Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 38 minutami, Americkej napsal:

To je zase keců a modelovejch příkladů. Prostě přírodu neojebeš, ať chceš mermomocí. Že může tradiční rodina ve výchově selhat je bohužel vcelku běžný. Že pro dítě je lepší vyrůstat u stabilních homo pěstounů v láskyplným prostředí než v sirotčinci, je snad taky nezpochybnitelný. Ale že dva teplý nezažijou ten okamžik, kdy podrží novorozeně s pocitem "krev mé krve, z mého těla"  je prostý fakt, ať se mají rádi sebevíc. Nápověda: rodič-zrození. Takže ano, můžou se pokusit si dítě opatřit, aby ho "měli". Ovšem rodiči bych je nenazýval.

děkuju. pregnantně napsáno. každému přeju, ať potká svou druhou polovinu. ne každý svazek má možnost mít dítě, o právu mít  dítě nemluvě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, montemar napsal:

přesně. řetězce, majitelé obchodních prostor.. všichni potřebujou bejt těžce ziskoví. jak kdyby měli nějakej komplex. a pak samozřejmě vnímavý jedince. :)

Všechno jídlo, zboží, oblečení už jedu z Polska, Rakouska a ani o dovolených mě tady nikde často neuvidí, jelikož už jsem každý volný možný den zajistil v zahraničí.....jediná možnost jak dát najevo nesouhlas s předraženým zbožím :punk: Snad ta bublina již brzy splaskne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, African napsal:

Jsem také rád, že v době totální nenažranosti českého národa bydlím v pohraničí :cheers: Mě připadne že u nás každý zkouší vyrejžovat co nejvíc, jak kdyby se blížil nějáký konec světa :D a na to všichni dojedeme, spíš už jsme dojeli, ještě EUR za třicku a bude to ideální stav.

@montemar Ano mám ten pocit taky. Nevím čím to je, ale totožné věci stojí v PL míň než u nás. A to nepočítám ty jejich úlevy na DPH.

Já už jsem to dotáhl k dokonalosti, nekupuju v CZ nic. V PL nakupuju všechno. Výjimka je nafta a benzín, ten nakupuju tam kde je zrovna levnější.

Bydlím na polské hranici a z práce jezdím přes Polsko. Naše vesnice má 2 přechody do Polska. Nakupuju na Allegru, Ikea a několik dalších eshopech s doručením do paczkomatu Inpost. Měl jsem i virtuální adresu, ale polka to zrušila, tak budu mít novou příští týden ve vedlejší vesnici, abych si mohl znova nechávat posílat objemné věci. Na minulou virt. adresu jsem si poslal např. matrace, gril a spoustu dalších věcí na stavbu.

Spoustu materiálu na stavbu jsem nakoupil taky v PL, teď zase sedačku na míru atd. atp.

Potraviny a drogerie už dlouho.

PL tel číslo si koupíš za 15 zl, předplacenku, jen aby jsi mohl něco uvádět do registrací a je hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplním k tomu PL.

Velká pomoc je Revolut.

Jo a včera mi píplo na Allegru, že jsem za posledních 11 měsíců ušetřil na dopravě 958 Zl tím, že mám zaplacený nějaký smart dopravný na celý rok. Cena 50 Zl, doprava zdarma na nákup od 40 Zl, což mám skoro vždy.

Jinak je jejich dopravné je 8-10 zl za balík do paczkomatu. Kurýr na virt. adresu 10-20 Zl. S tím smartem to máš vše zdarma na rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Americkej napsal:

To je zase keců a modelovejch příkladů. Prostě přírodu neojebeš, ať chceš mermomocí. Že může tradiční rodina ve výchově selhat je bohužel vcelku běžný. Že pro dítě je lepší vyrůstat u stabilních homo pěstounů v láskyplným prostředí než v sirotčinci, je snad taky nezpochybnitelný. Ale že dva teplý nezažijou ten okamžik, kdy podrží novorozeně s pocitem "krev mé krve, z mého těla"  je prostý fakt, ať se mají rádi sebevíc. Nápověda: rodič-zrození. Takže ano, můžou se pokusit si dítě opatřit, aby ho "měli". Ovšem rodiči bych je nenazýval.

A teď si představ, že to někdo zažije a přitom je to souseda….

No zpátky na vážnou notu. Ač na krev má krve také dost dám, tak upřímně to jsou strašný keci. Převeď si tyhle úvahy do jiných modelových situací - např. adopce. Takže je nebudeš nazývat rodiči, mamkou, taťkou? A jak? čistě technicky, úředně: ty má drahá pěstounko?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, guzmic napsal:

@Bert

sorry náčelníku, jsem se nechal unést, já jsem dost konzervativní člověk ale adopce dětí holkám nebo klukům společně mi nějak nevadí, ale muselo by to mít štábní pořádek.

Chápu. Toto téma zkrátka vyvolává emoce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj: No já třeba lidi nazývám podle toho, co k nim cítím a jak si podle mého zasluhují. Což i to adoptovaný děcko vycítí samo, bez Tvý násilný direktivy korektnosti. No a operovat s názvoslovím "mamko a taťko" u homo párů už je čistý eskamotérství, to nemůžeš myslet vážně. Slovo manželství mám určený výhradně pro spojení muže a ženy, čímž ale nepopírám, že homo páry nemůžou mít hluboký citový vztah, nebo funkční partnerský svazek. Jenom to kurvadrát není manželství. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, nickolas napsal:

Já když jsem to včera četl, někde už na začátku, říkal jsem si jak a jestli vůbec se do téhle diskuse pouštět. Postupem času jsem si řekl, že na to kašlu. A pak už jen nevěřícně koukal. Takže tvorba smysluplného příspěvku mi přišla dost zbytečná. Ale dejme tomu, že o to někdo stojí...

XY řad jakéhosi seriálu pro děti a jednou se tam objeví dvě kámošky, co chtějí být víc než kámošky. Neznám ten seroš, neviděl jsem ho. Nepředpokládám, že tam zaznělo něco, jé s touhle holkou bych chtěla mít sex a vy děti, vy byste to taky měly zkusit. Můj kluk čumí na jinou ptákovinu. Všechno cajk, jen jeden hoch tam má dvě mámy a občas to tam zazní. Je nutné aby to tam zaznívalo? Není. Přiběhl za mnou kluk, že se toho bojí a nutně to potřebuje vysvětlit? Nepřiběhl. Kdoví jestli si toho vůbec všímá. Ale proč bych měl mít já okamžitou potřebu to řešit, vysvětlovat, případně zakazovat? Co se stane když to uvidí, uslyší? Nic! Třeba má spolužáka ve stejné situaci a přijal to prostě jako fakt. Třeba ten člověk, který to psal, v takové rodině vyrostl. Je přece normální dávat do umění kus sebe. Proč by to měl mít zakázané? Co mu tím sdělujeme? Jsi zrůda, nejde mít dvě matky/tatky... A co pak ten člověk udělá? Buď se oběsí, nebo půjde na duhový pochod. A kdo ho tam dohnal? Totéž s gayem v rodině. Hele seš teplej, ok, doma pod peřinou si dělej co chceš, ale partnera k nám na návštěvu nevoď, máme malý děti. Proč by nešlo čtyřletýmu prckovi říct, hele strejda žije se strejdou, teta s tetou? Bude se ten prcek ptát, a jak jako prcaj? Nebude. Je potřeba mu to hned vysvětlovat se vším všudy? Není. A až se tak zeptá, tak už to pravděpodobně zvládne pochopit. Vedle ve vchodě žijou dvě ženský, evidentně ve vztahu. A je na nich vidět a z jejich chování cítit velký ostych a obezřetnost. Někdy bych až řekl odtažitost. Obava co řeknou sousedi. Obě mají 45+. Jedna z nich má dceru. A světe div se, to děvče má chlapce! Takže není to dědičný. Ani se to nedá chytit. Já mám teplýho bratrance. Je to fajn chlap. Jako malí jsme na chalupách lítali nahatí po zahradě. Mám dokonce fotku. A odkoukal jsem to nakonec od jeho vzoru? Ne. Ale když vidím některý názory, tak bych skoro šel na druhou stranu z trucu.

Dokdy chcete tyhle věci děckám tajit? Kde je ta správná hranice? Co děláte, když potkáte homosexuály držící se za ruce? Zakrýváte dětem oči? Vysvětlujete jim to další tři dny? A jak? Že to není normální a je to fuj? A co cikáni, černoši, asiati, nebo třeba slepí, vozíčkáři, mentálně postižení...? 

Jo, přiznávám, že jsem v tomhle taky pokrytec. Normální teplouš mi nevadí. S Alžbětkama už mám trochu problém. Ženskou, která se nechá předělat na chlapa, aby mohla být gay taky úplně nechápu. Ale jen abychom to s tím honem na čarodějnice nepřehnali...

👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u těch umělých oplodnění jsem na Netflixu viděl dokument (myslím americkej) o tom, jak se to početně "zvrhlo" s nejasným závěrem, že skutečnost, že dva nemůžou mít spolu dítě přirozenou cestou, může mít také nějakej racionální důvod.

Od přírody, tak je totiž stále chytřejší, než my.

A přepírat to uměle, nemusí být z hlediska vývoje lidstva úplně dobrej nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, African napsal:

Všechno jídlo, zboží, oblečení už jedu z Polska, Rakouska a ani o dovolených mě tady nikde často neuvidí, jelikož už jsem každý volný možný den zajistil v zahraničí.....jediná možnost jak dát najevo nesouhlas s předraženým zbožím :punk: Snad ta bublina již brzy splaskne...

no, já tomu nevěřil, ale po sobotní zkušenosti jsem byl dost vytočenej. ikea - taky o dost levnější, running sushi podobný úrovně - v rakousku  400, tady 600 na osobu..  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplním k tomu PL.
Velká pomoc je Revolut.
Jo a včera mi píplo na Allegru, že jsem za posledních 11 měsíců ušetřil na dopravě 958 Zl tím, že mám zaplacený nějaký smart dopravný na celý rok. Cena 50 Zl, doprava zdarma na nákup od 40 Zl, což mám skoro vždy.
Jinak je jejich dopravné je 8-10 zl za balík do paczkomatu. Kurýr na virt. adresu 10-20 Zl. S tím smartem to máš vše zdarma na rok.
Jestli jsi z okolí Ostravy,tak ti poradím s virtuální adresou.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věřím, že se v podstatě chápeme. Jenom se nám ten názor druhého nelíbí. A ovšemže když adoptované děcko osloví svý pěstouny mámo nebo táto, je to jen dobře, protože to i dokládá, že ta rodina prostě funguje. Ale není to dáno žádným právem ani nárokem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne nastvalo, ale udivilo: Zlatnictvi Velke Bilovice: chci dat SKX Pepsiny na servis, mam je 5 let, predchozi majitel taky chvili nosil. Prej servis staci po deseti letech. Udelali mi tlakovku zdarma. Na 5 Bar. 
Ne moc dobrej dojem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Berbatow napsal:

Jestli jsi z okolí Ostravy,tak ti poradím s virtuální adresou.

Díky, už mám zařízeno. Mám to po cestě z práce a budu platit jen uložení zásilek pro kurýry se kterými nemají smlouvu. Ale jelikož mají smlouvu s šesti největšíma, tak to neřeším. Jinak chtějí 30 Kč za balík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem zblbnul z dnešní diskuse o LGBT.

Mřnouskové mají konečně nový pokojíček. Konečně mají palandu a na podlaze pod kobercem protihlukovou podložku, aby jsme ukázali, že máme rádi i sousedy pod námi.

Stalo se nečekané - synek novým pokojem pohrdl a nahrnul se do rodičovské postele na tatínkovo místo se slovy “Já chci teplou maminku”. 
 

Pod vlivem dnešní diskuse a příslušných úvah ve mě hrklo. Že on také četl diskusi na chronomagu a už se projevuje.

Drahá polovička vidící mé zděšení se dovtípila, co se mi honí hlavou a říká “Vždyť neumí číst”.

V ten okamžik mi spadl kámen ze srdce.

Mám ještě pár let k dobru …

Jste dobré stádo skotu 🙂

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...