Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 31 minutami, Goran02 napsal:

Náhodou, já měl RARBG taky jako první volbu. Škoda jich. Teď zbývá tak 1337x a ty další ... třeba Piratebay podle mě uživatelsky zaostává už léta.

Kdyz uz nemuzou bejt privatni trackery (chapu ze dostat se na ne je opruz). Co RuTracker?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, zceyee napsal:

Kdyz uz nemuzou bejt privatni trackery (chapu ze dostat se na ne je opruz). Co RuTracker?

RuTracker na mě vybalil azbuku a ačkoliv jí umím, tak dneska je to pro mě no-go.

Jestli se divíš, proč byl RARBG tak oblíbený, koukni se do diskuze na Redditu. Privátní trackery pro většinu lidí (včetně mě) nejsou. Lidi hodně přecházejí na 1337x (který včera pod náporem spadnul), nebo na TorrentGalaxy. Jo možnosti jsou, ale RARBG bylo prostě fajn.

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jdu si také trochu postěžovat.

Ze zkušeností získaných za cca polovinu průměrného života začínám mít neblahý pocit, že se mě neustále snaží někdo odrbat.

U cizích lidí se s tím člověk vyrovná podstatně snáze, než když rána padne od těch, které považujete za přátele.

Statisticky mi z toho vychází, že tito rádoby kamarádi, jsou nebezpečnější a zákeřnější, protože s nimi ztrácím běžnou ostražitost.

Takže nakonec přicházím o prachy i “kámoše” najednou.

 

Jak jste na tom vy?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Jerryl napsal:

Jdu si také trochu postěžovat.

Ze zkušeností získaných za cca polovinu průměrného života začínám mít neblahý pocit, že se mě neustále snaží někdo odrbat.

U cizích lidí se s tím člověk vyrovná podstatně snáze, než když rána padne od těch, které považujete za přátele.

Statisticky mi z toho vychází, že tito rádoby kamarádi, jsou nebezpečnější a zákeřnější, protože s nimi ztrácím běžnou ostražitost.

Takže nakonec přicházím o prachy i “kámoše” najednou.

 

Jak jste na tom vy?

 

Doporučuju knížku 48 Laws of Power od Roberta Greene, tam sou tyhle zmrdstva popsaný hezky. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Muffik napsal:

RuTracker na mě vybalil azbuku a ačkoliv jí umím, tak dneska je to pro mě no-go.

Jestli se divíš, proč byl RARBG tak oblíbený, koukni se do diskuze na Redditu. Privátní trackery pro většinu lidí (včetně mě) nejsou. Lidi hodně přecházejí na 1337x (který včera pod náporem spadnul), nebo na TorrentGalaxy. Jo možnosti jsou, ale RARBG bylo prostě fajn.

torrentleech otevrel registrace v navaznosti na to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@zceyee

tak jsem na tu knížku zběžně kouknul a určitě si zaslouží bližší pozornost.

Hrozný je, že aby se podle ní člověk opravdu choval, tak musí být vážně cynickej sociální psychopat. Bohužel i takový jsou a tu knížku jako návod ani nepotřebují. 

Pro nás ostatní je to spíš manuál, jak tyto jedince lépe identifikovat.

Mě ale sere, že když už se nejde spolehnout ani na kamarády, tak vlastně vůbec na nikoho.

O rodině by šlo také psát romány. Kua jsem z toho špatnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Jerryl napsal:

@zceyee

tak jsem na tu knížku zběžně kouknul a určitě si zaslouží bližší pozornost.

Hrozný je, že aby se podle ní člověk opravdu choval, tak musí být vážně cynickej sociální psychopat. Bohužel i takový jsou a tu knížku jako návod ani nepotřebují. 

Pro nás ostatní je to spíš manuál, jak tyto jedince lépe identifikovat.

Mě ale sere, že když už se nejde spolehnout ani na kamarády, tak vlastně vůbec na nikoho.

O rodině by šlo také psát romány. Kua jsem z toho špatnej.

Mě se líbí ta část, kdy nepřátelé jsou užitečnější než kamarádi. A všechny nepřátelé je třeba zničit, např. tím že z nich uděláš zase kamarády. :D Ty patterny sou tam dobře popsaný, někdo to umí od přírody, my se je holt musíme nadrilovat abychom je mohli identifikovat. :D Čas od času dělam takový reality checks, člověk má takovou potřebu žádat o pomoct lidi co mu už pomohli (např. kamos co vola ve 2 rano ze mu je blbe a je 100km daleko jestli bych pro nej nesjel do prace ze to neda) ... no a občas potřebuju s něčim pomoct (třeba svézt auto a zpátky druhym o víkendu a podobně) tak "použiju" lidi co jsem ještě o pomoc nepožádal, zato oni mě často. No a člověk by se divil jak se mu ten svět (a kontakty v telefonu) pročístí. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jerryl 

Jo je to někdy smutný. Já jsem mimo základku nabral hromadu kámošů od 15 do 25 let. Kdy jsem fakt hodně kalil a byl všude zdejší 😊. Pak jsem začal víc pracovat a cestovat a začalo se to hodně třídit. Mezi 30-40 rokem se to hodně vyselektovalo. Jelikož jsem měl a mám přístup k nějakým věcem za velmi výhodné ceny, tak se mě taky pokoušeli někteří „kámoši“ využívat, ale i to se mi podařilo celkem odfiltrovat. Dneska už to mám hodně stabilní a vím na koho je spoleh a kdo je vyčůraný zmrd. Podle toho se k nim taky chovám. Mám kámoše, které jsem neviděl několik let, ale pořád je to super. Já jsem velmi loajální člověk a očekávám to od blízkých kamarádů a rodiny. Pokud mě někdo zklame, tak jsem pak na něj dlouho nasraný a podvědomě toho člověka odepíšu.

Ukázalo se to např. na stavbě domu, kdy jsem volal i kámošům, které jsem roky neviděl, nebo jen velmi sporadicky a všichni mi vyšli vstříc v rámci toho co dělají nebo na co mají firmy. I díky tomu jsem nestresoval s řemeslníky. Vše šlo jak na drátkách.

Tak trochu se řídím scénou z Kmotra, když přišel pohřebák Amerigo Bonasera žádat spravedlnost pro svou znásilněnou dceru.

Don Corleone : Some day, and that day may never come, I will call upon you to do a service for me. But until that day, consider this justice a gift on my daughter's wedding day.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem až takovej extrovert.

Známých mám fůru, ale těch echt úhlavních kamarádů bych napočítal na prstech ruky, max dvou.

Když z tak úzké skupiny příjdeš o člena, tak je to procentuelně strašně velká osobní ztráta. Skoro jako člena rodiny.

Myslíš si, že ty lidi znáš desítky let a udělal bys pro ně cokoliv a to samé čekáš z druhé strany.

Pak se odkope jedna svině, za pár let další, pak další a tak si říkám, co se to s těma lidma kua děje?

Vždy se říká, že na rozchod jsou potřeba 2, ale já se v tom vážně cítím nevinně.

Většinou k tomu dojde, když kamarádovi půjčím prachy.

Komu jimému bych měl pomoci v nouzi než kamarádovi. Pak se mi to pěkně jako bumerang vrátí.

Můj děda říkal: Chceš li přijít o přítele, půjč mu peníze.

Musel jsem si tím několikrát projít, abych mu konečně dal zapravdu a peníze již nepůjčuji, nikomu!

Pak se k jinému zachovám velice vstřícně, ale zase jsou v tom svým způsobem peníze, a taky se mnou pěkně vyjebe.

Jako by nestačilo, že mě odrbává stát, snaží se okrást nebo jinak se na mě přiživovat cizí lidi. S tím už tak nějak počítám

Ale tohle?

Připadám si jako blbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peníze nepůjčuju. Kdyby potřebovali rodiče tak ano, jinak ne. Ani bráchovi ani nikomu jinému z rodiny a kamarádů. Nedělá to dobrotu. Mi se to sice nestalo, ale máme pár příkladů v rodině i mezi známýma. Nedělá to dobrotu, vztahy v prdeli... rodiny rozhádané na krev. Nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Kotlick napsal:

Peníze nepůjčuju. Kdyby potřebovali rodiče tak ano, jinak ne. Ani bráchovi ani nikomu jinému z rodiny a kamarádů. Nedělá to dobrotu. Mi se to sice nestalo, ale máme pár příkladů v rodině i mezi známýma. Nedělá to dobrotu, vztahy v prdeli... rodiny rozhádané na krev. Nechci.

Ono taky záleží na důvodech, ono je něco jinýho když někomu vezme vítr střechu, nebo si chce koupit nový auto. :) S návratností ale člověk počítat moc nemůže. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Jerryl napsal:

🥲 čekal jsem ťukanec na blatník nebo tak něco, ale tohle se slušně rozsypalo. NCAP test by to asi neprošlo. Hlavně, že posádka stačila vypadnout. 

A to mi na tom přijde nejdivnější, jak z toho mohli stihnout utéct. Odbočuješ doleva .. už tak máš s tim autem co dělat, fabie za tebou, pískaj gumy, v sekundě rána a během toho veškerá posádka "uteče" z vozidla a nic se jim nestane. Tak určitě ..

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, zceyee napsal:

Ono taky záleží na důvodech, ono je něco jinýho když někomu vezme vítr střechu, nebo si chce koupit nový auto. :) S návratností ale člověk počítat moc nemůže. :D

Na ulítlé střechy jsou pojistky, sorry jako. Už jsem to tu kdysi psal, jestli máš barák, tak se máš o něj starat vč. pojistky. Když se nestaráš o vlastní majetek, tak jak asi budeš splácet cizí peníze.

Já vím, že jsem hnusnej, ale ty problémy nestojí za to. Ty příběhy z mého okolí a vesnice jsou fakt hnusný. Např. takoví ručitelé za něčí půjčky to je chuťovka....

O půjčce na auto se ani nebudu rozepisovat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Kotlick napsal:

Peníze nepůjčuju. Kdyby potřebovali rodiče tak ano, jinak ne. Ani bráchovi ani nikomu jinému z rodiny a kamarádů. Nedělá to dobrotu. Mi se to sice nestalo, ale máme pár příkladů v rodině i mezi známýma. Nedělá to dobrotu, vztahy v prdeli... rodiny rozhádané na krev. Nechci.

Tohle je zajímavý... Vůbec nezpochybňuju Tvůj přístup, ale my to v rodině máme naopak. Tzn. rodinu tak nějak definujeme přes vzájemnou pomoc a ta dost často znamená prachy. Stejně to mám s kamarády, ale tam se to týká jen těch několika málo, který opravdu považuju za rodinu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, M.K. napsal:

Tohle je zajímavý... Vůbec nezpochybňuju Tvůj přístup, ale my to v rodině máme naopak. Tzn. rodinu tak nějak definujeme přes vzájemnou pomoc a ta dost často znamená prachy. Stejně to mám s kamarády, ale tam se to týká jen těch několika málo, který opravdu považuju za rodinu...

Jak jsem psal, rodiče kdykoliv, cokoliv. Zbytku rodiny rád pomůžu jakkoliv jinak, ale né prachama. Máme fajn vztahy, chodil jsem pomáhat se vším možným prarodičům, tetám, strejdům protože jsem nejstarší dítě v rodině. Nemám s tím problém ani dneska. Zařídím, udělám, dovezu nebo seženu cokoliv...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...