, DavidLC napsal:

Tak si poraď, mluví kapitán : Vážení cestující, jestli chcete letět, musíte si dotlačit letadlo na dráhu 😀

Paráda :D Brácha do Portugalska šest hodin skluz, dnes pro něj jedu na letiště, tak doufám že tam nevysedím ďůlek 🤪 A co mě doslova sere je počasí, princezna nastoupila na baletní tábor a chčije jim a chčije....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malo ludi v IT, malo v gastre, malo ludi v zdravotnictve. Vcera sa nam spozdil odlet pretoze nemal nase lietadlo kto odpuichnut na runway.
  Rekordna nezamestnanost. 
Kde ti ludia vsetci potom su? Nevravte mi ze su youtuberi vsetci
Ve statni sprave

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda  Brácha do Portugalska šest hodin skluz, dnes pro něj jedu na letiště, tak doufám že tam nevysedím ďůlek  A co mě doslova sere je počasí, princezna nastoupila na baletní tábor a chčije jim a chčije....
Tak doufam, ze se od ni naucis nejaky novy baletni kreace a hodis to sem

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze si nemuzu odpustit delat legraci z lidi, co se me zeptaji, co jsem za znameni 😀

Nebo obecne nejakou takovou blbost. Krom placate zeme, to podporuji, prijde mi to tak zabavnejsi. Ale to mi jeste nikdo s vaznou tvari netvrdil. Ale verim a doufam. 

Dnes me to stalo sex a nebylo to teda poprve 😀

Stejne to je dobra blbost tyhle pavedy a taky dobry business. Nakonec je to stejne o vire. Jenze ti kolem nabozenstvi meli aspon dost rozumu aby ty nejasne veci dali dost abstraktne. A postavili kolem toho strukturu a eticky kodex. Mezitim co tohle je jen business s nesmyslama. Se vzdycky zarazim, kdyz vidim nejakeho fakt chytreho a uspesneho cloveka, co cte horoskopy a doma cisti vodu krystaly 😀😀

Btw. jsem dnes zas stravil asi 15 min. vysvetlovanim volicum spd na netu, ze Tomio Okamura neni uplne overeny zdroj informaci. Ono sice se tvarili, ze tohle ok teda pravda neni a mozna by si o tom meli neco zjistit. A dokonce mi dva napsali, ze dekuji, ze jsem jim jen nenapsal, ze jsou idioti, jako zbytek. Jenze nejsem si jisty, ze jim to vydrzi. A protoze cas=penize, tak tezko rict, vzhledem k vsemu vyse uvedenemu, kdo je tady kreten 😁

Doufam, ze to neporusuje pravidla o politice. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že český kemp v Bovci už není český, respektive ten český je teď někde jinde a na původním místě u lanovky to teď provozuje asi nějaký slovinec. Za 3 noci ve stanu zaplatit 100e mi přijde fakt hodně (byť teda za Čechů to stalo podobne) a tak očekávám určitý standard služeb. Platit depozit za kartičku na teplou vodu, která má tect 5 minut a ještě neteče, zavřená kuchyň, zrušena lednička... žádné služby, nula, nic, nada a este se na tebe dívají blbe, že s nimi nejedeš na raft za 60e. Tvl za ty prachy by tu měla téct horká fontána nonstop, vzdyt to je drazsi jak Schladming... Informace ti nikdo zadne nedá, mas jet s nima a tak to vedet nepotrebujes. Potrebujes zorganizovat pendl? Nasrat. Muzes si zaplatit vylet s nama a my te odvezeme. To ať jdou fakt do prdele. Tak super místo to bylo, ale tady už mě nikdo neuvidí. Fakt je mi líto lidi z alpicentra, ze jim místní budou takhle házet klacky pod nohy a ještě dokážou tak rychle rozjebat to, co oni tady pracně vytvořili, bych nečekal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...