Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Dálnice D1 - štve mě to relativně dlouhodobě, ale včera to byl extrém. 

Jedeme z dovolené a úsek Brno - Praha... něco jako plynulá jízda je úplně nemožné. Každé 3 km v levém pruhu kamion nebo malý náklaďák jede 90... Dokonce i tam kde jsou úseky se stoupacím pruhem, a tedy 3 pruhy, tak se cpou až do levého. Přijde mi že víceméně pořád jsem jel 90....  A to nemluvím o kvalitě povrchu, ty úseky s příčnými nerovnostma to je strašný.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic ve zlém, ale vždy se musím trochu usmát když si lidi, co tak často nejezdí stěžují na D1. Po D1 jezdím prakticky každý týden tam a zpět posledních 8 let a současný stav je naprostá pohoda. Nerozumím, na jaké nerovnosti si lidi stěžují, když to porovnám se stavem před opravou...

Kamion každé 3km? To je ještě celkem dobré, zkus projet Praha - Brno v páteční odpolední špičce, to je teprve labůžo 🤣Doprava je hold hustá, dálnice má většinou jen 2 pruhy a naše dálnice jsou plné kamionů. Dokud se značná část nákladní dopravy nepřevede na železnici (kde hlavní koridory jsou přetížené i bez velkého množství nákladní dopravy), tak to lepší nebude. Ale když víš v jaké časy bývá hustá doprava a vyhýbáš se jim, tak se po D1 jezdí naprosto na pohodu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 3. 2023 v 19:37, kuncák7 napsal:

Poradit neumím, protože vím, že kdykoliv se na ty hodinky koukneš, tak ta šmouha je to první, co uvidíš a může být sebemenší.

Přesně, jak říkáš. Vtipný je, že manželka to nevidí, kolega (taky rád hodinky) ji nevidí... já ji vidím. Ale učím se s tím žít :)

V 9. 3. 2023 v 19:58, African napsal:

Nezbývá než souhlasit... já ti byl spokojený s Iwc Aquatimery než jsem vzal jednou lupu a zahlédl prach na ciferníku. Taková nějaká magie, ale já to tam začal vidět i bez lupy a nakonec už jsem ani nekoukal kolik je hodin, ale jestli tam ten prach stále je 😅 V Carrolinum na mě koukali jak z jara, ale nakonec hodinky otevřeli, vyčistili a já byl opět happy... těžký život Chronomagora 😂

Z prachu na cifru mám hrůzu, chápu, to bych taky nedal :)

V 9. 3. 2023 v 20:04, papun napsal:

No a když ten vrchní AR celý necháš odleštit do pryč? Bude to relativně levné a máš pokoj na vždy.

To mi zase kvůli prvnímu škrábanci přijde škoda, protože zrovna u těhle hodinek, které jsou vzhledově relativně obyčejné a nevýrazné, dělá AR poměrně parádu. Uvidíme, kdyby časem přibylo něco většího, tak bych o tom uvažoval, ale to se snad nestane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda musim napsat, že s tím poslední dobou taky nemám problém, nejezdim teda až do Brna a zpátky, ale jezdim v dobu, kdy mám vyzkoušený, že to nebude masakr. Že jsou silnice (hlavní tahy) u nás plný? No každej má dneska dvě nebo víc aut, satelity se musej přesouvat denně tam a zpátky, protože v nich neni žádný sociální zázemí, jsme na dopravní tepně střední Evropy atd. atd. Je to jedno s druhým... Plný silnice a přeplněný parkoviště je prostě takovej stav, kdybych z toho měl bejt furt naštvanej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, jeli jsme v odpoledni spicce, ale tak treba by v urcite casove useky mohly mit kamiony zakaz jizdy v nejvice levem pruhu? Zajimave, ze v celem Madarsku a Slovensku jsem tenhle problem nemel. Ad nerovnosti...vzdyt jsou tam pricne drobne vlnky na kilometrovych usecich.... 2 roky od kompletni rekonstrukce, v obou smerech. Omlouvat to tim, ze predtim to byl naprosty tankodrom, tak ted neni duvod si stezovat..... 

Ja si stojim za tim, ze dalnicni sit je ostuda tehle republiky. Zil jsem 10 let v zahranici, kdyz jsme se v 2018 vratili, tak kdybych mel vypichnout jednu jedinou vec, ktera je stejna tragedie jako pred 10 lety tak dalnice.... Tady za tech 10 let pribylo par km tady, par tady. To je vse. Max se ze silnice pro motorove vozildla udelala danice.

Kde je 35 let od revoluce dalnice do Ceskych Budejovic a Rakouska? Vzdyt fungujici dalnice by byly ekonomickym motorem cele republiky. Lide by mohli bydlet v regionech, dojizdet za praci a bydlet ve svem mestecku. Nebylo by potreba se stehovat do Prahy nebo dalsich krajskych mest, protoze by se dalo dojizdet. Prineslo by to rozvoj regionu, ulevilo by to bytove situaci ve velkych mestech atd.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dostavbu dálniční sítě se většinou optej zájmových "ekologických" skupin jako - Děti Země a podobně. Díky jejich obstrukcím, nemohoucnosti soudu a potažmu bohužel i politického vedení ( a je jedno, kdo byl či je u vesla ).

Nechce se mi hledat úsek, kterým jsi jel a nechci rozporovat ani čas, ale na dost úsecích již tebou zminované zákazy jsou osazeny dopravním značením. Otázka je jejich kontrola a vymahatelnost, tudíž respektovanost.

Kvalita oprav je celkově nízká, je postavena s hlavním kriteriem a tím byla cena, jiné hledisko tam nebylo ( bohužel ), nechci se pouštět do většího rozboru ( na to fundovanej moc nejsem ). Jinak ale musím dát za pravdu těm, co tvrdí, že se to nedá srovnávat - před opravou to byla tragedie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, kam to dát, jestli do Petrolheadů nebo sem .. ale spíš sem. Norma Euro7 a 30 minut rozmluvy s Mr. Hrdličkou (šéf vývoje podvozků a motorů ve Škodovce). Naprosto fascinující půlhodina, kdy je radost poslouchat někoho, kdo ví, a zároveň depresivní půlhodina, když člověk zjistí a domyslí důsledky, který by ho normálně nenapadly. Kdo máte čas, dejte si to celý, stojí to za to.

A je to samozřejmě totálně k nas*ání.

 

 

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KFL - díky, tenhle rozhovor jsem jen zaslechl, ale nemohl ho najít. Bohužel je to klasickej příklad toho, že pan Hrdlička - odborník, kterej ví o čem mluví, už dávno není tou hybnou silou Evropy, tou je "Greta" - klasickej příklad nedostudovanýho ný...da. Emise z brzd a pneumatik- no ach jo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, KFL napsal:

Nevím, kam to dát, jestli do Petrolheadů nebo sem .. ale spíš sem. Norma Euro7 a 30 minut rozmluvy s Mr. Hrdličkou (šéf vývoje podvozků a motorů ve Škodovce). Naprosto fascinující půlhodina, kdy je radost poslouchat někoho, kdo ví, a zároveň depresivní půlhodina, když člověk zjistí a domyslí důsledky, který by ho normálně nenapadly. Kdo máte čas, dejte si to celý, stojí to za to.

A je to samozřejmě totálně k nas*ání.

 

 

Bomba! Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...