Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 14 minutami, Ajaj napsal:

Tak si mě ten vopičí virus taky našel. Po dlouhý době v office na 2 dny. 2 velký meetings a oba 2 věčery párty. Tak si tak říkám, šel jsi tomu naproti, blbe. No jo, ale proč jsem ze všech, asi 50 lidí co tam byly, jedinej positivní :frusty:

Já, když mne něco zachvátí, tak  si říkám že v minulém životě jsem musel bejt hrozná svině😜.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sere mě zásilkovna, balík podaný ve čtvrtek ráno.... V pátek nedoručeno, že prý je plný box.... Dnes ráno telefonát na linku a že proběhne opětovné doručení, v boxu prý málo zásilek a dnes určitě dodají, vše zalité sluncem..... 

image.png.2bf241fd72d8b43fe06ec0f11f92ac54.png

Před chvílí další telefonát na linku a ejhle... ten box je zase plný, doručení možná zítra a když ne do zvoleného boxu, tak to prý někam přesměrují.  Zásilkovna už nikdy více..... I Česká pošta by to snad dodala dřív..... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Pepino777 napsal:

Před chvílí další telefonát na linku a ejhle... ten box je zase plný, doručení možná zítra a když ne do zvoleného boxu, tak to prý někam přesměrují.  Zásilkovna už nikdy více..... I Česká pošta by to snad dodala dřív..... 

Nebude to tim ze lidi nevyzvedavaj ty zasilky hned ale nechavaj to tam lezet? Me jinak vzdycky pise ze box je plny a ze mam vybrat jinej kdyz neco na nej odesilam. To asi nema moc reseni tohleto vzhledem k tomu ze se to ted pouziva asi vic jak posta. A to pockej co to bude pred Vanoci. Jeste me napada ze by to mohli vyresit nejakymi mobilnimi boxy (napr. na nejaky vozejkovy platforme, jen by dali schudky. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zásilkovna je odjakživa pomalejší než pošta, to se ví ne? Když chci něco poslat rychle, tak volím EMS od české pošty a ještě se mi nestalo, že by balík druhý den nebyl na místě. Zásilkovna jen když je mi to jedno, nebo jinak nejde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych Zásilkovnu nehanil. Asi záleží i odkud a kam a na druhou stranu je to přesně tak jak píše Shewcza. EMS nebo cenné psaní a druhý den to máš.

Já to mám za ta léta jinak. Nic moc ani od jednoho poskytovatele nečekám a mohu být jen překvapen.

Horší je to ze zahraničí, kde si toho českého "pošťáka" nevybereš, nevíš jak bude co fungovat a kde Ti baliček třeba i třicet dní zůstane ( Blicí smajlík)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zásilkovna mi doručovala vždy všechno vpohodě a většinou do dvou dnů... Co si ale "půjčují" alzaboxy u kterých evidentně nemají pod kontrolou kapacitu, je to v háji... Už jsem trochu vychladl, takže připouštím že je asi stejně budu využívat dál, ale sere mě, že nedokážou hned první den strčit ten balík jinam, když v okruhu pár stovek metrů kolem toho opět plného boxu je dalších XY výdejních míst....  

 

Poučení pro příště - zásilkovnu do alzaboxu NE :D 

 

Dnes jsme to tedy konečně přesměrovali, tak jsem zvědavej jestli ty hodinky uvidím ještě tento týden :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Pepino777 napsal:

Zásilkovna mi doručovala vždy všechno vpohodě a většinou do dvou dnů... Co si ale "půjčují" alzaboxy u kterých evidentně nemají pod kontrolou kapacitu, je to v háji... Už jsem trochu vychladl, takže připouštím že je asi stejně budu využívat dál, ale sere mě, že nedokážou hned první den strčit ten balík jinam, když v okruhu pár stovek metrů kolem toho opět plného boxu je dalších XY výdejních míst....  

 

Poučení pro příště - zásilkovnu do alzaboxu NE :D 

 

Dnes jsme to tedy konečně přesměrovali, tak jsem zvědavej jestli ty hodinky uvidím ještě tento týden :D 

Mám z minulého týdne stejnou zkušenost, zásilka se třikrát vrátila na depo, akorát, že ta informace o zaplnění AlzaBoxu ani nebyla, customer service bez reakce, přitom při objednávce z eshopu byl volný a když jsem během toho období nedoručení jen tak zkoušel ho vybrat jako cíl zásilky, tak pořád ukazoval volnou kapacitu.. jak píšeš, evidentně systémově nezvládají kontrolovat kapacitu a propisovat to do jejich databáze. Hlavně na webu tvrdí, že doručení do boxů je nejpozději následující den a v případě plné kapacity přesměrují na nejbližší pobočku, aby dodání proběhlo ve stanovené lhůtě..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těch boxů možná způsobuje problém možnost vrácení/reklamace přes box. Ty teď objednáš, s tím že daný box je volný, ale za hodinu tam někdo jiný frkne reklamaci a nazdar. Plus pak samozřejmě sdílení boxů více společnostmi, to pak není šance to udržet aktuální. Teda je, ale ten systém by asi musel být minimálně o třídu výš než je. Hele vzpomeňme si, jak se nakupovalo před pár lety. Člověk byl rád, když to měl doma za týden. Běžně věci nebývaly skladem, plus pak několik dnů doprava. Jsme zpovykaní. Z českých eshopů to chceme mít doma do hodiny, z evropských do večera a ze zámoří max druhý den. A ještě chceme doručení zdarma. Ale logistika zdarma není a ta dobrá a rychlá tím tuplem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Zásilkovna je fajn, ale ještě se mají co učit.  

Používám už rok polský InPost na nákupy z Allegra. Mají jak boxy, tak výdejní místa. Jak říká jeden můj polský kamarád, “To jest logistyka kosmiczna”.

Na Allegru většina prodejců uvádí při objednávce dopoledne doručení do druhého dne a tak to i funguje. Nemívám problémy. Narvou do boxu I 20 kg pytel travního semena. Prostě pecka. Apka funguje spolehlivě.

Nakupuju tam často a všechno. Větší věci přijíždí na výdejní místo taky podle toho jak uvádí eshop. Ne nutně druhý den, ale hodně rychle.

Jo a po zaplacení cca 60 zlotých za Allegro Smart mám dopravu na zásilky od 40 zlotých na rok zdarma. Do 40 zlotých je to cca 8 zlotých za balík. Letos jsem tam utratil dost peněz a nedávno mi psali, že jsem už ušetřil 700 zlotých za dopravu. V kombinaci s kurzem zlotého na Revolutu je Allegro a InPost k nezaplacení….

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Pepino777 napsal:

Sere mě zásilkovna, balík podaný ve čtvrtek ráno.... V pátek nedoručeno, že prý je plný box.... Dnes ráno telefonát na linku a že proběhne opětovné doručení, v boxu prý málo zásilek a dnes určitě dodají, vše zalité sluncem..... 

image.png.2bf241fd72d8b43fe06ec0f11f92ac54.png

Před chvílí další telefonát na linku a ejhle... ten box je zase plný, doručení možná zítra a když ne do zvoleného boxu, tak to prý někam přesměrují.  Zásilkovna už nikdy více..... I Česká pošta by to snad dodala dřív..... 

Já na zásilkovnu nemůžu říct nic špatného, poslední dobou se neskutečně zrychlili. Posílám 90% zásilek CZ-SK a dva dny je standart, ale nedávno jsem objednal posílal hodinky, v 8 ráno jsem je dal na odběrné místo a druhý den odpoledne je měl borec v čechách na ruce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to o tom svozu. Zásilkovna objíždí sběrna místa ráno, to znamená, že když tam balík dáš odpoledne pohne se nejdříve druhý den. Pošta se hne ještě ten den z mé zkušenosti z našeho malého města.

 

Nechci aby to vyznělo, že si stěžuji. Zásilkovnu mám rád a rád ji využívám, ale vadí mi, že se dá pojistit pouze do malé částky, která u hodinek často nestačí ani na hodnotu náramku. Nebo alespoň do nedávna tomu tak bylo.

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Lucky Lucaso napsal:

A v cem si se napalil Martine? Videl jsem inzerat, ale jako neznalec nechapu souvislosti. 

Jestli to nahodou nebyla skladanka z ebeja, tajak sem tu i ja podobne fortisky nakoupil. Ale mozna kecam, treba byl problem jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...