Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

A určitě za to může současná vláda? Já todle upřímně nechápu a jsem teda rád, že se mě to zatim netýká.. ale máme jasný demografický údaje o porodnosti, o stěhování a tak vůbec. Je naprosto jasný pár let dopředu, kolik bude potřeba míst na středních školách. A všichni na to serou, protože..? Nojo, protože to de přes víc volebních období:)

 Ale budu rád když mi to někdo vysvětlí.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak samozřejmě první impuls je počet narozených v daném roce. Další impuls je počet odložených nástupů do 1. třídy. No a nakonec počet přišedších ukrajinských dětí v daném věku. Ale furt to kurva ví dlouho dopředu. A né aby se teď tomu divili! Kdysi jsem dělal zkoušku z ekonomické demografie a tam to bylo všechno nalajnovaný!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Micey napsal:

A určitě za to může současná vláda? Já todle upřímně nechápu a jsem teda rád, že se mě to zatim netýká.. ale máme jasný demografický údaje o porodnosti, o stěhování a tak vůbec. Je naprosto jasný pár let dopředu, kolik bude potřeba míst na středních školách. A všichni na to serou, protože..? Nojo, protože to de přes víc volebních období:)

 Ale budu rád když mi to někdo vysvětlí.

Vláda mohla už před rokem zavést krizový management a problém minimálně snížit.

Edit: Myslím, že je na čase, aby jsme ve velkém začali žalovat příslušné státní instituce. 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, elloco napsal:

Tak samozřejmě první impuls je počet narozených v daném roce. Další impuls je počet odložených nástupů do 1. třídy. No a nakonec počet přišedších ukrajinských dětí v daném věku. Ale furt to kurva ví dlouho dopředu. A né aby se teď tomu divili! Kdysi jsem dělal zkoušku z ekonomické demografie a tam to bylo všechno nalajnovaný!

Presne tak, vi se to dlouho dopredu. Az na tech porad relativne par ukrajinskejch deti (protoze uplne moc jich asi nebude moci za to, ze se jednickar nedostane na stredni), nemely to davno resit ty predchozi vlady?

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 5. 2023 v 21:21, safi napsal:

Před domem máme parkoviště mimo silnici. Tak 50 x 15m. Modré zóny. Poslední týden se tam začaly stahovat divné typy, co šmelí s auty. Najednou tam máme 5 aut v různém technickém stavu, které tato individua různě po večeru opravují, rozdělávají motory, mlátí kladivy, atd. O bezpečnosti práce nemluvě. V životě jsem neviděl, že by se dalo auto jedním heverem tak moc naklonit na bok.

Tohle není situace, kdy si někdo mění gumy, nebo něco nouzově opravuje na autě. Ale systémová činnost - opravy na více autech současně.

@kuncák7: co s tím? Nechci pak na parkovišti dostat smyk z rozlitého oleje. 

Pokud je to v zone- úřad. Pokud je to vrak ( to nech na posouzení ) - MP, oddělení v Kundratce, dělají odtahy. Pokud dělají a je po nich bordel- zapojil bych životní prostředí a živnostenskej. Na zabor bych to nevidel- je to na posouzení dost složitý. Každopádně si to nafot a posílej na městskou . Jinak tam brzo máte opravnu na chodníku 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Micey napsal:

Presne tak, vi se to dlouho dopredu. Az na tech porad relativne par ukrajinskejch deti (protoze uplne moc jich asi nebude moci za to, ze se jednickar nedostane na stredni), nemely to davno resit ty predchozi vlady?

Ano, už ty cca od roku 2008.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, jakkoliv je to nepříjemná situace, střední školství má na starosti kraj. Své stížnosti tedy směřujte na pana Houbu. Vláda s tímhle nemůže vůbec nic dělat.

Jinak ano, nechá se to vyhnít, co jiného s tím chceš teď dělat. Magicky se nezjeví x tisíc míst na SŠ. Zároveň Praha je cílová i pro SČK, což tomu taky vůbec nepomáhá. Stát povolil možnost výjimky z hygieny, aby mohli vzít více lidí, požádaly si 2 školy. Divit se jim nemůžeš, proč by dobrovolně braly nadlimitní množství lidí.

S těma jednickarema je to taky o tom, že velká část to hrála "najisto" a už předem vyřadili školy, na kterých se báli pretlaku, takže tam dost často pak otevírali druhé kola, jelikož v prvnim se jim přihlásilo málo lidí, naopak na průměrných školách byl pretlak. A na školy, kde se otevřely 2. kola se pak ta masa neúspěšných (v prvním kole, ne schopnostma) přesunula - to jsou ty fronty na pohovory.

Ta situace je kombinace mnoha faktorů, přičemž ten zásadní je ale samozřejmě absolutní ignorování reality ze strany předchozího magistrátu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten nápad prodloužit docházku na základce na 10 let v důsledku po dobu 1-2 přehodí problém z rodičů budoucích středoškoláků na budoucí rodiče školáků. Tohle stejně povede v období pár let k rozvoji soukromých středních škol a začně se postupně zvětšoval rozdíl mezi státními a soukromými středními školami, kdy ty soukromé až na pár vyjímek byly horší kvality. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Micey napsal:

A vsichni v tom kritickym veku sou ty cisty jednickari, kteri berou mista detem s prumerem 1,1? Nebo maj nejakou tlacenku, nebo..?

O tom přece nemluvím. Jde o smrtící koktejl silný ročník - odložený nástup do 1.třídy - běženci, kdy výsledkem je, že jsou přeplněné i učnňáky (konečně!) a spousta dětí půjde na pracák. Po dvou letech distančního vzdělávání to bude prima materiál. Na každou hovadinu se hodí krizová situace a přijímaj se zákony ve zkráceném režimu a o tomhle se nemluví. To je to, co mě sere....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, elloco napsal:

Tak se mi konečně podařilo nacpat holku na školu. Sice jinam, než jsme chtěli, ale alespoň někam. Z její třídy (29 dětí) se jich 21 NIKAM nedostalo. Nedostaly se děti s průměrem 1,1. Každý den sleduju zprávy a nijak se to neřeší. Myslí si, že to nějak vyhnije? Radí dětem, aby se přihlásily na pracák. Mám chuť někoho kopnout do držky. Jestli je něco na demisi vlády, tak tohle určitě!  

Téměř tři čtvrtiny středních škol ve výzkumném souboru zřizuje kraj (74,1 %) a další téměř pětina spadá pod soukromého zřizovatele (19,7 %). Školy, jejichž zřizovatelem je MŠMT, obec a jiný ústřední orgán státní správy, mají velmi malou četnost 2,7 % .....

Nechtěl by ses třeba chytit za rypák, a napsat něco jako: Dřív, než budu vyzývat vládu k demisi, zjistím si, kdo je za tento stav zodpovědný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Bert napsal:

Téměř tři čtvrtiny středních škol ve výzkumném souboru zřizuje kraj (74,1 %) a další téměř pětina spadá pod soukromého zřizovatele (19,7 %). Školy, jejichž zřizovatelem je MŠMT, obec a jiný ústřední orgán státní správy, mají velmi malou četnost 2,7 % .....

Nechtěl by ses třeba chytit za rypák, a napsat něco jako: Dřív, než budu vyzývat vládu k demisi, zjistím si, kdo je za tento stav zodpovědný?

Máš pravdu jen z půlky. Vláda (popř. sněmovna) je tu od toho, aby dávala pomocí zákonů/vyhlášek mantinely, kudy se školství bude ubírat. Někde nahoře je napsáno, že stát povolil možnost vyjímky z hygieny a nikdo to nevyužil. Správně má být stát nařídil vyjímku z hygieny. Protože stát určuje, co se ve školství bude dít. Kde myslíš, že se sbíhají data z celé republiky? Na kraji??? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@elloco @safi kluci, nesouhlasím. V současné době je ten "školní" legislativní rámec nastaven tak, že zřizovatelům nic nebrání na . vzniklou (ano, dlouhodobě predikovanou) situaci reagovat. Celé to tady nastartovalo ellocovo volání po demisi vlády. Pokud by vláda zřizovatelům nějak bránila, pak budiž, volání po demisi by bylo oprávněné. Nyní ale zaspaly kraje, potažmo obce. Celou dobu tyto dva celky řvou, jak chtějí pravomoce, být samostatné, více určovat, atd .... Mám ale takový poci hraničící s jistotou, že si neuvědomují, že ruku v ruce s pravomocemi kráčí i odpovědnost.

Jo, a ještě bych se zastavil u geniální ellocovy hlášky: Správně má být stát nařídil vyjímku z hygieny ... No ty kráso, to jako že by ten subjekt, který hygienickou normu dodržuje teď musel nedodržovat ??? 🙂 Prosím, než nějaký závěr zformuluješ a napíšeš, zkus si jej i aplikovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Bert napsal:

Jo, a ještě bych se zastavil u geniální ellocovy hlášky: Správně má být stát nařídil vyjímku z hygieny ... No ty kráso, to jako že by ten subjekt, který hygienickou normu dodržuje teď musel nedodržovat ??? 🙂 Prosím, než nějaký závěr zformuluješ a napíšeš, zkus si jej i aplikovat.

Hygiena stanoví normu na počet dětí ve třídě. V krizové situaci (která právě panuje) je kromě zavedení 10. třídy jediná možnost, jak děti umístit normu zvednout.  Pokud to bude na bázi dobrovolnosti... No, je vidět, že nemáš deváťáka, jinak bys zpíval jinou. Ale máš pravdu v tom, že mám trochu rudo před očima a že bych své myšlenky mohl lépe formulovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...