Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Se mi snad nestalo, že by se mě hospodský zeptal, jestli chci načepovat pívo, takže mě to nechává chladným :D A teď beru bágl, a hurá polem, nepolem, lesem, nelesem ať si ho pěkně zasloužím :cheers:

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Foundryman napsal:

  Ono je vůbec zajímavé, že nejpopulárnější v našem regionu (Rakousko, Maďarsko, Polsko, Slovensko, ČR) jsou vlády, které se dovedou EU vzepřít.

Protože už se na ty jejich debilní výmysly Evropský komise  nedá koukat a nedá se v tom žít..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyby byl svět v pořádku, mohl jsem teď být v Brnisku na Fénixconu. Touhle dobou bysme seděli s kamarádama scifistama u snídaně, cpali se dietníma laskominama jako třeba opečenýma klobásama, špekem a koláčema, protože jak říká slovenský kamarád Janko Žižka, který je eště tak o padesát kilo výraznější než já, "tělo je treba udržiavať", klábosili bysme o krásných nesmyslech a bylo by nám dobře. Tak snad vyjde náhradní termín v březnu. Fuj covide chcípni!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Pavelpu27 napsal:

Když už jsme u toho čepu, hrozně mi leze na nervy, jak všichni najednou nafrněně trvají na tom, že pivo se čepuje a bojují proti slovesu točit. Přitom obojí má nějaký historický původ a ani jedno v dnešní době nepopisuje techniku, co se s pivem děje. Nechte mi sakra točený pivo! Vždyť je to tak krásný si zajít na dobrý točený.

Ja mam dojem, ze cas od casu se tyhle aktivity vynori a pak zas po pravu odumrou. Jak uz bylo receno, oba terminy jsou dnes ponekud mimo. Viz treba tady 

https://www.pivnici.cz/clanek/pivo-se-toci-nebo-cepuje/

Jinak ja nejspis nerikam nic (teda tam, kde bezne chodim). Proste si sednu a mam ho pred sebou. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, todle me taky vzdycky pobavi.. blbost je asi oboje, ale proste “cepovany” je vic hipster a znalec a na toceny chodej jen hloupy vesnicani:)
Co já pamatuju se pivo čepuje a po placu běhá paní/pan výčepní. A tak to bylo i v dobách, kdy slovo hipster ještě neexistovalo. Točená je akorát zmrzlina.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem po pádu psa na trojku konečně směl do hospody. Zklamání hned na začátku- polévka dne - fazolová. Nemám rád fazole, nejim to, ale v tom prvotním nadšení , že sedím u stolu v restauraci s kamarádem a můžem kecat, jíst a dát si pivo , prostě žít a dýchat, jsem tomu dal šanci. Do té hospůdky chodíváme pravidelně, nenabízí  dvěstě jídel, ale co dělají, to je vždycky silně mňamózní za ceny, které Tě nedoženou do chřtánu lichvářům, prostě férová dobrá hospůdka. Takže jsem zvyklý, že tam fakt vaří dobře až skvěle. 

To, co ale přineslo to milá  děvče jako fazolovou polévku, to byla prostě božská mana. Nechápu jak to ten kuchař dokázal. Nedá se to popsat. Sedět tam Pohlreich, roztrhal by svůj výuční list, nebo co kuchaři mají, a šel by domů brečet do polštáře. Tak dobrou polívku jsem neměl dlouho, nepočítaje samozřejmě dýňovou fantazii, co vaří manželka, protože to je ňamka už z principu, jinak bych mňál peklo, a kromě toho je fakt moc dobrá. Ale tahle fazolovka mě fakt dostala. 

Následoval obvyklý tataráček s topinkama. Už nás tam znají, takže milé děvče s přivřeným očkem jen pro pořádek zamemorovalo ,,Pánově si dají tatarák s dvojitou porcí topinek, ingredience zvlášť, mícháte sami, že - nebo to snad  tentokrát bude něco jiného?" Tataráček potvrzen, dodán Birell (bohužel, oba jsme přijeli autama) a pak tatarák, který opět potvrdil, že jsou v Praze ještě místa, kde se svět nezbláznil a vše funguje jak má. Ten byl tak dobrý jako vždycky, proto jsme tam cca před třema roky začali chodit. Navíc je to hospůdka, kde se opravdu v běžném provozu lidi točí, chodí tam i turisti, prostě frmol- nechápu jak si nás ty servírky mohou pamatovat. Jediný co mě napadá, je, že v té restauraci není jediný člověk, který by tu práci neměl rád. Jo, necháváme tam vždycky dýško o fous lepší než jinde. Ale jinak to prostě nejde.  

Když mi někdo řekne, že gastro jde do řiti, vždycky pomyslím na tuhle malou restauraci s milou obsluhou a kuchaři- virtuozy, a říkám si, pořád je dobře na světě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi zklamu oba tábory když napíšu že hospodskýmu je to šumák, toho zajimá kolik jich vypiješ, jestli máš na zaplacení a nepobliješ pisoáry, sere ho akorát že nesmí tlačit kompresorem ale nutí mu biogon. Na chujoviny typu Plzeňský stojánky poučující konzumenty že existuje mlíko, šnyt a hladinka zvysoka kašle, protože mlíko lemtají akorát dědci jedno za tři hodiny a šnyta si poručí pouze servírka po šichtě. Nic pro normální konzumenty. :D Stejně tak debata o točení nebo čepování, kdo se neumí za výčepem otáčet tam stejně nemá co dělat. :)

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Tom4 napsal:

Asi zklamu oba tábory když napíšu že hospodskýmu je to šumák, toho zajimá kolik jich vypiješ, jestli máš na zaplacení a nepobliješ pisoáry, sere ho akorát že nesmí tlačit kompresorem ale nutí mu biogon. Na chujoviny typu Plzeňský stojánky poučující komzumenty že existuje mlíko, šnyt a hladinka zvysoka kašle, protože mlíko lemtají akorát dědci jedno za tři hodiny a šnyta si poručí pouze servírka po šichtě. Nic pro normální konzumenty. :D Stejně tak debata o točení nebo čepování, kdo se neumí za výčepem otáčet tam stejně nemá co dělat. :)

👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, filo-boxer napsal:
Před hodinou, Micey napsal:
Jo, todle me taky vzdycky pobavi.. blbost je asi oboje, ale proste “cepovany” je vic hipster a znalec a na toceny chodej jen hloupy vesnicani:)

Co já pamatuju se pivo čepuje a po placu běhá paní/pan výčepní. A tak to bylo i v dobách, kdy slovo hipster ještě neexistovalo. Točená je akorát zmrzlina.

JJ to je jasný. Jinak ta točená zmrzlina se do toho kornoutku dostane stejným způsobem jako to "čepované" pivo do půllitru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, dá se vyměnit spojení "servirka po šichtě" za "štamgast na cestu" ale jenom že jsi to ty :cheers: a taky proto, že vás nebudu zasvěcovat do toho co se děje v hospodě po zavíračce :D

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...