Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 2 minutami, seikó napsal:

Myslis, ze je to potreba? I pri zastropovani bude cena zhruba sestinasobna oproti normalu. Lidi budou setrit jako nikdy 🙂

K ty rozpoctovy odpovednosti... jestli to takhle bude nekolik let (ne-li uz naporad), tak se obavam, ze nase zadluzenost bude velmi rychle brutalni.

Myslim ze mas pravdu. Nikdy jsem neresil topeni, mam rad teplo takze vzdycky 22C v byte. Ale letos budu setrit. Zcasti kvuli cene, zcasti kvuli valce na Ukrajine. Nechci podporovat Putina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Micey napsal:

@seikó Hele ja nevim co maj takhle lidi za tarify.. ale ja spalim na plynovym topeni v RD kolem 15MW za rok, doted jsem platil zalohy nejakejch 2,5k mesicne, ted mi to vyleze treba o litr nahoru. Ten sestinasobek tam nejak nevidim..

No nechci te strasit, ale myslim ze to nemas dobre spocitany na ten pristi rok.

619CBBA8-6869-45BA-8C57-55600E21814C.jpeg

05EA512B-D1B4-4E6A-A971-E4B63D0B233B.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Micey napsal:

@rayethonTak ja nevim, ale celej den se dnes zvani o tom, ze strop bude 3 koruny za KWh, na plynu.. tak jednoduchou matematikou uplne nechapu, kde mam chybu..?

U plynu to po zastropovani vyjde na cca 7 korun za kWh. Takze pri spotrebe 15MWh bude pri zastropovani tvoje mesicni zaloha 8750 mesicne a to je ze 2500 docela skok. Navic ti bohuzel daji urcite vyssi zalohu nez je kalkulovana cena za posledni roky. 

Upraveno uživatelem rayethon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze treba todle je uplnej nesmysl, myslim ta kalkulacka, co se tyce ciste plynu?https://www.mesec.cz/clanky/ceny-energii-pro-domacnosti-a-male-firmy-dostaly-stopku-neporostou/

 Ale stejnak je hrozny ze sme asi celkem inteligentni lidi se schopnosti vyhledat si ruzny informace.. a stejne jsme kazdej jinde. Co pak, pri vsi ucte k nim, delaj ty “bezny” spotrebitele. Jak tydle vlade verim, todle posrala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Micey napsal:

Takze treba todle je uplnej nesmysl, myslim ta kalkulacka, co se tyce ciste plynu?https://www.mesec.cz/clanky/ceny-energii-pro-domacnosti-a-male-firmy-dostaly-stopku-neporostou/

 Ale stejnak je hrozny ze sme asi celkem inteligentni lidi se schopnosti vyhledat si ruzny informace.. a stejne jsme kazdej jinde. Co pak, pri vsi ucte k nim, delaj ty “bezny” spotrebitele. Jak tydle vlade verim, todle posrala.

Ono je to tam ale napsano, ze uvedene ceny neobsahuji poplatek za distribuci. Cituji:” K uvedeným cenám je však nutné ještě připočítat obvyklé distribuční poplatky.” Takze to souhlasi, ale s poplatky za distribuci bude elektrina za 9 korun a plyn za 7 koun za kWh. To vychazi presne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, rayethon napsal:

Tak jsem si spočítal kolik mě bude stát plyn a elektřina na rok 2023 na byt 75m2 u PRE a Pražské plynárenské podle spotřeby za rok 2021. Elektřina bez zastropování 50 tisic, po zastropování  34 tisic. Plyn bez zastropovani 220 tisíc, se zastropováním 96 tisíc. Docela síla.

Těch 220 plyn je nějaká blbost se mi zdá... mě kdyby skončila fixace, tak mi to ČEZ spočítal na 140 namísto okolo plus mínus 40, co každý rok platím topení a ohřev vody. O metrech čtverečních radši ani nemluvím 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, African napsal:

Těch 220 plyn je nějaká blbost se mi zdá... mě kdyby skončila fixace, tak mi to ČEZ spočítal na 140 namísto okolo plus mínus 40, co každý rok platím topení a ohřev vody. O metrech čtverečních radši ani nemluvím 😅

Pozor, ale to neni cena soucasna na rok 2022, ale predpokladana maximalni cena za rok 2023 a bez zastropovani. Ty ceny jeste pujdou nahoru, jestli jsem to pochopil spravne. Ted kdyz to vlada ohranicila je to samozrejme mene. Vychazi to ale presne, pri volnem trhu bez regulace by byl kWh u plynu bychazel na tusim cca 16 korun. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=9754]rayethon[/mention]Kde pisou o plynu za 6-7 korun? Dej jasnej odkaz na vypocet, ja uz si prijdu jako blazen:)
Ale ten vypocet je u kazdeho prece trochu jinej.. vem si svoji posledni fakturu a koukni se na to.. a jen si tam zmen sazbu za elektrinu a ostatni poplatky si tam zatim nech stejne.. a je to.. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, petr_cha napsal:

Ale ten vypocet je u kazdeho prece trochu jinej.. vem si svoji posledni fakturu a koukni se na to.. a jen si tam zmen sazbu za elektrinu a ostatni poplatky si tam zatim nech stejne.. a je to.. 🙂
 

Cafra proc se porad bavime o elektrine? Uz popaty pisu ze resim jen plyn, anebo mi zas neco uniklo:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...