Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Dneska už by podobný způsob vymáhání etikety neprošel, ale matně si vzpomínám že jistý Vlad III (zvaný Dracula a později též Napichovač) prý svého času sultánovým vyslancům co před ním odmítli s odkazem na svou víru smeknout nechal přibít turbany k hlavě hřebíkama :skull:

image.png.013383ec93f1b9fb46e284dbc824fc09.png

A ač notorický neznaboh, doteď si vzpomínám že průvodkyně v synagoze nám jako školákům regulérně kázala nechat čepice na hlavě (jediná učitelka neměla a musela použít šnuptychl s uzlíkama á la Pepa Smolík) - takže akceptuju že na světě existují i místa ve kterých je slušné buď dodržovat určité zvyklosti a nebo se jim slušně vyhnout. Což jsem (coby zdůvodnění vyhazovu) kázal i těm několika málo VŠ troubelínům co dorazili s klamným pocitem, že mám v posluchárně náladu koukat na jejich žertovnou pokrývku hlavy a nebo vznášející se obláčky dýmu. Nicméně doba se mění a exoti přitvrzují... 

image.jpeg.045b332fa29b8e5d4f61b318ad629daf.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Radek124 napsal:

Dneska už by podobný způsob vymáhání etikety neprošel, ale matně si vzpomínám že jistý Vlad III (zvaný Dracula a později též Napichovač) prý svého času sultánovým vyslancům co před ním odmítli s odkazem na svou víru smeknout nechal přibít turbany k hlavě hřebíkama :skull:

image.png.013383ec93f1b9fb46e284dbc824fc09.png

A ač notorický neznaboh, doteď si vzpomínám že průvodkyně v synagoze nám jako školákům regulérně kázala nechat čepice na hlavě (jediná učitelka neměla a musela použít šnuptychl s uzlíkama á la Pepa Smolík) - takže akceptuju že na světě existují i místa ve kterých je slušné buď dodržovat určité zvyklosti a nebo se jim slušně vyhnout. Což jsem (coby zdůvodnění vyhazovu) kázal i těm několika málo VŠ troubelínům co dorazili s klamným pocitem, že mám v posluchárně náladu koukat na jejich žertovnou pokrývku hlavy a nebo vznášející se obláčky dýmu. Nicméně doba se mění a exoti přitvrzují... 

image.jpeg.045b332fa29b8e5d4f61b318ad629daf.jpeg

No ty vole!!! Tak tohohle vořežpruta jsem nedávno potkal na zastávce MHD Antropos, ješte právě ve VUT Brno mikině.

E172B14E-EFEE-473D-8A0A-37982966812B.thumb.jpeg.4246a53f2dd9ecb92c1df1f504419607.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasan. Náhodou, pastafariáni jsou úplně stejná recese jako křesťanství. Tedy alespoň z jejich pohledu. Vždycky se hrozně chechtám, když si přečtu dopis Bobbyho Hendersona (zakladatel pastanáboženství) Marku Coppengerovi, pastorovi vyučujícímu na Southern Baptist Theological Seminary v Louisvillu, který kritizoval pohrdání „biblickou vírou“ a označil pastafariánství za nesmyslné.

"Je mi líto, že křesťané shledávají víru, že Létající špagetové monstrum stvořilo vesmír, „nesmyslnou“, ale, opravte mě, jestli se mýlím, křesťané věří, že vesmírná židovská zombie, která byla svým vlastním otcem, může nechat člověka žít věčně, pokud budeme jíst symbolicky její maso a telepaticky jí řekneme, že ji přijímáme za svého pána, čímž nás ona oprostí od zla, které je v podstatě lidstva schované proto, že jakousi ženu, která vznikla z žebra, přemluvil mluvící had, aby snědla jablko z magického stromu. A oni si myslí, že představa, že úbytek pirátů způsobil globální oteplování, je směšná?“

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nevie niekto nahodou ake je to nabozenstvo co nuti ludi sediet na vyuke cely den v perovke pod ktorou mas este hrubu mikinu s nasadenou kapucou a pod tou kapucou este masivneho kulicha?.... Lebo sa nam tato viera zacina celkom rozmahat. (v ucebni pri tom normalne 20+ C)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Bert napsal:

Jasan. Náhodou, pastafariáni jsou úplně stejná recese jako křesťanství. Tedy alespoň z jejich pohledu. Vždycky se hrozně chechtám, když si přečtu dopis Bobbyho Hendersona (zakladatel pastanáboženství) Marku Coppengerovi, pastorovi vyučujícímu na Southern Baptist Theological Seminary v Louisvillu, který kritizoval pohrdání „biblickou vírou“ a označil pastafariánství za nesmyslné.

"Je mi líto, že křesťané shledávají víru, že Létající špagetové monstrum stvořilo vesmír, „nesmyslnou“, ale, opravte mě, jestli se mýlím, křesťané věří, že vesmírná židovská zombie, která byla svým vlastním otcem, může nechat člověka žít věčně, pokud budeme jíst symbolicky její maso a telepaticky jí řekneme, že ji přijímáme za svého pána, čímž nás ona oprostí od zla, které je v podstatě lidstva schované proto, že jakousi ženu, která vznikla z žebra, přemluvil mluvící had, aby snědla jablko z magického stromu. A oni si myslí, že představa, že úbytek pirátů způsobil globální oteplování, je směšná?“

Dobře Berte! Také mě to pobavilo (otcovství, symbolické jezení masa) protože většina toho, na co poukazuje zakladatel pastafariánství, se v prvním století (nebo v jeho první půlce) opravdu nevyučovalo a do křesťanství se dostalo postupně později. Dokonce kvůli některým tématům byly pořádány koncily.

Ano, křesťanství je trochu divné, judaismu unikla klíčová historická událost a u pastafariánství bychom se hádali, jaký Barrila průmyslový vzor těstovin má to monstrum. 

Naštěstí se všichni shodneme nad tím, že kdokoliv znesvětí místa uctívání, tak bychom ho měli praštit tím, co bude po ruce. U křesťanů pokrývkou hlavy a u Židů nejbližším kamenem, protože čapkou to nejde :-).

A do toho lidi vymysleli takové novoty jako New Age hnutí, atd… a pak se v tom starověrec má vyznat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, kuncák7 napsal:

Osobně jsem v tom měl vždycky jasno a fackoval jsem i své 18ti léte svěřence, když si nesundal pokrývku hlavy třeba jen v hospode. Dle mého je to vrchol buranstvi ( u jarmulky si jist teda nejsem, ale to nikdy nikdo z mých kluků, nikdy na hlavě neměl ).

Mě dycky zajímalo, jak jim tam ty jarmulky držej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Bert napsal:

No, to je ta možnost, pokud máš tak dlouhé vlasy, aby v nich držela ta sponka ....

EDIT: kdokoliv v následující tipovací soutěži napíše slovo HŘEBÍK, osobně na něm tohle řešení vyzkouším 🙂

Ještě i napadlo něco na způsob porodnického vakuumextraktoru

wwww.jpg

aaaaa.jpeg

gggg.jpg

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co na pleš pod jarmulku - baby na plandajících modelech už léta používají oboustrannou lepící pásku přes cecky a když se to umí, funguje a vypadá to jak má... :P

PS: Když dojde páska, v nouzi lze zaimprovizovat i žvejkačkou :yucky:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, vojt napsal:

Mě dycky zajímalo, jak jim tam ty jarmulky držej.

Tohle mě zajímalo taky.

Osobně variantu se sponkou nevidím realne, když jsem měl dlouhé vlasy, tak jsem ji pomocne používal, ale k tomu tvaru jarmulky jsem se nikdy ani nepřiblížil, prostě to tak pěkně nedrželo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@safi Máš to oficiálně vysvětlené ve žvejkačkovém odkazu pod božskou Kylie - skutečně se používá oboustranka (ale košer - ne jen tak nějaké sprosté 3M z hobby-marketu) :speak_cool:

@kuncák7Vlasatci jako Ty by pro tajnou konverzi k judaismu možná ocenili i příčeskovej hack (to na mě vyskočilo při googlení, jestli je přípustné si tu věc na pleš jenom namalovat) :punk: 

 

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Nick06 napsal:

Viděl jsem "IQ tykve" tunnera co si dal tak velké a široké kola že nemohl otočit volantem. Takových inženýrů je v té skupině vysoké procento.

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk
 

No a co?  O tom nebyla řeč. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...