Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 8 minutami, rayethon napsal:

Pozor, ale to neni cena soucasna na rok 2022, ale predpokladana maximalni cena za rok 2023 a bez zastropovani. Ty ceny jeste pujdou nahoru, jestli jsem to pochopil spravne. Ted kdyz to vlada ohranicila je to samozrejme mene. Vychazi to ale presne, pri volnem trhu bez regulace by byl kWh u plynu bychazel na tusim cca 16 korun. 

Nikdo neví co bude ve 2023, to jsou jenom tlachy. Kolik si u té pražské platil ve 2021 celkem? Mě to připadá celé hodně přemrštěné, říkáš že jsi platil 2.000 zálohy. My tady taky vytápíme okolo 300m2 ve velmi chladném kraji po spolu z vlky, ohřev vody takye plynem a 04/2021 - 04/2022 za krásných 35....

Screenshot_20220913-204356_1.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Micey Napríklad aktuálny článok na seznam.cz...

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-vlada-strop-na-energie-zaokrouhlila-bude-o-neco-vyssi-214152#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

U silové elektřiny je podle toho, co prezentovala vláda, maximální cena 6 Kč za kWh, u plynu je zastropována na 3 Kč za kWh. Pokud se k ceně připočtou i další distribuční poplatky, neměla by cena přesáhnout hranici mezi 7 a 9 Kč za kWh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, African napsal:

Nikdo neví co bude ve 2023, to jsou jenom tlachy. Kolik si u té pražské platil ve 2021 celkem? Mě to připadá celé hodně přemrštěné, říkáš že jsi platil 2.000 zálohy. My tady taky vytápíme okolo 300m2 ve velmi chladném kraji po spolu z vlky, ohřev vody takye plynem a 04/2021 - 04/2022 za krásných 35....

Screenshot_20220913-204356_1.png

Spotreba plynu za 2021 13,651MWh, rocni platba cca 24 tisic, tedy mesicne cca 2000,-. Ted mi zvysily zalohy na plyn na 4900,- mescine, nechal jsem si udelat odecet a spotreba plynu je tento rok prakticky stejna jako vloni a na infolince PaP mi rekli ze mi to koncem roku jeste urcite zvysi. Takze ted jsem na 2,5x vyssich zalohach nez vloni a co bude pristi rok tezko rict.

D75806A0-AB71-48FB-8586-F3CB23811A83.jpeg

BB5C6954-6370-4443-9BA0-EDF7F0916DC8.jpeg

Upraveno uživatelem rayethon
Printscreen zaloh.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, rayethon napsal:

Spotreba plynu za 2021 13,651MWh, rocni platba cca 24 tisic, tedy mesicne cca 2000,-. Ted mi zvysily zalohy na plyn na 4900,- mescine, nechal jsem si udelat odecet a spotreba plynu je tento rok prakticky stejna jako vloni a na infolince PaP mi rekli ze mi to koncem roku jeste urcite zvysi. Takze ted jsem na 2,5x vyssich zalohach nez vloni a co bude pristi rok tezko rict.

Máš nějaký lepší kondenzační kotel nebo starou mrchu? Je to tedy sakra hodně za vcelku malý byt v Praze pokud to tak dobře chápu 🤪 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, African napsal:

Máš nějaký lepší kondenzační kotel nebo starou mrchu? Je to tedy sakra hodně za vcelku malý byt v Praze pokud to tak dobře chápu 🤪 

Mam 4 roky stary kotel Junkers a nova drevena okna v cinzaku v Praze - jak rikam rad mam doma teplo, ale to neni ta pointa, protoze pisu ze spotrebu mam letos stejnou jako vloni a zalohy mi zvedli 2,5x pri standardnim tarifu. Takze tezko nekdo muze cekat ze bude misto 2000 zaloh co zustaly z lonska platit pristi rok 3000, to je proste nesmysl. Jasne ceny se o neco muzou lisit, ale ja nemam zadne smelinare, ale vcelku solidni Prazskou plynarenskou. Spis si myslim ze je pravda co pisou v novinach, ze do konce tohoto roku skonci 50% populace (nebo tak nejak to bylo to cislo, ale pomerne vysoke) vyhodne fixace cen plynu a elektriny z predchozcih let a budr to hodne studena sprcha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 minutes ago, rayethon said:

Mam 4 roky stary kotel Junkers a nova drevena okna v cinzaku v Praze - jak rikam rad mam doma teplo, ale to neni ta pointa, protoze pisu ze spotrebu mam letos stejnou jako vloni a zalohy mi zvedli 2,5x pri standardnim tarifu. Takze tezko nekdo muze cekat ze bude misto 2000 zaloh co zustaly z lonska platit pristi rok 3000, to je proste nesmysl. Jasne ceny se o neco muzou lisit, ale ja nemam zadne smelinare, ale vcelku solidni Prazskou plynarenskou. Spis si myslim ze je pravda co pisou v novinach, ze do konce tohoto roku skonci 50% populace (nebo tak nejak to bylo to cislo, ale pomerne vysoke) vyhodne fixace cen plynu a elektriny z predchozcih let a budr to hodne studena sprcha.

Souhlasim. A navic je dobre si uvedomit, ze to neni otazka jen teto zimy, ale X nasledujicich let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, rayethon napsal:

Mam 4 roky stary kotel Junkers a nova drevena okna v cinzaku v Praze - jak rikam rad mam doma teplo, ale to neni ta pointa, protoze pisu ze spotrebu mam letos stejnou jako vloni a zalohy mi zvedli 2,5x pri standardnim tarifu. Takze tezko nekdo muze cekat ze bude misto 2000 zaloh co zustaly z lonska platit pristi rok 3000, to je proste nesmysl. Jasne ceny se o neco muzou lisit, ale ja nemam zadne smelinare, ale vcelku solidni Prazskou plynarenskou. Spis si myslim ze je pravda co pisou v novinach, ze do konce tohoto roku skonci 50% populace (nebo tak nejak to bylo to cislo, ale pomerne vysoke) vyhodne fixace cen plynu a elektriny z predchozcih let a budr to hodne studena sprcha.

Tak to souhlasím, pokud se něco nezmění, taktéž budu muset něco vymyslet, otázka je ale co? Já pevně věřím, že příští rok už to bude s plynem všechno lepší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Micey napsal:

@koveras Ne, at ctu co chci a jak chci, nikde nevidim, ze plyn by mel stat treba 8 korun. Furt se tam micha ta elektrina..

Rayethon je zmatkar a micha nesmyslne veci. Pardon, ale stat Te nema vodit za rucicku. Btw ja v srpnu zmenil dodavatele od 1.9. za cenu fixovanou az do leta 2024 za 3450 MWh( se vsim) a cenikovka MWH bez poplatku je 3170, tak mi to možná trochu jeste klesne..... u plynu. 

Lidi co pisou o 10x tak platili za spotovou cenu. Realne mela byt nejaka reakce kdyz padali distributori, jinak je to jen lidska blbost.

Stejne jak stat ktery na to nema nema davat priplatky 80 lete pani, ktera nema na energie ale bydli sama v 100m2 byte v cetnru Prahy, tim spis pokud ji byt patri. 

Mi to dost casto prijde, ze lidi ocekavaji kde co. A stat se naucil nesmyslne rozhazovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Prazska plynarenska davala nesmyslne zalohy, maji problem s cashflow a chteli se jistit proti dalsim zmenam. Zalohy co poslali mi, byly skoro 2 vyssi nez potrebovaly byt pri stejne spotrebe a soucasnem ceniku (opakuji soucasnem tedy od 1.9), tvl nejste male deti ne? Kdyz mi to vadi tak otevru na 5 minut google, misto toho brecet, na tohle ja nemam......

mimochodem jsem to tu zrovna s PPAS daval cca pred mesicem. 

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, vojta1 napsal:

Rayethon je zmatkar a micha nesmyslne veci. Pardon, ale stat Te nema vodit za rucicku. Btw ja v srpnu zmenil dodavatele od 1.9. za cenu fixovanou az do leta 2024 za 3450 MWh( se vsim) a cenikovka MWH bez poplatku je 3170, tak mi to možná trochu jeste klesne..... u plynu. 

Lidi co pisou o 10x tak platili za spotovou cenu. Realne mela byt nejaka reakce kdyz padali distributori, jinak je to jen lidska blbost.

Stejne jak stat ktery na to nema nema davat priplatky 80 lete pani, ktera nema na energie ale bydli sama v 100m2 byte v cetnru Prahy, tim spis pokud ji byt patri. 

Mi to dost casto prijde, ze lidi ocekavaji kde co. A stat se naucil nesmyslne rozhazovat. 

Nezlob se, ale kdyz na neco reagujes tak si alespon precti dobre naco a vyjadri se az pak. O 10x nikdo nepise, protoze stat zastropoval ceny na pristi rok na zhruba 3x roku 2021. Kdyby to neudelal, ta cisla by byla uplne jina. Kdyby to stat neudelal, lidi co maji domky a topi plynem nebo nedejboze elektrinou si to mohou jit hodit, protoze pak by klidne mohlo jit o 10x ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...