Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 22 minutami, elloco napsal:

Hygiena stanoví normu na počet dětí ve třídě. V krizové situaci (která právě panuje) je kromě zavedení 10. třídy jediná možnost, jak děti umístit normu zvednout.  Pokud to bude na bázi dobrovolnosti... No, je vidět, že nemáš deváťáka, jinak bys zpíval jinou. Ale máš pravdu v tom, že mám trochu rudo před očima a že bych své myšlenky mohl lépe formulovat.

Pro jistotu cituji, protože Tvé argumentační schopnosti je potřeba tesat do kamene.

Píšeš: "No, je vidět, že nemáš deváťáka, jinak bys zpíval jinou." ... Kurva, neuchyluj se k argumentačním faulům tohoto typu. Ty tady píšeš píčoviny o odvolání vlády, a pak b udeš predikovat mé jednání, kdybych deváťáka měl? Vyndej si už hlavu z prdele, a začni se chovat jako dospělý, rozumně argumentující člověk.

Píšeš dále: "Hygiena stanoví normu na počet dětí ve třídě. V krizové situaci (která právě panuje) je kromě zavedení 10. třídy jediná možnost, jak děti umístit normu zvednout." ... No, tak se podívej na pravomoc zřizovatele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokážu pochopit že rodiče jejichž potomka nepřijali na školu kterou mu vysnili teď v zoufalství vymýšlejí kraviny, stejně jako kterýkoliv jiný rok. Ale coby učitel bych všechny myslitele ze kterých padají burešovsky geniální nápady typu "navýšení počtu žáků ve třídách o XX%" poslal do takového koncentráku sednout a nebo ještě lépe v tom chlívě učit - protože něco takového je doslova za trest pro všecky zúčastněné, o dosažitelné "kvalitě výuky" nemluvě :skull:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bert má pravdu. Jak chceš donutit školu, aby zvedla kapacity, pokud sama není schopna ten zvýšený nápor pokrýt. Pokud zřizovatel nenavysi financování, pokud skola nemá dostatek prostor/kapacit nebo času to resit. Jak pise Radek, uz soucasnych 35 (tusim), je az priliš, za me je to priblizne 2x tolik, nez by melo byt.

Tohle fiasko jde čistě za krajskou správou, která nepodléhá vládě, ale je samostatnou svepravnou entitou. Stát udělal vše pro to, aby umožnil situaci mírnit, aby tem, kteří za to nesou odpovědnost, nesvazoval ruce. Vinit za to tedy stát a ne krajskou samosprávu je prostě mimo.

Ano, můžeme se posunout do teoretické roviny v tom, že stát mohl zahájit koncepční práci se vzděláváním, odebrat zrizovani krajům a následně překopat celý systém tak, aby měl situaci pod kontrolou a podobně věci se nestavaly. Dávalo by to smysl, no asi vidíš, že to je práce minimálně na několik dekád...

První argument bude, že kraj přece ví lépe než stát, jaká je u nich situace, no dneska vidíš, jaká je realita. Obzvlášť v situaci, kdy (naprosto správně) neexistuje spádovost SŠ  tohle kraj prostě řídit nemá.

Já samozřejmě chápu, že jsi oprávněně nasraný, ale jsi prostě nasraný špatným směrem. Za situaci nese dominantní zodpovědnost kraj, minoritní pak taktizujici rodiče, kteří to dost často těm devatakum sami posrali.

Upraveno uživatelem Maro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To může být člověk rád, že v té špatné minulosti vůbec vystudoval. Jako pozdní Husákovovo potomek jsem byl také v poměrně silné populační vlně, ale vlastně nikoho nenapadlo, že by se kolem školy dělal takovej tyjátr.

Kdo byl nadanější měl víc šancí a možností si vybrat a mířil většinou na gympl s dalšími plány, kdežto ti ostatní šli na střední odborný školy a nebo ti s nejhorším prospěchem na učňáky.

Karty byly rozdány vcelku jasně. My jsme vycházeli ZŠ ještě v 8. třídě, ale už nabíhaly nepovinné 9 , takže tam občas někdo, kdo se nechytil propadl a zkusil to za rok znova.

Pokud bych byl na stejné životní křižovatce dnes, tak nevím nevím, jak by to dopadlo a tudíž dnešním mladým a jejich rodičům vůbec nezávidím. 

Že se na tom podepisují vlády všech barev a s nimi ostatní státní aparát, který je placen z našich daní je bez debat.

Bohužel celková nekoncepčnost je u nás vidět v mnoha oblastech a většinou to jede spíš samospádem což funguje jenom z kopce, až do doby než to dojede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JerrylNo a není to tak? To se nám to po fórech a po hospodách lamentuje nad zlým Bruselem, impotentní vládou, parlamentem plným politických podnikatelů - ale že tenhle bordel začíná už v obci a v lenosti každého z nás pohnat místní lemry k práci a zodpovědnosti, to nikdo vidět nechceme. Bez ohledu na obchodní značku si volíme populistické vlády, které tuhle nárazově zvedají porodné (a pak se divíme že vznikají silné/slabé ročníky), tamhle rozhazují dotační miliardy agrobaronům a onde zavedením 9. tříd oberou národní ekonomiku o celý produktivní ročník (kdo že to tady navrhoval 10. třídu?) - a nikoho nezajímá kde na ten socík vzít, protože další volby jsou už za 4 roky a ve školách se otočí další várka děcek (...ve které jak všichni doufají ty jejich nebudou) a máslo na hlavě už bude mít někdo jiný... -_-

PS: A ať se nám to tady nezvrhne na žumpu #2, stejně tak by se kromě přijímaček dalo nadávat třeba na státní maturity. Navrhuju začít "češtinou", která nám z někdejšího obrozeneckého prsení dokonale zdegenerovalala na mechanické biflování seznamů obrozenecké literatury (kterou už dneska nikdo nečte) a memorování lingvistických termínů, které jsou v reálném životě každému (mimo zaměstnanců CERMATu a Ústavu pro jazyk český) dokonale k prdu - aneb hledáme Epizeuxis v Máji :censored:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono za tím může být i určitá obava, že když budu hodně prudit zastupitelstvo i starostu, tak ono se mi to v té obci / městě  nějak vrátí.. třeba přes stavební úřad nebo jiné obci / městu podřízené úřady. Na vesnici a v menších městech dost často funguje - na tom a tom úřadu sedí můj spolužák, tak se dá lecos domluvit, nebo i naopak - to je obecní blb a prudič a proč bych mu měl něco ulehčit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Jerryl napsal:

To může být člověk rád, že v té špatné minulosti vůbec vystudoval. Jako pozdní Husákovovo potomek jsem byl také v poměrně silné populační vlně, ale vlastně nikoho nenapadlo, že by se kolem školy dělal takovej tyjátr.

Kdo byl nadanější měl víc šancí a možností si vybrat a mířil většinou na gympl s dalšími plány, kdežto ti ostatní šli na střední odborný školy a nebo ti s nejhorším prospěchem na učňáky.

Karty byly rozdány vcelku jasně. My jsme vycházeli ZŠ ještě v 8. třídě, ale už nabíhaly nepovinné 9 , takže tam občas někdo, kdo se nechytil propadl a zkusil to za rok znova.

Pokud bych byl na stejné životní křižovatce dnes, tak nevím nevím, jak by to dopadlo a tudíž dnešním mladým a jejich rodičům vůbec nezávidím. 

Že se na tom podepisují vlády všech barev a s nimi ostatní státní aparát, který je placen z našich daní je bez debat.

Bohužel celková nekoncepčnost je u nás vidět v mnoha oblastech a většinou to jede spíš samospádem což funguje jenom z kopce, až do doby než to dojede.

Nevím jak za tebe, ale jsem skoro totéž a ještě si pamatuju, že jsem musel k talentu trochu přidat i tu správnou linii - Jiskra - Pionýr, abych liniově mohl k té správné škole přidat i SSM. Nebo sportovní talent a tím jsem tu linii obešel ( když jsem byl z Jisker odejit ještě dlouho před slibem díky chování :-)). Ale to je jiná kapitola.

Osobně tohle docela chápu, kdysi jsem ty nervy zažíval taky s holkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já myslel, že je to o tom, že vláda i zřizovatelé dlouhodobě podcenili situaci, která nastala a nehledá se řešení. Hledá se, kdo za to může Šéf hejtmanů Kuba: Střední Čechy a Praha se školáky zaspaly, vinu na nedostatku míst má i vláda | Domov | Lidovky.cz 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, elloco napsal:

Tak se mi konečně podařilo nacpat holku na školu. Sice jinam, než jsme chtěli, ale alespoň někam. Z její třídy (29 dětí) se jich 21 NIKAM nedostalo. Nedostaly se děti s průměrem 1,1. Každý den sleduju zprávy a nijak se to neřeší. Myslí si, že to nějak vyhnije? Radí dětem, aby se přihlásily na pracák. Mám chuť někoho kopnout do držky. Jestli je něco na demisi vlády, tak tohle určitě!  

 

před 17 minutami, elloco napsal:

A já myslel, že je to o tom, že vláda i zřizovatelé dlouhodobě podcenili situaci, která nastala a nehledá se řešení. Hledá se, kdo za to může Šéf hejtmanů Kuba: Střední Čechy a Praha se školáky zaspaly, vinu na nedostatku míst má i vláda | Domov | Lidovky.cz 

Jsi úžasný. Za pouhých 22 hodin jsi se od kopání vlády do držky zorientoval v problematice, a začínáš používat slovo zřizovatel. Dokonce cituješ pokrokové politiky, i když pro lidi, co nemají předplatné, není ten článek vidět celý.

Pokud budeš pokračovat tímto tempem, rád si s Tebou zítra pohovořím o možnostech zřizovatele, které vyplývají ze zákona č. 561/2004 Sb. (Školský zákon), potažmo z vyhlášky 13/2005 Sb.

Bojuj, věřím, že to zvládneš.

Mimochodem: ve svém příspěvku, který cituji jako první, udávaš statisticky velmi málo pravděpodobný výsledek. Vypadá to, že to trošku rodiče protaktizovali. V této souvislosti mne napadá, že pokud je dcera verbálně a argumentačně zdatná po Tobě, patrně by si v našem zkostnatělém a formálním školství neměla klást příliš vysoké cíle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj původní příspěvek bylo povzdechnutí nad současnou situací a samozřejmě i rozčarování. Nebylo cílem provést kompletní analýzu situace, nastínit rozdělení kompetencí, či přiřknout díl viny.  Konec konců finální situaci budeme znát po ukončení třetích kol přijímaček (nastanou-li). Doporučení  ministra, aby se děti hlásily na pracák je sice věcně správné, ale přijde mi trochu mimo.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...