Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 5 minutami, vojta1 napsal:

 Prazska plynarenska davala nesmyslne zalohy, maji problem s cashflow a chteli se jistit proti dalsim zmenam. Zalohy co poslali mi, byly skoro 2 vyssi nez potrebovaly byt pri stejne spotrebe a soucasnem ceniku (opakuji soucasnem tedy od 1.9), tvl nejste male deti ne? Kdyz mi to vadi tak otevru na 5 minut google, misto toho brecet, na tohle ja nemam......

mimochodem jsem to tu zrovna s PPAS daval cca pred mesicem. 

Ja si fixovat ceny u elektriny i plynu letos v lete zkousel, vsichni distributori mi to odmitli dele nez na rok, z hlavy si vzpomenu ze jsem jednal s CEZ, PRE, Innogy i PaP plus nejaky Centropol a tak, mozna to byl jeste nekdo. Muzes napsat u koho se ti povedlo zafixovat tu konecnou cenu za plyn na dva roky za tech 3500/MWh?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, rayethon napsal:

Nezlob se, ale kdyz na neco reagujes tak si alespon precti dobre naco a vyjadri se az pak. O 10x nikdo nepise, protoze stat zastropoval ceny na pristi rok na zhruba 3x roku 2021. Kdyby to neudelal, ta cisla by byla uplne jina. Kdyby to stat neudelal, lidi co maji domky a topi plynem nebo nedejboze elektrinou si to mohou jit hodit, protoze pak by klidne mohlo jit o 10x ceny.

Tak znovu mphl sis to zafixovat 14 dni zpatky, a troufnu si tvrdit, ze to pujde i ted na uroven toho stropu. Normalne bezna trzni nabidka, prvni strana na google. 

Zmatkar bylo k tomu co tu pises o cenach kdy pletes elektrinu a plyn. A potom nejake nahodne cisla. Co nevim co znamenaji uplne. A taky mozna tezke neuvedomeni si, ze zaloha se nemusi rovnat spotrebe a to na obe strany.

@Miceypri spotrebe cca 15MWh pri zastropovane maximalni cene pocitam rocni naklady nekde na urovni 48-52 tis. Muze to byt i niz, zalezi na iniciative z EU a vyvoje trhu samozrejme. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, seikó napsal:

Vsadime se, ze nic prodavat nebudu?

Ale jestli Ti jako moderatorovi vadi, ze se zapojuji do diskuse, dej pokyn, budu mit vic volneho casu 👍

Sorry, ale jsi tu docela dlouho skoro bez příspěvků a teď sem sypeš jeden za druhým. To obvykle bývá snahou dosáhnout padesátky. Většinou, jestli se mýlím, tak přijmi moji omluvu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, rayethon napsal:

Ja si fixovat ceny u elektriny i plynu letos v lete zkousel, vsichni distributori mi to odmitli dele nez na rok, z hlavy si vzpomenu ze jsem jednal s CEZ, PRE, Innogy i PaP plus nejaky Centropol a tak, mozna to byl jeste nekdo. Muzes napsat u koho se ti povedlo zafixovat tu konecnou cenu za plyn na dva roky za tech 3500/MWh?

MND, nabizela to toto leto normalne na webu i Innogy. S elektrinou to bylo tezsi, nicmene umel to i napriklad CEZ jeste nedavno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 minute ago, Honza.manta said:

Sorry, ale jsi tu docela dlouho skoro bez příspěvků a teď sem sypeš jeden za druhým. To obvykle bývá snahou dosáhnout padesátky. Většinou, jestli se mýlím, tak přijmi moji omluvu.

Honzo, tady jsem se trochu rozepsal, protoze jsem ceny energii zamerne vytesnoval, a ted me to tu trochu zvedlo ze zidle. Nicmene nic prodavat nemam v planu. Spis kupuju. Jedny hodinky mam ve vymene. Snad to nikomu nevadi. Chapu Tvoji ostrazitost 🤝

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, vojta1 napsal:

MND, nabizela to toto leto normalne na webu i Innogy. S elektrinou to bylo tezsi, nicmene umel to i napriklad CEZ jeste nedavno. 

MND jsem pravda nezkousel, ale v mem tarifu bylo u mnou vyse uvedenych distributoru maximalne rok za ceny kolem 4000/MWh.

 

před 10 minutami, vojta1 napsal:

Tak znovu mphl sis to zafixovat 14 dni zpatky, a troufnu si tvrdit, ze to pujde i ted na uroven toho stropu. Normalne bezna trzni nabidka, prvni strana na google. 

Zmatkar bylo k tomu co tu pises o cenach kdy pletes elektrinu a plyn. A potom nejake nahodne cisla. Co nevim co znamenaji uplne. A taky mozna tezke neuvedomeni si, ze zaloha se nemusi rovnat spotrebe a to na obe strany.

@Miceypri spotrebe cca 15MWh pri zastropovane maximalni cene pocitam rocni naklady nekde na urovni 48-52 tis. Muze to byt i niz, zalezi na iniciative z EU a vyvoje trhu samozrejme. 

To co pises @Mickey je asi spravne, peotoze nejlepsi nabidky jsou kolem 4 tisic, takze pokud to stat zastropuje na cene s poplatky 4k, tak mu to zdrazi na 2,5x uplne stejne jako mne cca, platil 2 tisice, bude kolem 5 tisic.

Upraveno uživatelem rayethon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, rayethon napsal:

MND jsem pravda nezkousel, ale v mem tarifu bylo u mnou vyse uvedenych distributoru maximalne rok za ceny kolem 4000/MWh.

 

To co pises @Mickey je asi spravne, peotoze nejlepsi nabidky jsou kolem 4 tisic, takze pokud to stat zastropuje na cene s poplatky 4k, tak mu to zdrazi na 2,5x uplne stejne jako mne cca, platil 2 tisice, bude kolem 5 tisic.

Hele nechces si prestat vymyslet nahodne cisla? 😄 jak jsi prisel na 4kc. A proc to predtim bylo 7. Pises nesmysle, proto na to vubec reaguji.

Propo muj vypocet ceny. Vzal jsem maximalni cenu za MWh a pricetl k ni celkove poplatky procentualne dle trhu v maximu a minimu, co jsem nasel. Ty jsi rekl treba 4 a predtim jsi rikal treba 7. Jen bych podotkl, ze u elektriny je ta netrzni soucast ceny uz jen z logiky vyrazne vyssi. 

Jinak ja to delal pred 25 dny? Tak nejak. Na webu za tuto cenu to meli do konce srpna. A znova kolik bude platit mesicne neznamena rocni cena, znovu 😀 Ja nevim jestli si uz nedelas legraci, mi to snad neprijde mozne. Nejses doktor? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Micey napsal:

@rayethon Covece.. tak nejdriv pises o zastropovany cene plynu na 7 korunach, pak to pletes s elektrinou, ted o nejakym 2,5 nasobku, kde jsi na to prisel, jak jsi teda za hodinu najednou dosel na ty 4 koruny?

Ceny ktere jsou uvadeny tady v tech postovanych tabulkach 3,6 koruny za kWh plynu jsou bez poplatku za distribuci, ktery je ruzny a je nutno ho pricist. V tuto chvili jsou nabizene ceny plynu na 2,5x roku 2021, tedy na 4 korunach za kWh (konecna cena).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strop u plynu je 3,025 koruny/kWh, zejo, o to se celou dobu bavime. Jak jsi dosel k tomu poplatku za distribuci? Ale pri vsi ucte, vzdyt jsi jeste pred chvilkou tvrdil, ze konecna cena plynu i se stropem bude 7 korun.. nechces se na to vysrat?:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, vojta1 napsal:

Hele nechces si prestat vymyslet nahodne cisla? 😄 jak jsi prisel na 4kc. A proc to predtim bylo 7. Pises nesmysle, proto na to vubec reaguji.

Propo muj vypocet ceny. Vzal jsem maximalni cenu za MWh a pricetl k ni celkove poplatky procentualne dle trhu v maximu a minimu, co jsem nasel. Ty jsi rekl treba 4 a predtim jsi rikal treba 7. Jen bych podotkl, ze u elektriny je ta netrzni soucast ceny uz jen z logiky vyrazne vyssi. 

Jinak ja to delal pred 25 dny? Tak nejak. Na webu za tuto cenu to meli do konce srpna. A znova kolik bude platit mesicne neznamena rocni cena, znovu 😀 Ja nevim jestli si uz nedelas legraci, mi to snad neprijde mozne. Nejses doktor? 

Problem je ze nectes prispevky cele a zrejme proto v tom mas uz zmatek. Vysvetluju to vyse uz nekolikrat, ty si vzdycky prectes kousek a zrejmE do toho pripletes jeste jiny prispevek. Uz se mi to nechce znova vysvetlovat, kdyz je to Uz tolikrat napsano vyse, nezlob se. Pisu o uplne ruznych cislech, ktery ty vztahujes ke spatnym velicinam a nezohlednujes ze cena se meni i podle toho jakou mas spotrebu. A pritom to neni slozite :) A mimochodem MND nabizi fixace plynu pouze do konce roku 2023, nikoliv jak ty pises do poloviny roku 2024, takovou fixaci neumoznuje a pri uvadene spotrebe uz vubec ne za cenu kterou uvadis. Myslim bez urazky ze nas trosku tahas za nos.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Micey napsal:

Strop u plynu je 3,025 koruny/kWh, zejo, o to se celou dobu bavime. Jak jsi dosel k tomu poplatku za distribuci? Ale pri vsi ucte, vzdyt jsi jeste pred chvilkou tvrdil, ze konecna cena plynu i se stropem bude 7 korun.. nechces se na to vysrat?:)

Vzdyt to tak pisu od zacatku. Strop u plynu je 3,025 plus poplatky za distribuci. Ty jsi tvrdil ze platis uz dva roky (nebo tak nejak) dva tisice zalohy a ze cekas ze to stoupne o tisicovku, coz jak vidis je nesmysl, kdyz uz v tuto chvili jsou ceny na 2,5x lonskeho roku. Jinak tu diskuzi vzdavam, spoctete si kazdy dam, ja jen poukazuju nato ze to vyletelo I pres planovane zastropovani (jeste to neni uplne schvalene) to pro mnoho lidi bude neunosne a stejne se nakonec obrati s zadosti o pomoc na stat ikdyz budou setrit, tykat se to bude hlavne duchodcu a lidi kteri bydli v rodinnych domech a spojene vicenaklady na plyn a elektrinu jsou opravdu vysoke a ke vsemu distributori sponuji zalohy nesmyslne vysoko, protoze lide je prakticky nemohou odmitnou hradit ve stanovene vysi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale on klidně může platit za plyn už dva roky třeba cenu 2,10 :)

 

Soused má třeba aktuálně fix na cenu plynu do roku 2025 za 1,70. Další má fix do příštího roku za 1,02 dokonce . . . .

To že plyn "stojí aktuálně 2,5x tolik co vloni" vůbec nic neznamená, pokud má dotyčný uzavřenou smlouvu s fixací třeba z prosince loňského roku na tři roky tak platí cca 1,50 až 1,70. A bude mít plyn za tuto cenu ty tři roky.

Plus distribuce. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, rayethon napsal:

Problem je ze nectes prispevky cele a zrejme proto v tom mas uz zmatek. Vysvetluju to vyse uz nekolikrat, ty si vzdycky prectes kousek a zrejmE do toho pripletes jeste jiny prispevek. Uz se mi to nechce znova vysvetlovat, kdyz je to Uz tolikrat napsano vyse, nezlob se. Pisu o uplne ruznych cislech, ktery ty vztahujes ke spatnym velicinam a nezohlednujes ze cena se meni i podle toho jakou mas spotrebu. A pritom to neni slozite :) A mimochodem MND nabizi fixace plynu pouze do konce roku 2023, nikoliv jak ty pises do poloviny roku 2024, takovou fixaci neumoznuje a pri uvadene spotrebe uz vubec ne za cenu kterou uvadis. Myslim bez urazky ze nas trosku tahas za nos.

Jasne. Tvl. Ty tady pises nahodna cisla ruzne a ja to nectu a pak taham za nos 😀

Ne nesmesuju. Precetl jsem to cele. Takze znovu jak jsi prisel na cisla 4 a 7? Proste vubec nevis o cem mluvis a pises nesmysle, za tim si stojim. 

Doufam, ze takhle neoperujes lidi. 

Ja nemyslim ale vim, ze si tu vymyslis cisla. Tak uz tu nepis kraviny. Jo a jen prikladam, ze to do 2024 fakt je ;) Screenshot_20220913_224914.thumb.jpg.bf6380afe52a23e6d2f0db563a184222.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, rayethon napsal:

Vzdyt to tak pisu od zacatku. Strop u plynu je 3,025 plus poplatky za distribuci. Ty jsi tvrdil ze platis uz dva roky (nebo tak nejak) dva tisice zalohy a ze cekas ze to stoupne o tisicovku, coz jak vidis je nesmysl, kdyz uz v tuto chvili jsou ceny na 2,5x lonskeho roku. Jinak tu diskuzi vzdavam, spoctete si kazdy dam, ja jen poukazuju nato ze to vyletelo I pres planovane zastropovani (jeste to neni uplne schvalene) to pro mnoho lidi bude neunosne a stejne se nakonec obrati s zadosti o pomoc na stat ikdyz budou setrit, tykat se to bude hlavne duchodcu a lidi kteri bydli v rodinnych domech a spojene vicenaklady na plyn a elektrinu jsou opravdu vysoke a ke vsemu distributori sponuji zalohy nesmyslne vysoko, protoze lide je prakticky nemohou odmitnou hradit ve stanovene vysi

Ty nechapes jak se vypocitava distrubuce. Dokonce nevis ani jak jsou nastavene smlouvy a do toho ani nevis jak funguje to zastropovani. Pak si vymyslis 2 nahodna cisla. Ktere vycucas ze svych zaloh, ktere jsou uplne nesmyslne, jak jsem psal. A pak se hadas. Bravo, tleskam. To jsem dlouho nevidel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, vojta1 napsal:

Ty nechapes jak se vypocitava distrubuce. Dokonce nevis ani jak jsou nastavene smlouvy a do toho ani nevis jak funguje to zastropovani. Pak si vymyslis 2 nahodna cisla. Ktere vycucas ze svych zaloh, ktere jsou uplne nesmyslne, jak jsem psal. A pak se hadas. Bravo, tleskam. To jsem dlouho nevidel. 

Jiste zalohy ktere nastavuje distributor a neda se s nima hybat jsou nesmyslne protoze ty sis to vymyslel, ty sis vyjednal neexistujici tatif na neexistujici dobu fixace jen abys vsem ukazal jaky jsi borec, nikdo krome tebe nicemu nerozumi a vsixhni jen placou. Ja myslim ze dalsi diskuze s tebou uz nema cenu. Fakt se nedivim ze bezne prispivas vyhradne do sekce Zumpa, kde vetsinou pises uplne nesmysly a jeste tam stihnes plno lidi urazit. Tiny man, huge ego.

Upraveno uživatelem rayethon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, rayethon napsal:

Jiste zalohy ktere nastavuje distributor a neda se s nima hybat jsou nesmyslne protoze ty sis to vymyslel, ty sis vyjednal neexistujici tatif na neexistujici dobu fixace jen abys vsem ukazal jaky jsi borec, nikdo krome tebe nicemu nerozumi a vsixhni jen placou. Ja myslim ze dalsi diskuze s tebou uz nema cenu. Tiny man, huge ego.

Jak se se zalohou neda hybat? Se zalohou se da hybat uplne v pohode. 

Vyse mas tu fixaci s cenou z emailu co mi prisel se smlouvou (je tam napsano zamestnanecka vyhoda, coz mi domluvil jeden clovek odsud. A je to jednorazova sleva 1000,- z rocni spotreby pri podpisu, tedy nepodstatne).

A ne tady z toho tomu jen absolutne nerozumis ty....

A ty kecy o vymyslech si nech od cesty, nebo mi je prijd rict do oci. A znovu hybat se zalohama se u PPAS da o 15% online napriklad o vice na pobocce ;) 

Hadas se o necem o cem nevis vubec ale vubec nic. 

Hele to je co prispevek, to aspin 2 fakticke lzi 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...