Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Tohle se ti může stát i jako řidiči. Když jsem před 4 lety při parkování Volvem odřel vedlejší auto, tak jsem slyšel jen lehoučký šelest. Kdybych měl puštěné rádio, tak neslyším nic. Tak jsem to doma zkouknul, vzal sadu bílých samolepek, vrátil se k místu parkování a paní jsem olepil auto svoji omluvou a kontaktem asi na 6 místech, abych měl jistotu, že to nepřehlédne, že to nikdo nevezme, atd. 4x okna a 2x kliky na dveřích.

U Mitsubishi mám odřený pravý předko-bok, tak 25cm - 30 cm od země. Dle tvaru to musel být spíše kámen / patník než auto. A netušíme jak to vzniklo. 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@safi jasný, jen že za sebe vůbec netuším... Taky se mi stalo že jsem ťuknul do auta, při couvání, ale nikde nic. Odjel jsem a při zanouchnuti kufru mi rupnul nárazník. Tak tradá na místo a cedulka do igelitu (kdyby pršelo) a asi nic, nikdo se neozval... Nárazník má už ťukanec od couvání auta přede mnou, tak uvidíme jestli to nenechám tak... zachvili to bude otloukánek.  😪

@zceyee nevím kdo co, možná to zkusím hodit na ženu, jednou s tím jela 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako starej tramp jsem Brezinou dlouhodobě znechucenej, a ČT si taky nevidí do huby... natočili pořady, kde oslavují tramping a nejednou toto.. koho tam Brezina má? 

 

 

Upraveno uživatelem Lynx12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Lynx12 napsal:

Jako starej tramp jsem Brezinou dlouhodobě znechucenej, a ČT si taky nevidí do huby... natočili pořady, kde oslavují tramping a nejednou toto.. koho tam Brezina má?

Myslím si, že každá mince má dvě strany. U nás v CHKO máme několik trampských chat s dlouhou historií, o které se s láskou pečuje, jsou dobře schované a proti tomu nemám vůbec nic. Ale těch pokusů u nás stavět kdejaká pofiderní obydlí od různých samozvaných "trampařských skupin" je každý rok několik desítek. Uklízet a bourat ten bordel pomáhají každý rok samotný trampové. A když tak koukám na tu reportáž, co tam kde za hrůzy ukazují , tak sorry, ale to nemá s trampováním vůbec nic společného...nebo tobě se to v to lese pod tou skálou třeba líbí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše Afri. Jsem si vědom, že to má u nás nějakou tradici, ale správný tramp je za mě pouze tramp samotář. Pokud existuje několik míst, které jsou ošetřené tak aby do přírody opravdu nezasahovaly a v případě potřeby po nich za týden není ani památky, neřeknu ani slovo, ale jestli je někdo schopný navrtat si židličku do skály je to zrůda a ne tramp. O tom, kde vzali to dřevo na stavbu snad ani raději nepatrat... takhle za mě fakt ne, ať existuje pár míst, o kterých vědí ti, co vědí a které budou zbudované s opravdovym respektem k prirode, ale neni duvod aby pribyvaly další. Stavět po lese tyhle šílenosti je fakt k zblití.

Zároveň bych teda nerad, aby to vypadalo jako obhajoba Breziny, ten chlap je fakt psychopat (za jeho nabadani k natahovani dratu mezi stromy bych ho na ten drat nejradeji poslal samotného), ale tady je bohužel za mě na správné straně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na jednu takovou základnu u nás jezdím. Slušně zařízená chata, latríny, studna atd.  Ale... Je to místo, kde se už od pradávna pořádaly letní tábory. Začalo se ještě hluboko za komunismu, tehdy dost na divoko. Po revoluci se skupina trampů a táborníků dohodla s obcí, vlastníkem pozemku a zbudovala pevnou základnu, tedy tu chatu a příslušenství. Podmínkou vzniku byla dohoda, že se v místě budou dál pořádat dětské letní tábory. Takže existuje oficiální sdružení, které se o místo stará, přes rok si tam jezdí trempovat a v létě jsou tam dětské tábory. Nejde o CHKO, takže v tomto ohledu bez problémů. Vztahy s přilehlými obcemi i vlastníky lesa jsou na osobní úrovni dobré. Vždy se sežene dostatek palivového dříví, nějaký traktor na svoz věcí i dřeva, pitná voda z obce pro tábory (páč studna je spíš užitková a rozhodně ne bezedná). Vypadá to skoro idylicky, ale všechno má své ale. Tady to je vnitřní nesoulad v onom sdružení. Ti starší "trampové" už chtějí mít svůj klid a o tábory se prakticky nestarají. Nechtějí investovat do vybavení pro tábory, nechtějí se účastnit brigád, stavěček, bouraček a tím míň tábory vůbec pořádat. Nejhorší je, že nechtějí do sdružení přijímat nové členy, kteří jsou "protáboroví". Nakonec to dopadlo tak, že 80% lidí, kteří zajišťují tábory, nejsou členy sdružení. Takže skupina A obývá místo a rozhoduje si o něm a skupina B maká a zvelebuje, přičemž bez práce a úsilí skupiny B by skupina A už dávno neměla kam jezdit. Na palici... Ale vypadá to, že poslední rok/dva se konečně blýská na lepší zítřky a do sdružení se dostávají a začínají ho přebírat lidi ze skupiny B, tedy táborníci. Nikdo nechce ty staré pardály vyhazovat, nebo jim zakazovat tam jezdit, ale je potřeba si uvědomit, že bez táborů by tam žádná chata nestála.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, African napsal:

Myslím si, že každá mince má dvě strany. U nás v CHKO máme několik trampských chat s dlouhou historií, o které se s láskou pečuje, jsou dobře schované a proti tomu nemám vůbec nic. Ale těch pokusů u nás stavět kdejaká pofiderní obydlí od různých samozvaných "trampařských skupin" je každý rok několik desítek. Uklízet a bourat ten bordel pomáhají každý rok samotný trampové. A když tak koukám na tu reportáž, co tam kde za hrůzy ukazují , tak sorry, ale to nemá s trampováním vůbec nic společného...nebo tobě se to v to lese pod tou skálou třeba líbí?

Souhlasím s tím, že některé stavby na campech jsou hnus, můžu se vzteknou, když někde vidím montážní pěnu... dalším problémem je, že rostou nové campy, třeba na Brdech, hraběnka COlloredo-Mansfeld řekla, že nemá problém se stávajícími, ovšem nechce, aby se stavěli nové a bohužel se našli blbové, kteří nové staví, až jí dojde trpělivost, tak...

Nicméně další fakt je ten, že jeho tažení je tak zákeřné, že (sice nejsou důkazy, ovšem rétorika mnoha příspěvků tomu nasvědčuje) je za spoustou FB stránek, některé se tváří jako trampské, které zveřejňují souřadnice campů a tudíž se tam najednou objevuje bordel atd. Už došlo i k tomu, že osadníci sami poté camp zrušili... přitom Brezina sám kdysi jezdil jako Yetti za T.O.Maginot... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Lynx12 napsal:

.......hraběnka COlloredo-Mansfeld řekla, že nemá problém se stávajícími, ovšem nechce, aby se stavěli nové a bohužel se našli blbové, kteří nové staví, až jí dojde trpělivost, tak...

Až hraběnce dojde trpělivost, tak tam pošle pár řízků, který ty příbytky zbořej a jejim obyvatelům nacpou liščí vocasy zpátky do zadku. Co by mělo bejt v CHKO podle tebe jinak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Zmizík napsal:

Až hraběnce dojde trpělivost, tak tam pošle pár řízků, který ty příbytky zbořej a jejim obyvatelům nacpou liščí vocasy zpátky do zadku. Co by mělo bejt v CHKO podle tebe jinak?

Oblast, o které mluvím není v CHKO... Lesy v CHKO Brdy nepatří Colloredo-Mansfeldům

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem trampa syn a čundruju celej život, osada je celý moje dětství a dospívání. Všechny děcka jsme byli šerifem drilovaný, že bordel se v lese netrpí a co není naše, na to se nesahá. Takže takový to rozčarování pochopitelně nastalo, když jsme s klukama a holkama potkávali retardy, co si místo natažený celty, hamaky nebo bivaku v cizím lese pokáceli stromy na budku (kterou už ale pořádně neuměli, takže to dřevo prostě shnilo) nebo do lesa natahali plexisklo / vlnitej plech. Nebylo výjimkou, že jsme takovým debilům zhášeli vatry, protože neměli řádně zabezpečeno.
CHKO nebo ne, jako prase se v lese smí chovat jen sus scrofa. Brezinu jako novináře žeru, jako cestovatele respektuju a jako ekologovi do jistý míry rozumím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Lynx12 napsal:

Oblast, o které mluvím není v CHKO... Lesy v CHKO Brdy nepatří Colloredo-Mansfeldům

Tvl, oblast, se kterous to tady začal, je CHKO Kokořínsko.

Tak ti to jen teda doplním:

Až hraběnce dojde trpělivost, tak tam pošle pár řízků, který ty příbytky zbořej a jejim obyvatelům nacpou liščí vocasy zpátky do zadku. Co by mělo bejt v CHKO Kokořínsko podle tebe jinak?

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Zmizík napsal:

Tvl, oblast, se kterous to tady začal, je CHKO Kokořínsko.

Tak ti to jen teda doplním:

Až hraběnce dojde trpělivost, tak tam pošle pár řízků, který ty příbytky zbořej a jejim obyvatelům nacpou liščí vocasy zpátky do zadku. Co by mělo bejt v CHKO Kokořínsko podle tebe jinak?

Tak si to přečti ještě jednou, ohledně Colloredo-Mansfeld mluvím o Brdech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Lynx12 napsal:

Jako starej tramp jsem Brezinou dlouhodobě znechucenej, a ČT si taky nevidí do huby... natočili pořady, kde oslavují tramping a nejednou toto.. koho tam Brezina má? 

 

 

Tak sorry, přehlíd sem, že ta Lynxem postovaná reportáž byla vo Brdech. A na Bertíkův ostrovtip asi fakt nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Bert napsal:

Lynxi, Zmizík zkrátka nerozlišuje Brdy a Kokořínsko. Jeho mentální rozlišovací schopnost je Hradec versus Pardubice. Měj s ním trochu trpělivosti. Pomalu a s citem, tak se na seniory musí.

Díky, budu se držet Tvé rady 🤣 

před 1 hodinou, Zmizík napsal:

Tak sorry, přehlíd sem, že ta Lynxem postovaná reportáž byla vo Brdech. A na Bertíkův ostrovtip asi fakt nemám.

Tak ještě jednou a pomalu, reportáž je z Roverek a Korkasu, o Brdech jsem mluvil v souvislosti s Colloredo-Mansfeld 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...